SkyscraperCity banner

161 - 180 of 233 Posts

·
Registered
Joined
·
253 Posts
Discussion Starter #161
Moim zdaniem główną przyczyna jest jednak za mała liczba mieszkańców osiedla Twierdza Modlin. Około 5 tysięcy ludzi, którzy pracuja bądź w Nowym Dworze bądź w Warszawie i wracają wieczorem na rodzime osiedle to mały potencjał na otwarcie nowego marketu.
Część miasta po drugiej stronie Narwi ma około 20 tysięcy mieszkańców (prawdopodobnie już nawet więcej) a oprócz tego w przeciwieństwie do Twierdzy nie jest jedynie dzielnica mieszkaniową, bo jest tutaj sporo firm ulokowanych, stanowi centrum handlowo - usługowe i komunikacyjne dla całego zespołu miejskiego (Zakroczym-Pomiechówek-Nasielsk-Nowy Dwór Maz), skąd kolejne tysiące ludzi przewijają się przez ulice Nowego Dworu Maz. Ta część miasta ma potencjał, rozwija się, rozbudowuje.

Natomiast Twierdza jest położona trochę na uboczu od głównych szlaków komunikacyjnych i nie ma miejsca na kolejne inwestycje, chyba, że uda się zagospodarować obiekty powojskowe. I w tym moim zdaniem należy upatrywać szansy, no i oczywiście w otwarciu na port lotniczy, zrobieniu chodników, przejść dla pieszych na trasie nr 62, oraz ulokowanie inwestycji handlowych na terenie na przykład ogródków działkowych przy trasie nr 62.
 

·
Polska w budowie
Joined
·
1,329 Posts
Wystarczy zobaczyć "dworzec" kolejowy w dwa razy większym pod względem ludności Legionowie aby przekonać się jak szybko buduje się w Polsce dworce. U nich też są wielkie plany, od ponad 20-stu lat. Niby coś już działają i jest projekt ale ponoć powiat jest na skraju bankructwa więc i budowa dworca pewnie jeszcze poczeka.
Słucham? :lol:

Budowa węzła komunikacyjnego wraz z dworcem w Legionowie wyceniana na 37mln rusza w tym roku. Udział miasta 5,5mln. W kwestii zadłużenia/bankructwa poczytaj najnowsze rankingi samorządów Rzeczpospolitej. I prosze nie powtarzaj za partią którą uprawia propagandę klęski :)
 

·
Registered
Joined
·
55 Posts
W kwestii zadłużenia/bankructwa poczytaj najnowsze rankingi samorządów Rzeczpospolitej. I prosze nie powtarzaj za partią którą uprawia propagandę klęski :)
Tymi wszystkimi rankingami to można się podetrzeć, są mało wiarygodne. W jednym rankingu to Legionowo wiedzie prym a w drugim np. Nowy Dwór Maz. http://www.nowydwormaz.pl/redir,index?wiecej=2046&wiecej_news=1, oba rankingi mają się nijak do rzeczywistości. Dla odmiany Ty wpadłeś w szpony propagandy sukcesu, którą próbują nam wcisnąć szanowne władze naszych miast. Daleko mi jest do poglądów partii, o której wydaje mi się, że piszesz ale mam szeroko otwarte oczy i widzę jak dzisiejszą społeczność robi się w konia i oszukuje na każdym kroku. Powiat legionowski ma problemy finansowe tylko Wasz starosta nie chce tego powiedzieć wprost ale chce połączenia powiatów legionowskiego z nowodworskim bo widzi w tym ratunek dla budżetu swojego powiatu. Na szczęście są to tylko jego marzenia bo powiat nowodworski nie zamierza się łączyć. Każdy to wie kto się interesuje takimi sprawami i nie ma co się unosić lokalnym patriotyzmem i mówić, że czarne jest białe tylko dlatego, że nie zgadzasz się z rzeczywistością. To, że w końcu będą Wam budować dworzec to chyba po ok. 25 latach czas najwyższy ale to nie znaczy, że jesteście bogatym powiatem bo nie raz słyszałem i czytałem, że powiat legionowski za bardzo rozpędził się w wydatkach i popadł w tarapaty finansowe. Pod koniec 2011 roku Legionowo miało zadłużenie ponad 85 mln zł. czy już to zostało zlikwidowane, czy może jeszcze wzrosło?
 

