SkyscraperCity Forum banner

[Nowy Sącz] Galerie i centra handlowe

1968182 Views 7159 Replies 293 Participants Last post by  paweł11
Zbiorczy wątek o nowych obiektach handlowych w Nowym Sączu. W ciągu 2 lat miasto zyska przynajmniej 4 duże obiekty handlowe.

Przybliżona lokalizacja na mapie:
1. Galeria Sandecja


Pow. całkowita - 38 tyś.m2

Pow. handlowa - 17 tyś.m2

Lokalizacja - ul. Węgierska

Koszt - 105,5 mln zł

Parking podziemny na 650 miejsc

Najemcy - Carrefour + 95 lokali handlowych i gastronomicznych na 2 poziomach (95 % wynajęte)

Budowa - 15 lipca 2008 – 10 października 2009

Inwestor - TK Development


Projekt handlowy zlokalizowany jest jedynie o pięć minut jazdy od centrum miasta Położenie w pobliżu osiedla domków jednorodzinnych oraz osiedli mieszkaniowych znajdujących się w centrum miasta sprawia, że powstający park handlowy ma zagwarantowaną korzystną liczbę potencjalnych klientów. Brak bezpośredniej konkurencji oraz nieduża liczba markowych sklepów w mieście czyni projekt bardzo atrakcyjnym i unikalnym dla Nowego Sącza. Przewidywani najemcy to między innymi hipermarket Carrefour (5,000 m2) oraz 95 sklepy i lokale gastronomiczne (9,800 m2). Parking przyjmie około 670 samochodów. Otwarcie planowane jest jesienią 2009 roku.
www.tk-development.comwww.agencjaa4.pl

stare wizki:Lokalizacja:


(zumi.pl)

2. Galeria Sądecka


Pow. całkowita – 77,6 tyś.m2

Pow. handlowa - 36 tyś.m2

Lokalizacja – ul. 29 Listopada

Koszt - ponad 150 mln zł

Parking - podziemny na ponad 1000 miejsc

Najemcy - w dwupoziomowym obiekcie znajdować się będzie supermarket, ponad 170 sklepów oraz kino

Budowa: 2009-2011

Inwestor: Newag

http://listings-poland.eur.cushwake.com/pl/property/display/51679

Sądecki Newag zlecił opracowanie koncepcji architektonicznej i urbanistycznej dla planowanej Galerii Sądeckiej. Według założeń, w mieście powstać ma atrakcyjne miejsce zakupów.

Prezesi sądeckiego Newagu SA Zbigniew Konieczek i Wiesław Piwowar dali się już poznać jako osoby przekuwające w sukcesy zadania, innym wydające się niemożliwymi do wykonania. Najpewniej tak będzie również z Galerią Sądecką – dużym i nowoczesnym centrum handlowym. Obiekt mógłby stanąć od południowej strony stuletnich warsztatów kolejowych. Projekt budzi duże zainteresowanie już na etapie prac koncepcyjnych. Wartość inwestycji szacowana jest na kilkadziesiąt milionów złotych.

Światowy szyk
Newag SA, dawniej Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Nowy Sącz, a jeszcze wcześniej za czasów Galicji Cesarsko–Królewskie Warsztaty Kolejowe, mają kilka hektarów wolnych gruntów między ulicami Nawojowską, 29 Listopada i Wyspiańskiego. Siedem hektarów to dość miejsca na nowoczesny obiekt handlowy i wielkie parkingi dla klientów. Nowy projekt Newagu nie ma nic wspólnego z budowlami charakterystycznymi dla sieciowych hipermarketów. Ma to być raczej, jak mówią pomysłodawcy, prestiżowa galeria handlowa, podobna do tych, które działają w największych polskich miastach.

