SkyscraperCity banner

121 - 140 of 233 Posts

·
Registered
693 Posts
Moje z innego wątku:

Zrobiłem w niedzielę kilka zdjęć z budowy wiaduktu w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ogólnie w ostatnim miesiącu prace poszły znacznie do przodu i chyba zdążą się wyrobić w planowanym terminie czyli do końca roku :)

Chodzi o Nowy Dwór Mazowiecki 2 wiadukty, w Janówku i Chotomowie wiadukty też idą pełną parą, W Legionowie wiadukt stoi (rozkopali wbili larseny zaczęła woda wybijać i zakopali) Warszawa Choszczówka i Płudy wiadukty też ładnie się budujom :)

A teraz kilka zdjęć :)

Na koniec kilka zdjęć jak ogólnie wyglądają perony :) są uwaga nawet czyste nie pomazane szprejami :nuts:

A linie hhmm ostatnio przybyło 4-5 robotników i zrobili sobie taką twórczość, prawie biało-szaro-żółta szachownica paskowa :)

Mam jeszcze krótki filmik chcecie? :)

·
Registered
55 Posts
Jak zwykle wizualizacja znacznie odbiega od efektu końcowego, takie rzeczy tylko w Nowym Dworze. Podobnie jest z "kamienicą" na rogu Warszawskiej i Nałęcza, w naszym mieście najwyraźniej nikt nie panuje nad tym co robią prywatni inwestorzy. Rozpowszechnia się piękne wizualizacje mające na celu naciągnąć ludzi na mieszkania a w rzeczywistości i tak wychodzi płaskie blade bloczydło obłożone styropianem. Najśmieszniejsze jest to, że te wizualizacje nadal wiszą na inwestycjach tak różniących się od nich. Dlaczego zrezygnowano z odróżniającego się ostatniego piętra nie mam pojęcia. Na wizualizacjach oba budynki są jakieś jednak w rzeczywistości są nijakie. Podejrzewam, że po prostu inwestorzy przeliczyli się z kasą i starczyło tylko na to co widać czyli najtańszy blady tynk. Za kilka lat będziemy mieli miasto pełne biało szarych budynków bo działek do zabudowy w centrum jeszcze trochę jest. Przy Zakroczymskiej też mamy nowe blade "kamienice". Tak poza tym to rynny montuje się od podwórka a nie od ulicy a te dwie kolumienki to też ktoś po pijaku rozmieścił. Wiem, że strasznie krytykuje ale mam już dosyć tej kiczowatości i totalnego braku gustu i smaku, na co niestety będziemy musieli już zawsze patrzeć.

·
Registered
693 Posts
Wiszące przewody rzeczywiście są masakryczne :) ale jest dużo więcej masakrycznych rzeczy w tym mieście, np na przeciwko tego nowo budowanego bloku stoi rozpadająca się drewniana chałupa. Może mi się uda sfotografować następnym razem.

Co do Wizualizacji i takich tam. Nigdy jeszcze nie widziałem wizualizacji, która by oddała w 100% efekt finalny. Natomiast można zauważyć powiększenie okien po lewej stronie względem wizualizacji. Na plus dla kupujących na minus względem wizualizacji.

·
Redsigert User
12,042 Posts
Jak zwykle wizualizacja znacznie odbiega od efektu końcowego, takie rzeczy tylko w Nowym Dworze. Podobnie jest z "kamienicą" na rogu Warszawskiej i Nałęcza, w naszym mieście najwyraźniej nikt nie panuje nad tym co robią prywatni inwestorzy. Rozpowszechnia się piękne wizualizacje mające na celu naciągnąć ludzi na mieszkania a w rzeczywistości i tak wychodzi płaskie blade bloczydło obłożone styropianem. Najśmieszniejsze jest to, że te wizualizacje nadal wiszą na inwestycjach tak różniących się od nich. Dlaczego zrezygnowano z odróżniającego się ostatniego piętra nie mam pojęcia. Na wizualizacjach oba budynki są jakieś jednak w rzeczywistości są nijakie. Podejrzewam, że po prostu inwestorzy przeliczyli się z kasą i starczyło tylko na to co widać czyli najtańszy blady tynk. Za kilka lat będziemy mieli miasto pełne biało szarych budynków bo działek do zabudowy w centrum jeszcze trochę jest. Przy Zakroczymskiej też mamy nowe blade "kamienice". Tak poza tym to rynny montuje się od podwórka a nie od ulicy a te dwie kolumienki to też ktoś po pijaku rozmieścił. Wiem, że strasznie krytykuje ale mam już dosyć tej kiczowatości i totalnego braku gustu i smaku, na co
niestety będziemy musieli już zawsze patrzeć.
Przecież to jest znacznie lepsze niż ten żółty Gargamel na renderze. Skąd pomysł, że biały tynk jest tani? Koszt jest dokładnie taki sam co kolorki a efekt znacznie przeważnie znacznie lepszy bo nasi architekci często nie potrafią się nimi posługiwać a żółć jest teraz na co drugim bloku. Kolumienki owszem są tandetne i niepotrzebne, bryła też jest przekombinowana ale przynajmniej ucięli te badziewne gzymsy więc gdy projekt jest słaby cięcia mogą pomóc bo znikają najbardziej prowincjonalno-nowobogackie pomysły.

