Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 170 Posts

·
Registered
9,280 Posts
33 kat saydım

·
Registered
27,960 Posts
böyle boxy kuleler daha cok clusterin oldugu yerlere yakisiyor

·
Registered
18,122 Posts
ISTANBUL - Nİda Tower - 32 fl - u/c

Nİda Kule Göztepe

Tarih: 2010
Program: Ofis
İnşaat: 47.000m2
Yatırımcı: Nida İnşaat

Nida Kule - Göztepe projesi uygulama projeleri tamamlandı, inşaatın hafriyatına başlandı.
22.10.2010

·
Besiktas JK
1,330 Posts
Nice clean modern building! Damn, a lot of projects u/c lately in Istanbul

·
Registered
12,034 Posts
Tam istanbuldaki evimin karşısında bu yapı. Ben yurt dışında olduğum için sürekli resim gönderemesemde tanıdıklar sayesinde size sürekli bilgi aktarabilirim bu proje hakkında.

·
Ghost Rider
4,268 Posts
Umarım güzel olur. Renderdan tam kestirilmiyo şu beyaz kısımlar kaliteli olursa iyi olur. Yoksa beton görünümü verirse kötü.

·
Registered
765 Posts
^^ Mechanical floor'un Türkçe karşılığını bu plan sayesinde öğrenmiş olduk böylece. (Ben 1-2m daha yüksek bekliyordum gerçi, neyse.)
şaka maka o bölgede cluster oluşucak gibi...nidanın hemen çaprazı e5 karşısında, dumankaya ikon yükseliyor, ikonun biraz arkasında varyap meridian var...e-5 te nidanın 1 km gerisinde, akasyalar yükseldi...

·
Not Aragorn, it's Artagun
3,647 Posts
Anadolu yakasinda Kadikoy (goztepeden) E5 uzerinde Kartala kadar ve TEM uzerinden kozyatagina kadar Bi cluster cizgisi olusuyo. Avrupa yakasinda da Maslaktan Buyukdere caddesi uzeri ve TEM uzerinde bi olusum var, aslinda guzel bi sistem. Yani Amerikadaki falan gibi bi tane clusterdan ziyade, ana arterler uzerinde cizgi seklinde gelisiyo... Buda mantikli bi gelisme sistemi bence, hem yogunluk olup binalar birbirlerini golgelemiyo, hem de binalarin arasinda dar sokaklar olmasi nispeten engelleniyo, tabiiki E5,TEM ve Buyukdere caddesi kuvevtlendirilmeli veya alternatifleri olusuturulmali...

1 - 20 of 170 Posts