SkyscraperCity banner

641 - 660 of 667 Posts

·
Intelekt
1,498 Posts
Północna Strefa pełna!
Nasza Północna Strefa Przemysłowa została już zagospodarowana niemal w 100 procentach. Dzięki ostatnim staraniom pracowników Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pod dowództwem Pana Prezesa Krzysztofa Kielca nabywców znalazły dwie kolejne działki w tym rejonie Naszego Miasta. Nabywcami są firmy Alumetal i Nowavent, zlokalizowane już wcześniej w Strefie, które planują rozbudowę swoich zakładów. Chylę czoła za skuteczność. W zasadzie do sprzedania pozostała już tylko jedna, miejska działka o powierzchni 2,9 hektara (na załączonym zdjęciu). Wiele lat współpracy Naszego Miasta z Kostrzyńsko - Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną przyniosło zamierzony skutek. Kilkanaście fabryk, tysiące miejsc pracy, miliony złotych podatków od nieruchomości…….. o to chodziło. Czas na zapełnienie naszej Południowej Strefy Przemysłowej. Bardzo liczę na dalszą, dobrą współpracę w tym zakresie 🙂.
282391
źródło: FB Jacka Milewskiego

·
Intelekt
1,498 Posts
Postępy w budowie drogi na południowej strefie 13-07-2020:
299084

źródło + więcej zdjęć: FB Jacek Milewski

P.S. Chodzą słuchy, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na ostatni odcinek tej drogi aż do DW292.

·
Registered
14 Posts
Dopiero skończyli budowę Brico, a już zaczęła się nowa.
Czy ktoś wie co tutaj powstanie?
Działka chyba należy do Saller, właściciela pasażu przy Kauflandzie.

Attachments

·
Intelekt
1,498 Posts
Dopiero skończyli budowę Brico, a już zaczęła się nowa.
Czy ktoś wie co tutaj powstanie?
Działka chyba należy do Saller, właściciela pasażu przy Kauflandzie.
Wygląda to tak, jakby dociągali media do granic działki (która zaczyna się mniej wiecej w miejscu tej piaszczystej drogi). Na działce koło Brico planowany jest park handlowy, ale na budowę tam czegokolwiek jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, bo firma informowała, że najpierw powstanie park handlowy koło wiaduktu, a dopiero później ten koło nowego Brico.

·
Intelekt
1,498 Posts
Rozpoczynając kilka lat temu uzbrajanie terenów na południu Naszego Miasta (budowa dróg, systemu odwodnienia, infrastruktury wodno-kanalizacyjnej) musieliśmy podjąć pewne ryzyko. Czas pokazał, że jak najbardziej warto w samorządowej pracy podejmować ryzykowne decyzje. Dzięki konsekwencji i systematycznej pracy zapełnia się nasza Południowa Strefa Przemysłowa (aktualny stan inwestycyjny na załączonym zdjęciu). Już ponad 70 hektarów tego terenu znalazło nowych właścicieli. Do dyspozycji pozostało około 35 hektarów. Mam nadzieję, że i te tereny zostaną wkrótce zainwestowane. Krok za krokiem przywracamy Naszemu Miastu ważne miejsce na gospodarczej mapie Naszego Województwa. Na pewno nie zejdziemy z tej drogi.
349023

źródło: FB Jacka Milewskiego

·
Registered
14 Posts
Pracownicy Gedii dostali oficjalny zakaz parkowania na dzikim parkingu na przeciwko US.
Na dniach powinna zacząć się budowa parku handlowego.

·
Intelekt
1,498 Posts
Pracownicy Gedii dostali oficjalny zakaz parkowania na dzikim parkingu na przeciwko US.
Na dniach powinna zacząć się budowa parku handlowego.
Dobra wiadomość, bo myślałem że z powodu pandemii budowa tego kompleksu przesunie się w czasie o rok, dwa. Ciekawe jak rozwiążą sprawę dojazdu do tego budynku socjalnego, bo według geoportalu droga biegnie właśnie przez "dziki parking". Najlepiej było by przenieść ten przybytek razem z lokatorami w jakieś ustronne miejsce.