·
Registered
90 Posts
Wiem, że strasznie krytykuje ale mam już dosyć tej kiczowatości i totalnego braku gustu i smaku
No niestety… za to w tym mieście się niszczy naprawdę wartościową architekturę, jak np. dworzec kolejowy projektu Arseniusza Romanowicza, czy też pozostałości dawnej drewnianej zabudowy miasta, które dawno temu powinny być wpisane do rejestru zabytków…

·
Registered
693 Posts
Akurat dworca nie jest mi szkoda, ot taka brzydka pamiątka z PRL'u, ze wszystkich dworców zaprojektowanych przez Arseniusza Romanowicza ten był najbrzydszy. Mamy od groma zabytków, które wypadałoby "ogarnąć" Cała Twierdza stoi i niszczeje :eek:hno: a jest tam naprawdę sporo ciekawych obiektów.

·
Registered
55 Posts
No niestety… za to w tym mieście się niszczy naprawdę wartościową architekturę, jak np. dworzec kolejowy projektu Arseniusza Romanowicza, czy też pozostałości dawnej drewnianej zabudowy miasta, które dawno temu powinny być wpisane do rejestru zabytków…
Ja mam mieszane odczucia co do tych wszystkich drewniaków. Z jednej strony nie przedstawiają prawie żadnej wartości architektonicznej i są po prostu obleśne, nie wiem też, czy pomogą im rewitalizacje bo taka architektura rodem z dzikiego zachodu Ameryki nigdy nie będzie atrakcyjna. Z drugiej zaś strony przedstawiają wielką wartość historyczną tego konkretnego miasta i jego dziejów ale niestety sukcesywnie od lat są po prostu likwidowane. Wiele z tych drewniaków już jest w rejestrze ale nie oszukujmy się, rejestr ich nie chroni bo miasto stosuje taki manewr, że najpierw budynek wysiedla lub umieszcza tam margines społeczny a później albo z powodu niebezpieczeństwa zawalenia są rozbierane albo po prostu płoną co zawsze było u nas najczęstszym manewrem. Oto kilka z nich:

Wybickiego 4 róg Zdobywców Kosmosu, wpisany do rejestru, dla mnie cenny:

Daszyńskiego 18 róg Plac Solny, według wykazu z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie zgłoszony/planowany do wpisu do rejestru zabytków, według mnie cenny okaz:

Okrzei 1, budynek prawdopodobnie przeznaczony do rozbiórki lub spalenia pamiętający nowodworskie getto żydowskie, nie jest wpisany do rejestru zabytków:

Paderewskiego 28, według wykazu z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie zgłoszony/planowany do wpisu do rejestru zabytków, obecnie przeznaczony do rozbiórki/spalenia:

Sukienna 48, według wykazu z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie zgłoszony/planowany do wpisu do rejestru zabytków, aktualnie jedno lub dwa mieszkania wysiedlone a okna zabite dechami, pozostałe mieszkania zasiedlone, według mnie bardzo cenny bo jedyny zachowany z ul. Sukiennej gdzie było takich kilka:

