SkyscraperCity banner

2801 - 2820 of 5806 Posts

·
Banned
Joined
·
1,322 Posts
Dyskutujmy na jednym forum. Jeśli ktoś ma ochotę przeczytać to zapraszam tutaj od postu 1216.

A wy dalej wierzcie w wypowiedzi rzeczników prasowych modlina :lol:A słyszałeś o podwykonawstwie, regresach, prawie zobowiązań czy tylko o logice?
Na studiach jest nawet taki przedmiot "logika dla prawników". Ale sądzę, że ty stosujesz tą zwykłą "logikę" i dlatego mamy dwie różne logiki.
Lotnisko ma zostać zamknięte do końca roku czy tam przez 141 dni bo Erbud tak powiedział? I teraz WMI ma grzecznie czekać aż łaskawie do konca roku partacze naprawią to co zepsuli? Otrząśnij się. Zarząd już wystosował odpowiednie orzeczenie co się stanie jeżeli Erbud nie podejmie się tej naprawy do czerwca, będzie inny wykonawca. Ty jestes jakąś szczekaczka Erbudu spuszczona z lancucha na wszystkie fora, żeby robić jakąs agitacje na rzecz tych partaczy? Płaci Ci ktoś za to? Bo poza szczekaniem na rzecz Erbudu od kilku tygodni nic więcej nie robisz. Erbud spieprzył robote i tyle.
 

·
Registered
Joined
·
17,988 Posts
Ojojoj... :lol:
Co do mnie to możesz zajrzeć na moje doświadczenie na forum. Nie pojawiłem się tu w związku z modlinem. No ale jak się nie ma argumentów merytorycznych to trzeba personalnie. Więc albo przenieś się na forum onetu albo z tekstami typu "szczekaczka Erbudu spuszczona z łańcucha" skończ!

Co do tego, że WMI weźmie innego wykonawcę. Życzę więcej szczęścia niż rozumu takiemu zarządowi.
Wg jakiego projektu naprawią pas? Jaką zastosują mieszankę? Jeśli to samo co Erbud to może dać to podobny efekt. A jeśli to jest wina projektu bądź mieszanki to życzę szczęścia przy odzyskiwaniu kasy za naprawę, którą będzie trzeba jeszcze raz poprawiać. A na naprawę gwarancyjną nawierzchni zrobionej przez kogoś innego nie masz co liczyć. Życzę również szczęścia przy odzyskiwaniu kasy w razie zmiany projektu lub mieszanki.
Czasem się zastanawiam, czy celem Erbudu nie jest właśnie takie powierzenie innemu wykonawcy.

Więc otrząśnięcie się proponuje Tobie, bo jeśli myślisz, że komukolwiek zależy na dobru pasażera to się mylisz. Politycy ratują tyłek i będą w stanie zapłacić, a Erbud stosuje szantaż, któremu się ugną. I powiem Ci, że ostatecznie (niezależnie czy się ugną czy nie) to Erbud będzie wygrany (nad czym osobiście ubolewam).
 

·
Registered
Joined
·
774 Posts
To chyba nowość (WizzAir):

W tym roku przewoźnik nie wróci natomiast do portu Modlin, nawet jeśli po sezonie letnim lotnisko to będzie już działać. Komentując sprawy związane z odszkodowaniami, jakich przewoźnik może domagać się od tego nieczynnego obecnie portu, de Carvalho wskazał, że "są to sprawy idące w miliony i to wiele milionów", a do tego dochodzą koszty związane z opóźnieniami i zamieszaniem w pierwszym okresie kłopotów portu.
http://stooq.pl/n/?f=708697
 

·
Registered
Joined
·
17,988 Posts
Dlaczego uważasz, że nie odzyskają kasy jeśli mieszanka uznana zostanie za nieprawidłową?
Pytanie jaką mieszankę zastosują. Jeśli to wina mieszanki to jeśli naprawią złą mieszanką (czyli bez zmian) to nie odzyskają kasy. Jeśli zmienią mieszankę to czeka ich udowadnianie, że to była najtańsza możliwa mieszanka.

strategia negocjacyjna?
Raczej zmiana strategi latania i przenoszenie się na trochę lepsze lotniska. To nie pierwszy taki ruch w ostatnim czasie.
 

·
Registered
Joined
·
25,101 Posts
Pewnie to element negocjacji z władzami WMI.
 

·
Registered
Joined
·
3,196 Posts
Pytanie jaką mieszankę zastosują. Jeśli to wina mieszanki to jeśli naprawią złą mieszanką (czyli bez zmian) to nie odzyskają kasy.
Bylibyśmy świadkami "absurdu stulecia", gdyby użyto mieszanki, o której MPL już stanowczo mówi, że jest zła.

Jeśli zmienią mieszankę to czeka ich udowadnianie, że to była najtańsza możliwa mieszanka.
Kwestia zapisów w umowie.
 

