Skyscraper City Forum banner

...

1 - 17 of 17 Posts

·
Registered
8,887 Posts
Ja też lubię takie ujęcia, szczególnie deszczową porą:cheers: Pierzeja Skanski nocą prezentuje się o niebo lepiej:cheers: To z Mercurego?

Jedyne zastrzeżenia, jakie mam, to szum, który szczególnie drażni na niebie .9/10

·
Outside the frame
2,065 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Ja też lubię takie ujęcia, szczególnie deszczową porą:cheers: Pierzeja Skanski nocą prezentuje się o niebo lepiej:cheers: To z Mercurego?

Jedyne zastrzeżenia, jakie mam, to szum, który szczególnie drażni na niebie .9/10
9 piętro z Mercurego. Ja wiem czy to szum... raczej kompresja JPEG, chociaż ja tam nic nie widzę. :p

·
Registered
8,887 Posts
^^
Nie wiem co, ale ja widzę szumy. Próbowałeś może z redukcją, zamkniętą dziurą i na dłuższym czasie? Myślę, że na takich ustawieniach wyszłoby perfect:)

·
Registered
Szczecin
14,733 Posts
To zdjęcie jest o niebo lepsze, jeszcze jakiś fajny tytuł i z mojej strony byłaby dycha.
Szumy na niebie są i bardzo denerwują, proporcje biurowca z pierwszego planu do całości zdjęcia są IMO idealne, łyse drzewa też pomogły urbanowi. Technicznie mogłoby być lepsze ale ogólnie sprawia dobre wrażenie.

·
A fe Silesia!
5,017 Posts
To zdjęcie jest o niebo lepsze, jeszcze jakiś fajny tytuł i z mojej strony byłaby dycha.
Szumy na niebie są i bardzo denerwują, proporcje biurowca z pierwszego planu do całości zdjęcia są IMO idealne, łyse drzewa też pomogły urbanowi. Technicznie mogłoby być lepsze ale ogólnie sprawia dobre wrażenie.
Mnie nie denerwuje szum bowiem go za bardzo nie widzę. Bardziej ten klarowny obrazek zmącić mogą tu i ówdzie spłaszczone barwowe plamy (efekt focenia przez mokrą szybę, tudzież odbicia w tejże). Mimo wszystko jednak jestem pełen uznania za uzyskany efekt końcowy.

·
Outside the frame
2,065 Posts
Discussion Starter · #10 ·
^^
Nie wiem co, ale ja widzę szumy. Próbowałeś może z redukcją, zamkniętą dziurą i na dłuższym czasie? Myślę, że na takich ustawieniach wyszłoby perfect:)
Nie wiem, ja szumu nie widzę. :) Dlaczego F2.0? Od F2.8+ krople deszczu widoczne w postaci ogromych okręgów...

CROP
http://img593.imageshack.us/img593/8621/cbcrop.jpg
Ten "szum" to brud na (podwójnej) szybie + kompresja JPEG... :)

Mnie nie denerwuje szum bowiem go za bardzo nie widzę. Bardziej ten klarowny obrazek zmącić mogą tu i ówdzie spłaszczone barwowe plamy (efekt focenia przez mokrą szybę, tudzież odbicia w tejże). Mimo wszystko jednak jestem pełen uznania za uzyskany efekt końcowy.
Dzięki.

·
Registered
20,843 Posts
^^ Na "ogólnym" kolega wrzucił. :eek:kay:

Co do F, :D, może dobrze się zasadzić na legendarny "kit" Pentaxa DA 18-55 f/3,5-5,6? :D

Czytam czasem co piszecie o sprzętach i chciałbym to wszystko widzieć, oglądać tutaj. :)

Ładne zdjęcie. Może tylko troszkę khaki.:lol:

9/10

·
Richelieu znad zapory
7,123 Posts
Też przyłączam się do głosów, że to z kroplami deszczu jest o wiele lepsze. Miejmy nadzieję, że w kolejnej edycji się pojawi, a jak na razie za to 8

1 - 17 of 17 Posts