·
Registered
51 Posts
Dobra wiadomość, bo myślałem że z powodu pandemii budowa tego kompleksu przesunie się w czasie o rok, dwa. Ciekawe jak rozwiążą sprawę dojazdu do tego budynku socjalnego, bo według geoportalu droga biegnie właśnie przez "dziki parking". Najlepiej było by przenieść ten przybytek razem z lokatorami w jakieś ustronne miejsce.
Do tego przybytku można dojechać od ulicy Kaszubskiej, następnie wzdłuż garaży i pod wiaduktem.
Edit: Wczoraj przechodziłem obok. Teren jest już ogrodzony, stoją baraki pracownicze i rozpoczęto wycinkę krzewów.

·
Intelekt
1,498 Posts
Przejeżdżałem tamtędy pół godziny temu. Cały teren został ogrodzony budowlanymi panelami ogrodzeniowymi, ale dziki parking przy rondzie znajduje się poza ogrodzeniem, czyli prawdopodobnie nie jest własnością inwestora. Trwała wycinka ostatnich dwóch dużych drzew od strony Gedii, reszta już wykarczowana. Od strony torów pracowała koparka, która wyciągała z ziemi jakieś betonowe płyty, prawdopodobnie są to pozostałości infrastruktury bocznicy kolejowej, która kiedyś biegła tamtędy do Dozametu. Niestety nie miałem możliwości zrobienia fotek.

·
Registered
51 Posts
Tory przebiegały na zachód i północ od tej działki i miały podkłady drewniane. Betonowe pozostałości to raczej płyty po ogrodzeniu, podstawy od przebiegającej kiedyś tamtędy linii ciepłowniczej z Zatorza do Dozametu, bądź jakiejś innej infrastrukturze (teren należał do Lubuskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego i pamiętam że był tam m.in. silos, pod którym chyba też znajdowały się betonowe płyty).

·
Intelekt
1,498 Posts
Bardzo możliwe, bo przejeżdżałem wiaduktem i nie miałem możliwości lepiej się temu przyjrzeć. Wyglądało to tak jakby koparka wyciągała spod ziemi stare płyty jumbo, ale dookoła i tak leży pełno kawałków betonu o różnym kształcie. Dobrze że budowa w końcu ruszyła. Kolejny fragment miasta zostanie uporządkowany :)

·
Registered
14 Posts
Zdjęcia z budowy. Swoją drogą wg mnie to miejsce na park handlowy jest tragiczne. Blok socjalny, hurtownia, tory i fabryka. Koszmarne sąsiedztwo.
Na tablicy informacyjnej jest napisane: budowa trzech budynków handlowych.
Ciekawe jak to będzie wyglądało.

Attachments

·
Registered
51 Posts
Saller planuje budowę obiektu handlowego o łącznej powierzchni prawie 8 tys. m2 wraz ze 150 miejscami parkingowymi. Realizacja odbywać się będzie w dwóch etapach: pierwszy - 3300 m2 i drugi 4550 m2. W ramach inwestycji łącznie powstanie około 15 lokali handlowych.
Zakończenie I etapu planowane jest na koniec kwietnia 2021 roku.
... a tak ma to wygląda
382215

(źródło: FB Jacek Milewski)

·
Intelekt
1,498 Posts
Swoją drogą wg mnie to miejsce na park handlowy jest tragiczne. Blok socjalny, hurtownia, tory i fabryka. Koszmarne sąsiedztwo.
A według mnie właśnie takie miejsca są najlepsze pod obiekty handlowe. Atrakcyjniejsze działki można wykorzystać lepiej niż postawienie "blaszaka". :)

Realizacja odbywać się będzie w dwóch etapach: pierwszy - 3300 m2 i drugi 4550 m2. W ramach inwestycji łącznie powstanie około 15 lokali handlowych.
Domyślam się że pierwszy etap to ten od strony torów (sądząc po powierzchni obiektu). No i najprawdopodobniej będzie tam biedronka, sądząc po widocznym logo tej marki.

·
stuprocentowy mańkut
3,881 Posts
A według mnie właśnie takie miejsca są najlepsze pod obiekty handlowe. Atrakcyjniejsze działki można wykorzystać lepiej niż postawienie "blaszaka". :)
Właśnie, właśnie, w Zielonej Górze pozwolono na budowę Castoramy i Carrefoura w środku miasta i teraz szpecą blaszaki w miejscu które można by lepiej zagospodarować. Np. hotelami i biurowcami.

·
Registered
25 Posts
Jak wygląda sytuacja z rozbudową hotelu "Nadodrzański Dwór" - miał być dobudowany basen i strefa spa?

641 - 660 of 667 Posts