SkyscraperCity banner

4821 - 4840 of 4871 Posts

·
Registered
156 Posts
Może mi ktoś wytłumaczyć co oni tam robią, że to tyle trwa? Bo już nawet króciej trwa szlifowanie zwieciadeł teleskopowych niż wyrównywanie niemieckich dróg.

"Die Westumfahrung von Halle soll 2025 fertig sein...." - i jeszcze to zdanie z nagłówka można przetłumaczyć mniej więcej jako "powinna być gotowa" a nie że "będzie gotowa", tak jakby wciąż pewności nie mieli :lol:

·
Intelekt
1,306 Posts
Przy okazji może ktoś wie:
- jak wygląda sytuacja na południowym ringu Berlina?
Odcinek o długości 5km od węzła Potsdam do wiaduktu kolejowego w pobliżu MOP-a Michendorf jest przejezdny w pełnym profilu już od wielu miesięcy, natomiast przed wiaduktem kolejowym zaczyna się zwężenie i trwa aż do węzła Nuthetal. Odcinek Michendorf-Nuthetal miał zostać otwarty w grudniu, ale nie wiem czy jest już przejezdny, bo nie było mnie tam ostatnio, natomiast wiem na pewno, że pozostanie jeszcze krótkie zwężenie w obrębie wiaduktu kolejowego, z uwagi na zakres prac. Tak to wyglądało na koniec sierpnia:

źródło: https://www.deges.de/aktuelles/neuigkeit/a-10-suedlicher-berliner-ring-erfolgreicher-brueckenverschub/

Według tego artykułu od 18 listopada są dostępne 3 z 4 pasów pomiędzy Michendorfem a Nuthetal: https://www.pnn.de/potsdam-mittelmark/michendorf-a10-weiterer-abschnitt-fertiggestellt/25136342.html

Ostateczne zakończenie prac na tym odcinku planowane jest na czerwiec 2020 :)

·
Registered
1,180 Posts
- czy obwodnica Bad-Oyenhauzen uzyskała już pełną funkcjonalność?
O ile dobrze się przyjrzałem węzeł nr 31 od zachodu Bad Oeynhausen jest nadal nieczynny, przejazd możliwy jest wyłącznie w ciągu A 30. Reszta wygląda na gotową, nie ma już zwężeń czy tymczasowych ograniczeń prędkości.
Wed³ug tego artyku³u od 18 listopada s± dostêpne 3 z 4 pasów pomiêdzy Michendorfem a Nuthetal: https://www.pnn.de/potsdam-mittelmark/michendorf-a10-weiterer-abschnitt-fertiggestellt/25136342.html
Tak to właśnie wygląda; jedyna większa perturbacja (tj. pomijając wspomniane wyłączone pasy i ograniczenie prędkości na długości ich występowania, co nie jest specjalnie kłopotliwe) jest w obrębie wiaduktu kolejowego, gdzie południowy otwór jest nadal dokumentnie rozgrzebany i ruch w obu kierunkach poprowadzony jest północnym.

Info z 24 listopada.

·
Artur
1,759 Posts
Dzisiaj odbyło się oficjalne rozpoczęcie budowy ostatniego odcinka autostrady A143 wokół Halle an der Saale (Halle - Neustadt - Halle Nord) od zachodniej strony. Nowy 12,6km odcinek autostrady zamknie obwodnicę miasta, który tworzą autostrady A14 - A143 - A38 - A9.

https://www.mdr.de/sachsen-anhalt/halle/halle/autobahn-lueckenschluss-a-einhunderdreiundvierzig-baustart-westumfahrung-halle-100.html
Ułatwi to ruch z/do Magdeburg - Erfurt.