...np na przeciwko tego nowo budowanego bloku stoi rozpadająca się drewniana chałupa. Może mi się uda sfotografować następnym razem.
Jest to Sobieskiego 3 róg Przejazd, budynek nie chroniony rejestrem ani nie planowany do rejestru, prawdopodobnie jego los jest już przesądzony i za parę lat będzie tam stał blok obłożony styropianem udający kamienicę, osobiście myślę, że mały lifting mógłby mu choć odrobinę pomóc:

Jest jeszcze kilka, których zdjęć nie posiadam np: Focha 9 zgłoszony/planowany do rejestru, dla mnie cenny. Warszawska 18 niewpisany i nie planowany do rejestru, dla mnie cenny. Drewniana willa Paderewskiego 9 wpisana do rejestru wraz z dwoma dębami rosnącymi przy niej, bardzo cenny dom tak historycznie jak i architektonicznie.

Uważam, że większość z tych domów powinno pozostać mimo to, że nie są zbyt piękne. Zawsze można je zrewitalizować i będą wyglądały trochę lepiej. Jest to historia tego miasta i mimo wszystko są cenne. Prawdopodobnie większość z nich zostanie w końcu zniszczona przez władze miasta handlujące nowodworską ziemią na prawo i lewo.

Przecież to jest znacznie lepsze niż ten żółty Gargamel na renderze. Skąd pomysł, że biały tynk jest tani? Koszt jest dokładnie taki sam co kolorki a efekt znacznie przeważnie znacznie lepszy bo nasi architekci często nie potrafią się nimi posługiwać a żółć jest teraz na co drugim bloku. Kolumienki owszem są tandetne i niepotrzebne, bryła też jest przekombinowana ale przynajmniej ucięli te badziewne gzymsy więc gdy projekt jest słaby cięcia mogą pomóc bo znikają najbardziej prowincjonalno-nowobogackie pomysły.
Jeden woli córkę drugi teściową. Ja wolę te jak to nazwałeś "prowincjonalno-nowobogackie pomysły" niż kanciaste klocki oblepione styropianem, które nie mają żadnych walorów estetycznych, na których można by było zawiesić oko a służą tylko do tego aby inwestor mający odpowiednie znajomości się nachapał. Takich budynków jest w mieście już sporo i mówiąc szczerze zbudowanie ich zmarnowało kolejne miejsca w zabytkowym centrum Nowego Dworu i dodatkowo oszpeciło jego ulice. Jako przykład można podać już gotowy budynek przy głównej i historycznej ulicy Warszawskiej na rogu ul. Nałęcza. Budynek miał być atrakcyjną kamienicą z fasadą wyłożoną jakimiś kafelkami a w rzeczywistości wyszedł kolejny deweloperski gargamel obłożony styropianem i chlapnięty zwykłym tynkiem, a gdzie podziały? gdzie gzymsy?:

Wizualizacja (źródło: http://www.fc-mwj.pl/kam_ndm.html)

Rzeczywistość:

Akurat dworca nie jest mi szkoda, ot taka brzydka pamiątka z PRL'u, ze wszystkich dworców zaprojektowanych przez Arseniusza Romanowicza ten był najbrzydszy. Mamy od groma zabytków, które wypadałoby "ogarnąć" Cała Twierdza stoi i niszczeje :eek:hno: a jest tam naprawdę sporo ciekawych obiektów.
Dworca mi szkoda jedynie z powodów sentymentalnych ale nie z powodów wartości architektonicznej. Jeśli mają tam wybudować coś ciekawszego to niech go burzą ale jak znam rzeczywistość i PKP to podejrzewam, że pozbędą się tylko kłopotliwego obiektu pochłaniającego ich środki a nam pozostanie kontener jako kasa biletowa na lata tak jak to jest do dziś w Legionowie. Co do Twierdzy Modlin to nie wiń miasta bo w tym przypadku to miasto nie ma nic do powiedzenia i zrobienia w tej sprawie. Twierdzę trzyma w łapach Agencja Mienia Wojskowego i to ona przyczyniła się do jej obecnego stanu a nie miasto. Gdyby miasto było stać wykupić Twierdzę to już dawno byłaby odnowiona i odpowiednio zagospodarowana.

