SkyscraperCity banner

141 - 160 of 293 Posts

·
Registered
7,666 Posts
Jestem na tym forum od 15 lat. Nowa forma mi nie pasuje! Może czasem będę zaglądał, chociaż wątpię! :eek:hno:

·
Autostradowy Leming
9,875 Posts
Zebrałem razem w jedno miejsce wysiłek użytkowników tego forum: @jakjak3, @gnite, @bad455 i wraz z dodatkami popełnionymi przeze mnie (@jawik80) powstał styl Skyscrapercity Classic vBulletin Theme v1.0

Styl jest dostępny do pobrania ze strony:

Super, jeszcze jakbyś dodał stare emoty, to byłby całkiem miód malina :)

·
Registered
161 Posts
A mi na Chrome przestał ten styl działać. Dodatek Stylish pokazuje że nie ma żadnego stylu dla tej strony. WTF? Na czarnym stylu nie da się czytać forum bo jest total shit, na jasnym lepiej, ale nadal bardzo słabo z czytelnością. Co za cep wymyślił ten styl...

·
Registered
16,296 Posts
^^to sobie Chrome'a przeinstaluj. U mnie działa perfekcyjnie! Mam wersję 80.0.3987.162 (Oficjalna wersja) (64-bitowa)

·
Registered
823 Posts
Skyscrapercity Classic vBulletin Theme (Light mode) - wersja 1.1

Kilka zmian i dodatków usprawniających działanie stylu Skyscrapercity Classic vBulletin Theme

• kolega @skejl zaproponował poprawkę blokującą wyświetlanie powiadomień "push"
  • usprawnione i poprawione formatowanie dla wyświetlaczy o mniejszej szerokości
  • stopka przyklejona do dolnej krawędzi ramki, w krótkich kilkuliniowych wiadomościach nie przemieszcza się w górę
  • w oknie edycji treści istn. wiadomości poprawiona widoczność ikonki przycisku Edycji / Raportowania
edit:
  • aha, byłbym zapomniał, po zmianach w forum dokonanych przez administrację poprawione wyświetlanie subforów na liście wątków w FPW
Styl w wersji v1.1 jest dostępny do pobrania ze strony userstyles.org:

·
Registered
823 Posts
1. Czy można dodać autorów ostatnich postów po prawie stronie (zaznaczyłem to na załączniku poniżej)?

Wyświetlanie autora ostatniego postu na liście wątków zostało wyłączone celowo, w zamierzeniu styl ten ma eliminować nadmiar szumu informacyjnego wprowadzonego po zmianach na forum.
Uzupełnienie listy wątków o prezentację nicka autora ostatniego postu zaskutkuje z konieczności dwoma liniami tekstu na każdy wątek, a więc wizualnie odległości pomiędzy wątkami zwiększą się, lista stanie się bardziej rozwlekła i mniej "przyswajalna".
Oczywiście postulowaną zmianę można przeprowadzić, choć wpierw byłbym ciekawy opinii innych użytkowników forum.

sudione said:
2. Rozjeżdża się galeria, np. w tym poście -> [Kraków] Infrastruktura rowerowa

Widoczny efekt zależy od autora postu, który zdjęcie umieścił w jednej linii z wcześniejszym tekstem. Efekt nie zawsze i nie dla każdego będzie widoczny, na innych ekranach zdjęcie może być "zawinięte" do nowej linii.
Jest możliwe wymuszenie prezentowania poszczególnych elementów wiadomości w postaci kolumny lecz niestety zaburzy to wyświetlanie innych elementów graficznych (np. emoji), które powinny pozostawać w linii z tekstem. Poza tym nie mam pewności czy ingerowanie w układ graficzny postów nie naruszałoby praw autora wiadomości do kształtowania przekazywanej treści.

·
Registered
455 Posts
..... Oczywiście postulowaną zmianę można przeprowadzić, choć wpierw byłbym ciekawy opinii innych użytkowników forum. .....
Zapytam jako laik: ...a nie da się umieścić małej czcionki? Tak by się po prostu zmieściła?

