SkyscraperCity banner

81 - 92 of 92 Posts

·
LIBERTINED
45,315 Posts
(Sorry for not responding in Polish here, my language skills are just too focused on ordering drinks and the likes;)

What a thread! Some truly gorgeous impressions. I'm completely tied to Usedom and especially the Eastern part of it, as I own a vacation home over there in Bansin.

The California of the Baltic Sea, aye! Thank you for sharing the photos! :eek:kay:

·
Zawsze pod wiatr
818 Posts
Z przykrością, jako mieszkaniec Władysławowa, muszę przyznać, że nasze "kurorty" nie zasługują na tę nazwę. Podejrzewam, że za 20 lat moje miasto, jak i żadne inne na Półwyspie nie będzie miało to uporządkowanej przestrzeni.

·
Registered
3,166 Posts
Witam,

Odkopałem taki wątek bo jest jak najbardziej w temacie :) Pomyślałem, że będzie tu pasowało.

Niecałe 3 tygodnie temu odwiedziliśmy też częściowo niemiecką część wyspy Uznam.

Pojechaliśmy pociągiem UBB ze stacji Świnoujście Centrum ... dokładnie 7 stacji do Bansin Seebad. Skąd rowerami wzdłuż wybrzeża powróciliśmy do Polski (Świnoujścia). Na początku mieliśmy pojechać rowerami w 2 strony ale było bardzo gorąco do tego, nasze dzieciaki .... trzeba było też o nie zadbać.

1.
Stacja już na miejscu.

2.
Część naszej ekipy :)

3.
Jedziemy w stronę plaży oraz ścieżki rowerowej.

4.

5.
I jesteśmy na ciągu pieszo/rowerowym, który przez cały Heringsdorf prowadzi finalnie do Świnoujścia.
Z tego miejsca mamy dokładnie 10 km. do Świnoujścia dokładniej do Baltic Park.

·
Registered
3,166 Posts
Haha, ale numer. Nawet nie widziałem, że taki wątek istnieje!
I jeszcze większy numer, że dwa tygodnie temu też tam byłem :)
Jak to ktoś ważny powiedział: "Szukajcie a znajdziecie".

To byliśmy prawie w tym samym czasie... Więc ten "Diabelski Młyn" - też widziałeś... ale o tym później :)

Więc jedziemy dalej.

6.

7.
Zatrzymałem się na chwilkę aby zrobić takie zbliżenie w stronę Świnoujścia :) Do tego molo w Heringsdorfie się załapało.

8.
Dalej...

9.
Idziemy na plażę tuż przy samym molo w Heringsdorfie.

10.

·
Registered
3,166 Posts
11.
Spod molo w Heringsdorfie wykonałem kolejne zdjęcie w kierunku Świnoujścia :)

12.
Molo

13.
Jedziemy dalej. Ahlbeck.
Tu już tłok bardzo duży. I ogromny "Diabelski Młyn" widziany z daleka.

14.

15.

A dlatego na tą konstrukcję zwróciłem uwagę ponieważ widać ją było z bardzo daleka.

16. To zdjęcie wykonałem dzień wcześniej późnym wieczorem. Widok z promu MF CRACOVIA - wracaliśmy z tygodniowej wizyty na Bornholmie. :) Ciężko było zrobić odpowiedni zoom w wieczornych warunkach. Najlepsze jakie mi się udało. :)

17.
Granica.

Dziękuję :)

·
Nie(bo) Szczecin
10,742 Posts
7.
Zatrzymałem się na chwilkę aby zrobić takie zbliżenie w stronę Świnoujścia :) Do tego molo w Heringsdorfie się załapało.
Jeszcze dekadę temu w Świnoujściu patrzyło się na zachód i wzdychało za wielkim światem. Dziś jest już zgoła odwrotnie.

·
Registered
3,166 Posts
Ot tak dziś mignęło w TV. Pomyślałem, że zamieszczę w tym wątku bo też dotyczy min. tej części wyspy Uznam:

https://tvn24bis.pl/pokaz-nam-swiat...ie-mamy-pojecia-co-mamy-pod-nosem,867163.html

Odnoszą się w tym materiale również do wyspy Rugia. Tak się składa, że 2 lata temu troszkę też zwiedzałem tą wyspę.
Jak ktoś ma ochotę zerknąć to zamieściłem też troszkę zdjęć... nie wysztkie sie udały (taki miałem sprzęt) ale zawsze coś. Turystycznie również polecam:
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=689836&page=4

:)

81 - 92 of 92 Posts