SkyscraperCity banner

2041 - 2045 of 2045 Posts

·
Registered
Joined
·
888 Posts
Niektórzy forumowicze pamiętają spaghetti westerns. Teraz mamy spaghetti train. Przewozi spaghetti (co za niespodzianka….) z Włoch (kolejna niespodzianka….) do Niemiec.

DB Schenker zorganizował kolejowy transport kilkuset ton makaronu do 650 supermarketów Aldi. aby zapełnić półki opróżnione w czasie zakupowej paniki koronawirusowej.

Więcej
 

·
Registered
Joined
·
888 Posts
Dwa pociągi Coradia iLint, napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi, z sukcesem zakończyły 18-miesięczny okres jazd próbnych w Dolnej Saksonii. Przejechały one ponad 180 tysięcy kilometrów, jako pierwsze pociągi z takim napędem w regularnej służbie pasażerskiej.

Więcej
 

·
Registered
Joined
·
925 Posts
Od pewnego czasu DB pozwala na kupno biletu tranzytowego przez Niemcy w ofertach Sparpreis (np. z Amsterdamu do Przemyśla). Z tego co udało mi się ustalić, bilet można zamówić do stacji obsługujących pociągi z Niemiec, czyli np. po trasie Nightjeta/BWE/BGE/regionalki - nie tylko tymi pociągami, ale również jadącymi po ich trasie. Jedyny minus, że w większości przypadków trzeba zamówić bilet do domu za 5,90eur.

Z takich przykładów:

Amsterdam -> Przemyśl za 49,90eur w 2kl (+5,90eur za wysyłkę biletu)
145014


Bruksela -> Rzeszów za 49,90eur w 2kl (+5,90eur za wysyłkę biletu)
145015


Zurych -> Gdynia za 46,90eur w 2kl (+5,90eur za wysyłkę biletu)
145016


1kl średnio 20-40eur więcej.

Oczywiście, pozostałe zasady Sparpreisów obowiązują, czyli dwudniowy ważności (można ustawić przesiadkę na 12h na nocleg), 2msc termin przedsprzedaży, czy bezzwrotność oferty. Do ceny 2kl można doliczyć jeszcze 4eur rezerwację miejscówek (na całą trasę, niezależnie od ilości przesiadek), natomiast w pierwszej rezerwacja jest bezpłatna. Jak dla mnie bomba!
 

·
Registered
Stan Trybunału
Joined
·
8,307 Posts
Ciekawe, DBahn już wie kiedy pojadą pociągi międzynarodowe? IC jeszcze nie puszcza pary z gęby.
 

·
Registered
Joined
·
425 Posts
"Pociągi z Niemiec do Austrii i Szwajcarii zostały w większości przywrócone, wyjątkiem jest linia z Monachium przez Innsbruck do Werony, Wenecji i Bolonii. Pierwsze pociągi z Frankfurtu i Stuttgartu ruszyły także do Paryża. Bez zmian kursują składy z Frankfurtu do Brukseli i Amsterdamu. Za tydzień przywrócone będą też kursy IC z Berlina przez Hanower do Amsterdamu, które obecnie kursują w skróconej relacji ze stolicy Niemiec do Bad Bentheim. Powoli wracają też do rozkładu połączenia w stronę Danii i Czech.

Gdy tylko otwarta zostanie granica z Polską, na trasy powrócą też pociągi EC do Warszawy i Gdyni."
 
2041 - 2045 of 2045 Posts
Top