SkyscraperCity banner

1 - 20 of 145 Posts

·
Registered
6,117 Posts
Discussion Starter #1
Jako, że kilka dni od wyjazdu już minęło to zakładam wątek. Część z Was zapewne będzie zawiedziona, bo wizyta była naprawdę ekspresowa, ale niestety czas gonił. Głównym celem wyjazdu był Drużynowy Puchar Świata na żużlu w Gorzowie Wielkopolskim, a Niemcy to taki dodatek, który sam zaproponowałem, jako że lubię zagraniczne wypady, a u naszych zachodnich sąsiadów jeszcze nie byłem. Mimo wszystko lepszy rydz niż nic. Następnym razem obiecuję poprawę.

Skąd taki tytuł? Przekroczyliśmy granicę z nadzieją obalenia mitu o brzydkich Niemkach. Jaki był finał akcji chyba nie muszę wspominać. W każdym razie po powrocie do Gorzowa poczuliśmy się jak w raju:)

Pytajcie śmiało, komentujcie. Chciałbym by wątek nie był zawalony samymi zdjęciami i by nie wczytywał się dobrych kilkanaście minut.

·
Neen, man!
3,893 Posts
Wiesz, czasami jak czytam w sieci o pięknych Polkach to coraz bardziej jestem przekonany, że to nie Polki są piękne tylko Polacy mają fatalne upodobania. Np. ostatnio na naszym zacnym forum kilkoro użytkowników zachwycało się urodą koleżanki jednego z userów i wciąż mam nadzieję, że robili to tylko przez grzeczność.

·
I am the passenger
5,611 Posts
E tam, z tymi Niemkami to wg mnie jednak przesada. One nie są brzydkie, tylko nie przykładają do wyglądu takiej wagi, jak Polki. No i więcej jest kobiet przeciętnych ;)

·
Registered
6,117 Posts
Discussion Starter #4
Ja tam swoje wiem:) Dobre, bo polskie.

Zdjęć trochę wrzucę na imageshacka to niezwłocznie się tu pojawią.

·
Neen, man!
3,893 Posts
@erykko, u mnie się mówiło (i właściwie nadal mówi) "dobre, lepsze, niemieckie", ale zdjęcia wrzucaj, wrzucaj, ja będę za tydzień w faterlandzie. ;)

·
Polska wielonarodowa!!
4,134 Posts
Wiesz, czasami jak czytam w sieci o pięknych Polkach to coraz bardziej jestem przekonany, że to nie Polki są piękne tylko Polacy mają fatalne upodobania. Np. ostatnio na naszym zacnym forum kilkoro użytkowników zachwycało się urodą koleżanki jednego z userów i wciąż mam nadzieję, że robili to tylko przez grzeczność.
aj tam aj tam;) Ja tam nie uważam by Polki były brzydkie, zresztą kwestia gustu, jedni wolą rude, inni blondynki, inni szczupłe, a jeszcze inni grube;)

·
hipp-E
10,991 Posts
^^ U mnie podobnie. Niemieckie zawsze lepsze, oprócz chleba.
Z tym złym chlebem na Zachodzie to też jakiś mit. Trzeba po prostu kupować w piekarni, a nie w supermarketach. Ja u siebie za rogiem mam znaczne smaczniejszy chleb, niż tradycyjny polski.

·
Registered
6,117 Posts
Discussion Starter #11 (Edited)
Może trochę przesadziłem, bo jedna dziewoja była zacnej urody, ale spotkaliśmy ją dopiero w Poczdamie, więc wyjątek potwierdza regułę, ale o tym będzie później.

Na początek kilka zdjęć z przejazdu. Jako, że kierowałem fotografem był kolega. Może jeszcze słów kilka o kulturze jazdy w Niemczech. Jak wiadomo jazda na suwak tam działa, ostatnio sprawdzałem tę technikę w Lublinie i niestety nie wychodzi. U nas każdy posiadający samochód jest panem i nic go nie obchodzą inni użytkownicy dróg. Poza tym zwykle ustępuje się miejsca użytkownikom włączającym się do ruchu poprzez zjechanie na lewy pas, ale na polskich autostradach czy ekspresówkach też się z tym spotkałem (i praktykowałem, żebyście mi potem nie wrzucali:)), więc nowością to pewnie nie jest. Warto także dodać, że dla większości Niemców teren zabudowany to świętość i jadą z przepisową prędkością. Co oczywiście mnie ucieszyło, gdyż sam to praktykuję w Polsce, a z jakim zachowaniem innych kierujących się spotykam chyba nie muszę mówić. Tak, więc będąc tam można śmiało trzymać się limitów prędkości, a nikt z tego powodu nie powinien na nas trąbić. Na autostradach różnie bywa z ograniczeniami, zauważyłem że większość kierowców przestrzega ich np. podczas przebudowy drogi, ale gdy nie ma żadnych utrudnień czasami je olewają.

Poniżej widać MOP. Niczym szczególnym się nie wyróżnia, w Polsce mamy to samo.

A tutaj okołoautostradowe klimaty.