·
S2/S8
Joined
·
3,639 Posts

·
Registered
Joined
·
2,317 Posts
A pociągi dalekobieżne (tych kilka par pociągów dziennie) jeszcze się na stacji Modlin zatrzymują? Jeśli tak, to zlikwidowanie postojów przewidzianych w obecnym rozkładzie PKP InterCity zbiegnie się zapewne w czasie z wyczekiwaną... reaktywacją lotniska :tongue3::lol:
 

·
Banned
Joined
·
1,322 Posts
To chyba nowość (WizzAir):http://stooq.pl/n/?f=708697
ale to nie tak brzmialo. Nie bylo mowy o tym, ze w tym roku nie wroca do modlina, tylko:
"Co najmniej do końca października tego roku przewoźnik nie wróci natomiast do portu Modlin, nawet jeśli np. po sezonie letnim lotnisko to będzie już działać. Nie wiemy jeszcze, kiedy Wizz Air wróci do Modlina. Do końca października loty będą wykonywane z lotniska Chopina w Warszawie. Liczymy, że wkrótce władze lotniska w Modlinie podadzą konkretną datę wznowienia działalności portu." Tamto to pierwotna wersja ktora ktos zle zrozumial a ten gosciu z Wizza mowil tak jak cytuje PAP. To zagrywka Wizza, ktora mowi mniej wiecej tyle, jak nam zaplacicie odszkodowanie to wrocimy od razu po otwarciu lotniska. Modlin obstaje jednak na stanowisku ze odszkodowanie dla Wizza sie nie nalezy.

http://wyborcza.pl/1,91446,13471569,Wizz_Air_planuje_powiekszenie_floty_i_rozwoj_siatki.html
 

·
Registered
Joined
·
25,101 Posts
Władze lotniska w Modlinie mogą od wtorku udostępnić podwykonawcom firmy Erbud teren do naprawy pasa startowego, o ile firma podpisze porozumienie, które określa warunki naprawy - poinformowała PAP w poniedziałek Magdalena Bojarska z portu.Jesteśmy w stanie oddać gotowy teren do naprawy podwykonawcom generalnego wykonawcy pasa startowego, czyli firmy Erbud, pod warunkiem, że Erbud podpisze porozumienie, które określa warunki naprawy" - powiedziała Bojarska. Dodała, że tekst porozumienia został wysłany w piątek.

Wyjaśniła, że porozumienie zawiera m.in. warunki, harmonogram, recepturę mieszanki oraz technologię prac naprawczych progów drogi startowej. Lotnisko chce naprawy w technologii betonowej.

"Jeśli Erbud nie zgodzi się na to porozumienie, to w ciągu 9 dni wybieramy nowego wykonawcę tych prac naprawczych" - zapowiedziała.

Wyjaśniła, że zgodnie z umową i zawartymi później porozumieniami do umowy gwarancyjnej z Erbudem, Mazowiecki Port Lotniczy Modlin może - w sytuacji, kiedy wykonawca nie przystąpi do naprawy pasa - wybrać innego wykonawcę. Firma ta na koszt generalnego wykonawcy wykona prace naprawcze.

"W związku z tym, iż koszt naprawy nie przekroczy 15 proc. wartości umowy, możliwe jest dokonanie wyboru oferty od innych wykonawców z tzw. wolnej ręki. Po określeniu konkretnych kryteriów, jakie musi spełniać nowy wykonawca, można wybrać najtańszą ofertę firmy, która w zadanym terminie – czyli do 31.05.2013 - dokona wymiany warstwy jezdnej dróg startowych, do której został zobligowany Erbud" - przekazała Bojarska.

Lotnisko zapewnia, że co najmniej dwie firmy są gotowe podjąć się tego zadania, akceptując jednocześnie harmonogram prac. "Jednak do czasu, do kiedy Erbud nie określi jednoznacznie swojego stanowiska, nie chcemy informować, jakie to firmy" - dodała.

Bojarska powiedziała, że władze lotniska "na tyle, na ile będą mogły" postarają się pomóc przedsiębiorcom prowadzącym działalność na terenie lotniska w dochodzeniu roszczeń wobec firmy Erbud. "Staniemy po stronie poszkodowanych przedsiębiorców" - zaznaczyła. Chodzi m.in. o prowadzących sklepiki, punkty usługowe na terenie portu.
http://www.pb.pl/3026088,3504,port-w-modlinie-moze-od-wtorku-udostepnic-teren-do-naprawy-pasa
 

·
Registered
Joined
·
12,101 Posts
Kto naprawi pas startowy w Modlinie?

Najsłynniejszy w Polsce pas startowy w Modlinie może dziś zostać przekazany firmie Erbud, która zajmie się jego naprawą. Warunkiem jest jednak podpisanie z zarządem lotniska porozumienia, w którym określone zostały m.in. warunki remontu, harmonogram prac, receptura mieszanki betonowej czy technologia prac. Inne, przewidywanie przez zarząd rozwiązanie, to wybór nowego wykonawcy w ciągu 9 dni.