·
Unregistered User
Joined
·
1,437 Posts
Legio24 said:
Modliński Spichlerz w remoncie
Jak poinformowała firma Banaszek Nieruchomości, rozpoczęły się prace porządkowe przy modlińskim spichlerzu. Tym samym ruszył pierwszy etap inwestycji, którego finalnym efektem ma być m.in. luksusowy, 5 gwiazdkowy hotel.

Spichlerz został sprzedany przez miasto Nowy Dwór Mazowiecki w listopadzie 2010 roku. Już wówczas inwestor, Dariusz Banaszek zapowiadał, że pierwsze prace przy spichlerzu rozpoczną się za ok. dwa lata. Tak też się stało. Dowiedzieliśmy się, że właściciel spichlerza prowadzi dialog z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i rozpoczął wstępne prace na terenie inwestycji. Na razie uporządkowany został teren wokół zabytku i zakończono wycinkę drzewostanu.

Kolejny etap inwestycji to powierzchniowa niwelacja terenu, a następnie realizacja projektu. Zakłada on, że do istniejącego obiektu dobudowana zostanie nowa część. Będą się w niej znajdowały m.in. luksusowe apartamenty, lądowisko dla śmigłowców, przystań dla żeglarzy. Zachowana też zostanie zabytkowa część budynku, którą możemy oglądać dziś.

Kiedy nastąpi drugi etap inwestycji i właściciel przystąpi do odbudowy spichlerza? Na razie na ten temat nie chciała się wypowiadać przedstawicielka inwestora. „Jesteśmy w trakcie uzgodnień koncepcji projektowej” powiedziała Magdalena Kardaszewicz z firmy Banaszek Nieruchomości./UM Nowy Dwór Maz./
http://www.legio24.pl/modlinski-spichlerz-w-remoncie/

Wizualizacja szału nie robi. Dobrze, że w końcu coś tam się ruszyło.
 

·
Registered
Joined
·
55 Posts
Wizualizacja szału nie robi. Dobrze, że w końcu coś tam się ruszyło.
Żadna z wizualizacji nie robiła szału (widziałem trzy) ale najlepsza była ta ze spichlerzem pomalowanym na biało bo taki też spichlerz był w latach świetności. Mnie w ogóle nie przekonuje to skrzydło w nowoczesnej formie bo to skrzydło powinno być odbudowane tak jak w oryginale. Niestety powstanie straszydło, hybryda nie wiadomo czego ze stali i szkła szpecąca pozostałość pięknego gmachu. Ciekawe w ogóle czy inwestor odbuduje ruinę do dachu czy pozostawi ruinę w takim stanie jak jest obecnie, jeżeli nie odbuduje to nie zostawi to w ogóle w spokoju. Konserwator nie powinien godzić się na jakiekolwiek nowoczesne naleciałości tylko powinien nakazać odbudowę tego pięknego budynku w oryginalnej formie.
A co do "modlińskiego spichlerza" to znów ktoś poleciał na całość. Spichlerz nigdy nie był na terenie dawnego Modlina, owszem należał do twierdzy Modlin ale przecież twierdza to obiekt wojskowy a nie miejscowość. Tak jak ktoś napisał pod artykułem teren ten zawsze należał do gminy Nowy Dwór a w 1932 roku został włączony w granice miasta razem ze stocznią Modlin. Wieś Modlin (obecnie część Nowego Dworu) istniała przy prawym brzegu Narwi a nie po obu jej stronach. W Nowym Dworze Maz. w ogóle jest jakaś klątwa Modlina, wszystko ma nazwę "Modlin" np. przystanek kolejowy lub jest "w Modlinie" np. lotnisko ale wszystko to ma adres Nowy Dwór Mazowiecki, to jakieś kuriozum. Takie szopki to tylko w Polsce.
 

·
Registered
Joined
·
253 Posts
Discussion Starter #166
Niestety powstanie straszydło, hybryda nie wiadomo czego ze stali i szkła szpecąca pozostałość pięknego gmachu.
Byłeś na starówce w Gdańsku, szczególnie na nabrzeżu? Tam jest sporo przykładów jak wyglądają stare budynki odbudowane w połączeniu z elementami szkła, stali... Robi wrażenie...
 

