Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 228 Posts

·
Nitra 826 - 2015
1,650 Posts
Discussion Starter · #6 ·
I´ve been there. Nitra doesn´t seem to be a historical city at first sight.
? So Prague doesn't look like a historical city either then :lol:

Nitra is listed in a document from 1111... so I would say it is a historical town. Say thank you to communism for building those ugly buildings and flats...shame on them

·
Moderator
14,970 Posts
@ futuros: I lake Nitra - and Svatopluk mission.

I prefer Pribina :) and because of him i visited Nitra once. Nice town.
From Pribina or Svätopluk ages you unfortunately cannot find any preserved building in Nitra. The only one still existing building from Great Moravia is church in Kopčany what is quite far from Nitra. Big parts of old city were destroyed also during communism. However, you can stil find many beautiful sites there.

BTW, CJone, first written mention about Nitra is from year 870 which is about the first church in Nitra (in that ages called Nitrava) built in year 828.

·
Registered
143 Posts
shopping

In Dezember 2007 i will visit nitra..i have bought there some flats.....the devolper was i think martinak and the street is juzna 29.....so can you guys tell me where to go in nitra shopping?!i was there once and visited the centro nitra and i dont know the name of the other there was a cinema called cinemax. are there any other shopping streets oder shopping malls in nitra or surround nitra?!

·
Moderator
14,970 Posts
In Dezember 2007 i will visit nitra..i have bought there some flats.....the devolper was i think martinak and the street is juzna 29.....so can you guys tell me where to go in nitra shopping?!i was there once and visited the centro nitra and i dont know the name of the other there was a cinema called cinemax. are there any other shopping streets oder shopping malls in nitra or surround nitra?!
Cinemax is part of shopping center Max. In Nitra are two big shopping centers - Max and Centro Nitra. There are also some smaller but I have never been in them except Tesco mall in the centre of the city and Tesco hypermarket. CJone can tell you more.

·
Nitra 826 - 2015
1,650 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Hi Revilo17- where are U from? I can give you more detailed information just send me an e-mail to [email protected]

Qwert: thanks for mentioning me :D

So about shopping in Nitra: we have Centro Nitra, MAX SC, 2x Tesco and some small retailers such as Kaufland and so on... There are currently some shopping centers beiing built- Mlyny in city center, City Park close to the Nitra Castle on the river bank, Family Center on Klokocina city part and next year probably City Center, Big Box are going to be built.

For more information visit my website www.nitralive.sk there is a list of all shopping centers. You can find it on the left side in menu under Stavby/Obchodne centra.

Enjoy :banana:

·
Registered
143 Posts
@CJone

Im from Germany and i live in Frankfurt am Main but my whole family is slovak and i can speak slovak too. Okay lets speak in slovak. Mohol by si mi dat nejake informacie o nocnom zivote v nitre...ale malo by to byt vsetko na urovni :)

·
Nitra 826 - 2015
1,650 Posts
Discussion Starter · #16 ·
There's a lot to improve, but it's beautiful.:eek:kay:
Co si myslel tym ze je vela co zlepsovat? To je v kazdom meste pravdaze, ale z tychto fotiek nieje vidno nic zle. V porovnani s ostatnymi mestami v SR posobi Nitra upravena rovnomerne- nielen pesia zona, ale dovolim si povedat, ze nenajdes nejaku cast kde si povies ze je to hroza. Na rozdiel od inych miest. Ale pravdaze zlepsovat je co to je jasne vedel by som o 1000 a 1 miestach...

·
Moderator
14,970 Posts
Co si myslel tym ze je vela co zlepsovat? To je v kazdom meste pravdaze, ale z tychto fotiek nieje vidno nic zle. V porovnani s ostatnymi mestami v SR posobi Nitra upravena rovnomerne- nielen pesia zona, ale dovolim si povedat, ze nenajdes nejaku cast kde si povies ze je to hroza. Na rozdiel od inych miest. Ale pravdaze zlepsovat je co to je jasne vedel by som o 1000 a 1 miestach...
Myslím, že si to celkom vystihol, ako som to myslel.;) Proti fotkám nemám nič, sú skvelé. Chcelo by to vylepšiť niektoré veci, ktoré tam až tak nie je vidno, ale aj niektoré ktoré je vidno. Hlavne treba vyriešiť dopravu, čo sa už, dúfam, skoro udeje. Čo je aj trochu na tých fotkách vidno, možno ma niektorí zelení zabijú, ale zahustil by som výstavbou tú oblasť blízko univerzít (myslím, že sú tam obe pri sebe). Tiež sa neviem dočkať Párovských lúk. Takisto by som upravil nitrianske nábrežie. Na tom nábreží som už dosť dlho nebol, ale aspoň v centre by nebolo zlé spevniť brehy, aby sa tak vytvorila skutočná nábrežná promenáda atď.

