SkyscraperCity banner

41 - 60 of 347 Posts

·
Registered
3,516 Posts
Tyle osób tu porzucało różne style, że może ktoś mi udzieli odpowiedzi na pytanie, który styl najbardziej przypomina stare forum? :p

·
IT/Trainspotter
848 Posts
^^
Kombinuj & testuj

·
Registered
622 Posts
Poinstalowalem wszystkie wtyczki, ale coś... coś się zepsuło i granatowy pasek z numerem posta naklada się na jasno niebieskie pole z avatarem użytkownika... Piekło dla perfekcjonisty...
Wyłącz SSC XF
Tyle osób tu porzucało różne style, że może ktoś mi udzieli odpowiedzi na pytanie, który styl najbardziej przypomina stare forum? :p
U mnie fajnie działa combo:
Jako że jest duże zapotrzebowanie na forum w pełnej szerokości, to popełniłem kolejny styl, który na to pozwala.
Nie ogranicza szerokości, ukrywa czarny nagłówek przyklejony u góry okna przeglądarki, ukrywa prawą kolumnę oraz polecane wątki.

Żeby nie było: prawą kolumnę można również ukryć wykupując konto premium, do czego gorąco zachęcam 🙂
plus

Też chwilę się pobawiłem, nie jest to jeszcze ukończone: FPW
plus ręczne usunięcie niechcianych śmieci z prawej strony uBlockiem.

Trochę parodia, żeby użytkownicy sami pracowali nad wygodnym rozwiązaniem...

·
✰✰✰✰✰
1,661 Posts
Czy wtyczka Stylus jest bezpieczna, jeśli z tej samej przeglądarki loguję się do banku?

·
Registered
28,076 Posts
Przydatny filtr do Adblocka:

Code:
www.skyscrapercity.com###header:style(position: static !important)
Sprawia, że ten czarny pasek u góry nie przykleja się do okna przeglądarki przy przewijaniu okna i nie zabiera cennej powierzchni ekranu.

·
Registered
Ding Dong
67 Posts

·
Registered
28,076 Posts
Kolejne filtry do Adblocka/uBlocka itp.:

Rozciągnięcie forum na całą szerokość, żeby pozbyć się tych białych pasków po bokach:

Code:
www.skyscrapercity.com##.p-body-inner:style(max-width: none !important)
Wyłączenie zwijania podpisów:

Code:
www.skyscrapercity.com##.signature-collapsed:style(max-height: none !important; box-sizing: content-box !important; overflow: visible !important)
www.skyscrapercity.com##.signature-overlay:style(display: none !important)
www.skyscrapercity.com##.signature-expand:style(display: none !important)
Wyłączenie zwijania cytatów:

Code:
www.skyscrapercity.com##.bbCodeBlock-expandContent:style(max-height: none !important; overflow: visible !important)
www.skyscrapercity.com##.bbCodeBlock-expandLink:style(display: none !important)

·
Registered
351 Posts
Czy wtyczka Stylus jest bezpieczna, jeśli z tej samej przeglądarki loguję się do banku?
na wszelki wypadek przydziel wtyczce uprawnienia do dzialania tylko na SSC.

W chromie o tutaj (wklej toto w pasek adresu):
chrome://extensions/
i klikasz na "szczegoly" pod interesujaca Cie wtyczka.

• Like
Reactions: Lombat

·
Registered
89 Posts
Jeśli możesz, zmień jeszcze koloru przycisku "Sub-forums" (jest biały- niewidoczny).
Poprawione :) Jeśli ktoś już instalował to można zupdatować: FPW

Zmieniłem też wygląd listy tematów:
38238

Największy problem mam w sumie ze znalezieniem czynnego forum na silniku vBulletin w wersji 3, dodatkowo z domyślnym motywem kolorystycznym. Jedyne co do tej pory wygooglałem to Coaching Psychologist .net - Powered by vBulletin, jeśli ktoś ma jakieś screeny to mogą się przydać.
Inna sprawa, że nie mam za wiele czasu na dłubanie, muszę nadgonić wątek o covidzie 😷

·
GUKPPiW
7,995 Posts
na wszelki wypadek przydziel wtyczce uprawnienia do dzialania tylko na SSC.

W chromie o tutaj (wklej toto w pasek adresu):
chrome://extensions/
i klikasz na "szczegoly" pod interesujaca Cie wtyczka.
A jak to zrobić w firefoxie?