·
Registered
Joined
·
55 Posts
Niestety ale na mnie nie robi to dobrego wrażenia. Jest to dla mnie gwałt na historycznym budynku i otoczeniu. Szkłem to niech sobie obkładają nowoczesne budynki a nie zabytki. Doczekaliśmy takich czasów, że w architekturze wszystko się robi po taniości i byle jak więc powinniśmy przed tym chronić zabytkowe budowle. Zastanów sie teraz jak będzie wyglądał taki szklany potwór wśród okoliczności w jakich znajduje się spichlerz.
Spichlerz powinien być wiernie zrekonstruowany i taki warunek powinien postawić konserwator zabytków bo jak pozwolą na bylejakość to tę bylejakość będziemy oglądać do końca swoich dni a później nasze dzieci itd. Można w łatwy sposób doprowadzić do zniszczenia resztek zabytku i oszpecić je na zawsze.
 

·
Registered
Joined
·
3 Posts
Nie wiem czy teraz to możliwe. Ale czy nie lepiej rozszerzyć wątek na cały powiat? Zawsze będzie więcej tematów, a tak to wątek "trochę" umarł.
 

·
Registered
Joined
·
253 Posts
Discussion Starter #171 (Edited)
Jak najbardziej można pisać o okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego:)

Parę nowości:

35,7 mln za cytadelę
12 sierpnia 2013 roku


Za 35 mln 700 tys. Agencja Mienia Wojskowego sprzedała dziś modlińską cytadelę.
Przetarg na sprzedaż Twierdzy Modlin odbył się dziś o godz. 11. Wzięło w nim udział dwóch oferentów. Nieruchomość sprzedano za 35 mln 700 tys. zł. Nowemu nabywcy od wylicytowanej kwoty przysługuje 50 %-owa bonifikata, co oznacza, że zapłaci on 17 850 000 zł.
-Były dwa postąpienia. Przetarg wygrała firma deweloperska - mówi Maciej Macios z Agencji Mienia Wojskowego.
Przedstawiciel AMW nie chce na razie zdradzać więcej informacji na temat danych zwycięzcy przetargu.
- Będzie to możliwe dopiero w przyszłym tygodniu po uprawomocnieniu się przetargu - podkreśla M. Macios. - Dopóki nie dojdzie do podpisania aktu notarialnego, zwycięzca postępowania jest kandydatem na nabywcę - dodaje.
Jak się jednak dowiedzieliśmy, Twierdzę kupiła firma Konkret SA z Poznania. Drugim oferentem były dwie osoby fizyczne.
Dzisiejszy przetarg był już dziewiątą próbą sprzedaży modlińskich fortyfikacji.
93% środków, które uzyska ze sprzedaży dawnego kompleksu fortyfikacyjnego zostanie przekazane na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.
http://www.nowodworska.pl/art,1568,twierdza_sprzedana.html

Co dalej z cytadelą?
14 sierpnia 2013 roku 0 komentarzy - skomentuj

Jakie plany wobec modlińskiej cytadeli ma firma Konkret S.A., która wygrała niedzielny przetarg? - Będzie to inteligentna dzielnica, zarządzana w oparciu o model „Pracuj, mieszkaj, ucz się, rozwijaj i baw” - zapowiada W. Prusiecki, prezes zarządu spółki.
W poniedziałek odbyło się postępowanie na sprzedaż modlińskiej cytadeli. Kandydatem na nabywcę (tak przed podpisaniem aktu notarialnego określa się oferenta, który wygrał przetarg) jest firma Konkret S.A. z Poznania.
Spółka jest znana m.in. z budowy City Park Hotel & Residence. Został on urządzony w historycznych wnętrzach siedziby 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Jak informuje inwestor na swojej stronie internetowej, City Park to jedyne w swoim rodzaju miasteczko składające się z pięciogwiazdkowego hotelu, bogatego zaplecza gastronomicznego oraz Centrum Wellness & Fitness. Jest to miejsce o ciekawej historii sięgającej końca XIX wieku. Wtedy to na jego terenie dzielni rekruci doskonalili kunszt kawalerskiego rzemiosła. W czasie wojny stacjonował tu zaś 15. Pułk Ułanów Poznańskich. Obecnie Dziś obiekt łączy tradycję z nowoczesnym designem. To niezwykła, zaciszna przestrzeń w centrum miasta, która pozwala wypocząć i doświadczyć atmosfery Poznania.
Podobne plany Konkret S.A. Ma wobec modlińskiej cytadeli. Twierdza Modlin ma stać się inteligentną dzielnicą, zarządzaną w oparciu o model „Pracuj, mieszkaj, ucz się, rozwijaj i baw”. Biznesmen zamierza przebudować wojskowe fortyfikacje na wzór City Park w Poznaniu tylko, że na dużo większą skalę.


