Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 82 Posts

·
Banned
4,778 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Dakle,malo da ispricam svoje misljenje o Novom Pazaru... Ne zelim da stavim o photo-thread jer vam zelim preneti moje misljenje.

Dakle,Novi Pazar je smesten u jugo-zapadnoj Srbiji predstavlja najveci grad Sandzaka. Ima oko 90 000 stanovnika grad a oko 150 000 cela opstina. Muslimana ima oko 85-90% i zato vecina ljudi odavde imaju predrasude. O predrasudama kasnije.

Pre subote u Pazaru sam bio zadnji put 2000. i tada sam imao relativno lose misljenje o gradu. To sam ocekivao i sad,no,promenilo se...

Otisao sam jer brat saradjuje dole sa dosta velikih firmi pa me je poveo da kupim neke farmerice :D .. Inace i farmerice vise nisu one krs sto se samo na pijaci prodaju,vec se prodaju u buticima koji u najmanju ruku su rangom slicni onima u SC "Usce" ... Znaci show...

Sta je danas Novi Pazar?

Nekada kada biste pomenuli Pazar mislili biste sam na "prljav grad",minarete,farmerice i to je to. Danas je NP potpuno izmenjen. 2000. 75% devojaka je nosilo salvare,a u subotu sam video 4 ukupno. Da se razumemo,to je i dalje grad u kome se oseca orijentalno najvise,ali to uopste nije onaj ruzan grad. Sto se tice gradnje,grade se zgrade u nekom naselju koje ce ciniti ceo blok,grade se poslovni objekti,sredjuju fasade... Pocinje liciti na lep grad. Ne moze se zaobici ona odlika turske kasabe kao sto su uske ulice,takvi objekti,reka,pijaca,ali Pazar zaista napreduje i oseca se epitet regionalnog centra.

Ono sto bih napomenuo su ljudi!!! Necu da gresim dusu,znao sam muslimane i pre iz NP ali ne toliko. Moj matori je kum "srpskom muslimanu" (kako on sebe naziva jer zna da je njegov cukundeda bio pravoslavac),a i porodica moje majke Ramovic je u Kraljevu - njih 10,ali ako ukucate u Zutim stranama videcete da se u raskom okrugu svi Ramovici nalaze u NP-u,pa mogu reci da su mi dalja familija. :D Ima i dalje onog "turskog" mentaliteta,ali on ne smeta uopste i ogleda se u mentalitetu,kao npr. pijaca...
Ljudi su izuzetno prijatni i fini,ali ono glavno je da su posteni i gostoljubivi! Ne provocirajte ih na verskoj osnovi i iznenadicete se koliko cene srpsku drzavu.
Ima dosta besnih kola dole,ali to nije cudno,jel te?!
Zato otidjite do Novog Pazara,i iznenadite se pre svega ljudima,kao sto sam ja! :cheers1:

Nemam mnogo slika,ali sam hteo ovo otvoriti zbog moje poruke! ;)

Socijalizam yeeeeah!!!

Blizu centra...

·
Registered
31 Posts
^^ Lepe slike :cheers: I ja sam se iznenadio gradnjom u NP-u,jeste kic ali se dosta toga izgradilo_O muslimanima nemam predrasuda ali,recimo meni licno npr smeta to sto svi voze ''besna'' ali nelegalna i neregistrovana kola po pazaru i niko ih ne dira a kada recimo podju za Rasku,Kraljevo onda koriste drugi,losiji ali legalno uvezen auto.Glupo je jer se time stice utisak da vlast Srbije dopire samo da Raske.Mada za to je najvise kriva drzava.Inace mladi u Novom Pazaru su skroz ok a sto se tice pojedinih devojki u salvarama cuo sam da dole ima nekih arapskih fundamentalistickih organizacija koje placaju clanovima da se tako oblace :nuts: Ja u to sumnjam,mada ko zna.. Sve u svemu fina reportaza :cheers:

·
Ја не жи&#1074
1,399 Posts
Дакле без предрасуда, био, видео, једном речју касаба!!!
Што се тиче цура, или су завијене од главе до пете, или су у подне напуцане ко за вечерњи термин! Шта знам, мени град превише мирише на лошу страну турског наслеђа на овим просторима.

·
Registered
2,351 Posts
Ne znam za vas, ali meni je ova zgrada remek delo, krajnje sam ozbiljan. Naravno unakazili su je ovim sporadicnim zastavkljivanjima, tanjirima i ostalim glupostima.
Slažem se u potpunosti :cheers:

Zamisli da sa su na svakoj terasi umesto glupih prozora kojima su zastakljene npr. viseće muškatle ili neko slično cveće.
U Novom Pazaru nisam nikada bio a voleo bih da obiđem.

·
Kosovo is Serbia
5,192 Posts
Licno,bez ikakvih predrasuda ne mogu bas puno suditi o njemu jer sam se samo jednom zadrzao na kratko,a sve ostalo u prolazu,ali se i kroz te prolaske oseca taj neki duh orijenta,koji meni licno ne prija previse,grad kao grad,komi-dzins-svercer-komerc.... ima lepu okolinu...Djurdjeve Stupove,Sopocane,Petrovu Crkvu,najstariju u pravoslavnu u Srbiji (IX vek)
Ima i zanimljiv hotel u centru,a i ta braon zgrada (to je valjda citav blok zajedno sa soliterima),deluje zanimljivo...