3. Wyświetlanie daty napisanego postu: da się to przestawić z systemu imperium brytyjskiego (AM/PM) na system na system europejski (07:29/19:29)?
4. Niestety niewidoczne jest polubienie posta. Samo "You" zlewa się z resztą polubień.:cry: Czy jest możliwe "wyboldowanie" tego "You", albo zamienienie na własną "wyboldowaną" ksywkę lub zamiana na np. kolor czerwony.:unsure:

·
Rah'ma'dul
12,242 Posts
3. Wyświetlanie daty napisanego postu: da się to przestawić z systemu imperium brytyjskiego (AM/PM) na system na system europejski (07:29/19:29)?
:unsure:
Pytałem się oto w sekcji międzynarodowej. Jest jeden wspólny czas na forum. Nie możliwości wyświetlania daty z zależności od kraju/obszaru.
Administracja jest kanadyjska, więc jest AM/PM.

• Like
Reactions: Lombat

·
Registered
659 Posts
Pytałem się oto w sekcji międzynarodowej. Jest jeden wspólny czas na forum. Nie możliwości wyświetlania daty z zależności od kraju/obszaru.
Administracja jest kanadyjska, więc jest AM/PM.
Jeżeli dodatek opiera się na JavaScript, to oczywiście można przerobić formę daty. Pytanie tylko, czy warto - przed migracją forum też wyświetlało godziny w formacie AM/PM i jakoś dawaliśmy sobie radę.

·
Registered
7,231 Posts
Żeby znikły obwódki awatarów kont premium:

CSS:
.avatar-badge-wrapper a {
    border: none !important;
}

.avatar-badge-wrapper .premium .avatar-background,
.avatar-badge-wrapper .premium img {
    max-width: 100% !important;
    height: auto !important;
    width: auto !important;
}

Oraz żeby znikły ikonki moderatorów/premium itd. z prawego dolnego rogu awataru:

CSS:
.avatar-badge-wrapper .badge-premium::before,
.avatar-badge-wrapper .badge-staff::before {
  display: none !important;
}
Może kiedyś zorganizuję to w jakąś wtyczkę.

·
Registered
Kraków
5,622 Posts
@kantorek a czy w twoim stylu/dodatku można zablokować wyświetlanie chmurki z pierwszym postem po najechaniu na nazwę wątku?

·
Registered
Kraków
5,622 Posts
bym poprosił w takim razie, bo moim zdaniem ten dymek z pierwszym postem wyświetla się za szybko i tylko drażni
a o ile w dawnym forum przeglądałem je w zasadzie tylko po tagu Kraków plus kilka tematów z hydeparku
tak teraz klikając New muszę się wczytywać w nazwę wątku by zobaczyć czy mnie on interesuje
bo sobie obserwuję działy poszczególny, gdyż wątki Krakowskie są rozrzucone w różnych miejscach
więc trzeba sobie jakoś radzić, stąd prośba jak na wstępie
i oczywiście dzięki za dobrą robotę

·
Autostradowy Leming
9,875 Posts
Wyświetlanie autora ostatniego postu na liście wątków zostało wyłączone celowo, w zamierzeniu styl ten ma eliminować nadmiar szumu informacyjnego wprowadzonego po zmianach na forum.
Uzupełnienie listy wątków o prezentację nicka autora ostatniego postu zaskutkuje z konieczności dwoma liniami tekstu na każdy wątek, a więc wizualnie odległości pomiędzy wątkami zwiększą się, lista stanie się bardziej rozwlekła i mniej "przyswajalna".
Oczywiście postulowaną zmianę można przeprowadzić, choć wpierw byłbym ciekawy opinii innych użytkowników forum.
Ja bym nie miał nic przeciwko wyświetlaniu autora ostatniego postu :) A jeszcze jednej rzeczy mi brakuje z poprzedniego forum - takiej ikonki z kopertą po lewej stronie nazwy wątku, która mi pokazywała, czy coś w nim pisałem kiedykolwiek, czy nie. Ale zupełnie nie mam pojęcia, czy da się to dodać bez problemowo, czy znów - taką funkcję admini celowo wyłączyli :)

·
Lewak gorszego sortu
7,359 Posts
Dodałem na dole strony z prawej przycisk Classic Emojis są tam stare emotikony od @WhiskeySix. Można je przeciągać myszą na pole gdzie pisze się nowe posty.
To jest tylko w rozszerzeniu na ff? Da się to wrzucić do stylu?

141 - 160 of 293 Posts