http://www.nowodworska.pl/art,1580,smart_city_w_twierdzy.html
 

·
Registered
Joined
·
253 Posts
Discussion Starter #172
LOTNISKO MODLIN
Przewoźnik potwierdził swój powrót
10 września 2013 roku

Michael Cawley, wiceprezes Ryanaira, potwierdził podczas dzisiejszej konferencji powrót irlandzkich linii na lotnisko w Modlinie. Pierwsze loty planowane są na 30 września.
Podczas konferencji prasowej w warszawskim hotelu Novotel wiceprezes irlandzkich linii lotniczych potwierdził to, o czym mówi się już od kilku dni: Ryanair jeszcze w tym miesiącu wróci do Modlina. Pierwsze operacje planowane są już na 30 września.
- Dziś Polska odniesie dwa zwycięstwa: dziś wieczorem z San Marino, a 30 września my wracamy do Modlina – poinformował Michael Cawley, wiceprezes zarządu Ryanair.
Oferta przewoźnika zostanie rozbudowana o dwa nowe kierunki: Alicante i Saloniki. Dodatkowo, zwiększy się tez częstotliwość lotów na dotychczas obsługiwanych trasach.
Powrót do Modlina Ryanair postanowił uczcić wprowadzeniem promocji na swoje loty. Ceny biletów, zakupionych do północy 12 września, na połączenia we wrześniu i październiku będą zaczynać się od 29 zł.
Podczas konferencji irlandzki przewoźnik poinformował, że nie zamierza tworzyć w Modlinie swojej bazy operacyjnej. Na razie nie ma bowiem tylko maszyn. Nowe samoloty mają wzbogacić zasoby Ryanaira w przyszłym roku. Dodatkowym powodem jest również mała liczba pasażerów w przeliczeniu na mieszkańców Warszawy. Jak jednak podkreślił Michael Cawley, linie są przekonane, że ruch pasażerski będzie zwiększał się.
To dobra wiadomość dla modlińskiego portu - przewoźnik przyspieszył swój powrót z Warszawy o miesiąc. Jeszcze w lipcu informował bowiem, że na lotnisku Chopina zostanie do końca sezonu wakacyjnego, czyli do 26 października.
O wcześniejszym powrocie Ryanaira do Modlina informowaliśmy już wczoraj. Na to, że przewoźnik ma zamiar wcześniej opuścić Okęcie wskazywały zmiany, które wprowadzano w systemie rezerwacyjnym: z lotniska Chopina można było rezerwować bilety tylko na wyloty do 29 września. Od 30 września Ryanair sprzedawał już miejsca na loty z Modlina.
W związku z powrotem przewoźnika do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin wznowione ma zostać połączenie między stacją kolejową w Modlinie a terminalem, które obsługują autobusy Kolei Mazowieckich. Z Warszawy kursy do portu wznowi ModlinBUS.
http://www.nowodworska.pl/art,1697,ryanair_wracamy_30_wrzesnia.html


RYANAIR: Wszytkie loty do Warszawy wracają na Lotnisko Warszawa/Modlin od 30 września
10 września 2013
LETNI ROZKŁAD LOTÓW 2014: 2 NOWE TRASY DO ALICANTE & SALONIK


Ryanair, jedyna ultratania linia lotnicza w Europie, dzisiaj (10 września) potwierdził, że przenosi wszystkie swoje loty do / z Warszawy z portu lotniczego Warszawa Chopin z powrotem na lotnisko w Modlinie od poniedziałku 30 września, w następstwie zakończenia remontu drogi startowej w Modlinie i zawarcia nowej dziesięcioletniej umowy handlowej z lotniskiem Warszawa Modlin.