PS Sale,Novi Pazar je u jugoZAPADNOJ Srbiji,a ne jugoistocnoj,a sto se tice Sandzaka,licno ne znam sta je to,tursko carstvo ovde vise ne postoji(bez predrasuda) :lol: Hvala na reportazi i tvojim impresijama... :cheers:

·
Banned
4,778 Posts
Discussion Starter · #14 · (Edited)
^^ Lepe slike :cheers: I ja sam se iznenadio gradnjom u NP-u,jeste kic ali se dosta toga izgradilo_O muslimanima nemam predrasuda ali,recimo meni licno npr smeta to sto svi voze ''besna'' ali nelegalna i neregistrovana kola po pazaru i niko ih ne dira a kada recimo podju za Rasku,Kraljevo onda koriste drugi,losiji ali legalno uvezen auto.Glupo je jer se time stice utisak da vlast Srbije dopire samo da Raske.Mada za to je najvise kriva drzava.Inace mladi u Novom Pazaru su skroz ok a sto se tice pojedinih devojki u salvarama cuo sam da dole ima nekih arapskih fundamentalistickih organizacija koje placaju clanovima da se tako oblace :nuts: Ja u to sumnjam,mada ko zna.. Sve u svemu fina reportaza :cheers:
Ma voze samo tako besna. Toliko cetvorocifrenih tablica nisam video jos ovde. Q7,Tuareg,X5,X6,A8 ma to je prosek...

Majevčan;41031126 said:
Pravo pitanje je: koliko si vidio minica?
----------------------
:lol: Ne bas mnogo jer je bilo prohladno,doduse video sam dosta utegnutih zenskih tela. :D

Slažem se u potpunosti :cheers:
+1
Ima i zanimljiv hotel u centru,a i ta braon zgrada (to je valjda citav blok zajedno sa soliterima),deluje zanimljivo...
Hotel Vrbak ispod koga protica reka. Da,ispod.

I,da ova zgrada predstavlja celi blok koji ide lucno uz jednu ulicu. ;)

PS Sale,Novi Pazar je u jugoZAPADNOJ Srbiji,a ne jugoistocnoj,a sto se tice Sandzaka,licno ne znam sta je to,tursko carstvo ovde vise ne postoji(bez predrasuda) :lol: Hvala na reportazi i tvojim impresijama... :cheers:

Dlan o celo!!! :eek:hno: To ti je kad izbacis 60 slika za dan pa se izgubis...

edit: btw,nema na cemu! :eek:kay:

·
██████ 100% Kr
KG City
4,511 Posts
Naravno da nemam predrasude... imam dosta kolega (Srba i Muslimana) iz Novog Pazara. Ljudi su kao i svuda u Srbiji... i dobri i losi. Nikada nisam bio sklon generalizaciji.

Bio sam nekoliko puta u Novom Pazaru i o njemu imam odredjeno misljenje. Nije tako pozitivno. Ono sto mi najvise smeta je higijena, tacnije nepostojanje iste.
Ovim slikama nisi uspeo da mi promenis misljenje... :(

Shame on you Sale! :)

·
optimista
1,301 Posts
Ne znam za vas, ali meni je ova zgrada remek delo, krajnje sam ozbiljan. Naravno unakazili su je ovim sporadicnim zastavkljivanjima, tanjirima i ostalim glupostima.

I meni se sviđa:cheers:
Inače sam grad samo video preko slika i nisam još video ništa što bi me privuklo da ga eventualno jednog dana posetim turistički...

·
mosh n roll
1,461 Posts
u potpunosti se slažem... odlična je zgrada :)

elem, ja sam u NP bio mnogo davno, baš sam bio klinac, tipa negde 93-4-5, tetka i teča (koji je musliman iz Bara btw, odličan lik, bivši fudbaler, igrao za omladinsku reprezentaciju SFRJ osamdesetih) su mi živeli tamo tada, ali se ničega ne sećam... :eek:hno:

sale lepa reportaža, bravo :cheers:

·
Banned
4,778 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Nije tako pozitivno. Ono sto mi najvise smeta je higijena, tacnije nepostojanje iste.
Ovim slikama nisi uspeo da mi promenis misljenje... :(

Shame on you Sale! :)
Tacno. Higijena je stvar koja me nekako uvek vrati cim pomislim da je grad "sazreo" ...

True,true,shame on me!!! Or is it Rasim?! Or is it Suljo?! :D

edit: Postoje i Srbi koji su Muslimani,lose si se izrazio Johnny! Musliman je verska a Srbin nacionalna kategorizacija. ;) Covek kome je moj matori kum se deklarise kao "Srbin muslimanske veroispovesti" ;)

I meni se sviđa:cheers:
Inače sam grad samo video preko slika i nisam još video ništa što bi me privuklo da ga eventualno jednog dana posetim turistički...
Sta turisticki? Poslovno!!! :D Farmerice... :lol: Ja sam uzeo u Time-out radnji jedne koje su u KG-u 6200,dole 2700... :D Druge sam uzeo u jednom ultra-giga fensi butiku za 2500 (u Kragujevcu 7800
(!!!) )...

edit 2 @ oroborus :eek:kay: Poseti... ;) Lepo je videti razliku! Ja sam za nedelju dana bio u NS-u,KG-u, i NP-u i to su 3 sveta!!!

·
Kosovo is Serbia
5,192 Posts
edit 2 @ oroborus :eek:kay: Poseti... ;) Lepo je videti razliku! Ja sam za nedelju dana bio u NS-u,KG-u, i NP-u i to su 3 sveta!!!
E ovaj kom mi se posebno svidja,to je ono sto je kod nas posebno naj,naj...taj kontrast,ima dosta jednolicnih zemalja od severa do juga i od zapada do istoka,kako udjes,tako izadjes,a kod nas prava eksplozija kultura,kontrasta,kontradiktornosti,raznolikosti...
U tome je draz....A verujem da je i sam NP ima... :)

1 - 20 of 82 Posts