SkyscraperCity banner
1 - 20 of 27 Posts

·
Kosowo to Serbia !
83 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
W Kijowie został otwarty nowy dworzec kolejowy. Do tej pory w stolicy istniały dwa dworce: Centralny i Południowy (niedawno wybudowany). Nowy dworzec ma obsługiwać tylko jedną, dużą dzielnicę Kijowa. W budowie jest też kolejny dworzec, który będzie największy w Europie.

Zdjęcia i wizualizacje:

Źródło: Forum Eastern Europe http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=217506
Tam też więcej zdjęć i wizualek.

Mi się on podoba. Kijów ma wspaniałe dworce kolejowe i pod tym względem jest w czołówce w Europie moim zdaniem. Zresztą na całej Ukrainie jest wiele pięknych dworców.

·
.........................
1,147 Posts
żółty, to mój ulubiony kolor, ale tutaj to nie nie przemawia, tandeta poprstu, taki dworzec mógłby stanąć w wesołym miasteczku...

A ile on kosztował ??

·
Registered
4,156 Posts
Ja już wolę , aby u nas poczekali jeszcze troszkę , aż znajdą się pieniążki na coś naprawde porządnego , niż budowali coś tak "pseudofajnego" jak ten Kijowski - jednym słowem kicz (przynajmniej na zewnątrz ) !!!

·
Registered
74 Posts
mi to przypomina hale targowe z pl defilad :D Jak widać stoi gdzieś wśród blokowisk więc pewnie nie rzuca się az tak w oczy ale wygląda żałośnie ...

"W budowie jest też kolejny dworzec, który będzie największy w Europie" hmmm oby był też na europejskim poziomie ;)

·
Homo Skyscraperus
22,125 Posts
moze inne materialy i bylo by srednio :) a tak? Plakac mi sie chce gdy nowe jest czyms potwornym. Wyglada to jakby jakis architekt z PRLu zaszalal

·
1,147 Posts
Mam identyczną drukarkę, tyle, ze ten odcien trochę inny ja mam hp 3550, nie weim jaka tutaj, no cóż, od dziś będe ją przezywał "dworzec" :D

·
in omnia paratus
3,924 Posts
Zupelnie mi sie nie podoba, ale jakbym mial powiedziec dlaczego, to bym sie bardzo dlugo musial zastanawiac. Wyglada dosyc tanio i tandetnie, jezeli w nowym budynku widac szpary i szczeliny, to za 20 lat bedzie wygladal strasznie.

·
1,147 Posts
za 20 lat ?? on za 3 lata będzie się nadawał do generalnego remontu, tak jak nasze piekne plomby z lat 90. , od których tynk odpada i się sypią

·
Moderator
12,013 Posts
Balsen said:
nie podoba mi się ten dworzec, podoba mi się natomiaat to porównanie:
a nie z tym??

;)

sam fakt budowy się liczy... kiedy w Polsce oddano nowy dworzec?? kilka lat temu w Częstochowie pewnie i nic więcej :(

·
1,147 Posts
Wart tu przytoczyć te popularne powiedzenie: Liczy sie jakosc nie ilość.

Stawiają sobie kosmiczne dworce, a bida na Ukrainie nie porównywalnie wieksza niż u nas . tak czy inavzej ten dworzec nie jest ciekawy...

·
Ave Silesia
2,209 Posts
Ukraincy chyba lubią stawiać nowoczesne budowle w swoich barwach narodowych ;)
Inna sprawa że na Ukrainie pomimo że bieda bród i smród to dworce mają utrzymane całkiem dobrze . Jest o wiele czyściej niż na polskich W ogóle kolej funkcjonuje całkiem dobrze(przynajmniej tu na zachodZie gdzie byłem bo nie wiem jak jest dalej na wschód)

1 - 20 of 27 Posts