Przejechałem się kilka razy A9 - B100 - B80 - A143 - A38 - A71 dla urozmaicenia zwykłej prostej trasy A9-A4. Mogę polecić w lecie jeśli komuś nie będzie szkoda poświęcić max 20 min więcej na drogę. Kilometrowo wygląda tak samo.
https://www.google.pl/maps/dir/50.88489,10.9818153/51.5707121,12.1899099/@51.1665411,11.2895681,9.63z

·
Registered
70 Posts
Znalazłem reportaż niemieckiej telewizji o historii modernizacji Autostrady A4 na terenie Turyngii. Na reportażu są unikalne materiały przedstawiające budowe nowego szlaku A4 koło Eisenach oraz koło Jeny, węzła A4/A71 koło Erfurtu, oraz dobudowa drugiej estakady koło Jeny.
Jeżeli reportaż gdzieś się tutaj przewinął to przepraszam, ale tak czy tak warto sobie przypomnieć :)

·
Rzeczpospolita Niedasie
5,480 Posts
Prawdopodobnie od Marca do Sierpnia zamknięta będzie B205 w celu wymiany zniszczonej nawierzchni. Niestety nie połączą tego z rozbudową drogi o chociaż 1 pas, a z uwagi na poziom ruchu ciężkiego i zakaz wyprzedzania na praktycznie całym odcinku byłoby to mocno wskazane.

https://www.kn-online.de/Lokales/Segeberg/Kreis-Segeberg-B205-wird-2020-fuer-ein-halbes-Jahr-gesperrt

Dobrze że chociaż A21 dociągają bliżej Lubeki, bo dociągnięcia A20 do A7 to nie wiem czy ktoś dożyje.

Przy okazji - są już jakieś widoczne prace w terenie przy budowie tunelu do Danii?

·
Registered
20 Posts
Dzień dobry, orientuje się ktoś, czy istnieje mapka z niemieckimi atostradami, na której zaznaczone są aktualne budowy, przebudowy, odcinki projektowane itd.? Coś w stylu naszych map siskomu czy igora. Przeskoczylem wątek kilka stron wstecz i nic takiego nie znalazłem. Mapka zamieszczona na wiki jest taka sobie i opatrzona datą 2014, także tak sobie z aktualnością.
Oficjalna mapka: https://www.bmvi.de/SharedDocs/DE/Anlage/StB/neubau-und-erweiterung-von-bab-2019.pdf?__blob=publicationFile

Niestety od 2019 roku

·
Obserwator
2,313 Posts
Ta mapka juz nie pierwszy raz laduje w tym watku i niewiem czym sie eksytujecie. To tylko niedoszle plany ktore od 1975 coraz bardziej zostaly wycinane juz wtedy miedzy innymi za pomoca zielonych,a na dzien dziejszy wiekszosc z tego nigdy nie zostanie zrealizowane mimo nieraz dzis ze dany odcinek by sie przydal. Lepiej rpzbudowywac kolejne autostrady o 1 pas na kierunek kilka lat zamiast budowac alternatywne koryarze jak kiedys bylo zaplanowan :eek:hno:

·
Registered
4,085 Posts
^^^^ Nic takiego nie powstanie, na zalinkowanej stronie jest też informacja o porzuconych planach. Przecież dzisiaj po A15 hula wiatr od Cottbus na wschód, a większy ruch jest tylko w niedziele i piątki. Może kiedyś A38 zostanie przedłużona do A13 koło Lübbenau śladem zbliżonym do B87. Choć patrząc na obecne realizacje skłaniałbym się ku opcji stopniowego upgrade'u odcinków B87.

^^ W latach 70. na tych terenach nikomu się nie śniło o Zielonych, a program partii SED dał w rezultacie piętnastoletni czas oczekiwania na wymarzonego trabanta :lol: A tam, gdzie planowano prawdziwe autostrady, nikomu nie przyszło do głowy, że w 1990 będzie trzeba planować od nowa, bo im się kraj powiększy.

