Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 7 of 7 Posts

·
ab.us.er
2,043 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ladies and gentlemen

...we have new moderator for czech section...his name is Qwert...please address all your requests and proposals to him

Thank you very much :)

...and good luck Qwert!

[sorry for late posting of this announcement :(]

·
Save Northern Bohemia!
421 Posts
Sorry for being so curious, but why a Slovakian moderator has been dedicated to the Czech forum? Isn't it a bit confusing? ;)

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,629 Posts
Sorry for being so curious, but why a Slovakian moderator has been dedicated to the Czech forum? Isn't it a bit confusing? ;)
Czech Forum is still very small and it doesn't warrant a mod of its own so the Slovak mod is also in charge of the Czech Forum, he is not actually the Czech mod, he is just taking care of this section for the time being.

·
Moderator
14,963 Posts
Ladies and gentlemen

...we have new moderator for czech section...his name is Qwert...please address all your requests and proposals to him

Thank you very much :)

...and good luck Qwert!

[sorry for late posting of this announcement :(]
There is already an announcement in offtopic thread by me:

Ako ste si možno už všimli, som novým moderátorom tejto sekcie. Myslím, že toto je jedna z najpokojnejších časí SSC a moderovanie ani veľmi nepotrebuje, ale ak máte nejaké nápady, podnety či žiadosti, tak sem s nimi.:) Môžte mi, samozrejme, poslať aj PM.
...and thank you carbonkid:)

·
Moderator
14,963 Posts
Kvietok

Since Slovak forum needed a second mod I considered suitable to give powers in Czech Forum to the new mod too. From now on besides me also Kvietok is in charge of this section. In case you need something you can ask him as well.

Keďže slovenské fórum potrebovalo druhého moderátora, považoval som za vhodné, aby nový mod dostal právomoci aj v českom fóre. Okrem mňa má túto sekciu odteraz na starosti aj Kvietok. Ak budete niečo potrebovať, môžete sa obrátiť aj naňho.

·
Registered
4,905 Posts
^^ Thank You Qwert for introducing me here. I'd like to assure all of Czech forumers, that Ill do my best to make this forum works smoothly. As he said, contact me in all the forum related issues.

Qwertovi ďakujem za predstavenie. Ubezpečujem všetkých, že urobím všetko pre to, aby toto fórum fungovalo hladko a bez problémov. Ako Qwert povedal, kontaktovať ma môžete v prípade akýchkoľvek vecí súvisiacich s chodom fóra.

:cheers:

·
does not sleep. He waits.
556 Posts
Toš vitaj náš nový moderátoře :cheers:

1 - 7 of 7 Posts
Status
Not open for further replies.