Ryanair również zaprezentował swój rokład siatki połączeń na lato 2014 roku z lotniska Warszawa Modlin, który zawiera 2 nowe trasy do Alicante i Salonik oraz zwiększa częstotliwość lotów na 8 innych trasach, w sumie oferuje 28 destynacji. W związku z uruchomieniem pierwszych lotów Ryanair do Warszawy w lipcu 2012 r., ruch pasażerski wzrósł o 1,3 mln pasażerów rocznie do stolicy Polski i wyprzedził LOT, by stać się linią lotniczą nr 1 w Polsce.

Aby uczcić swój powrót do Warszawy Modlin i nowe połączenia na lato 2014 Ryanair oferuje 100,000 biletów na podróż w całej Europie już od 29zł/€6,99, na podróż w październiku i listopadzie dostępnych w sprzedaży na www.ryanair.comdo północy w czwartek (12 września)

W Warszawie, Michael Cawley z Ryanair powiedział:

„Ryanair jest zadowolony z powrotu do Warszawy Modlin od 30 września, w sam raz na czas rozpoczęcia operacji lotniczych sezonu zimowego. Ogłosiliśmy również nasz rozkład połączeń na lato 2014 dla Warszawy, z 2 nowymi destynacjami do Alicante i Salonik, zwiększoną częstotliwością lotów na 8 innych połączeniach, w sumie w ofercie mamy 28 tras do / z Warszawy Modlin. Ryanair przewiezie ponad 1,3 mln pasażerów rocznie do / z Warszawy, co pozwoli naszym, pasażerom oszczędzić ponad 872mln zł, przełączając się na niskie taryfy Ryanair.

Aby uczcić nasz powrót do Warszawy Modlin i 2 nowe połączenia na lato 2014 Ryanair oferuje 100,000 biletów na podróż w całej Europie już od 29zł/€6,99, na podróż w październiku i listopadzie dostępnych w sprzedaży do północy w czwartek (12 września)”
źródło informacji: http://www.modlinairport.plTerminal wewnątrz:
 

·
Registered
Joined
·
55 Posts
Nie wiem czy teraz to możliwe. Ale czy nie lepiej rozszerzyć wątek na cały powiat? Zawsze będzie więcej tematów, a tak to wątek "trochę" umarł.
A jaki problem stworzyć wątek dla swojej miejscowości i w nim działać?
Nowy Dwór Maz. jest częścią aglomaracji warszawskiej i z tego powodu jest w tym dziale, reszta powiatu nowodworskiego to już inna bajka.

@ kaemek posty o twierdzy to chyba lepiej dawać w wątku na ten temat tu: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=176334&page=4. To samo się tyczy postów na temat lotniska http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=206449&page=184, nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora bo robi się chaos, przez który nie wiadomo czego tak naprawdę dotyczy ten wątek.
 

·
Registered
Joined
·
3 Posts
A jaki problem stworzyć wątek dla swojej miejscowości i w nim działać?
Nowy Dwór Maz. jest częścią aglomaracji warszawskiej i z tego powodu jest w tym dziale, reszta powiatu nowodworskiego to już inna bajka.
To była jedynie sugestia, widząc to, że dodawanych jest tu jedynie kilka-jeden post na całe miesiące.
Sam Nowy Dwór to niestety za małe miasto, aby mieć swój ciekawy temat.

Szczególnie, że swój temat ma tutaj cały powiat legionowski, a przecież do aglomeracji zalicza się Legionowo i część okolicy, a nie powiat.
 

·
Registered
Joined
·
55 Posts
Z tej mapki nic nie wynika, to są tylko powiaty wokół Warszawy. Z powiatu nowodworskiego tylko Nowy Dwór Mazowiwecki jest częścią aglomaracji warszawskiej.
 

·
Registered
Joined
·
55 Posts
Z tej mapki nic nie wynika, to są tylko powiaty wokół Warszawy. Z powiatu nowodworskiego tylko Nowy Dwór Mazowiwecki jest częścią aglomaracji warszawskiej.

To była jedynie sugestia, widząc to, że dodawanych jest tu jedynie kilka-jeden post na całe miesiące.
Sam Nowy Dwór to niestety za małe miasto, aby mieć swój ciekawy temat.

