SkyscraperCity banner

761 - 764 of 764 Posts

·
Registered
483 Posts
Tak właśnie chcą odbudować ten odcinek,który w 1969 został podmyty przez Wisłę.Jeszcze do początku lat 90 w miejscu przerwania nasypu szyny zwisały jak obecnie pod Rozpędzinami na LK207.
To tylko 19km byłoby do odbudowy.

·
Registered
27 Posts
Tak właśnie chcą odbudować ten odcinek,który w 1969 został podmyty przez Wisłę.Jeszcze do początku lat 90 w miejscu przerwania nasypu szyny zwisały jak obecnie pod Rozpędzinami na LK207.
To tylko 19km byłoby do odbudowy.
Dziękuję za odpowiedź. W sumie fajnie. Jeszcze realnie przydałby się dobry rozkład jazdy z odpowiednią częstotliwością kursów. Porównywałem ostatnio ilość odjazdów w stronę Bydgoszczy ze Stronna i Dąbrowy Chełmińskiej. Dzień do nocy na tę chwilę na niekorzyść Dąbrowy Chełmińskiej, a trzeba brać poprawkę, że most fordoński jest wąskim gardłem dla samochodów i odpowiednia częstotliwość kursowania pociągów mogłaby sporo ludzi z tej strony Wisły przesadzić się z aut.

·
Liberty Gun Beer Tits
1,009 Posts
Jednocześnie zauważyłem, że zaniknęła linia na zachód od Złotoryi, a także nową linię Lublin-Zamość (identyczną z planami CPK) zastąpiono remontem starej, nie wiem za bardzo, po co, skoro i tak ma powstać nowa.
Linia Dębica-Jasło de facto bezsensowna.
Linia Janów-Biłgoraj - na pewno w prostej linii przez Las Janowski (w dodatku chyba chroniony?) Jeśli już, to lepiej okrężną drogą przez Frampol.

Szkoda trochę, że w tym planie nijak nie zaznaczono Zamość-Hrubieszów, na której w 2017 rozpoczęto podnoszenie prędkości z 60 do 100 km/h, lecz urwano i do tej pory nie dokończono.

761 - 764 of 764 Posts