·
Registered
2,230 Posts
(...)Dworca mi szkoda jedynie z powodów sentymentalnych ale nie z powodów wartości architektonicznej. Jeśli mają tam wybudować coś ciekawszego to niech go burzą ale jak znam rzeczywistość i PKP to podejrzewam, że pozbędą się tylko kłopotliwego obiektu pochłaniającego ich środki a nam pozostanie kontener jako kasa biletowa na lata tak jak to jest do dziś w Legionowie.(...)
Nie zbudują nic ciekawego, bo w planach jest zostawienie tylko peronów, kasy biletowe już są przeniesione do budki po przeciwnej stronie torów od dworca.
Także nie szkoda Ci tego budynku, a prawda jest taka, że w naszej mieścinie nie będzie prawdopodobnie przez wiele lat zbudowane nic ciekawszego niż ten dworzec. Zamiast budynku o architekturze nawiązującej do Dworca Centralnego w Warszawie będzie najprawdopodobniej supermarket, albo szeregowe domki z kebabami w parterze, jak po przeciwnej stronie torów.
Gdyby dworzec w Nowym Dworze kolej wybebeszyła tak jak budynek Warszawy Wschodniej, to wszyscy piali by z zachwytu, jaka to uniwersalna i ponadczasowa konstrukcja.

Wrzucam kilka zdjęć z wczoraj, według mnie widać na nich potencjał, bo okolicznych budek łatwo by było się pozbyć, a że da się wymienić szyby i fasadę na nową udowodniono na dworcu Wschodnim.
No nic, trudno.

·
Registered
55 Posts
Nie zbudują nic ciekawego, bo w planach jest zostawienie tylko peronów, kasy biletowe już są przeniesione do budki po przeciwnej stronie torów od dworca.
W oficjalnych planach PKP jest budowa budynku komercyjnego z częścią dworcową więc nie wprowadzaj czytających w błąd, że nic nie jest planowane prócz pozostawienia peronów bo to nie jest prawda. Kasy zostały przeniesione tymczasowo na czas aż powstanie nowy obiekt dworcowy. Oczywiście znając życie PKP po rozebraniu dworca pewnie stwierdzi, że na razie nie mają kasy na nowy obiekt i nie będzie nic. Nie zmienia to jednak faktu, że jak na razie są plany budowy nowego obiektu i tego się trzymajmy. Ponarzekamy później jak będziemy wiedzieć więcej.

·
Registered
27 Posts
Przedmówca jest w błędzie!
Otóż PKP chce zburzyć obiekt i teren sprzedać. Obecnym dzierżawcą terenu jest miasto, a te nie chce budować budynku na "nie pewnym terenie" jak to określił na ostatniej radzie miejskiej vice burmistrz, pan Mikuszewski. Budynek komercyjny w partnerstwie prywatno-publicznym chce postawić miasto. Ale dopiero gdy teren będzie ich. Chętni do inwestycji podobno już są.

·
Registered
55 Posts
W chwili kiedy napisałem ten post oficjalnie było wiadomo to co napisałem z tego co piszesz wynika, że jednak już teraz wiadomo coś więcej. Jest to wina władz miasta, które niczego nie podają do wiadomości publicznej tylko wszystko wychodzi stopniowo. Więc nie zarzucaj mi, że jestem w błędzie bo nie pisałem tego postu wczoraj a w chwili kiedy wiadomo było tylko tyle. Jednak nie pomyliłem się, że jest tam coś planowane i że nie jest tak jak ktoś napisał "w planach jest zostawienie tylko peronów". Skończmy na razie z dyskusją na ten niepewny temat, pożyjemy zobaczymy. Niemałym zaskoczeniem było ostatnio oddanie przez AMW Nowemu Dworowi parku znajdującego się na osiedlu Modlin Twierdza co też nie było do końca pewne więc może z terenem pod nowy dworzec też stanie się podobny cud.

·
Registered
693 Posts
Mam informacje dotyczące wiaduktów kolejowych w NDM. Czemu stoją i są nie używane? Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego przekazał mi informacje, że Inwestor t.j. PKP PLK nie dostarczyły nawet wniosku o odbiór wyżej wymienionych wiaduktów czyli jak zawsze beton PKP rządzi

·
Registered
56 Posts
Wiadukty są gotowe od początku grudnia, a otwarte mają być podobno w czerwcu bo PKP się nie śpieszy z zgłoszeniem do odbiorów.

121 - 140 of 233 Posts