Sądeczanie chcą galerii
Szefowie oraz właściciel Newagu Zbigniew Jakubas w planach inwestycyjnych uwzględnili dla firmy działalność pozaprodukcyjną. Trochę wzorem koncernu volvo, który przed laty przetrwał liczne kryzysy rynkowe, bo nie był ograniczony w swej działalności. W Sączu wybrano jako alternatywę handel.
Koncepcja Galerii Sądeckiej powstawała długo. – Korzystając z usług profesjonalnej agencji przeprowadziliśmy bardzo szczegółowe badania, czy w Nowym Sączu jest zapotrzebowanie na tego typu placówkę handlową – mówi prezes Konieczek. – Przepytano ponad tysiąc osób. 71 procent odpowiedziało, że ich zdaniem oferta handlowa w Nowym Sączu nie jest wystarczająca. Na pytanie, czy jest miejsce na duże centrum handlowe, 88 proc. respondentów odpowiedziało „tak”, zaś 92 proc. zadeklarowało chęć zakupów w galerii zlokalizowanej w rejonie ulic Nawojowskiej i 29 Listopada.

Muszą przekonać radnych
– Mając takie „podkładki” zwróciliśmy się do Rady Miasta z prośbą o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego – informuje wiceprezes Piwowar. –Procedura trwa. Akcentujemy bardzo mocno, że inwestorem Galerii Sądeckiej byłaby spółka lokalna, a drugim udziałowcem Grupa Kapitałowa Zbigniewa Jakubasa, czyli właściciela Newagu. Budową zajęłyby się również firmy nowosądeckie.

Handlowa metropolia
Prezesi Newagu i Zbigniew Jakubas nie czekają z założonymi rękami. Opracowanie koncepcji urbanistycznej i architektonicznej nowego obiektu zlecono firmie, która projektowała dwa podobne przedsięwzięcia w Krakowie: Galerię Kazimierz i Galerię Krakowską. Zdaniem prezesa Konieczka, sądecka galeria powinna bardziej nawiązywać do Galerii Kazimierz.
Stanisław Śmierciak Gazeta Krakowska

Lokalizacja (na terenie Newagu):


(zumi.pl)


www.malgorzatakossakowska.pl
See less See more
18
1 - 20 of 7160 Posts
3. Galeria Copernicus

Galeria handlowo – usługowa z multipleksem

Pow. całkowita - 80 tyś.m2

Pow. handlowa - 30 tyś.m2

Lokalizacja: ul. Lwowska/Krańcowa

Koszt – ok. 70 mln euro

Budowa: Inwestor kupił 1 działkę za 25,5 mln zł, planuje dokupić od miasta kolejną za ok. 30 mln od której uzależniona jest budowa, start 2009.

Inwestor: Copernicus Capital TFI SA

Kwota 25,5 mln zł za działkę przy ul. Lwowskiej jest już na koncie Spółdzielni Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego "Twórczość" w Nowym Sączu.
Kilka dni temu Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Copernicus Capital SA z Warszawy sfinalizowało transakcję. Po roku od rozstrzygnięcia przetargu w obecności notariusza strony podpisały umowę i Copernicus stał się właścicielem 1,4 ha działki, na której planuje budowę galerii handlowej.
Zanim spółdzielnia dostała swoje pieniądze TFI Copernicus Capital SA trzykrotnie prosiło o przedłużenie terminu sfinalizowania transakcji. Przez jakiś czas była nawet mowa o wycofaniu się kontrahenta. - Mieliśmy, przyznaję moment wątpliwości. Ale dziś my mamy pieniądze, oni działkę i sprawę uważamy za zamkniętą - mówi Wojciech Nosal, likwidator "Twórczości". Na razie nie wiadomo, co Spółdzielnia planuje zrobić z wielką sumą, jaką ma na koncie. Może je zainwestować, albo np. rozdzielić między kilkuset spółdzielców. - O tym zdecyduje Walne Zgromadzenie Wspólników - mówi Nosal.

25,5 mln zł za 1,4 ha gruntu to jak dotąd najwyższa w historii miasta cena, jaką uzyskała nieruchomość. Niewykluczone, że sąsiadująca z terenem "Twórczości" miejska działka na rogu ulic Lwowskiej i Krańcowej o pow. 86 arów (obecnie jest tam plac targowy) zyska jeszcze wyższą cenę. Prezydent Nowego Sącza chce wystawić ją na sprzedaż z ceną wywoławczą 30 mln zł.
Wiceprezes TFI Copernicus SA Radosław Solan już kilka miesięcy temu wyraził zainteresowanie kupnem gruntu. Na połączonych działkach inwestor chce budować galerię handlową o łącznej powierzchni ok. 50 tys. m kw. Aktualnie trwa zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, który powinien zostać przedłożony Radzie Miasta w lipcu. Prezydent wkrótce planuje wystawić grunt na sprzedaż.
http://nowysacz.info/index.php?option=com_content&task=view&id=2181&Itemid=55

