SkyscraperCity banner

Moja pierwszyzna - i jak?

1 - 19 of 19 Posts

·
Registered
68,097 Posts
Discussion Starter · #1 ·

·
Registered
68,097 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Oooo, Pawelski :banana:
Debiut?
^^
Chyba tak :|. Nie pamiętam bym coś tu dawał. Może... Jeśli tak to daaawno temu. Dziś taki eksperyment, nie zabawię tu długo - ot, tak chcę zobaczyć: co i jak :D. Staż na Forum mam długi a niektórych działów praktycznie nie znam. Otwieram się na nowe :cheers:.

Szczerze mówiąc miałem problem - wybierałem pomiędzy dwoma zdjęciami - jeszcze to: http://i2.fmix.pl/fmi2452/b3c60bd60013632d4ff2ed41

No, ale klamka zapadła - oceniajcie! :guns1:

·
user
24,193 Posts

·
Registered
68,097 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)
wiem że się nie obrazisz...
^^
I nie zawiedziesz się :wave: - każdy wszak budynek poddawany ocenie znajdzie zwolenników i przeciwników. Różnice bywają w proporcjach.

przypomina mi to nowy sarkofag w Czarnobylu :)
^^
:lol: Z takim skojarzeniem się jeszcze nie spotkałem.

Jest pierwsza ocena! Już myślałem, ze coś źle kliknąłem ;). Ósemeczka - dzięki Ryszardzie :| - zaczynam jak się powinno zaczynać - nie najniżej, ale do wysokiego poziomu jeszcze sporo brakuje :cheers:.

·
Moderator
12,018 Posts
Trzeba było nazwać "Mniejsza połowa" ;)

Pawelski uchwyciłeś moment, czym nieźle zadebiutowałeś w konwencji i za samo to należy się plus. Zdjęcie nie jest oczywiście idealne, za ciemne i przepalone, ale 8 dostaniesz.

Przede wszystkim proszę Ciebie jednak, abyś podchodził do UPC z dystansem i abym nie musiał zakazywać Tobie dyskusji w nim ;)

·
Registered
68,097 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Przede wszystkim proszę Ciebie jednak, abyś podchodził do UPC z dystansem i abym nie musiał zakazywać Tobie dyskusji w nim ;)
^^
Spoko - pełen ZEN :D - kłócić się z nikim nie będę - wszak właśnie chodzi mi o ocenę/krytykę. A tak a propos:

Pawelski uchwyciłeś moment, czym nieźle zadebiutowałeś w konwencji i za samo to należy się plus. Zdjęcie nie jest oczywiście idealne, za ciemne i przepalone, ale 8 dostaniesz.
^^
Dzięki. Zdaję sobie sprawę z pewnych niedoskonałości, ale wymienione przez Ciebie cechy są dla mnie przeciwstawne :|. Rad byłbym gdybyś rozwinął myśl.

·
Echter Posener
1,924 Posts
9 za ładnie uchwyconą bryłę budynku, który tak sam w sobie mi się podoba; (OT: w przeciwieństwie do logo, które wywołuje negatywne skojarzenia)
Na jasność i kontrast nawet nie zwracam uwagi, zbyt ciemne zdjęcia też mają swój urok.

A propos: robiłeś je z wykorzystaniem trybu tematycznego "Zmierzch (bez błysku)", czy wybrałeś tryb ręcznego ustawienia naświetlenia?

·
Registered
68,097 Posts
Discussion Starter · #9 ·
9 za ładnie uchwyconą bryłę budynku, który tak sam w sobie mi się podoba
^^
JUUUPIII :banana:

Na jasność i kontrast nawet nie zwracam uwagi, zbyt ciemne zdjęcia też mają swój urok.
^^
Niestety - nie dysponuję żadnym filtrem (choć to mnie wcale nie usprawiedliwia :|) więc by osiągnąć niebieskie niebo musiałem tak ustawić :dunno:.

A propos: robiłeś je z wykorzystaniem trybu tematycznego "Zmierzch (bez błysku)", czy wybrałeś tryb ręcznego ustawienia naświetlenia?
^^
Zawsze korzystam z manuala.

·
Banned
4,071 Posts

·
Registered
10,512 Posts
Dlaczego punktacja zaczyna się od 7, nie można dać mniej ;):D

Oczywiście żart :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Odemnie masz 9.
Widzę, że mam inaczej skonfigurowany monitor niż mateq, bo nie widzę przepaleń (chyba, że ma na myśli refleks słońca), ale zgadzam się, że miejscami ciut za ciemne (chociaż lubię taki klimat zdjęcia), no ale ... toż to debiut ;).
W sumie kadr mi się podoba :eek:kay:

·
Registered
10,512 Posts
Jasiek tu zaglądał, ale nie wypowiadałem się, bo widzę, że mam sporo do zrobienia ze swoim warsztatem fotograficznym w porównaniu do zdjęć tu eksponowanych ;)
Nie mniej dziękuję za zauważenie i docenienie mojego wkładu w rozwój forum ;):D

·
Registered
68,097 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Jasiek tu zaglądał, ale nie wypowiadałem się
^^
Ja też tu zaglądałem - chcąc popatrzeć na ładne, wymuskane - często po prostu z pomysłem zdjęcia :|.

Przystępując do konkursu zacząłem oceniać inne prace (kiedyś robiłem to sporadycznie). Jak zwykle - wielu zupełnie "nie czuję" i w takich przypadkach wstrzymuję się od oceny - nie chcąc krzywdzić, wypaczać wyniku (często byłaby to jedyna siódemka).

widzę, że mam sporo do zrobienia ze swoim warsztatem fotograficznym w porównaniu do zdjęć tu eksponowanych ;)
^^
Ano, popatrz na moje :D i pomyśl jeszcze raz ile Ci brakuje ;).

·
Registered
10,512 Posts
^^
Ano, popatrz na moje :D i pomyśl jeszcze raz ile Ci brakuje ;).
No właśnie widzę, że ... jak chcesz, to potrafisz ;):D
Podoba mi się niebo (szkoda,że nie spróbowałeś mocniej wyeksponować tej chmurki po prawej) i ten refleks światła, nawet mocno mnie nie rażą te ciemniejsze miejsca ... zresztą wiesz, że lubię taki klimat ;)

·
Registered
68,097 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Podoba mi się niebo (szkoda,że nie spróbowałeś mocniej wyeksponować tej chmurki po prawej) i ten refleks światła
^^
Kwestia wyboru - przytoczyłem link do drugiego zdjęcia, które odpadło przy wybieraniu mojego reprezentanta do UPC - tam chmurki jest więcej :| - albo tu: http://i3.fmix.pl/fmi1936/8cd5d4cd000b75624ff2c37b
wybierałem właśnie z tych TRZECH - to odpadło pierwsze.

nawet mocno mnie nie rażą te ciemniejsze miejsca ... zresztą wiesz, że lubię taki klimat ;)
^^
Z wyboru niebo - dół kadru/wnętrze - wybrałem niebo, ale interesujące są Wasze refleksje - zwłaszcza w opozycji do innych zdjęć tu prezentowanych gdzie też ciemnice się zdarzają. Kształcące :cheers:.

1 - 19 of 19 Posts