SkyscraperCity banner

81 - 100 of 342 Posts

·
Registered
7,689 Posts
Można mieć naraz kilka skryptów, i ułożyć sobie wygląd forum wg własnych potrzeb jak z klocków LEGO. Ja mam styl od @jakjak3, do tego klocek z żółtym paskiem na nieprzeczytanych i klocek z rozszerzeniem dokładnej godziny wysłania posta.
Może warto by w pierwszym poście zrobić listę wszystkich styli?
Być może najlepiej byłoby zrobić osobne subforum, tak żeby poszczególne skórki i inne takie miały swoje własne wątki do dyskusji na ich temat.

·
54Y MY N4M3
3,637 Posts
Discussion Starter · #85 ·
Być może najlepiej byłoby zrobić osobne subforum, tak żeby poszczególne skórki i inne takie miały swoje własne wątki do dyskusji na ich temat.
Bez przesady, nie ma tego aż tyle.
Chciałem z resztą zrobić spis wszystkich stylów/skryptów/pluginów w pierwszym poście, ale na razie nie mogę go edytować, i jest to globalny problem, póki co nierozwiązany...

·
54Y MY N4M3
3,637 Posts
Discussion Starter · #87 ·
Kolejna rzecz, która może zmniejszyć irytację z przesiadki na nowe forum 🙂

Skrypt wyłączający opóźnione ładowanie obrazków (lazy loading) w postach.

Instrukcja:
1. Zainstaluj wtyczkę Tampermonkey (dla Chrome, Firefoxa, Opery, Edge, Safari i innych)
2. Wejdź na stronę skryptu i kliknij duży zielony przycisk "Install this script". Gdy pojawi się okno instalacji - potwierdź (przycisk "Zainstaluj").
3. Enjoy 😉

·
Registered
965 Posts
Czy jestes w stanie wydzielic / udostepnic kod aby i w chromie toto osiagnac?
Paczka z dodatkiem jest pod tym linkiem. W środku jest cały kod. Można ją rozpakować 7-zipem.

https://addons.mozilla.org/firefox/downloads/file/3536810/ssc_classic-0.42-fx.xpi?src=dp-btn-primary

Dodatek działa na Chromie i Operze z tym, że tam trzeba za każdym razem zainstalować go ręcznie włączając tryb dewelopera/programisty.

Instalacja na Chrome:
1. Używając przeglądarki Firefox wchodzimy na tą stronę SSC Classic — pobierz to rozszerzenie do 🦊 Firefoksa (pl)
2. Jeżeli zainstalowaliśmy addon to obok opisu będzie przycisk "usuń" a jeśli nie to będzie tam przycisk "+ Dodaj do Firefoxa". Tak czy owak klikamy prawym przyciskiem myszy na ten przycisk i wybieramy "Zapisz element docelowy jako".
3. pobieramy plik ssc_classic-0.1-fx i rozpakowujemy go 7-zipem albo podobnym programem do odrębnego folderu.
5. Wchodzimy do tego folderu i usuwamy folder META-INF.
6 W Chromie klikamy w 3 kropki pod przyciskiem zamykania przeglądarki. Wybieramy "Więcej narzędzi" a potem "Rozszerzenia".
7. W prawym górnym rogu włączamy "Tryb dewelopera".
8. Klikamy "Załaduj rozpakowane" i wybieramy folder do którego wypakowaliśmy addon.
9. Gotowe. Jedynym mankamentem jest to, że za każdym razem kiedy będziemy włączać Chroma to w prawym górnym rogu pojawiać się będzie komunikat "Wyłącz rozszerzenia trybu dewelopera".
Jeśli chodzi o Operę to okazuje się, że instalacja przebiega podobnie do Chroma:

1. Używając przeglądarki Firefox wchodzimy na tą stronę SSC Classic — pobierz to rozszerzenie do 🦊 Firefoksa (pl)
2. Jeżeli zainstalowaliśmy addon to obok opisu będzie przycisk "usuń" a jeśli nie to będzie tam przycisk "+ Dodaj do Firefoxa". Tak czy owak klikamy prawym przyciskiem myszy na ten przycisk i wybieramy "Zapisz element docelowy jako".
3. pobieramy plik ssc_classic-0.22-fx i rozpakowujemy go 7-zipem albo podobnym programem do odrębnego folderu.
5. Wchodzimy do tego folderu i usuwamy folder META-INF.
6 W Operze klikamy w ikonę sześcianu (Rozszerzenia) w bocznym menu a jeśli nie ma tam tej ikony to klikamy w 3 kropki na dole bocznego menu, stawiamy ptaszka przy "Rozszerzenia" i wtedy klikamy w ikonę, która zostanie dodana do bocznego menu.
7. W prawym górnym rogu włączamy "Tryb programisty".
8. Klikamy "Załaduj rozpakowane" i wybieramy folder do którego wypakowaliśmy addon.
9. Gotowe

·
Registered
2,060 Posts
Do pozbycia się sidebara można jeszcze użyć wtyczki ublock origin (ta metoda działa wszędzie). Prawym przyciskiem myszy klikamy na dany element, wybieramy "zablokuj element", podświetla się dany obszar i jeśli on jest właściwy to zatwierdzamy poprzez "utwórz".
Spis usuniętych elementów jest we wtyczce w zakładce "moje filtry" i tak wygląda:
www.skyscrapercity.com##.hide-mw-responsiveWide.sidebar.california-thread-sidebar

·
54Y MY N4M3
3,637 Posts
Discussion Starter · #90 ·
To jeszcze coś na koniec pracowitej niedzieli 😉

Styl rozwijający subfora:
42646

Na stronie głównej pokazuje tylko jeden poziom zagnieżdżenia, zaś w każdym podforum pokazuje już wszystkie poziomy.

·
Registered
1,050 Posts
Popełniłem jeszcze jeden styl, głównie dla siebie, ale gdyby ktoś chciał... wywala na liście wątków informacje o autorze oraz odnośniki do stron na prawo, tak że po lewej pozostają wyłącznie tytuły
Wielkie dzięki!

Dodałem sobie jeszcze filtry AdBlocka usuwające informacje o autorze wątku i o autorze ostatniego posta i całość wreszcie wygląda porządnie:

edit:
minimalna wysokość wiersza zmniejszona o połowę.

42668

·
Registered
Ding Dong
67 Posts
minimalna wysokość wiersza zmniejszona o połowę.
Przy takim układzie to minimalną wysokość możesz chyba w ogóle wywalić. Dałem ją, bo inaczej przy dwóch wierszach rozjeżdżało się trochę w przypadku wątków mających tylko jedną stronę. Pewnie dałoby się to zrobić lepiej, ale moja znajomość css to totalna amatorszczyzna :rolleyes:

·
Registered
990 Posts
U mnie to nie działa. Po kliknięciu w tytuł pokazuje mi pierwszy post.
Zaraz po migracji musiałem otworzyć w ten sposób (tzn. klikając w tytuł) każdy z obserwowanych przeze mnie wątków, potem przejść na jego ostatnią stronę. Od tego czasu działa mi poprawnie.
U Ciebie powinno być podobnie...

·
Rah'ma'dul
13,291 Posts

·
Registered
庶民サンプル
2,243 Posts
Popełniłem jeszcze jeden styl, głównie dla siebie, ale gdyby ktoś chciał... wywala na liście wątków informacje o autorze oraz odnośniki do stron na prawo, tak że po lewej pozostają wyłącznie tytuły

View attachment 41975

Mogę już umrzeć spełniony. Dzięki!

81 - 100 of 342 Posts