·
Registered
351 Posts
A jak to zrobić w firefoxie?
Nie wiem, nie uzywam, niech sie wypowie jakis uzytkownik... ale jak googlnalem, to takie niefajne cos mi wyskoczylo:

• Like
Reactions: bartek76

·
Registered
123 Posts
Największy problem mam w sumie ze znalezieniem czynnego forum na silniku vBulletin w wersji 3, dodatkowo z domyślnym motywem kolorystycznym. Jedyne co do tej pory wygooglałem to Coaching Psychologist .net - Powered by vBulletin, jeśli ktoś ma jakieś screeny to mogą się przydać.
Inna sprawa, że nie mam za wiele czasu na dłubanie, muszę nadgonić wątek o covidzie 😷
Skorzystaj z web.archive.org:
Np.
SkyscraperCity - Powered by vBulletin

[● Kraków 1] Inwestycje, zapowiedzi, wizje w Śródmieściu - SkyscraperCity

·
Registered
1,012 Posts
Jako że jest duże zapotrzebowanie na forum w pełnej szerokości, to popełniłem kolejny styl, który na to pozwala.
Nie ogranicza szerokości, ukrywa czarny nagłówek przyklejony u góry okna przeglądarki, ukrywa prawą kolumnę oraz polecane wątki.
Dobre to jest, dzięki! Polecam w tandemie z drugim stylem od @bad455. Gdyby ktoś poszukiwał rozwiązania dla Safari, to w Mac App Store jest apka "Cascadea" - robi robotę, nawet osoba nie umiejąca w komputer ogarnie. Kosztuje 13 zł, ale chyba warto 😊

Mała prośba do @bad455 - czy rozważyłbyś zmianę czcionki lub zrobienie duplikatu layoutu New Light, ale z krojem pisma ze starego forum? To była chyba Verdana.

@kantorek - również super skrypt. Specjalnie dla niego zainstalowałem nawet Firefoxa na Macu, ale kończy mi się powoli woda święcona, stąd pytanie - czy jest możliwość załadowania tego do którejś z uniwersalnych aplikacji nakładkowych, jak wspomniana Cascadea/Stylus?

·
Registered
998 Posts
vBulletin.org Forum - The Official vBulletin Resource!

Ja raz zrobiłem też zrzut ekranu jednego posta, wyglądało to tak:

·
Registered
998 Posts
Wybaczcie pisanie jednego posta pod drugim, ale chciałem poruszyć jeszcze jedną kwestię.
Ciężko ocenić, czy podlega to pod kategorię ułatwiania przeglądania SSC, ale skoro podczas poprawiania czytelności forum kierujemy się starym wyglądem, to pojawia się dodatkowo kwestia starych emotek.

Jestem świadom tego, że zdania na ich temat są podzielone, ale wiele osób (w tym ja) ma do nich pewien sentyment i przynajmniej niektóre warto by zachować. Jak już wiemy, administratorzy forum nie zamierzają wprowadzać z powrotem tych animowanych emotek, tłumacząc to obciążeniem serwera (jak dla mnie wymówka idiotyczna, wystarczy porównać wielkość przeciętnego zdjęcia z fotoforum i takiego gifa...).
@WhiskeySix opublikował jednakże galerię starych emotek, co można by wykorzystać do wstawiania starych emotek do postów.

Sytuacja przedstawia się następująco:
  • ponieważ wspomniana galeria znajduje się na serwerach SSC, z jakiegoś powodu podczas wstawiania gifa do postu forum automatycznie zmienia jego URL na wersję bez animacji. Dlatego te animacje nie działają.
  • jeżeli wykorzystamy do tego celu zewnętrzny serwer, animacje działają poprawnie. Ja na przykład wykorzystałem dysk Google, z którego mogę wstawić np. tę emotkę i animacja działa:

• własnoręczne kopiowanie URL tych gifów jest kompletnie niepraktyczne, dlatego przygotowałem generator BBcode dla emotek. Można go znaleźć pod tym linkiem.
  • po klilknięciu w emotkę do Schowka kopiuje się BBcode wstawiający odpowiedniego gifa. Niestety, póki co mam tam tylko URL do materiałów od WhiskeySix, dlatego animacje po wstawieniu do postów na razie nie będą działały.
  • również taka zewnętrzna strona jest mało praktyczna. Jednakże przygotowane przez niektórych użytkowników dodatki, zdolne do modyfikowania stylów CSS, opierają się na JavaScripcie. Mogą one stworzyć dodatkowy element <iframe>, wewnątrz którego wczyta się ta strona z emotkami.
I po tym przydługim wstępie pora na moje pytanie do osób, które przygotowują te rozszerzenia (@kantorek, @bad455, inni?) - czy bylibyście zainteresowani dodaniem możliwości wstawiania starych emotek do swoich dodatków? Czy uważacie to za zbędną fanaberię?
Oczywiście wygląd strony do wyboru emotek jest bardzo wstępny i mogę go łatwo dostosowywać do potrzeb.

·
Registered
Moe Moe! Kyun Kyun! Po!
3,009 Posts
  • ponieważ wspomniana galeria znajduje się na serwerach SSC, z jakiegoś powodu podczas wstawiania gifa do postu forum automatycznie zmienia jego URL na wersję bez animacji. Dlatego te animacje nie działają.
  • jeżeli wykorzystamy do tego celu zewnętrzny serwer, animacje działają poprawnie. Ja na przykład wykorzystałem dysk Google, z którego mogę wstawić np. tę emotkę i animacja działa:
Jakby co, to wrzuciłem wszystkie stare emotki na zewnętrzny hosting, o tutaj -> Skyscrapercity stare emotki — Postimage.org

Może to w czymś pomoże.

41 - 60 of 347 Posts