SkyscraperCity banner
1 - 4 of 4 Posts

·
Banned
185 Posts
Discussion Starter · #1 ·
W związku z obecnymi wydarzeniami, postanowiłem założyć wątek dzięki któremu każdy zainteresowany dowie się, jakie odcinki kolejowe są najniebezpieczniejsze.
Dzięki tym informacją ( jakie tu mam nadzieje się pojawią ) wszyscy będziemy wiedzieli gdzie jest bardzo źle, a gdzie tragicznie i lepiej wybrać inny środek transportu - ze względu na zagrożenie i ryzyko jaką jest podróż pociągiem.

·
Banned
185 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Mam nadzieję, że nie powielam wątku.......przydadzą się wszelkie informacje, zdjęcia etc. i można by się pokusić o mapę i zaznaczyć tej najniebezpieczniejsze odcinki np. na czerwono :)
Pozdrawiam zainteresowanych:)

·
Registered
1,408 Posts
ja już mam listę takich linii z mojego regionu
Linia 190 Z Bielska Białej do Czeskiego Cieszyna, Linia wybudowana w latach panowania Monarchii Austryjacko Węgierskiej, Uroczyste otwarcie odbyło się 1 czerwca 1888 roku. Piękna widokowa linia zabezpieczenie do linii kolejowej w korytarzu E 65 bodajże o nr.93 Była oblegana przez ludzi którzy jeździli na trasie Bielsko Biała Cieszyn (2 najwieksze miasta subregionu) lecz umierała powolną śmiercią bo PLK uważała że lepiej przerobić ją na ścieżke rowerową niż remontować. 13 grudnia 2009 roku zawieszono ruch osobowy. Czasami przejżdza nią pocią IC do Wisły z Warszawy.
Linia 90 Z Zebrzydowic co Cieszyna Granica Państwa. Druga linia zabezpieczająca obejście lini 93. W lepszym stanie niż linia 190. Na niej odbywa się ruch osobowy i towarowy (węgiel i ruda żelaza do huty w Trzyńcu oraz wywożenie produktów z niej jak i też transport inter modalny).
Linia 157
Obsługiwana Pociągami osobowymi firmy KŚ oraz IC. nie remontowana od bardzo długiego czasu odcinki proste nawet po 3-4km są przejeżdżane z prędkością 20-30km/h Prowadzi ona do Wisły Ustronia oblegana przez turystów letników kuracjuszy it.

·
3,915 Posts
@Marcinie:

1) spójrz do podręczników do Języka polskiego w celu przypomnienia sobie prawidłowej deklinacji :)

2) podróż koleją jest BEZPIECZNA, bardziej niż każda inna lądowa, a przy tym znacznie bardziej dostępna od transportu lotniczego.

3) zapoznaj się z zasadami forum. zakładamy watek tylko w przypadku, gdy jest to sensowne (potem robisz wielkie halo, że ktoś usuwa Twoje posty - Z44). Ty otwierasz temat i nakazujesz innym wrzucanie zdjęć, map? sorry, ale to nie jest forum pokroju tych z grona, a miejsce MERYTORYCZNEJ dyskusji. jesli juz uparcie chcesz mapkę, narysuj ją sobie :)

4) w kwestii technicznej, to paradoksalnie najbardziej zaniedbane odcinki są bezpieczne, bo często jedzie się nimi z prędkością 'na widoczność', 20km/h. ostatni duży wypadek zdarzył się na zmodernizowanym szlaku, w miejscu, którego nikt by nie brał pod uwagę w takiej wyliczance. Dlatego jest ona BEZSENSOWNA.

5) największą alternatywą dla kolei jest transport drogowy (nie licząc połączeń O2 i K2 między największymi miastami), więc chcesz zamieniać statystycznie BEZPIECZNY pociąg na NIEBEZPIECZNY samochód?

paranoja!:)

1 - 4 of 4 Posts