SkyscraperCity banner

801 - 811 of 811 Posts

·
Zgierzątko z Pawianic
NARODOWA KWARANTANNA IM. JANA PAWŁA II
2,587 Posts
Szynczyce mają szkołę podstawową
Gdzie uczy się 122 uczniów, tyle samo co w Srocku. Dla mnie EOT, bo jakoś się tę linię wykroi. Lepiej zastanowić się nad wyjściem nowej linii od LK 15 przez Aleksandrów Łódzki, Poddebice, Uniejów, Turek, Tuliszków do Konina, być może z obejściem Zgierza do Grotnik.
1. Ponętów - Łęczyca
Ta linia nic nie daje, łączy nic z niczym, pomijam połączenie linii z najgorszym chyba miejscu, czyli na bagnach wokół Kanału Królewskiego
2. Grotniki - Łódź Żabieniec
Jeśli jakimś cudem uda się wkomponować w Aleksandrów linię, o której wspominam pod pierwszym cytatem, to na zachód od stacji można próbować wpiąć połączenie z LK 16 do Jedlicza. Znając podejście burmistrza Aleksandrowa i tamtejszego suwerena do transportu szynowego nie uda się nic.
3. Łódź Pabianicka - Moszczenica (Łódź <-> Piotrków Trybunalski)

03-Lodz_Pabianicka-Moszczenica.jpg
Toutes proportions gardées pociągnąłeś [S7] od węzła Bieżanów prosto na południe przez Wieliczkę. Wiadomo, kreśli się łatwo, ale takie propozycje...

·
Registered
3,957 Posts
Masz poniżej, ale ostrzegam, że są to propozycje z "IRGK'a", czyli "Instytutu Rysowania Głupich Kresek". ;) Niestety nie zagłębiałem się zbytnio ani w różnice poziomów, ani rezerwaty przyrody, ani zagęszczoną strefę zamieszkania. Takie delikatne linie "puszczone z palca". Odcinek o Moszczenicy do Łodzi Pabianickiej musi być w tunelu, bo łatwego wjazdu do Łodzi od południa nie ma.:confused:
Ło panie, takich to nie trzeba. Każdy może puścić kreskę, a jednocześnie wie, że to nierealne. Sam sobie takie rysuje po godzinach. Rezerwaty przyrody bardzo stoją na przeszkodzie ogólnie - nie odnoszę się tu jednak konkretnie do czegoś.

2. Grotniki - Łódź Żabieniec

View attachment 648410
Regio i tak pojadą przez Zgierz. Odcinanie Zgierza od dalszych połączeń to słaby pomysł. Zysk czasowy też niewielki.

3. Łódź Pabianicka - Moszczenica (Łódź <-> Piotrków Trybunalski)

View attachment 648416
Burzysz Łódź. Nie ma szans na realizację tego odcinku wzdłuż "Trasy Górna" - aleja Bartoszewskiego w Łodzi (DK 91). Salony samochodowe i magazyny powstają tam jak grzyby po deszczu.

·
Liberty Gun Beer Tits
1,082 Posts
A co do linii brakujących w oficjalnych planach, to mnie dziwi brak linii Kalisz-Konin-Inowrocław, o której nie wspomniano w dokumencie dotyczącym CPK nawet w podpunkcie dotyczącym okolic Kalisza, wspomniano jedynie o linii Kalisz-Pleszew i dwujezdniowej DK25 do Konina, wobec czego pewna postzaborcza dziura dalej będzie widoczna. Ciekawe, dlaczego.

·
Expat
Delegacja
7,643 Posts
Bo nie byłaby to linia do Warszawy CPK, więc z punktu widzenia decydentów taka potrzeba nie istnieje. Centralizacja über alles. Tak samo nie ma planów poprawy przepustowości/budowy nowych odcinków w półringu Trójmiasto - Bydgoszcz - Poznań - Wrocław - GOP - Kraków.

·
Registered
530 Posts
Discussion Starter #806 (Edited)
wobec czego pewna postzaborcza dziura dalej będzie widoczna
Jeżeli już mówimy o "dziurach" to warto zerknąć na północny-wschód od Krakowa. Po zaoraniu "kocmyrzówki" oraz kolei do Niepołomic nie ma niczego jakby to powiedział Pan Kononowicz.

małopolskie_dziura.jpg

to mnie dziwi brak linii Kalisz-Konin-Inowrocław
Z całym szacunkiem jak analizuję jakąś propozycję to próbuję sobie wyobrazić potoki pasażerskie/towarowe na omawianej trasie (tutaj nie widzę potencjału). W tym przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby połączenie Kalisza z Koninem, dalej "węglówka" oraz linia nr 18. :unsure:

