SkyscraperCity banner

181 - 200 of 232 Posts

·
Registered
55 Posts
Jednak to co już zostało wybudowane znacznie odbiega od tego co jest na wizualizacji: http://fotopolska.eu/104468,obiekt.html. Budynek nie dość, że jest znacznie mniejszy to jeszcze jest w innym miejscu. Pod tym linkiem są bardziej zbliżone wizualizacje do tego co już powstało http://www.architekt-bialoleka.pl/p...handlowo-uslugowy-w-nowym-dworze-mazowieckim/. Co do dużego osiedla mieszkaniowego to tam duże się nie zmieści, poza tym tam jest niestabilny grunt dlatego do dziś nic dużego tam nie wybudowano.

Znalazłem jeszcze jedną wizualizację i ta chyba najbardziej pasuje do tego co już powstało. Z poniższej wizualizacji powstał dopiero jeden budynek widoczny w prawym górnym rogu: http://www.goniec-lokalny.pl/gfx/upload/dobrewiadomosci/galeria_handlowa_nowydwormazjpg.jpg.

·
Registered
253 Posts
Discussion Starter #182
Osiedle powstanie, to już pewne, a o grunt bądź spokojny, niejedno osiedle w Nowym Dworze czy nawet w Warszawie stoi na mniej stabilnym gruncie. Jednak grunt jest znacznie bardziej stabilny niż większość terenów w Holandii - budowa wysokich budynków to tylko kwestia przygotowania terenu i technologii budowy. I wtedy możesz nawet na wodzie budować.

·
Registered
55 Posts
Ale na pewno duże nie będzie, może dwa góra trzy budynki szumnie nazwane osiedlem tak jak nasze śmieszne Oś. Zakroczymska z dwoma budynkami. Są już gdzieś jakieś konkretne informacje na temat tego "osiedla"?

·
Registered
253 Posts
Discussion Starter #184
Niestety nie mam konkretnych informacji. Może ktoś inny coś wie o kształcie tego osiedla? Mile widziane informacje o projektach nowych osiedli przy ulicy Dębowej (nie tylko Dębowe Parki I, II i III).

·
Registered
253 Posts
Discussion Starter #186 (Edited)
Stan budowy osiedla Dębowy Park I (ok.270 mieszkań) i Dębowy Park II (ok.300 mieszkań). W głębi po prawej widoczne Dębowy park - Kameralne (ok. 68 segmentów).

zdjęcie pochodzi ze strony http://www.banaszek-nieruchomosci.pl/

I nowa inwestycja: Domy przy Cichej - ok. 135 mieszkań (obok CH Mrówka) - dopiero rozpoczęta.

Może dysponuje ktoś aktualnymi zdjęciami/informacjami na temat innych inwestycji?
Np.
1.Osiedle Słoneczne (ok.150 mieszkań) - w budowie trzeci blok z czterech
2.Osiedle Versal (ok. 100 mieszkań) - ukończone trzy budynki
3. Osiedle Dębinka - ok. 100 domów - w zabudowie segmentowej (ukończona 1 z 3 etapów)
4. Nie mogę też znaleźć nigdzie projektu osiedla Dębowy Park III ani miejsca w którym ono ma powstać.

·
Registered
55 Posts
Może dysponuje ktoś aktualnymi zdjęciami/informacjami na temat innych inwestycji?
Osiedle Dębinka

Plan osiedla, ulice i numeracja poszczególnych segmentów (proponuję skopiować plik na dysk bo nie wiem jak długo będzie na stronie http://imagevenue.com/). Budynki będące w planach nie mają jeszcze numeracji. Plan dzięki uprzejmości biura Oś. Dębinka i użytkownika Rado-NDM z http://fotopolska.eu:

Zdjęcia budynków można znaleźć tu http://fotopolska.eu/Nowy_Dwor_Mazowiecki/d1350,Osiedle_Debinka.html , zdjęć można używać za darmo pod warunkiem podania autora i linku do strony, nie można też przycinać oznaczeń na zdjęciach. Żeby zobaczyć zdjęcia poszczególnych segmentów osiedla wystarczy po lewej stronie wchodzić "do ulic", do których przyporządkowane są budynki.

·
Registered
253 Posts
Discussion Starter #188
Dziękuję, już zapisane;) Rozumiem, że obecnie wybudowane są te budynki oznaczone dużymi numerami. Ten rząd przy Wojska Polskiego będzie miał 7-częściowe segmenty, czy nie sugerować się tymi załamaniami? Sporo tych budynków będzie. Wiesz może kiedy kolejny etap budowy rusza?