·
Polska wielonarodowa!!
4,134 Posts
U nas każdy posiadający samochód jest panem i nic go nie obchodzą inni użytkownicy dróg. Poza tym zwykle ustępuje się miejsca użytkownikom włączającym się do ruchu poprzez zjechanie na lewy pas, ale na polskich autostradach czy ekspresówkach też się z tym spotkałem (i praktykowałem, żebyście mi potem nie wrzucali:))
Co do jazdy polskich kierowców to mam dwa odczucia. Pierwsze negatywne, czyli to że rzadkością jest przepuszczanie pieszych na pasach, owszem czasami się to zdarza, ale jest to raczej wyjątek niż reguła;) Drugie czyli bardziej pozytywne to przepuszczanie na swój pas ruchu. Często jak jak chcę zmienić pas to niejeden użytkownik ruchu mnie wpuszcza na swój pas, nawet jak jest korek na drodze głównej to kiedy stoje na drodze podporządkowanej to też mnie wpuszczają;)

·
hipp-E
10,991 Posts
Tradycyjny polski to jest na zakwasie i go w zwykłej piekarni raczej nie dostaniesz ;) Kolejny mit
Ależ oczywiście, że chleb na zakwasie jest dostępny w Holandii (nawet w supermarketach). Podejrzewam, że w Niemczech również. Polacy kochają mity głoszące, że u nich jest coś czego nie ma gdzie indziej :D Jeśli komuś nie smakuje żywność poza granicami kraju, to znaczy, że jest leniem i nie wyściubił nosa poza najtańszy supermarket :D

·
Neen, man!
3,893 Posts
Chleb czy żywność ogółem to głównie kwestia przyzwyczajenia. Osobiście jestem wielkim miłośnikiem niemieckiego jedzenia (polecam niemiecką kuchnię śląską, weltklasse!), może za wyjątkiem kuchni nadreńskiej, zawsze wożę też z Niemiec trochę smakołyków, na których trop w Niderlandach póki co nie wpadłem. ;)

·
hipp-E
10,991 Posts
^^ Ja mam łatwiej, jem prawie wszystko nieprzetworzone i tylko tyle, żeby nie umrzeć :D Szybko odnajduję się gdziekolwiek, byleby były surowe buraki na sok, cytrusy, ziołowa herbata, biały ser, jakieś ziarna, czekolada, orzechy i jajka :D Całą resztę potrzebną człowiekowi, by organizm prawidłowo funkcjonował skubnę od czasu do czasu w ilościach śladowych :D

·
Neen, man!
3,893 Posts
Niestety, ja nosze tu i owdzie przydomek "pasibrzucha", niektorzy mowia, ze podobno nawet wlasna matke bym sprzedal za dobry posilek. Ale gdzie te zdjecia Niemiec panie autor?

·
Registered
6,117 Posts
Discussion Starter #17
Dyskusja rozgorzała, a zdjęć jak na lekarstwo jak wspomniał Dzwonsson... Bierzemy się do dzieła.

To rozwiązanie spodobało mi się. Dosyć prosty sposób jak zniechęcić kierowców większych pojazdów by wjeżdżali na MPO-ie na miejsce przeznaczone dla osobówek.

Coraz bliżej miejsca postoju...

·
Registered
6,117 Posts
Discussion Starter #18
Pomnik Żołnierzy Radzieckich przy ul. 17. czerwca.

Oraz słynne T-34 stojące przy pomniku.

·
stvoreque
9,098 Posts
Ależ oczywiście, że chleb na zakwasie jest dostępny w Holandii (nawet w supermarketach). Podejrzewam, że w Niemczech również. Polacy kochają mity głoszące, że u nich jest coś czego nie ma gdzie indziej :D Jeśli komuś nie smakuje żywność poza granicami kraju, to znaczy, że jest leniem i nie wyściubił nosa poza najtańszy supermarket :D
Dokładnie AMS! We Francji też jest chleb na zakwasie ale tutaj tak naprawdę królują bagietki!!! Pieczywo z francuskiej boulangerie (czyli piekarni) to najlepsze pieczywo na świecie. Najbardziej lubię tutejszą "baguette de tradition". W porównaniu z polskim pieczywem to ja zdecydowanie wolę francuskie... Takich piekarni najczęściej z tradycją jak tutaj we Francji w Polsce jest baaaardzo mało! A piekarnia jest w każdej nawet najmniejszej miejscowości!!!

·
I am the passenger
5,611 Posts
Warto także dodać, że dla większości Niemców teren zabudowany to świętość i jadą z przepisową prędkością. Co oczywiście mnie ucieszyło, gdyż sam to praktykuję w Polsce, a z jakim zachowaniem innych kierujących się spotykam chyba nie muszę mówić.
Inna sprawa, że w Niemczech teren zabudowany to faktycznie teren zabudowany, a nie jakieś trzy domy w polu jak w Polsce. Osobiście też kiedyś chciałem przejechać trasę całkowicie przepisowo, ale po prostu się nie da.

1 - 20 of 145 Posts