Szczególnie, że swój temat ma tutaj cały powiat legionowski, a przecież do aglomeracji zalicza się Legionowo i część okolicy, a nie powiat.
Powiat legionowski jest 2 razy mniejszy od nowodworskiego. Legionowo jest większe od Nowego Dworu Maz. tylko pod względem ludności, powierzchniowo jest 2 razy mniejsze. Porównywanie tych dwóch powiatów i miast ma się nijak do rzeczywistości. Liczba ludności też nie jest taka istotna, Nowy Dwór Maz. to stare miasto z historią mające prawa miejskie niemal tak samo stare jak Warszawa. Legionowo to miasto raptem sześćdziesięcioletnie bez historii zbudowane przez komunę bez ładu i składu, taka typowa sypialnia dla biedniejszych pracowników Warszawy.
 

·
Unregistered User
Joined
·
1,437 Posts
Na pewno nie tylko NDM, bo to byłaby jakaś abstrakcja. Aglomeracja Warszawska to nie poszatkowane łaty na mapie, ale pewna ciągłość. Można się sprzeczać, czy gmina Nasielsk to jeszcze aglomeracja, ale cały powiat legionowski, jak i reszta nowodworskiego do tego obszaru należą.

Ponadto powiat nowodworski jest o jakieś 30 tysięcy mniejszy od legionowskiego. Gęstość Legionowa jest prawie 4 razy większa od NDM, więc większa powierzchnia miasta również nie przysparza powodów do dumy. Legionowa komuniści nie budowali, dorzucili swoją cegiełkę w postaci bloków z wielkiej płyty. Nowy Dwór może i jest starym miastem, ale jakoś lotnisko nazwali Warszawa Modlin.
 

·
Registered
Joined
·
55 Posts
Popatrz lepiej np. na wikipedii jak wygląda aglomeracja warszawska i nie wymyślaj jakichś łat. Z powiatu nowodworskiego tylko Nowy Dwór się do niej zalicza, czytaj ze zrozumieniem.

Tak jak już pisałem wielkość w ludności nie ma znaczenia w przypadku tego konkretnego portalu. Rozwój niekoniecznie musi iść w parze z ilością mieszkańców.

Lotnisko Modlin zawsze było lotniskiem Modlin więc jak mieli go nazwać? Lotnisko Warszawa Nowy Dwór Mazowiecki? Ważne jest to, gdzie się znajduje a adres jego to Nowy Dwór Mazowiecki a nie nieistniejąca wieś Modlin.

Legionowo właśnie rozwinięte zostało za komuny, wcześniej była to osada z paroma chałupami i jednostką wojskową.
 

·
Registered
Joined
·
2,208 Posts
MarcPol buduje centrum handlowe w Nowym Dworze Mazowieckim


W Nowym Dworze Mazowieckim powstanie Centrum Handlowe HIT. Inwestorem projektu, jest firma MarcPol.

Projekt zlokalizowany będzie przy skrzyżowaniu drogi krajowej – Gen. Thommee z drogą wojewódzką – ul. Warszawską), w bliskim sąsiedztwie targowiska miejskiego. Ponadto przy obiekcie planowana jest budowa dużego osiedla mieszkaniowego.

Powierzchnia najmu całego projektu to blisko 15 tys. mkw. W skład obiektu wejdzie jednopoziomowe Centrum Handlowe oraz Park Handlowy. Dodatkowym uzupełnieniem będą, powstające przy wjeździe do obiektu: restauracja typu drive-thru oraz stacja paliw. Na klientów kompleksu czekać będzie parking na 400 miejsc oraz myjnia samochodowa. W Centrum Handlowym HIT znajdzie się duży supermarket spożywczy MarcPol, ok. 40 sklepów oraz polskich i zagranicznych marek. Część lokali przewidzianych jest także dla najemców lokalnych. W całym obiekcie zatrudnienie znajdzie kilkaset osób.

Inwestorem projektu, jest firma MarcPol – właściciel polskiej sieci supermarketów działających na rynku od ponad 20 lat. Projekt architektoniczny przygotowało krakowskie biuro projektowe ATT Architekci, a koncepcję komercyjną obiektu wykonała firma Mallson Polska, która zajmuje się też jego wynajmem...


wizu:

http://www.thecity.com.pl/Obiekty-h...e-centrum-handlowe-w-Nowym-Dworze-Mazowieckim
 
161 - 180 of 233 Posts
Top