·
Registered
55 Posts
Tak, te z numerami już istnieją a te bez numerów są planowane. Swoją drogą to nie wiem obecnie na jakim etapie jest budowa osiedla, czy juz zaczęto te planowane czy jeszcze nie. Niestety z ulicy niewiele widać przez te wstrętne garaże, mam nadzieję, że kiedyś zostaną przeniesione w inne miejsce. Te budynki najbliżej Wojska Polskiego mają być największe i z tego co na planie widać mają być 7-segmentowe. Na razie wiem tylko tyle ale jak czegoś się dowiem to dopiszę.

·
Szlachta Nie Choruje
9,694 Posts

Twierdza Modlin. Pokazujemy inwestycję za ponad miliard złotych

Portal warszawa.wyborcza.pl jako pierwszy pokazuje, jak mają wyglądać inwestycje w Twierdzy Modlin. Powstanie tam duże centrum kongresowe, dwa hotele (w tym jeden pięciogwiazdkowy) osiedle mieszkaniowe oraz mnóstwo usług

Zabytkowa cytadela w Nowym Dworze Mazowieckim od 2013 r. jest własnością poznańskiej firmy deweloperskiej Konkret. Po trzech latach przygotowań firma opracowała wreszcie projekt ogromnej inwestycji. Jej premiera nastąpi w przyszłym tygodniu na targach nieruchomości w Cannes. Konkret pojedzie na te targi jako partner stołecznego ratusza.
[...]
- W Twierdzy Modlin chcemy zbudować wielkie centrum kongresowe. Będzie miało przewagę nad innymi tego typu obiektami w sąsiedztwie stolicy, że będzie położone tuż obok lotniska w Modlinie - powiedziała dziennikarzowi "Gazety Stołecznej" Paulina Prusiecka, przedstawicielka inwestora. Zapowiada troskliwe odremontowanie twierdzy pod nadzorem konserwatora zabytków. Będzie miała status muzeum. W jej sąsiedztwie, dzięki zmienionemu pod koniec roku planowi zagospodarowania będą mogły powstać nowe obiekty: m.in. dwa hotele (w tym jeden butikowy o standardzie pięciogwiazdkowym), centrum handlowe, osiedle mieszkaniowe, a także mnóstwo usług takich jak restauracje, czy spa. Projekt opracowała grupa projektantów, m.in. renomowane biuro projektowe JSK Architekci.

Koszt inwestycji Konkret szacuje na 1 miliard 400 mln zł. Do Cannes deweloper jedzie, żeby z projektem zacząć zaznajamiać wielkich zagranicznych inwestorów, spośród których chce dobrać sobie partnera do realizacji inwestycji. Konret szacuje, że projekt nabierze finalnego kształtu w 2018 r. a realizacja inwestycji potrwa do 2021 r.
[...]
http://warszawa.wyborcza.pl/warszaw...m_medium=SM&utm_campaign=FB_Warszawa_Wyborcza

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,574 Posts

Powiem szczerze, że trochę śmieszy mnie ta rozbuchana i nierealna koncepcja. Dwa zadaszone place, jeden o powierzchnie 10 000 metrów kwadratowych, drugi przynajmniej dwa razy większy. Do tego jakieś bliżej niezidentyfikowane pierścienie. Kilka wyraźnie zaznaczonych budynków i cała masa ukrytych pośród zieleni, ledwo widocznych dla oka. Efekciarstwo do potęgi, ale bez zarysowanej wizji całości.

·
Banned
111 Posts
Wydaje mi się, że raczej jest to luźna koncepcja i bym się do tego nie przywiązywał. Miejsce ciekawe ale i trudne biznesowo, prócz samej twierdzy na widełkach rzeki jest świetne miejsce bodaj po magazynie zbożowym? bardzo mi się podoba ten bodunek i gdybym miał odpowiedni kapitał z chęcią bym się tam wprowadził ;)

·
Registered
253 Posts
Discussion Starter #196
Żeby taka inwestycja tutaj miała sens trzeba by podciągnąć jakąś sensowną komunikację. W tej chwili komunikacyjnie Twierdza jest całkowicie zapomniana, mimo sporego skupiska ludności - całe osiedle to ok. 5-6 tysięcy. Wiele ludzi dojeżdża własnym autem do stacji w Nowym Dworze Mazowieckim i przesiada się na kolejkę podmiejską, bo autobusy z Twierdzy jeżdżą bardzo nieregularnie i coraz rzadziej.