·
Registered
4,085 Posts

·
Intelekt
1,306 Posts
We wtorek w nocy jechałem południowym ringiem do Polski. Na przebudowywanym odcinku pod Poczdamem aktualnie jest tylko krótkie zwężenie w obrębie wiaduktu kolejowego i MOP-a Michendorf. Poza tym zwężeniem jeździ się już pełnymi 4 pasami ale jest ograniczenie prędkości o ile dobrze pamiętam do 120km/h. Niestety nic nie nagrałem z uwagi na to że było ciemno, ale z tego co udało mi się zauważyć pod wiaduktem kolejowym jest już ułożone "czarne" więc termin majowy wydaje się niezagrożony :)

·
Moderator
70,786 Posts
Po 35 latach od rozpoczęcia planowania budowy tunelu (1,1km) łączącego autostradę A661 z A61 (ostatni jej odcinek) w Frankfurcie podpisano umowę na sfinalizowanie ostatniego skrawka autostrady. Warta 477 mln Euro inwestycje "pełną" parą ma wystartować w 2021r., aby szczęśliwie oddać tunel w 2029r. (...)

·
Registered
20,569 Posts
Ostrożnie z Yanosikiem w Niemczech. Używanie takich aplikacji teraz będzie karane

W nocy 28 kwietnia w Niemczech zacznie obowiązywać znowelizowane prawo dotyczące przepisów drogowych. Oprócz niższych progów przekroczeń prędkości, przy których piratom będzie odbierane prawo jazdy [szczegóły czytaj tu], za zachodnią granicą zakazane zostanie używanie aplikacji ostrzegających przed kontrolami prędkości.

Za jazdę z taką aplikacją jak najpopularniejszy w Polsce Yanosik, w Niemczech będzie można dostać mandat w kwocie 75 euro oraz punkty karne. Do tej pory w Niemczech takim zakazem nie były objęte smartfony – teraz także aplikacje w nich podlegać mają pod rygor prawny.

Z niemieckich zapisów – i wstępnych interpretacji prawników w zachodniej prasie – wynika, że od zakazu nie będzie zwalniało używanie np. nawigacji. Jeśli włączona w niej będzie funkcja wskazywania miejsc fotoradarów – będzie to łamanie przepisu. Czyli mandat będzie można otrzymać także za np. włączoną nawigację w Google Maps, która od kilku miesięcy też wskazuje miejsca kontroli prędkości.

Nadawanie radiowych informacji o kontrolach prędkości nie będzie karane, gdyż nie wskazują one dokładnie miejsc ich usytuowania.

Zmiany w Niemczech. Utrata prawa jazdy za przekroczenie już o 21 km/h

W czasie, gdy polski minister cyfryzacji Marek Zagórski i urzędnicy resortu sprawiedliwości sprzeciwiali się zmianie prawa w Polsce, która pozwoli odbierać prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym [czytaj o tym więcej], w Niemczech wchodzą w życie dużo większe obostrzenia wymierzone w piratów.

Od 28 kwietnia w nocy na niemieckich drogach kierowcy, którzy nie potrafią zapanować nad wciskaniem pedału gazu, będą szybciej tracić uprawnienia. W obszarach zabudowanych przekroczenie prędkości o 21 km/h skutkowało będzie zatrzymaniem prawa jazdy na miesiąc oraz punktami karnymi i grzywną w kwocie 80 euro. Poza obszarem zabudowanym wcale nie będzie sobie można pozwolić na dużo więcej – kierowca straci prawo jazdy na miesiąc po przekroczeniu prędkości o 26 km/h. Dostanie też wówczas grzywnę 96 euro i punkty karne.

·
Registered
3,799 Posts
Warto wspomnieć że w2 Niemczech nikt nie zabiera prawa jazdy dożywotnio tak jak u nas. Nie ma czegoś takiego jak ponowny egzamin. Jest taka interpretacja że raz uzyskanych uprawnień nie zabiera się. Największa kara to trzy miesiące bez PJ.
Co do sum to śmieszne są w porównaniu np z Włochami gdzie są terminy płatności i rosną przez dodanie kolejnego zera.

4821 - 4840 of 4871 Posts