Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 21 Posts

·
Registered
1,665 Posts
Ne-Kultura u Privredi | Не-Култура у Привреди | Uncivilized

podsjeti me na onog ovde s foruma, zaboravio sam ko je konkretno bio, koji se zalio na policiju tipa u Visokom kako je nikakva, jer je gledao iz kafane sat vremena neka dva cigana sto su skidala sa pruge signalni uredjaj ili tako nesto. Ali za sat vremena mu nije palo na pamet da zovne policiju ili da nesto sam poduzme ne dao Bog.
Kao sta cu ih zvati, kao da bi dosli.
Haha, bila je benzinska u pitanju, Energopetrol na M17 u Ze.
Nisam se zalio na policiju nego na to da zeljeznice namjerno ne cuvaju svoju imovinu. Da se danas opet desi nebi zvao jer zeljeznice ni danas u 2018 godini nisu uvele svoju sigurnosnu sluzbu nego se oslanjaju na to da ce eto neko prijaviti a ako i ne ko ga jebe platiti ce porezni obaveznici. ( citaj ja ).
I da policiju da sam zvao mozda bi dosli a mozda ne a ovako mozda zeljeznice nauce da im treba sigurnosna sluzba i za prevoz putnika i za imovinu ako se uopste za bilo sta interesuju.

·
Registered
22,321 Posts
Najmanje jedan, poželjno bi bilo dvojica ;)

·
Inveniam viam
9,557 Posts
Nisam se zalio na policiju nego na to da zeljeznice namjerno ne cuvaju svoju imovinu. Da se danas opet desi nebi zvao jer zeljeznice ni danas u 2018 godini nisu uvele svoju sigurnosnu sluzbu nego se oslanjaju na to da ce eto neko prijaviti a ako i ne ko ga jebe platiti ce porezni obaveznici. ( citaj ja ).
I da policiju da sam zvao mozda bi dosli a mozda ne a ovako mozda zeljeznice nauce da im treba sigurnosna sluzba i za prevoz putnika i za imovinu ako se uopste za bilo sta interesuju.
Kakav mentalni sklop :banana: Zamisli ja i ti komšije a tebe nema kod kuće i ja gledam kako ti dvojica provaljuju u kuću. Vođen tvojim razmišljanjem, skotam što bih ja tebe zvao ili prijavljivao policiji, ti si sam kriv što se nisi bolje osigurao a ovi drugi ionako ne radi svoj posao, jelde :lol: Zamisli još gledam s prozora dok kafu pijem kako ti iznose televizor, računare, frižider a ja u sebi kontam, meni ni iz džepa ni u džep, a Dino pametni ni u 2018. nije se sjetio blindirat kuću, ko mu je kriv :cheers:

I da, za to što (ni)si uradio snosiš krivičnu odgovornost

·
Registered
1,665 Posts
e jesi ispao mudar, svaka ti cast. divim ti se...
pa sta ti smatras da je rjesenje, jedan covjek pored svakog znaka, pruznog prelaza, sarava na pragovima?
Kako se to sve osigura u drugom svijetu tako moze i kod nas.
Neka izmisle nesto., njihova je imovina.
Ja necu u to da se mjesam niti da me zovu za svjedoka i da gubim vrijeme na tudze stvari.

·
Registered
1,665 Posts
Kakav mentalni sklop :banana: Zamisli ja i ti komšije a tebe nema kod kuće i ja gledam kako ti dvojica provaljuju u kuću. Vođen tvojim razmišljanjem, skotam što bih ja tebe zvao ili prijavljivao policiji, ti si sam kriv što se nisi bolje osigurao a ovi drugi ionako ne radi svoj posao, jelde :lol: Zamisli još gledam s prozora dok kafu pijem kako ti iznose televizor, računare, frižider a ja u sebi kontam, meni ni iz džepa ni u džep, a Dino pametni ni u 2018. nije se sjetio blindirat kuću, ko mu je kriv :cheers:

I da, za to što (ni)si uradio snosiš krivičnu odgovornost
Da si mi 10 puta komisija ako vidim da te godinama kradu a ti neces da reagujes onda ce i meni nekada postati svejedno.
Meni su provalili jednom u kucu, poslije toga resteke na prozore, protiprovalna vrata cak i alarm. Jos vazda i ulaznu kapiju zakljucavam nema veze dali sam u kuci ili ne. Evo hvala Bogu godinama sve uredu sto se tice provala.
Znaci brate osiguraj se maksimalno pa i imas sanse da se odbranis.
Primjer zeljeznicka stanica Zenica posto zivim pored, tu se 40 godina krade sa vagona sta se stigne 40 godina zeljeznice zaboli ona stvar. U pola bijela dana ljudi cumur kradu sa vagona, zeljeznicar stoji i gleda. A po noci je cirkus, dezurni spava a ko zeli moze uzeti sta hoce. Ocigledno da ZFBiH odgovara tako stanje.