Wizualizacje, prawdopodobnie nieaktualne (zrezygnowano z budowy nowego Urzędu Miasta):
www.nowysacz.pl

Lokalizacja:


(zumi.pl)

(nr.1 własność inwestora, nr.2 sprzedaż w przetargu, cena wywoławcza 30 mln zł)

zdj. Jerzy Leśniak www.nowysacz.pl


4. Centrum handlowe Alpena (Tesco)

Pow. całkowita – ok. 40 tyś.m2

Pow. handlowa – ok. 30 tyś.m2

Lokalizacja – ul. Tarnowska (częściowo na terenie gminy Chełmiec)

Koszt - ok. 60 mln euro

Parking - na 1300 miejsc

Najemny - hipermarket Tesco + 76 lokali w dwukondygnacyjnym centrum handlowym

Budowa: otwarcie 2-3 kwartał 2009 (wystąpili o pozwolenie )

Inwestor: Sandbanks

Sandbanks inwestuje w Nowym Sączu

W Nowym Sączu powstanie dwukondygnacyjne centrum handlowe Alpena. Inwestorem przedsięwzięcia jest firma Sandbanks
Obiekt handlowy zostanie zlokalizowany przy ul. Tarnowskiej. Centrum będzie miało całkowitą powierzchnię ok. 40 tys. mkw., z czego ok. 30 tys. mkw. zostanie przeznaczone pod wynajem.

Galeria handlowa Alpena pomieści 76 lokali handlowo-usługowych. Przy centrum powstaną dodatkowo trzy wolnostojące obiekty dedykowane również handlowi i usługom. Powstanie także parking na ok. 1,3 tys. miejsc.
Inwestycja szacowana jest na ok. 60 mln euro. Najprawdopodobniej obiekt zostanie otwarty w połowie 2009 r.
http://www.urbanity.pl/news.php?wsk=1787www.galeriehandlowe.pl

Lokalizacja:Tereny na lewo od ulicy.
See less See more
6
Rusza budowa Galerii Sandecja

Polimex Mostostal SA wybuduje w Nowym Sączu przy ul. Węgierskiej centrum handlowo-usługowe za kwotę 105,5 mln zł.

Zleceniodawcą jest duńska firma TK Development SA, specjalizująca się we wznoszeniu centrów handlowych i sklepów typu megastore. Będzie to hipermarket obudowany niewielką galerią handlową. 10 lipca zarządy obu spółek podpisały umowę. Inwestycja o nazwie Galeria Sandecja ma rozpocząć się 15 lipca 2008 r. i zakończyć w październiku przyszłego roku. Obiekt będzie miał powierzchnię handlową 17 tys. m kw., w tym hipermarket (5 tys. m kw.) i galeria sklepów (9,8 tys. m kw). Zaplanowano przy nim 670 miejsc parkingowych. Przewidywany najemca hipermarketu to sieć Carrefour.

Dziennik Polski
See less See more
Co do galerii na terenie NEWAG-u to są już jakieś informacje, czy będą jakieś zabudowania wyburzane? W sumie pomiędzy ul.Żwirki a pierwszymi zabudowaniami jest trochu miejsca, ale jest tam trafo.
Co do galerii na terenie NEWAG-u to są już jakieś informacje, czy będą jakieś zabudowania wyburzane? W sumie pomiędzy ul.Żwirki a pierwszymi zabudowaniami jest trochu miejsca, ale jest tam trafo.
Rozdzielnia30/6 kV Stare Błonia jest przeznaczona do likwidacji.
Na koszt inwestora oczywiście.
See less See more
Wrzucę kilka wizualizacji centrum handlowego Sandecja przy węgierskiej...
Są to dość stare wizualizacje (aktualne są niedostępne) - pomimo posiadanego już pozwolenia na budowę z tego co wiem inwestor robi teraz projek zamienny - gdzie zmianie ulegna rownież elewacje...

