SkyscraperCity banner

1 - 20 of 92 Posts

·
Kolekcjoner wątków.
7,353 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)

·
Kolekcjoner wątków.
7,353 Posts
Discussion Starter #8
Ahlbeck czystsze, ładniejsze(choć widziałem także stare, niewyremontowane budynki i to na promenadzie), ale nudniejsze, jakby sztuczne . Jak wraca się do Świnoujścia, to czuje się życie :) Inny charakter miast. W Świnoujściu jak opuścimy strefę nadmorską to trafimy na typowe miasto z blokami, ale też i port dodaje uroku. W Świnoujściu cały czas coś się dzieje. Powstaje dużo nowych budynków, modernizowane są stare. Bardzo trudno je porównać, są bardzo różne. Jeśli chcesz większego spokoju to przechodzisz na niemiecką stronę wyspy. Przynajmniej ja to tak odczuwam.

·
Registered
1,031 Posts
ja chyba jednak wolę ten niemiecki spokój i ciszę. Strasznie mi się podoba to, co zobaczyłem na zdjęciach. Jest czysto, estetycznie...po prostu tak jak powinno być. Ciekawy wątek zresztą! Dzięki za zdjęcia!
Ja też wolę ten niemiecki "spokój i ciszę", w końcu po to się jeździ żeby odpocząć. A tak całkiem serio to świetne są te niemieckie miejscowości nadmorskie. Europa zachodnia ma to czego my nie mamy i prawdopodobnie nie będziemy mieć, a mianowicie zachowanie styli architektonicznych dla poszczególnych regionów. Kontynuując, nawet kolory dobiera się pod to w jakim regionie i jaką architekturę się odnawia i to jest sedno tego niepowtarzalnego klimatu. U nas wszędzie jest "kolorowo i wesoło/moja racja jest najmojsza", a za Odrą do Oceanu Atlantyckiego masz "kolorowo i wesoło" na różną modłę w zależności od rejonu. Lubię tę przewidywalność.

1 - 20 of 92 Posts