SkyscraperCity banner

141 - 160 of 233 Posts

·
Registered
3 Posts
W najbliższym czasie w Nowym Dworze ruszy budowa Media Expert - sklep ma być zlokalizowany na ul. Morawicza w bliskim sąsiedztwie sklepu Kaufland.

·
Registered
23 Posts
Z tymi wiaduktami to totalna porażka. Najpierw zbudowane - stoją już, ale zamknięte miesiącami. Potem otwarte (jechałem autobusem). Zaparę dni - znowu zamknięte (autobusy jeżdżą starą trasą). Masakra.

·
Registered
90 Posts
Okrzei 1, budynek prawdopodobnie przeznaczony do rozbiórki lub spalenia pamiętający nowodworskie getto żydowskie, nie jest wpisany do rejestru zabytków:

No i ten już podpalili, a następnie szybko rozebrali to co zostało... jeszcze niedługo, i zapewne jedynym wartościowym budynkiem, jaki w tym mieście zostanie, będzie stary kościół...

·
Registered
253 Posts
Discussion Starter #145
W najbliższym czasie w Nowym Dworze ruszy budowa Media Expert - sklep ma być zlokalizowany na ul. Morawicza w bliskim sąsiedztwie sklepu Kaufland.
Dzięki za info:)
A wiesz coś więcej o jego powierzchni albo terminie planowanego otwarcia?

·
Registered
3 Posts
Dzięki za info:)
A wiesz coś więcej o jego powierzchni albo terminie planowanego otwarcia?
Niestety w tej chwili nie znam tych danych - nie znam nawet dokładnej daty wejścia wykonawcy na plac budowy.

Z dodatkowych wieści rozwijającego się miasta: po świętach Wielkanocnych prawdopodobnie wykonawca ruszy z przebudową ul. Gen. Berlinga (odcinek 600m)

·
Registered
2,231 Posts
Wiadukty faktycznie oddane do użytku, miałem okazję się nimi przejechać, za to podczas mojej ostatniej wizyty w Nowym Dworze urzekła mnie inna rzecz, którą chciałbym ukazać w sposób obrazkowy - jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów.

Mianowicie po dworcu kolejowym, który wyglądał tak:

a przy odrobinie chęci i środków miał potencjał, żeby kiedyś wyglądać tak: (Warszawa Wschodnia - zbudowana w mniej więcej tym samym czasie - ten sam architekt)

teraz zostało to:

Słowem podsumowania:
To:

Zastąpiliśmy tym:

Jak mawiają Anglicy: Well Done!
Teraz można udać się do domu w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

·
Registered
55 Posts
czemu oni to zburzyli ? :(
Dla oszczędności. PKP pewnie doszło do wniosku, że jak jeden dworzec w mieście został zrewitalizowany i wypasiony we wszystkie możliwe udogodnienia (dworzec Modlin) to drugi (swoją drogą ten ważniejszy, główny) należy wyburzyć w celach oszczędności, żeby było z czego utrzymać ten wypasiony. Są plany budowy nowego dworca przez miasto ale wątpię w to aby to zrobiła obecna ekipa rządząca. Oni mają inne priorytety np. jak najkorzystniej sprzedać kolejny miejski grunt prywatnemu inwestorowi lub wywalić ponad 150 tyś. na dwudniowe dni miasta, które sprowadzają się do głośnej muzyki, darcia mordy i chlania hektolitrów piwska.
Wystarczy zobaczyć "dworzec" kolejowy w dwa razy większym pod względem ludności Legionowie aby przekonać się jak szybko buduje się w Polsce dworce. U nich też są wielkie plany, od ponad 20-stu lat. Niby coś już działają i jest projekt ale ponoć powiat jest na skraju bankructwa więc i budowa dworca pewnie jeszcze poczeka.

·
Registered
55 Posts
Po części się z Tobą zgadzam jednak dworzec nie należał do miasta tylko do PKP i nasi włodarze akurat w tej sprawie niewiele mieli do powiedzenia. Tak jak już pisałem powyżej dworzec został rozebrany głównie w celach oszczędnościowych. PKP zapewne doszło do wniosku, że nie potrzebne są nam dwa dworce a ten wyremontowany trzeba jakoś utrzymać bo przecież on też nie należy do miasta tylko do nich. Nasz włodarz jest jedynie winny temu, że apelował i naciskał PKP o remont zabytkowego dworca Modlin, który teraz będzie pochłaniał spore koszty eksploatacyjne.

·
Registered
2,231 Posts
Tylko, że PKP zatrzymuje na własność tylko kilkadziesiąt dworców w Polsce, co do reszty jest możliwość ich przejęcia przez samorządy. Raczej obstawiałbym, że władze Nowego Dworu miały to w dupie, niż że nowodworski dworzec był PKP strategicznie potrzebny (zburzono go przecież).

·
Registered
699 Posts
Może ktoś wytłumaczyć po co to burzyli? Nie taniej by było zamknąć dworzec na 4 spusty żeby czekał na lepsze czasy a budę z kasami postawić gdzieś obok?
Straszne barbarzyństwo.

Btw. Wiadomo komuś kto był projektantem tego dworca (zburzonego oczywiście)?

·
Registered
473 Posts
Mogę się zalozyc ze PKP wiedziało że nigdy nie będzie chciało tego dworca rewitalizować, dodatkowo NDM wypiął sie na nich w sprawie dzierżawy budynku, Ten dworzec nie przynosił zysków PKP a same straty (koszty bieżacego użytkowania) plus niezbędne naprawy! ze strony PKP taniej było go zrównać z ziemia niz utrzymywać nawet zamknietego!

Poza tym NDM kiedys był ważnieszym punktem na mapie PKP teraz jest zwykłym miasteczkiem i wydaje mi się ze aż taki dworzec nie jest postrzebny.

·
Registered
55 Posts
Poza tym NDM kiedys był ważnieszym punktem na mapie PKP teraz jest zwykłym miasteczkiem i wydaje mi się ze aż taki dworzec nie jest postrzebny.
Kiedyś był ważny z powodów militarnych (jednostki wojskowe), dziś jest ważny z powodów turystycznych (Twierdza i lotnisko Modlin). Należy pamiętać, że dworzec Modlin jest bardzo niewygodnie usytuowany jeżeli chodzi o komunikację, jak by nie jechać z niego autobusem to zawsze jest niebezpieczny przejazd kolejowy. Przy częstych kursach pociągów lotniskowych i normalnych to niebezpieczeństwo będzie jeszcze większe. Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak wielu ludzi jeździ pociągami do pracy czy do szkół właśnie ze stacji Nowy Dwór Maz., odchodzi stąd też wiele pociągów dalekobieżnych więc pomyśl teraz gdzie ci wszyscy ludzie mają się schować przed zimnem czy ulewami czekając na pociąg? Miasto bardzo szybko w ostanich latach się rozbudowuje właśnie w okolicy stacji Nowy Dwór Maz. i dworzec będzie jeszcze bardziej potrzebny.

·
Registered
2 Posts
Witam,

Mam pytanie - czemu w centrum NDM i na Osiedlu Młodych powstało sporo nowych inwestycji "detalicznych" (chodzi o supermarkety), a np. w Twierdzy od lat jest jeden, który ma monopol... Może ktoś wie więcej na ten temat?

141 - 160 of 233 Posts