Vi se kao sada cudite tome svemu, mada znate da je to normalna pojava kod nas. Ja sam odrastao pored pruge od kada znam za sebe ljudi kradu sa pruge i nikada niko iz te firme nije reagovao. Puno ljudi zivi od te robe sa vagona ili od metala sa pruge. Ja nikada nisam vidio da je onaj zeljeznicar zagalamio na te ljude, zagalami samo kada voz krene da ih neudari, poslije toga on u kancelariju a ovi ostali na vagone sto stoje, kao prave radne kolege.

·
moderaptor
6,137 Posts
^^
Hajd momci, slazem se (ili ne, nebitno)......ali mislim da vas moderator treba prebaciti na odgovarajucu lokaciju (s ovim postovima).......nidje veze s Autoceste / Аутопутеви :picard:

·
Registered
11,662 Posts
slazem se, neka moderator sve ukloni/prebaci...ali

Dino moj, postoji nesto sto se zove socijalna kontrola ...zeljeznice su javna imovina, zgrada, cesta....pa pitam se kako bi sutra postupio da neko ljude maltretira...

·
Registered
9,929 Posts
Ništa mi nebi bilo draže da neko opljačka tvoju imovinu, i da niko nezove policiju. Trebo si imat čuvara.

·
Registered
1,383 Posts
Tako je. Zeljeznice trebaju da imaju sluzbu koja ce da pokriva ogroman broj kilometara i koja ce da cuva sarafe da ih niko ne ukrade.

:lol::lol: Lupas ko Maksim po diviziji.

·
Registered
4,218 Posts
dvijetisuciteosamnaesta moj leopole, postoji izum zvani kamera cak i sa night mode.
A mene znima STA KONKRETNO se moze uraditi sa tim snimkom kada je rezolucija tih kamera tako losa da je u u oko 90% slucajeva snimak neupotrebliv kada stvar dodje do suda??
Plus skoro svi ti 'kriminalci' nose 'hoodies' [kapuljace] sto prepoznavanje, kada dodje do suda, cini nemogucim.
A da ne govorimo o tome ko bi u stvari tuzio sta bi bio dokaz, o pretnji osvetom onima koji bi da svjedoce, itd, itd

·
Registered
1,665 Posts
A mene znima STA KONKRETNO se moze uraditi sa tim snimkom kada je rezolucija tih kamera tako losa da je u u oko 90% slucajeva snimak neupotrebliv kada stvar dodje do suda??
Plus skoro svi ti 'kriminalci' nose 'hoodies' [kapuljace] sto prepoznavanje, kada dodje do suda, cini nemogucim.
A da ne govorimo o tome ko bi u stvari tuzio sta bi bio dokaz, o pretnji osvetom onima koji bi da svjedoce, itd, itd
Pa imaju kamere i sa boljim rezolucijom i naravno da se nece postaviti po citavom terenu nego tamo gdje se uglavnom kradze vrse.
Kako to u ostalom svijetu funkcionise?
Imaju sluzbe za obezbjedzenje sto se tice imovine i putnika, sluzbe koje pripadaju zeljeznici.
Odprilike ovako, postavis 30-40 kamera na hotspotovima koje se nadgledaju iz centra. Uspostavis sluzbu za zastiti, recimo 70ljudi koji su rasporedjeni po mrezi ili stanicama. Oni redovno patroliraju i uz to ih centar kordinira ako na kamerama vidi nesto. Jeli to mudro slovo?
Kakve kapuljace, pa romi dodju sa kombiji natovare i odu ili ovi sto kradu sa vagona, ljeti u majcama kratkih rukava a zimi normalnu kapu imaju.
Pa ti ljudi se nesakrivaju niodkoga. To je normala poajava, vecina ih radi sa ljudima na zeljeznici. I zeljeznicari uopste ne zele da se mjesaju sa tim ljudima jer im je svejedno a i da hoce strah ih da batine nedobiju.
Pa vecina kradja sa vagona se desava oko stanice Zenica ili na samoj stanici dok vozovi stoje. Svi to vide i svi to znaju, eto recimo tu kameru postaviti itd.
Ali to zeljeznice uopste neinteresuje.

·
Moderator
5,129 Posts
Discussion Starter · #20 ·
@DinoZe

:eek:hno: :nuts:
Nema kamere koja ce rijesiti nekulturu a kada dodas gradane koji nemaju postovanje sebe i vlastite drzave onda nema sta se dodati. A ta fantasija da drugdje postoji neki super tehnoloske sprave da osiguraju sve:lol:, ne ta tehnologija se zove odgovorni gradani. Neko kome je draze gledati i rugati se dok neko unistava imovinu drzavne firme nije ni potrebno komentarisati. Dok pale komentari da neko koje prijavio kriminal je dobio batine onda izvoli i uzivaj u toj kulturi.

Kada je to domet uvijek ce biti gore.

1 - 20 of 21 Posts