Samozrejme, že v každom meste je čo zlepšovať a v žiadnom prípade som to nemyslel tak, že by bola Nitra na tom horšie, než ostatné slovenské mestá. Len mi na nej možno trochu viac záleží, než na iných mestách, preto by som kopu vecí zlepšil.:)

·
Nitra 826 - 2015
1,650 Posts
Discussion Starter · #19 ·
to je fotene z balona?(sudiac podla poslednej foto)...super fotky, nitra vyzera zhora pekne urbanisticky vyriesena
Ta posledna je z balona ostatne z lietadla sudiac podla kridla ktore casto vidno- neviem nerobil som ich ja.

Keby viem lietat tie fotky su lepsie :lol:

Ano je pekne poriesena, chyba je ta, ze Parovske luky su prazdne uzemie, ktore si nechali komunisti v zalohe do buducnosti. Podla mna to zle posobi lebo hrad by mal byt v strede a nie na okraji. Od hradu smerom na pesiu je plno ludi proste zivot, ale na opacnu stranu su len sportove stadiony park a nikto... :eek:hno:

·
Nitra 826 - 2015
1,650 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Myslím, že si to celkom vystihol, ako som to myslel.;) Proti fotkám nemám nič, sú skvelé. Chcelo by to vylepšiť niektoré veci, ktoré tam až tak nie je vidno, ale aj niektoré ktoré je vidno. Hlavne treba vyriešiť dopravu, čo sa už, dúfam, skoro udeje. Čo je aj trochu na tých fotkách vidno, možno ma niektorí zelení zabijú, ale zahustil by som výstavbou tú oblasť blízko univerzít (myslím, že sú tam obe pri sebe). Tiež sa neviem dočkať Párovských lúk. Takisto by som upravil nitrianske nábrežie. Na tom nábreží som už dosť dlho nebol, ale aspoň v centre by nebolo zlé spevniť brehy, aby sa tak vytvorila skutočná nábrežná promenáda atď.

Samozrejme, že v každom meste je čo zlepšovať a v žiadnom prípade som to nemyslel tak, že by bola Nitra na tom horšie, než ostatné slovenské mestá. Len mi na nej možno trochu viac záleží, než na iných mestách, preto by som kopu vecí zlepšil.:)
Jasne tych miest a veci na vylepsenie je vela. Spominal si nabrezie- prava strana rieky je novo urobena z minuleho roka- cyklocesta polprofil dlazba a polprofil asfalt cize cyklisti, korculiari a chodci. Ide od Mostnej od CityParku po most pri SPU. Pokracovat bude samozrejme az pod Zobor pri park to suvisi s vystavbou CityParku a na opacnu stranu ma ist az do Krskan- plany su hotove uz len peniaze musia zohnat na to. Navyse bude novy most namiesto lavky tak sa to tam skulturni. Co sa tyka dopravy riesi sa- spravil sa vnutorny okruh, bude centralne riadena doprava namontovali sa nove semafory, budu sa podla hustoty premavky prepinat krizovatky. Pribudnu este kamery na kazdu krizovatku. Tyka sa to tahu od BA po Sturovej a Triede A. Hlinku az von z mesta. Bohuzial parkovanie je zufale ako vsade inde a nic sa neriesi. Zakon by to mal zmenit len ktovie kedy ho vlada schvali.
Chyba mi tu parkovaci dom- jedna studia uz bola ale urcite ju odfajcili ako poznam panov pri moci. :eek:hno:

Medzi univerzitami ta plocha velka tam sa ide stavat o rok sidlo NSK takze uz nebude zelena plocha- mam na mysli tu medzi UKF riekou a SPSS skolou.

1 - 20 of 228 Posts