See less See more
3
Mam nadzieję, że nowy projekt będzie ładniejszy.
zbiorcze informacje o rozwoju handlu wielkopowierzchniowego w Nowym Saczu:
(info z www.bankier.pl 16.06.2008)
Sezon na "galerie"

NOWY SĄCZ. Wkrótce ruszy budowa hipermarketu Carrefour z niewielką galerią handlową przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu. Na pozwolenie budowlane czeka "Galeria Sądecka" Zbigniewa Jakubasa przy ul. 29. Listopada. Tesco chce budować hipermarekt przy ul. Tarnowskiej. Kolejni inwestorzy robią przymiarki, wietrząc w Nowym Sączu i okolicach szansę na biznes.

Co jakiś czas w lokalnych mediach pojawiają się informacje o planowanych budowach wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. W najbliższym czasie powstaną w mieście dwie galerie handlowe. W kolejce po zezwolenia czeka dwóch kolejnych inwestorów. Bo choć współczesne technologie pozwalają na szybką budowę, problemem zwykle jest uzyskiwanie zezwoleń - nie tylko budowlanych, które można uzyskać bez trudu po dostarczeniu wymaganych dokumentów. Potencjalny inwestor musi wcześniej uzyskać zgodę samorządu - w przypadku, gdy obiekt handlowy przekracza 400 m kw., jego budowa wymaga uzyskania zezwolenia prezydenta w oparciu o opinię rady gminy. Gdy powierzchnia obiektu przekracza 2000 m kw., konieczna jest także opinia sejmiku wojewódzkiego. Władzom miasta trzeba, nim podejmą decyzję, dostarczyć analizę oddziaływania obiektu handlowego na otoczenie - środowisko naturalne, natężenie ruchu, lokalny handel i miejsca pracy. Plany inwestora muszą być zgodne z lokalnymi planami zagospodarowania przestrzennego, a jeśli nie są, należy wprowadzić zmiany w planie, to trwa przynajmniej kilka miesięcy. Kiedy już inwestor przebrnie przez procedury i zgromadzi wymagane zezwolenia, budowa to kwestia zaledwie kilkunastu miesięcy.

Pierwszy taki obiekt powstaje przy ul. Węgierskiej obok salonu Forda. Dla Carrefour buduje go duńska firma TK development specjalizująca się we wznoszeniu centrów handlowych i sklepów typu megastore. Będzie to hipermarket obudowany niewielką galerią handlową. "Położenie w pobliżu osiedla domków jednorodzinnych oraz osiedli mieszkaniowych znajdujących się w centrum miasta sprawia, że powstający park handlowy ma zagwarantowaną korzystną liczbę potencjalnych klientów. Brak bezpośredniej konkurencji oraz nieduża liczba markowych sklepów w mieście czyni projekt bardzo atrakcyjnym i unikalnym dla Nowego Sącza" - czytamy na stronie projektanta. Obiekt ma być oddany najpóźniej na wiosnę 2009 roku. Pomieści między innymi: hipermarket Carrefour o powierzchni ponad 4,6 m kw. oraz 64 sklepy i lokale gastronomiczne (o łącznej powierzchni 9,6 m kw.). Parking przyjmie około 480 samochodów.

Formalności finalizuje spółka "Galeria Sądecka" Zbigniewa Jakubasa, która na ponadsiedmiohektarowej działce Newagu (dawniej ZNTK), między ulicami 29. Listopada, Wyspiańskiego i Nawojowską planuje jeden z największych w mieście obiektów handlowych - o powierzchni handlowej 23,466 m kw. W ramach inwestycji przewidziano budowę wielkopowierzchniowego marketu spożywczo przemysłowego, powierzchni galeryjnej do wynajęcia dla sklepów głównie w branży odzieżowej oraz usługi. W projekcie przewidziano restaurację na 100 miejsc i siedem lokali typu fast food a także trzy sale kinowe. Całkowita powierzchnia obiektu to ponad 77 tys. m kw. a koszt jej budowy wyniesie 150 mln zł.

