Skyscraper City Forum banner
1 - 12 of 12 Posts

·
Registered
Joined
·
13,840 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Not the best location and not the best height, but lets hope that this project will start an urban transformation in that area. Timur gayrimenkul is starting alot of new projects and one of these are NEF Offices Levent 105 (Not to be confused with NEF Levent Flats 163) and it is supposed to be located "behind Kanyon" :D

http://emlakkulisi.com/timur_gayrimenkul_nef_offices_levent_105_projesi_ne_baslayacak_-55624.html (picture in the link does not belong to the project)
Adını 'nefes' sözcüğünden alan NEF markalı projeler dışında projeler de yapacaklarını söyleyen Timur, Bebek sırtlarındaki 160 yıllık Eski Fransız Yetimhanesi'nin çoğunluk hissesini Bebek Turizm AŞ'den satın aldıklarını da kaydetti. Timur, Bebek Turizmin Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden 49 yıllık işletme hakkını alarak Bebeköy Residence ismiyle geliştirdiği ancak kriz nedeniyle tamamlayamadığı projeyi devraldıklarını söyleyerek "49 yıllık işletme hakkını aldık. Ne yapacağımıza daha karar vermedik. Konut da olabilir turizm yatırımı da yapabiliriz" diye konuştu. Timur, yıllarca Süryani Kilisesi'ne rahip yetiştirdikten sonra 1942 yılında kapatılan Yetimhanenin aslına uygun olarak restore edileceğini sözlerine ekledi. Timur, Levent'te Kanyon projesinin arkasında NEF Offices Levent 105 isimli ofis projesine de başlamayı planladıklarını açıkladı.
 

·
Registered
Joined
·
13,840 Posts
Discussion Starter · #7 ·
1 - 12 of 12 Posts
Top