SkyscraperCity banner

761 - 780 of 811 Posts

·
Registered
Joined
·
560 Posts
Tak właśnie chcą odbudować ten odcinek,który w 1969 został podmyty przez Wisłę.Jeszcze do początku lat 90 w miejscu przerwania nasypu szyny zwisały jak obecnie pod Rozpędzinami na LK207.
To tylko 19km byłoby do odbudowy.
 

·
Registered
Joined
·
39 Posts
Tak właśnie chcą odbudować ten odcinek,który w 1969 został podmyty przez Wisłę.Jeszcze do początku lat 90 w miejscu przerwania nasypu szyny zwisały jak obecnie pod Rozpędzinami na LK207.
To tylko 19km byłoby do odbudowy.
Dziękuję za odpowiedź. W sumie fajnie. Jeszcze realnie przydałby się dobry rozkład jazdy z odpowiednią częstotliwością kursów. Porównywałem ostatnio ilość odjazdów w stronę Bydgoszczy ze Stronna i Dąbrowy Chełmińskiej. Dzień do nocy na tę chwilę na niekorzyść Dąbrowy Chełmińskiej, a trzeba brać poprawkę, że most fordoński jest wąskim gardłem dla samochodów i odpowiednia częstotliwość kursowania pociągów mogłaby sporo ludzi z tej strony Wisły przesadzić się z aut.
 

·
Liberty Gun Beer Tits
Joined
·
1,083 Posts
Jednocześnie zauważyłem, że zaniknęła linia na zachód od Złotoryi, a także nową linię Lublin-Zamość (identyczną z planami CPK) zastąpiono remontem starej, nie wiem za bardzo, po co, skoro i tak ma powstać nowa.
Linia Dębica-Jasło de facto bezsensowna.
Linia Janów-Biłgoraj - na pewno w prostej linii przez Las Janowski (w dodatku chyba chroniony?) Jeśli już, to lepiej okrężną drogą przez Frampol.

Szkoda trochę, że w tym planie nijak nie zaznaczono Zamość-Hrubieszów, na której w 2017 rozpoczęto podnoszenie prędkości z 60 do 100 km/h, lecz urwano i do tej pory nie dokończono.
 

·
Registered
Joined
·
530 Posts
Discussion Starter #765
Żeby temat nie "rozlał" się po całym forum tutaj chyba będzie najlepiej o tym szerzej podyskutować.:cool:

PKP uruchomiła konsultacje społeczne pod tytułem: „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – zamierzenia inwestycyjne na lata 2021 – 2030 z perspektywą do 2040 roku” -> Planowane inwestycje PLK – konsultacje społeczne Od dzisiaj (16-ty października) do 6-go listopada 2020 można składać swoje propozycje tutaj -> Formularz zgłaszania uwag i wniosków w ramach postępowania z udziałem społeczeństwa do projektu dokumentu pn. „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – zamierzenia inwestycyjne na lata 2021 – 2030 z perspektywą do 2040 roku”

P.S. Jaka jest Wasza opinia na temat wybranych przez PKP inwestycji? Co za, co przeciw? Fajnie by było gdybyście poniżej umieszczali swoje propozycje. Zapraszam do gorącej dyskusji i polemiki. :)

P.S.2 Oto moja skromna lista (starałem się wymieniać pominięte inwestycje PKP w w/w dokumencie oraz w programie CPK):

NOWE TRASY/PRZYSTANKI/ŁĄCZNICE (KONCEPCJE) by sudione;):

A:
1. Kraków Nowa Huta Północ <-> Proszowice <-> Kazimierza Wlk. <-> styk z nową linią "Busko-Zdrój-Żabno" <-> Grzybów (Staszów)

B:
1. Ponętów - Łęczyca
2. Grotniki - Łódź Żabieniec
3. Łódź Pabianicka - Moszczenice (Łódź <-> Piotrków Trybunalski)
4. Okolice jeziora Samul - Koziegłowy - MPL Przyrzowice - Katowice
- Bytom/Będzien/Dąbrowa Górnicza Huta Katowice (rozwiązanie zdecydowanie szybszego połączenia Katowic z lotniskiem Pyrzowice). W przyszłości takie połączenie spokojnie mogłoby liczyć na dużą frekwencję łącząc np. takie miasta jak Przemyśl/Rzeszów/Dębica/Tarnów/Kraków/Katowice/MPL Pyrzowice/Częstochowa/Radomsko/Piotrków Trybunalski/Łódź/Inowrocław/Bydgoszcz/Tczew/Trójmiasto

C:
Integracja linii kolejowej nr 131 z nr 14 w okolicach przystanku "Zduńska Wola" (dwupoziomowy przystanek).

