SkyscraperCity banner

201 - 220 of 232 Posts

·
Moderator
Joined
·
8,055 Posts
Trochę fotosów z wycieczki do Twierdzy Modlin:

Generalnie na terenie dawnych koszar nie widać obecnie żadnych prac budowlanych, rozpoczął się jedynie montaż szlabanów wjazdowych, które na szczęście w czasie mojej wizyty były jeszcze nieczynne ;)

Jedna z bram cytadeli, obecnie nieczynna i zamknięta:

Budynek Koszar od strony Narwi:Wieża Biała a po lewej dawna elektrownia:Brama Napoleona prowadząca do wnętrza Koszar, oczywiście zamknięta:

 

·
Moderator
Joined
·
8,055 Posts
Koszary od strony północnej:
Ten biały misiek to podobizna Baśki Murmańskiej - oswojonej niedźwiedzicy polarnej, która służyła w Batalionie Murmańczyków i przebywała w Twierdzy w roku 1919.Koszary od strony północno-zachodniej:

Brama Poniatowskiego:Wieża Czerwona na szczycie której znajduje się punkt widokowy: 

·
Moderator
Joined
·
8,055 Posts
Widok z Wieży Czerwonej na wnętrze Koszar:Widoczna wyrwa w obwodzie murów, powstała jeszcze w czasie Pierwszej W. Św. Są plany aby ją uzupełnić.Ruiny Spichlerza:
Podobno są jakieś mgliste plany jego rekonstrukcji, ale nic konkretnego nie wiadomo:Zbieg Narwi i Wisły, uderza kontrast między obiema rzekami, niczym Amazonka i Rio Negro ;)A co to tam majaczy na horyzoncie? ;) (niestety nie miałem teleobiektywu ;()

 

·
Moderator
Joined
·
8,055 Posts
Do zwiedzania udostępniono też fragmenty Lunety Frontu Księcia Warszawskiego:

Jedno z wejść do podziemnych chodników:Pod ziemią:I na powierzchni:I to by było na tyle z Modlina. Jedno jest pewne: nowego właściciela terenu czeka ogrom pracy.
 

·
Registered
Joined
·
253 Posts
Discussion Starter #206 (Edited)
BUDYNEK MIESZKALNY, WIELORODZINNY Z GARAŻEM PODZIEMNYM, PRZY UL. ZŁOTEJ , NOWY DWÓR MAZOWIECKI
BDC DEVELOPMENT
INWESTOR : BDC DEVELOPMENT
KONCEPCJA PROJEKTOWA: 2016

PODSTAWOWE DANE INWESTYCJI:
Powierzchnia całkowita budynku – 34.985 m2
Powierzchnia użytkowa – 29.154 m2
Liczba mieszkań – 512 szt.
Liczba miejsc parkingowych – 480 szt.
Kubatura – 96.547 m3
Powierzchnia zabudowy – 4.291m2
Powierzchnia działki – 9.105 m2

Budynek mieszkalny, wielorodziny z garażem podziemnym
Konstrukcja budynku żelbetowa, monolityczna, układ słupowo płytowy.
Wjazd do garażu od ul. Projektowanej.


źródło:
http://es-pro.com.pl/portfolio/zlota-residence-nowy-dwor-mazowiecki/
 

·
Registered
Joined
·
3,025 Posts
Super Super Super, trochę za wiele bud biurowych ale jest podstawa do dalszych prac. Za 20 lat powinno być gotowe.
 

·
semper invicta
Joined
·
4,270 Posts
No na razie to chcą to sprzedać albo znaleźć partnera, z którym wybudują, więc może to trochę potrwać ;)
 

·
Registered
Joined
·
3,025 Posts
Myślę że kwestia pozyskania finansowania oraz zgód konserwatorskich będzie kluczowe w tym projekcie.

Dodatkowo rynek lokalny musi dojrzeć i się wzbogacić.

Moim zdaniem pierwsza łopata w 2028.
 

·
semper invicta
Joined
·
4,270 Posts
Moim zdaniem to nikt rozsądny nie wejdzie w taki gigantyczny projekt, którego jednym z głównych atutów jest lotnisko, jak nie ma żadnej spójnej strategii w tym zakresie. Jeden rząd: "nie budujemy CPL", drugi "budujemy CPL" i tak w kółko. Abstrachując od tego, czy faktycznie coś się stanie, która opcja słuszna, co zrobią z Modlinem, to ryzyko w tym zakresie jest ogromne.
 

