SkyscraperCity banner
1 - 20 of 29 Posts

·
...
12,159 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Znacie może jakieś dobre programy do łączenia zdjęć ?
(oprócz panorama factory i photovista)

·
Jestem z Miasta...
3,960 Posts
Ja uzywam pixmaker pro efekty mozesz zobaczy w Lublin panoramy oraz w budowei plaza centers.

·
Registered
13,009 Posts
PhotoStitch - standardowo na plycie do aparatow cyfrowych Canon. Moze jest gdzies w Internecie :)

·
Registered
13,009 Posts
^^ ten podany przeze mnie rowniez... powiedzialbym, ze idiotycznie prosty :D

·
...
12,159 Posts
Discussion Starter · #8 ·
nie chodzi o to żeby był prosty, tylko o to żeby był dobry ;)
a PhotoStitch za cholere nie chce mi łączyć dobrze zdjęć

·
Registered
4,238 Posts
Raine said:
Nie mam jakiś większych zastrzeżeń co do jakości łączenia. Automatycznie koryguję perspektywe i dostosowuje poziomy, także panoramki wyglądają naprawdę miodzio.

·
Registered
485 Posts
Raine said:
Photostich jest niezły, pod warunkiem, że dotrzymane są wymagania dla zdjęć przygotowywanych do łączenia.
1. Zdjęcia wykonywane na ustalonych parametrach, łącznie z balansem bieli.
2. Zakładka na zdjęciach zgodna z wymaganiami programu
3. Aparat umieszczony na statywie w pozycji pionowej ( to powinienem dać na pierwszym miejscu) w ustalonym miejscu, co np na wieży jest wykluczone.
Panoramy, gdzie obiekty są daleko od aparatu można powiedzieć składa dość dobrze, czasem musiałem "łatać" niedoróbki w Photoshopie fragmentami oryginalnych zdjęć. Ponieważ w mojej praktyce rzadko udaje mi się dotrzymać tych wymagań, przede wszystkim robię zdjęcia z ręki, opracowałem metodę wykonywania panoram w Photoshopie. Jeśli będą zainteresowani tą metodą, na życzenie mogę ją opisać.

1,172 Posts
teraz tylko Edit > Transform > Skew za pomoca fotoczopa, aby lewa i prawa strona nie lecialy "w gore", aby cala panoramka byla rowniutka, i bedzie git ;)
pzdr

·
Małgośka mówią mi :)
347 Posts
Ja tez wszytko tylko w szopie :) ale jak tak zachwalacie to sie moze przekonam i spróbuje tego panorama maker :D

·
Registered
4,156 Posts
Używam programu ACDSee for Pentax, który dostałem na płytce wraz z zakupem aparatu tej marki - oto próbka (panorama złożona z 4 zdjęć by oral)
Jeziora Plitwickie - Croatia 30 IV 2006

·
Registered
8,887 Posts
wro/wa/claw said:
Photostich jest niezły, pod warunkiem, że dotrzymane są wymagania dla zdjęć przygotowywanych do łączenia.
...
3. Aparat umieszczony na statywie w pozycji pionowej ...
W pozycji pionowej? Dlaczego? Photostich nie laczy zdjec poziomych?

1 - 20 of 29 Posts