Pociągiem w 30 minut do centrum Warszawy można dojechać ,ale co z tego, skoro do stacji są ok. 2 kilometry. Musiałby być linia miejska na stację o dużej częstotliwości a może jakiś szybki tramwaj? Swego czasu były koncepcje budowy tramwaju przez cały Nowy Dwór Mazowiecki, może warto to odgrzebać i dorobić fragment trasy w kierunku Twierdzy.

·
Registered
55 Posts
Wydaje mi się, że raczej jest to luźna koncepcja i bym się do tego nie przywiązywał.
Mam nadzieję, że to tylko luźna koncepcja, na wizualizacji widać ogromną ingerencję w zabytek z wyburzeniami w samej cytadeli i z intensywnymi zabudowaniami włącznie. Konserwator zabytków nigdy nie powinien się zgodzić na takie do niczego nie pasujące współczesne potworki w obiekcie o takiej historii. Od strony rzeki nie powinno być żadnych obiektów zasłaniających zabytek ponieważ to jeden z najokazalszych widoków twierdzy od tej strony. Na wizualizacji brak zabytkowych obiektów takich jak: wieża wodna, trzy okrągłe latryny, budynek dawnego Korpusu Kadetów, pomnik tankietki, od strony rzeki zabytkowej elektrowni "Narew". Widać też, że dziedziniec cytadeli jest całkowicie przebudowany względem historycznych układów przestrzennych. Najwyraźniej właściciel jak i jego projektanci nie mają pojęcia o tym, że taki zabytek ma wiele obostrzeń jeśli chodzi o inwestycje na jego terenie.

Miejsce ciekawe ale i trudne biznesowo, prócz samej twierdzy na widełkach rzeki jest świetne miejsce bodaj po magazynie zbożowym? bardzo mi się podoba ten bodunek i gdybym miał odpowiedni kapitał z chęcią bym się tam wprowadził ;)
Co do ruiny spichlerza to właścicielem jest lokalny inwestor, który od kilku lat nie ma pieniędzy na ratowanie tego zabytku. Poza tym obiekt jest kiepskim miejscem do zaadaptowania na cokolwiek ponieważ przy wysokim stanie wód parter jest zalewany wodą (tak było w 2010 roku). Inwestor chyba to sobie uświadomił dopiero po fakcie zakupu. Spichlerz powstał w czasach gdy wody rzek nie podchodziły tak wysoko jak dziś. Co będzie gdy inwestor Banaszek stworzy tam hotel tak jak planował a przy wysokiej wodzie goście nie będą mogli się wydostać z budynku? Po prostu hotel szybko upadnie bo nikt tam nie będzie chciał mieszkać. Dla spichlerza chyba nie ma już ratunku a jeśli inwestor ma w planach go rozbudować o nowoczesne skrzydło i ingerować w jego wygląd to lepiej niech pozostanie ruiną. Ja uważam, że jeśli już to spichlerz powinien być wiernie odbudowany.

·
Registered
253 Posts
Discussion Starter #199
Poprawa komunikacji z Warszawą (dojazd szybką kolejką w 30-35 minut do centrum Warszawy) spowodowała znaczne zwiększenie zainteresowania mieszkaniami w Nowym Dworze Mazowieckim. Ogromny głód tanich mieszkań (ceny nadal poniżej 4000zł/m2) spowodował wysyp inwestycji.
Oto przykłady:
REZYDENCJA JARZĘBINOWA - kompleks nowoczesnych, ośmiokondygnacyjnych budynków. W planach osiedla około 650 mieszkań.

OSIEDLE CICHA - 145 mieszkań

OSIEDLE JASNA - około 50 lokali

APARTAMENTY HETMAŃSKIE

VILLA NOVA CURIA

DĘBOWY PARK II cd
Falowiec L to kolejny budynek wielorodzinny z ostatniego etapu zamkniętego osiedla DĘBOWY PARK II. Około 150 mieszkań.

W PLANACH:

ASBUD - nowa inwestycja w centrum miasta

OSIEDLE ZŁOTE - planowana inwestycja - 445 mieszkań - 10 kondygnacji. Lokalizacja: ul. Wojska Polskiego

·
Moderator
8,055 Posts
Trochę fotosów z wycieczki do Twierdzy Modlin:

Opuszczony budynek dawnego kasyna czeka na lepsze czasy:

Tuż obok, ekspozycja uzbrojenia na świeżym powietrzu:

181 - 200 of 232 Posts