·
Registered
Joined
·
5,237 Posts
Właaaśnie.... Nie dopisałem szczegółów, bo założyłem, że wątek jest dostatecznie krótki. ;)

Ale może faktycznie trzeba było dodać (co prawda tylko z poprzedniej strony, zarazem już prawie sprzed dwóch lata - dokładnie z marca 2016):

http://warszawa.wyborcza.pl/warszaw...m_medium=SM&utm_campaign=FB_Warszawa_Wyborcza

Zabytkowa cytadela w Nowym Dworze Mazowieckim od 2013 r. jest własnością poznańskiej firmy deweloperskiej Grupa Konkret S.A. Po trzech latach przygotowań firma opracowała wreszcie projekt ogromnej inwestycji.

(...) Koszt inwestycji Grupa Konkret S.A. szacuje na 1 miliard 400 mln zł. Do Cannes deweloper jedzie, żeby z projektem zacząć zaznajamiać wielkich zagranicznych inwestorów, spośród których chce dobrać sobie partnera do realizacji inwestycji. Konkret szacuje, że projekt nabierze finalnego kształtu w 2018 r. a realizacja inwestycji potrwa do 2021 r.

(...) Grupa Konkret S.A. dziewięć lat temu zaadaptowała w Poznaniu zabytkowe koszary 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Urządziła w nich biura, luksusowe butiki, pięciogwiazdkowy hotel City Park Hotel & Residence, lofty oraz centrum spa z basenem. Kompleks koszar w Modlinie miałby zostać urządzony w podobnym duchu jak City Park, choć na znacznie większą skalę.
O poznańskim City Parku (to tak... dla porównania ;) - off-topic... ale chyba warto, bo te 4 lata temu - podczas zakupu - nie było szczegółowiej):
- http://citypark.com.pl/o-nas/
- http://cityparkhotel.pl/ogolne-informacje-2/
- na Google Maps - https://www.google.pl/maps/@52.4004833,16.892036,186a,35y,90h,39.45t/data=!3m1!1e3?dcr=0Jak widać, koncepcja od tamtego czasu "trochę" się zmieniła (chyba PU "odrobinę" urosła ;); choć trzeba oddać sprawiedliwość, że zniknęła kubatura przysłaniająca sporą część Koszar od strony Wisły):

Nowe wizki wrzuciłem, mając pełną świadomość ich, powiedzmy... "odległości w czasie". ;)

Ale przede wszystkim urzekło mnie, jak od czasów choćby Vahapa Toya i jego "lubelskiego Las Vegas" w Białej Podlaskiej zmieniło się podejście do samych wizualizacji TAKICH projektów. :lol: Poziom dopracowania, ich ilość... mają rozmach graficy. :nuts:


PS: Wielką, a wcale nieoczywistą zaletą tej inwestycji, jest jej "walor obronny". Gdzie, jak nie tutaj, będą ciągnąć TYSIĄCE uciekinierów z Warszawy w czasie... apokalipsy ZOMBI (bo w Cytadeli to raczej miejsca dla wszystkich nie starczy...)?! Ze względu na lokalizację i ukształtowanie będzie idealnym miejscem na "ostatnią redutę ludzi na Mazowszu" - co czyni ją inwestycją STRATEGICZNĄ, nawet bardziej niż CPL. :troll:
 

·
Moderator
Joined
·
8,055 Posts
Pierwsza koncepcja była dużo lepsza. W tej nowej za dużo i za ciasno tego wszystkiego poupychano (i do tego za wysoko).
 

·
Registered
Joined
·
5,237 Posts
Poprzednią wersję dobrze widać jeszcze tutaj:

https://twitter.com/MichaWojtcz/status/708225839641567232aczkolwiek wielkość działki sprzedawanej przez AMW - jeśli dobrze rozumiem - to około 57 ha, czyli tylko teren koszar i wewnętrznego pierścienia.

Natomiast ten rysunek pokazuje potencjał terenu dawnej Twierdzy - sam de facto pusty obszar powojskowy między zewnętrznym a wewnętrznym pierścieniem umocnień to jeszcze ponad drugie tyle powierzchni do zagospodarowania....
 

·
biroholik-warsawianista
Joined
·
658 Posts
Te wieżowce w Warszawie to chyba mają wysokości tych z Dubaju by modliniaki mogły je pokazywać ze swoich apartamętóf. :nuts:
 

·
Registered
Joined
·
5,237 Posts
201 - 220 of 232 Posts
Top