SkyscraperCity banner

1 - 20 of 127 Posts

·
GUKPPiW
6,129 Posts
Discussion Starter #1
Wracając z urlopu w kraju, zatrzymaliśmy się na ostatni weekend w Berlinie, była to nasza pierwsza wizyta pomimo faktu iż przed wyjazdem z kraju mieszkaliśmy w sumie o "rzut beretem" ;)

Zawijamy autem do hotelu w Grunau i idziemy coś zjeść, bardzo fajna grecka knajpa w okolicy

IMG_2277 by bartek76, on Flickr

Okolica niezbyt reprezentacyjna ale jest czysto i ok

IMG_2278 by bartek76, on Flickr

Za Lidlem nasz hotel

IMG_2279 by bartek76, on Flickr

·
GUKPPiW
6,129 Posts
Discussion Starter #2

·
GUKPPiW
6,129 Posts
Discussion Starter #4

·
GUKPPiW
6,129 Posts
Discussion Starter #5

·
GUKPPiW
6,129 Posts

·
GUKPPiW
6,129 Posts
Discussion Starter #11

·
GUKPPiW
6,129 Posts
Discussion Starter #12
Urbanistycznie i architektonicznie chaos i bajzel jak w Londynie :troll:

Przy skali zniszczeń w ostatnim stuleciu? Choć "starówka" to geszeft jakich mało

Kto rozpozna te postacie?

IMG_2320 by bartek76, on Flickr

Katedra i Sprewa

IMG_2321 by bartek76, on Flickr

Odbudowywany zamek, zdaje się że tylko fasada od rzeki ma być nowoczesna, reszta historyzująca

IMG_2322 by bartek76, on Flickr

Die Mannschaft dawno dostał w tytę ale reklam nie zdjęli

IMG_2323 by bartek76, on Flickr

IMG_2324 by bartek76, on Flickr

·
GUKPPiW
6,129 Posts

·
SkyGuy
970 Posts
^^a ja po dwudziestu- paru latach mieszkania w nim, nie wyobrazam sobie zamienic je na inne miejsce ;-)

Szkoda tylko, ze w fotkach z Berlina zawsze widzimy to samo, a nikt nie wybiera sie w zakamarki np Steglitz, nie powloczy sie w zaglebia Charlottenburg, nie obfoci Tegelort, okolic Köpenick i przylegajacy Friedrichshagen czy podobne zakatki.

Fenomen miasta? Mozna je kochac lub nie cierpiec, ale tu zyje sie fajnie, w niedziele, czy swieta ma sie pewnosc, ze nie trzeba dlugo czekac na tramwaj, autobus czy metro, a na wszystko jest jeden bilet.
Idac rano do pracy widzi sie wracajacych z klubow imprezowiczow, party trwa jeszcze w S-Bahn, na ulicy drag queens przechodza w grupce, ubrane jak do karnawalu w Rio, a jest srodek tygodnia.
W Berlinie idzie sie do Späti, kupuje piwo, wino czy gotowego drinka i mozna to legalnie wypic w kazdym miejscu miasta.
Tu sie bardzo fajnie mieszka, pracuje, zyje, co moge tylko potwierdzic.
Mam nadzieje, ze beda jeszcze jakies fajne fotki.

·
Registered
1,101 Posts
^^a ja po dwudziestu- paru latach mieszkania w nim, nie wyobrazam sobie zamienic je na inne miejsce ;-)

Szkoda tylko, ze w fotkach z Berlina zawsze widzimy to samo, a nikt nie wybiera sie w zakamarki np Steglitz, nie powloczy sie w zaglebia Charlottenburg, nie obfoci Tegelort, okolic Köpenick i przylegajacy Friedrichshagen czy podobne zakatki.
Właśnie. W Berlinie więcej ciekawych rzeczy jest poza centrum. Mnie w Berlinie irytuje jedna rzecz. Nieumiejętność ogarnięcia ścisłego historycznego centrum na takim poziomie jak w Wiedniu czy Paryżu. Ja nie znam widoku Unter den Linden bez szpetnych rur i płotów budowlanych. Za długo to się wszystko ciągnie. Rejon wyspy muzeów ciągle wygląda na plac budowy. Nadbrzeża Sprewy np. obok Altes Museum - kompletnie zaniedbanie. Kilka starych ławek jakieś trawniki - jakaś bieda. Wrocław (skąd jestem) pod tym względem np. zagospodarowania nadbrzeży to zachód. Nie pojmuje jak oni nie interesują się tą najcenniejsza częścią miasta i jak mało inwestują w poprawę ogólne estetyki, zieleni, małej architektury itp.. Remont katedry potrwa jakieś sto lat. Dużo słabej, nudnej architektury np. w rejonie dworca. Nawet w lokalnych wiadomościach był ostatnio na ten temat materiał - czemu to wszystko takie brzydkie i bez życia. Cieszy tylko zamek. Jedyna rzeczy , która się na prawdę udała. Według mnie Berlin prawie się nie rozwija. Latami dyskutują o planach jednego wieżowca przy Alexanderplatz gdzie w Warszawie już w realizacji jest chyba z piętnaście.

1 - 20 of 127 Posts