Ło panie, takich to nie trzeba.
Czy ja wiem... Niech każdy rzuca propozycje w tym wątku jakie mu pasują (w końcu to wątek marzycielski jakby nie było:p). Mi bardziej chodziło o samo koncepcję i jakie korzyści to przyniesie. Moim skromnym zdaniem Łódź powinna mieć inne "wyjście" na Poznań/"węglówkę", dodatkowo mój koncept B -> Nowe linie kolejowe w Polsce - wątek koncepcyjno -... daje północy i południu dobre połączenie z MPL "Pyrzowice", a całość tworzy naprawdę fajną całość i jest w miarę spójna.:cool: ...ale kłócić się nie mam zamiaru.;)

·
Registered
807 Posts
Witam, moje propozycje nowych linii kolejowych
zakole na dużej obwodnicy kolejowej Krakowa -Proszowice- Kazimierza Wielka- Wiślica - Busko-Zdrój - Staszów - Tarnobrzeg to jest jedna linia kolejowa w tym budowa trzeciego toru ukraińskiego do Krakowa Nowa Huta jako nowy suchy port,
Łódź - Kielce - Busko-Zdrój - Tarnów druga,
Staszów - Połaniec - Mielec - Ropczyce trzecia,
okolice Al. 29 Listopada Kraków z linii kolejowej nr 8 Skała Jangrot Braciejówka Troks Olkusz czwarta
Kozłów Tunel nowy tunel na wprost - Miechów Kraków dostosowanie linii kolejowej do prędkości 200 km/h prostowanie łuków po piąte,
Przeworsk wyprostowanie łuku po zachodniej stronie

Pozwoliłem sobie wykorzystać Twoją mapę :)
Pzdr. Tomek

Attachments

·
Registered
546 Posts
Ależ nie ma problemu, legenda też zgodnie z propozycją. Jedynie przystanków nie chciało mi się nanosić, bo to bezcelowe. Na czerwono doszły dodatkowo projekty uzupełniające do CPK, jak Gdańsk-Elbląg, Pętla Mazurska i Kamień-Trzebiatów.
A własne pomysły to sami możecie nanosić :p
Ciekawi mnie ta mapa. Piszesz o projektach uzupełniających w ramach CPK i (odbudowie) linii Kamień Pomorski - Trzebiatów a na mapie wrysowane nigdy nie istniejące Wysoka Kamieńska - Gryfice. Skąd taki pomysł na budowę (odbudowę) tej linii, gdzieś to jest wpisane?

·
Registered
1 Posts
Ależ nie ma problemu, legenda też zgodnie z propozycją. Jedynie przystanków nie chciało mi się nanosić, bo to bezcelowe. Na czerwono doszły dodatkowo projekty uzupełniające do CPK, jak Gdańsk-Elbląg, Pętla Mazurska i Kamień-Trzebiatów.
A własne pomysły to sami możecie nanosić :p
Where source?

·
Registered
705 Posts
Ja wypowiem się na temat tego, co mi najbliższe, czyli Łodzi. Chodzi mi o dwa odcinki linii kolejowych, (uwaga, uwaga, już ostrzą na mnie noże) w tunelach. Pierwszy tunel pod ulicą Rojną, na Teofilowie, tory wchodziłyby z kierunku południowego na zachód w tunel za wiaduktem na ul. Aleksandrowskiej i zakręcały w kierunku ul. Rojnej. Pod Rojną tunel z trzema przystankami, aż do Szczecińskiej, gdzie tory wychodziłyby na powierzchnię i biegły do Aleksandrowa. Byłoby to coś w rodzaju metra - kolei aglomeracyjnej, a zarazem można byłoby tę linię przedłużyć do linii węglowej, jako wylot na płn -zach.
Druga linia, również a la metro, zaczynałaby się wejściem pod ziemię zaraz za przystankiem Łódź Niciarniana i biegła tunelem przez środek Widzewa Wschodu, pod ulicami Chmielowskiego i Wujaka z trzema przystankami. Dalej przez Janów - Olechów i powrót do linii Łódź - Koluszki w okolicach wiaduktu autostradowego.
Zaraz będą gromy, przecież Teofilów ma przystanek Żabieniec, a Widzew Wsch. własny dworzec. Tylko niestety w obu wypadkach dworce te leżą skrajnie asymetrycznie wobec osiedli i wygodnie są umiejscowione dla 10 - 15% mieszkańców. W wypadku Teofilowa i tak w planach jest zachodnie wyjście kolejowe z Łodzi, więc dlaczego nie upiec by dwóch pieczeni, na jednym ogniu. Szczytem marzeń byłoby poprowadzenie kolei pod ulicą Wyszyńskiego, na Retkini, ale tutaj jest w miarę sprawny tramwaj, poprowadzony centralnie przez osiedle, a nie obrzeżem. Po wybudowaniu tunelu średnicowego, powstałaby sieć szybkiego transportu miejskiego i aglomeracyjnego.
Tylko nie bijcie, to takie marzenia.

801 - 811 of 811 Posts