D:
Integracja linii kolejowej nr 131 z linią nr 3 w miejscowości Barłogi (dwupoziomowy przystanek).

E:
Przystanek "Opoczno Południe" znajdujący się na CMK przesunięty na przecięcie z linią nr 25 (dwupoziomowy przystanek).

F:
Przesunięcie przystanków kolejowych: Chełmce (jak najbliżej drogi krajowej nr 62: Radziejów <-> Kruszwica), Piotrków Kujawski (jak najbliżej DK nr 267), Babiak (jak najbliżej ul. Dworcowej), czy Lubotyń (jak najbliżej DK nr 269)

G:
Budową łącznicy Zbydniów - Kępa (Dąbrowa Rzeczycka)

H:
Koluszki - Rawa Mazowiecka - Biała Rawska - Grójec (połączenie z nową linią CPK - Grójec Warka) - Tarczyn - Piaseczno

I:
CMK (okolice Radzice-Idzikowice) - Nowe Miasto nad Pilicą - Mogielnica - Grójec

J:
Puławy Miasto - Opatkowice (lubelskie) - Świerże Górne - Warka

K:
Dwikozy -Zawichost - Kraśnik lub Zalesie Gorzyckie - Zaklików

L:
Kamieńsk - Bełchatów - Pabianice

M:
Kraków ul. Sierpowa - M1/TV Kraków - Kraków EXPO - ul. Tomickiego/Philip Morris - Plac Centralny - Hutnik Kraków (Suche Stawy) - Nowa Huta Przyszłości - Przylasek Rusiecki - Niepołomice - Szarów

N:
Połączenie Wieliczka - linia 622: Podłęże - Piekiełko

O:
Zamknięcie ringu zachodniego: Kraków - Lotnisko Balice -Liszki (Rączna) - Skawina lub Kraków Główny - Wola Filipowska - Alwernia - Spytkowice.

P:
Budowa łącznicy Kraków Podgórze - mała obwodnica kolejowa Krakowa.

R:
Rozwiązanie sprawa szybkiego połączenia Łodzi z Kutnem (drugi tor/prostowanie linii)

S:
Elektryfikacja linii Dębica - Chmielów

T:
Budowa WSZYSTKICH brakujących przystanków na małej i dużej obwodnicy kolejowej Krakowa.
 

·
Moderator
Joined
·
74,371 Posts
^^Zapomniałeś o łącznikach i reaktywacji linii w GOPie (min. połączenie Ruda Chebzie - Bytom) :)
 

·
Expat
Delegacja
Joined
·
7,643 Posts
Po pierwsze - projekt nie zawiera 'Y'. A ta linia wraz z jej integracją z CMK to podstawa, żeby kolej była w jakikolwiek sposób konkurencyjna z autostradami.

Po drugie - PLK wrzuciło na listę pełno pozycji, które w ciągu najbliższych 20 lat nie zostaną zrealizowane. Będzie dobrze, jeśli powstanie połowa inwestycji z tej listy. Więc dopisywanie kolejnych odcinków z tyłka, których nie ma nawet w dalekosiężnych planach, nie ma większego sensu.
 

·
WUNGIEL
Joined
·
2,400 Posts
Namalowali mi przez wieś linię Płock-Raciąż-Ciechanów-Ostrołęka, której plany istniały za czasów II wojny światowej.
A zapomnieli o linii Zegrze-Serock-Pułtusk-Maków Maz.-Przasnysz-(Chorzele), która jest ujęta w MasterPlanie dla Warszawy i w ramach której samorządy już działają...
629290
 

·
Registered
Joined
·
197 Posts
Los CPK zapewne został przesądzony przez obecny kryzys lotniczy, niemniej byłoby szkoda żeby znowu "uwalić" Y i CMK Północ na lata. Brak spójnej wizji to tak w ogóle problem na kolei i to od dawna.
 

