SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 617 Posts

·
am70
1,961 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam wszystkich.

Przeczesałem wszystkie wątki i nic takiego nie znalazłem. Wątku w którym można zamieścić nocne zdjęcia z mniejszych miast i miasteczek. Wiosek, z miejsc położonych zdala od zabudowań miejskich, ale mimo wszystko iluminowanych. Wątku, który nie umarłby po czterech postach a w najlepszym wypadku po stronie lub dwóch.
Większość takich wątków tak skończyła. Duża ilość jest w stanie agonalnym, niektóre ledwo zipiące dostają zastrzyk tlenu raz na rok, a ostatnia grupa to te, które umarły ale jeszcze o tym nie wiedzą.
Tylko duże miasta trzymają się w miare nieźle, ale tylko dzięki chęciom i zaangażowaniu RaKLeZ'a.

Pomimo, że wątek jest autorski zapraszam wszystkich do wklejania zdjęć tych perełek, które są gdzieś tam na uboczu i czasami nikt ich nie zauważa.

Prosiłbym tylko o zastosowanie się do paru zasad:
-ze względu na szacunek do oglądających rozmiar zdjęcia przynajmniej 1024 na długim boku
-proszę nie zamieszczać zdjęć z komórek lub aparatów zrobionych z ręki, kiepskiej jakości z dopiskiem: "trochę kiepska jakość,ale wrzucam. Co o tym myślicie?."
-proszę nie wklejać żadnych zdjęć z gazet, itp
-umieszczamy max do pięciu zdjęć w poście

Imiennie zapraszam do zamieszczania zdjęć RaKLeZ'a - na pewno masz w swoich zbiorach takie zdjęcia, z którymi nie wiadomo gdzie je wsadzić. Pozdr

Na wszystkie pytania odnośnie strony technicznej zdjęcia, będę odpowiadał w dziale forum/zdjęcia nocne.
Na początku pozbieram wszystkiem moje zdjęcia rozrzucone po różnych wątkach, a potem będę dokarmiał wątek na bieżąco aby z głodu nie umarł.

No to w takim razie podążaając słowami Andrzeja Sikorowskiego:

A jeśli przyjdzie taki dzień
że wam nagle w domach zrobi się za ciasno
to uchylcie okiennice
i wyjrzyjcie na ulicę
by zobaczyć jak wygląda nocą miasto...

======================================================================================================

Po dziesięciu postach przyszedł czas na Edytkę pierwszego posta.
Doklejam aktualny spis treści, który będzie uaktualniany po zakończeniu każdej strony i dla wyjaśnienia, jako że wątek mocno ewoluował pytanie i odowiedź:

Zaraz zaraz. W pierwszym poscie wyraźnie napisane jest, że mają być małe miasteczka i wioski. Tymczasem widzę Elbląg, Toruń, Będzin, Poznań. Czy wobec tego umieszczamy w końcu zdjęcia wszystkie jakie mamy a są nocne?
pozdrawiam :)
^^ Już odpowiadam. Motywem przewodnim NOCNEGO WYPADU, są jak jest napisane w pierwszym poście: miejsca, które nigdy nie doczekałyby się swojego wątku. A gdyby nawet się doczekały, to zdjęć starczyłoby w sam raz na jeden post, czasem dwa.
To, że pojawiły się też większe miasta, nic nie zmienia. Traktujmy je jako bonusy. Coś co jest dodatkiem całkowicie nieprzeszkadzającym a upięszającym.
A tak na marginesie powiem Ci, że np. Elbląg potrzebowałby trzech stron, może nawet tylko dwóch, aby pokazać w nim wszystko to, co w nocy jest warte pokazania. Bo ten wątek to nie fotorelacja, w której liczy się ilość zdjęć, tutaj stawiamy na jakość.
Dlatego zastanawiasz się czy wstawić zdjęcia z Częstochowy lub Radomia, ... nie zastanawiaj się, wstawiaj. Pokaż to, co jest warte pokazania. Pokaż zdjęcia, a nie fotki. Nie bierz przykładu z kolegi wit_m:eek:hno:, który pewnie chciał jak najlepiej, ale z jakością mu nie wyszło.
Jeszcze raz proszę przy okazji o nie wklejanie zdjęć robionych z ręki.

Mam nadzieję, że już wszystko jasne, zatem bawmy się dalej ... leczmy oczy
:cheers:

·
Registered
71,102 Posts
@Pawelski --- Rynek w Poznaniu rok temu, mniej więcej w tym samym okresie ;)
^^
Hmmm, podobnie :| (no, Ty masz 1/2 s naświetlania, ja 1/8 - ale mimo to nie jest specjalnie jaśniej - no bida ;))

BTW - a zdjęcia robisz - łoł - fajneee :eek:kay: - miło popatrzeć NIE tylko na duże miasta... (rozumiem, że statyw jest Twoim nieodzownym partnerem? - Bo chyba nie robisz pół sekundy "z ręki"?)

·
am70
1,961 Posts
Discussion Starter · #11 ·
^^ Statyw to absolutna podstawa. A jak pisałeś, że jego rozkładanie cię męczy, i nie lubisz, i to mieszanie, i czekanie, i jeszcze raz to samo, i korekcja ustawień, i potem jeszcze raz......:nuts::lol: miałem ubaw.....:cheers:

Czas naświetlania zależy od wszystkiego i powiem na tych poznańskich zdjęciach jest chyba najkrótszy z możliwych. Pamiętam, że było wtedy bardzo,bardzo zimno. W poznaniu byłem przejazdem, na wyświetlaczu została tylko jedna kreska mocy.... :lol: ...trzeba się było spieszyć

·
Registered
71,102 Posts
(...)A jak pisałeś, że jego rozkładanie cię męczy, i nie lubisz, i to mieszanie, i czekanie, i jeszcze raz to samo, i korekcja ustawień, i potem jeszcze raz......:nuts::lol: miałem ubaw.....:cheers:
^^
Fajnie, że umiem rozweselać ludzi... :D

·
Registered
71,102 Posts
^^
Zacne, zacne... :| Zwł. Zamek FAJNIE wyszedł :eek:kay:.

Przeczesałem wszystkie wątki i nic takiego nie znalazłem. Wątku w którym można zamieścić nocne zdjęcia z mniejszych miast i miasteczek...
^^
Ano, Poznań się kwalifikuje ;).

·
am70
1,961 Posts
Discussion Starter · #18 ·
^^ Niki jest fajny, ale od samej skrzynki nie wszystko zalezy.:cheers:

No to zalatwmy sprawe Poznania do konca w trzech postach: mostowo-kladkowym, koscielnym i szklano-aluminiowym:lol:

Swoja droga nie rozumiem jak ktos mogl sie zgodzic, aby za pare srebrnikow oszpecic wlasne miasto ta szmata

1 - 20 of 617 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.