Treść porozumienia pomiędzy Mazowieckim Portem Lotniczym Modlin a firmą Erbud została przesłana wykonawcy 1 marca. Brak akceptacji dokumentu wiąże się w wyborem nowego wykonawcy i naprawą pasa startowego na koszt Erbudu. Ze względu na wartość zamówienia wyboru firmy, która przeprowadzi naprawę drogi startowej, można dokonać w tzw. trybie z wolnej ręki. Władze lotniska twierdzą, że przebudową pasa zainteresowane są co najmniej dwie firmy.


Dlaczego lotnisko w Modlinie nie działa?
Działalność portu lotniczego w Modlinie została zawieszona 22 grudnia 2012 r., kiedy stwierdzono niebezpieczne dla ruchu lotniczego usterki powierzchni pasa startowego na łącznej długości wynoszącej około 1 km. W wyniku zamknięcia początkowego i końcowego odcinka pasa (po 500 m z każdej strony), skrócił się on do 1,5 km, co uniemożliwia starty i lądowania maszyn pasażerskich.


źródło: http://drogi.inzynieria.com/cat/1/art/35392/kto-naprawi-pas-startowy-w-modlinie-#ixzz2MeWYfBsZ
 

·
Registered
Joined
·
2,642 Posts
I farsy ciąg dalszy:
Spór o treść porozumienia
...
Jak przekazała w rozmowie telefonicznej portalowi tvnwarszawa.pl doradczyni zarządu lotniska, Erbud nie zgadza się ze słownictwem zastosowanym w dokumencie. - Chcą aby na przykład słowo "naprawa" zastąpić słowem "modernizacja" - wymienia Edyta Mikołajczyk.

Tymczasem Erbud twierdzi, że port nie ma żadnych podstaw prawnych, aby wymagać podpisania porozumienia. Według spółki, tak skonstruowany dokument zamknie drogę do wyjaśnienia przyczyn wystąpienia usterki na pasie.
...
- Nie jest to konieczne, aby rozpocząć prace. Jesteśmy cały czas w gotowości, w każdej chwili możemy wejść na plac budowy, czekamy tylko na decyzję władz lotniska - czytamy w komentarzu nadesłanym przez Erbud.
...
całość tu: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informa...wi-pasa-spor-od-tresc-porozumienia,78655.html

Złapał Kozak Tatarzyna...


Ciekawe jak długo jeszcze to potrwa
Każdy normalny prywatny inwestor natychmiast powinien wybrać inną firmę, aby jak najszybciej uruchomić lotnisko, a potem dopiero szukać winnych i np. starać się puścić Erbud z torbami.
Ale do tego trzeba mieć jaja ...i pieniądze. A jak widać i jednego i drugiego brakuje zarządowi lotniska.
 

·
Registered
Joined
·
1,157 Posts
I farsy ciąg dalszy:

całość tu: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informa...wi-pasa-spor-od-tresc-porozumienia,78655.html

Złapał Kozak Tatarzyna...


Ciekawe jak długo jeszcze to potrwa
Każdy normalny prywatny inwestor natychmiast powinien wybrać inną firmę, aby jak najszybciej uruchomić lotnisko, a potem dopiero szukać winnych i np. starać się puścić Erbud z torbami.
Ale do tego trzeba mieć jaja ...i pieniądze. A jak widać i jednego i drugiego brakuje zarządowi lotniska.
Żałosna próba ratowania twarzy przez Erbud albo sprytny wybieg.Remont jest robiony w ramach gwarancji, modernizacja wymaga zapłaty.

Nie zazdroszczę zarządowi lotniska.Wydać pieniądze na remont przez inną firmę (jeżeli nawet je ma na koncie) jest łatwo.Ale odzyskanie ich od Erbudu może być bardzo trudne a nawet niewykonalne.
 

·
Registered
Joined
·
25,101 Posts
Dziś (6.03) Port Lotniczy Modlin poinformował, że według zapewnień generalnego wykonawcy, firmy ERBUD, prace naprawcze wykonywane w ramach gwarancji, rozpoczną się w poniedziałek 11 marca. Lotnisko utworzyło specjalne, uproszczone procedury, dzięki którym ekipa remontowa ma ułatwiony dostęp do terenu budowy. Wczoraj eksperci ze strony lotniska i generalnego wykonawcy potwierdzili harmonogram prac remontowych.

Harmonogram naprawy zakłada przywrócenie pełnej funkcjonalności lotniska do 31 maja 2013 roku, co jest terminem realnym, potwierdzonym zarówno przez wysokiej klasy ekspertów w dziedzinie technologii betonowych jak i generalnego wykonawcę.
http://www.pasazer.com/in-13271-modlin,remont,pasa,od,11,marca.php
 
2801 - 2820 of 5806 Posts
Top