·
WUNGIEL
Joined
·
2,400 Posts
CPK nie jest na teraz, tylko na za 10-15 lat.
A w czasie realizacji (XD) będzie bodźcem rozwojowym jak wszystkie wydatki infrastrukturalne.

Pod względem planistycznym CPK jest wybitnie dobrze prowadzone (bez sarkazmu), bo zrobili plan na cały kraj, dali go do konsultacji, a teraz go uszczegóławiają i robią papiery środowiskowe.
CPK+szprychy to jak najbardziej spójna wizja. Oczywiście można ją krytykować pod wieloma względami, i nie jest to wizja kompleksowa bo nie rozwiązuje wszystkich problemów.
Dokument który teraz pokazano, czyli Zamierzenia..., ma podobne zadanie jak mapka ze szprychami - to jest do przeprowadzenia analizy oddziaływania na środowisko w skali całego programu.
Pod tym względem reprezentuje równie mądre, kompleksowe podejście planistyczne.

Spójność jednego z drugim to inna kwestia. Ale po m.in. to są te konsultacje, można w ramach uwag wysyłać gdzie nie ma spójności.
 

·
Liberty Gun Beer Tits
Joined
·
1,083 Posts
Pażywiom, uwidim.

Przy okazji, zauważył ktoś, że jest zaznaczony odcinek Bełchatów-Wieluń, a nie ma Sieradz-Wieruszów? Jeśli zrealizowane będą z jakiegoś powodu tylko te linie, to jedyny odcinek Warszawa-Wrocław pójdzie przez Bełchatów. Jest tu ktoś z Łodzi? :D

Płock-Ciechanów-Ostrołęka - sens troszkę średni, ciekawe, że nikt nie planował tego w latach 70. po reformie wojewódzkiej. Aktualnie, to motywem, jaki przychodzi mi do głowy, mogłoby być usprawnienie Płocka w przypadku powstania nowego województwo mazowieckiego bez Warszawy, ze stolicami w Płocku i Radomiu, które gdzieś w lipcu rząd chciał ogłosić i utworzyć do stycznia 2021, lecz potem zapadła nad nim głucha cisza.
 

·
Registered
Joined
·
530 Posts
Discussion Starter #776
Po połączeniu wszystkich aktualnych projektów kolejowych wyżej wymienionych, polska sieć kolejowa do 2035-2040 powinna wyglądać tak. ...
...a chciałoby Ci się zrobić mapę z naniesionymi na zwykłą mapę z liniami kolejowymi (Google/OSM/UMP):
  • linie CPK (np. kolor czerwony)
  • pomysły PKP (kolor zielony)
  • Kolej+ oraz program prezydenta "200 przystanków" (kolor niebieski)
  • najlepsze pomysły użytkowników forum SkyScraperCity (inny kolor)?

Praca, pot i Twój czas nie poszły by na marne, bo zostałoby dla przyszłych pokoleń. Pokornie proszę w imieniu wszystkich forumowiczów.🤞:cool:
 

·
Registered
Joined
·
257 Posts
Po połączeniu wszystkich aktualnych projektów kolejowych wyżej wymienionych, polska sieć kolejowa do 2035-2040 powinna wyglądać tak.
[ciach]
A z Poznania do Lodzi dalej bedzie sie jezdzic przez Kutno czy przez Kalisz? Dlaczego nikt na powaznie nie pochyli sie nad tym tematem? Odbicie z Konina konczace sie slepo w Turku to bardzo slabo wyglada na powyzszej mapce.
 

·
Registered
Joined
·
94 Posts
Po połączeniu wszystkich aktualnych projektów kolejowych wyżej wymienionych, polska sieć kolejowa do 2035-2040 powinna wyglądać tak.
Brakuje łącznika przy Zbąszynku
 

·
Registered
Joined
·
3,957 Posts
A z Poznania do Lodzi dalej bedzie sie jezdzic przez Kutno czy przez Kalisz? Dlaczego nikt na powaznie nie pochyli sie nad tym tematem? Odbicie z Konina konczace sie slepo w Turku to bardzo slabo wyglada na powyzszej mapce.
Pytanie jak najlepiej zrobić włączenie do Łodzi. Przez okolice Łódź-Żabieniec, Zgierz, Łęczyce, Sieradz od LK14, czy Poddębic od węglówki.
 
761 - 780 of 811 Posts
Top