SkyscraperCity banner
1 - 20 of 24 Posts

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam
Bylam ostatnio w Norymberdze, drugim co do wielkosci miescie Bawarii, liczacym 500 000 mieszkancow (w aglomeracji 1 500 000)
W XV i XVI wieku miasto to stalo sie osrodkiem handlu i sztuki o znaczeniu miedzynarodowym. Tworzyli tu m.in. Wit Stworz i Albrecht Dürer.
Nastepnym razem zrobie zdjecia kompleksu, na ktorym odbywaly sie zjazdy NSDAP. To niewatpliwie jedna z najwiekszych atrakcji Norymbergii.

Lorenzkirche

Dom Albrechta Dürera

Nürnberger Versicherung (ponad 130 metrow)

i tuz obok kompleks biurowy

Neues Museum

nowoczesna architektura

i staromiejska uliczka

zamek

i most do zamku

najwyzszy apartamentowiec nad jeziorkiem

norymberska wenecja

i dworzec glowny

·
THE FALLEN EMPIRE
805 Posts
Ach ta Bawaria (a raczej Frankonia)...

·
Registered
4,031 Posts
O BOŻE !!!!! jaki wy*****ty dworzec :eek2: . Choć mało fotek z samego miasta, śródmieścia. Mimo tego świetnie.

·
nec temere nec timide
2,535 Posts
Tyle razy przejeżdzałem koło tego miasta i jakoś nigdy nie udało mi się tam wpaść... trzeba będzie nadrobić. Najlepiej przed świętami BN, wtedy w Norymberdze jest bardzo znany jarmark :cheers:

·
Registered
1,369 Posts
eosendil said:
Tyle razy przejeżdzałem koło tego miasta i jakoś nigdy nie udało mi się tam wpaść... trzeba będzie nadrobić. Najlepiej przed świętami BN, wtedy w Norymberdze jest bardzo znany jarmark :cheers:
Christkindelsmarkt, ale wtedy jest masa turystów.
wpadnij kiedz jest cieplej.

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter · #7 ·
eosendil said:
ale dlaczego czekac az do swiat
teraz tez w Norymberdze jest ciekawie :)

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter · #10 ·
kotbehemot said:
Piekne zdjecia, dzieki! Ale musze przyznac, ze nie znosze Norymbergi. To miasto jest przytłaczające, ciemne, smutne i anonimowe moim zdaniem, zawsze łapie doła jak tam jestem;)
szkoda!
mam nadzieje, ze Wroclaw nastraja Cie pozytywnie :rofl:

·
Я.
6,309 Posts
Gabriela said:
szkoda!
mam nadzieje, ze Wroclaw nastraja Cie pozytywnie :rofl:
czestokroc tak:) Norymberga- nie wiem- moze przez wzgląd na to ze było to ulubione miasto nazistów, jakos podswiadomie dziala na mnie przygnębiająco. Za to musze przyznac ze ma przepieknie wkomponowany w tkanke miejską dworzec autobusowy:)

·
Registered
1,267 Posts
Szkoda, ze nie pofocilas Rynku. O ile Stare Miasto jest bardzo ladnie odbudowane, jest klimatycznie i przytulnie, to sam Rynek jest "pudelkowaty" i bez wyrazu...BTW miasto bardzo fajne.

·
Homo Skyscraperus
22,141 Posts
zdjecia fajne:) tyle ze brakuje mi pomnika Duera, kilku naprawde fajnych mostkow i tzw. Koloseum.

I wyjasnij mi jedno...bo nigdy nie wiem ten kosciol to sw . Sebalda czy Wawrzynca???

·
THE FALLEN EMPIRE
805 Posts
Przyznam, ze w Norymberdze zwiedzilem tyko dworzec - ilekroc tam bylem, zawsze byl to tylko etap w podrozy. Jedyne co moglem zobaczyc to bezposrednie okolice dworca, lecz tu nie bylo chyba nic godnego zapamietania. Sam nie wiem czemu nie wybralem sie na Weihnachtsmarkt - choc znajomi proponowali. Moze dlatego, ze takowy byl tez w Augsburgu. Dworzec natomiast jest rzeczywiscie ciekawy, choc brakuje mi w nim hal nad peronami. W zasadzie mozna sie przyzwyczaic do tego, ze w miastach tej klasy wystepuja raczej okazale dworce (Lipsk, Drezno, Wroclaw).

·
Registered
8,887 Posts
Witam kolejną kobietkę na forum :) Miło wiedzieć, że dziewczyny też biegają po miastach z aparatem i robią fotki, powiem szczerze, że ja osobiście nigdy takiej nie poznałem, świetna robota :eek:kay: Co do samego miasta to...nie wiem, musiałbym zobaczyć więcej zdjęć, ale dworzec to mają zajebisty, ten wieżowiec też niezły, szkoda, że stoi taki osamotniony. Czekam na kolejną porcję zdjęć i pozdrawiam :wave:

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter · #18 ·
zonc said:
zdjecia fajne:) tyle ze brakuje mi pomnika Duera, kilku naprawde fajnych mostkow i tzw. Koloseum.

I wyjasnij mi jedno...bo nigdy nie wiem ten kosciol to sw . Sebalda czy Wawrzynca???
To kosciol sw. Wawrzynca.
Obydwa koscioly sa rzeczywiscie do siebie podobne

Jesli chodzi o zdjecia koloseum to umieszcze je po mojej kolejnej wizycie w Norymberdze :dance2:

·
Registered
1,369 Posts
Krzycho said:
Witam kolejną kobietkę na forum :) , ten wieżowiec też niezły, szkoda, że stoi taki osamotniony. :wave:
w Norymberdze do konca lat 80tych powstalo kilka wysokosciowcow w obrebie srodmiescia (nie starego miasta).obroncy starego miasta i starej Norymbergi nie zyczyli sobie wiecej stawiania wysokosciowcow w obrebie srodmiescia. teraz dozwolone jest jednak stawianie wiezowcow wzdluz obwodnicy srodmiescia i poza nia.
dlatego malo prawdopodobne jest powstanie zageszczenia wiezowcow. wszystkie beda rozrzucone po przedmiesciach

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Krzycho said:
Witam kolejną kobietkę na forum :) Miło wiedzieć, że dziewczyny też biegają po miastach z aparatem i robią fotki, powiem szczerze, że ja osobiście nigdy takiej nie poznałem, świetna robota :eek:kay: Co do samego miasta to...nie wiem, musiałbym zobaczyć więcej zdjęć, ale dworzec to mają zajebisty, ten wieżowiec też niezły, szkoda, że stoi taki osamotniony. Czekam na kolejną porcję zdjęć i pozdrawiam :wave:
ja rowniez witam :wave:
jesli chodzi o zdjecia "samego miasta" to trudno umiescic na forum tyle fotek by pokazac wszystko
ja skupilam sie na tym co wydawalo mi sie interesujace :)
a nastepna "porcja zdjec" juz wkrotce

1 - 20 of 24 Posts