Największą galerią handlową w mieście chce budować Copernicus Capital TFI SA na rogu ulic Lwowskiej i Krańcowej na miejscu dzisiejszego targowiska i zabudowań Spółdzielni "Twórczość". Ale to jeszcze dość odległa perspektywa. Trwa zmiana planu zagospodarowania terenu dla tej działki. Inwestor, choć w zeszłym roku wygrał przetarg na półtorahektarową działkę spółdzielni Twórczość za 25,5 mln zł, zwleka ze sfinalizowaniem transakcji, dopóki nie kupi sąsiadującej 86-arowej działki od miasta, która nie została jeszcze wystawiona na sprzedaż. Dopiero obie te działki pozwolą inwestorowi zmieścić planowaną inwestycję - galerię o powierzchni ok. 30 tys. m kw. z kinami i restauracjami, wartą - jak podał Radosław Solan, wiceprezes Copernicus Capital TFI SA - aż 240 mln zł. Byłby to najlepiej usytuowany wielkopowierzchniowy obiekt handlowy w mieście.

Do Wydziału Architektury UM wpłynął również wniosek od inwestora (Tesco), który chce budować hipermarket przy ul. Tarnowskiej. Na razie inwestor nie dostarczył wymaganego dokumentu, dotyczącego oceny oddziaływania obiektu handlowego na otoczenie. Potencjalne miejsce wskazywane zainteresowanym budową galerii inwestorom to działka przy ul. Jagodowej na os. Helena, przy trasie projektowanej obwodnicy północnej. Ostatnim miejscem w planie zagospodarowania przestrzennego miasta, ujętym pod zabudowę wielkopowierzchniowym obiektem handlowym jest miejsce, gdzie stoi obecnie dyskont PLUS - przy Bulwarze Narwiku.
See less See more
To teraz budowy powinny iść szybciej, bo Trybunał Konstytucyjny uznał, że ustawa, nakazująca zgodę Urzędu Marszałkowskiego na budowe jest niezgodna z Konstytucją.
Budowa sklepów bez ograniczeń
Piotr Miączyński, Leszek Baj
2008-07-08

Nie będzie ograniczeń w budowie dużych sklepów - tak postanowił wczoraj Trybunał Konstytucyjny Trybunał orzekł wczoraj, że słynna już ustawa ograniczająca budowę dużych hipermarketów przeforsowana przez koalicję PiS, LPR i Samoobrony jest niezgodna z konstytucją. - To bardzo dobra wiadomość. Trybunał pokazał, że istnieje w Polsce profesjonalna instytucja dbająca o zasady prawa - komentuje Andrzej Maria Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, która zrzesza duże sklepy. Wniosek do Trybunału złożył rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski.

Ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych (WOH) weszła w życie w lipcu ubiegłego roku. Zgodnie z nią założenie sklepu od 400 do 2 tys. m kw. wymaga nie tylko decyzji wójta (lub burmistrza czy prezydenta), jak było do niedawna, ale także rady gminy lub miasta.

Rada ma badać, jaki wpływ ma budowa dużego sklepu na miejscowy rynek pracy, infrastrukturę miasta, drogi oraz inne sklepy. Aby utworzyć sklep o powierzchni ponad 2 tys. m kw., trzeba mieć zgodę rady i sejmiku wojewódzkiego. Pozwolenie kosztuje 25 zł za 1 m kw. powierzchni handlowej. Ustawa wymierzona była przeciw hipermarketom. Ale szybko się okazało, że dotyka też księgarni, aptek, salonów samochodowych czy meblowych.

Na dodatek z powodu politycznych przepychanek między PO a PSL nie udało się wydać do ustawy rozporządzeń. Przez siedem miesięcy nie wiadomo było więc, jak prawo stosować. I przez siedem miesięcy nie wydano w kraju ani jednego pozwolenia na budowę dużego sklepu. Zastopowano inwestycje, jak twierdzą przedstawiciele branży handlowej, na kwotę 3 mld euro. Niektóre firmy, np. Ikea, zaczęły straszyć, że część inwestycji przerzucą za granicę.

Przepisy ograniczające budowę dużych sklepów od początku poddane były miażdżącej krytyce ze strony specjalistów. Ustawa dwa razy była uznana za niezgodną z prawem Unii Europejskiej przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. Jej usunięcia domagała się Komisja Europejska. Jako niezgodną z konstytucją oceniło ją biuro analiz sejmowych.

Oprócz rzecznika praw obywatelskich do Trybunału Konstytucyjnego zaskarżyła ją organizacja pracodawców PKPP Lewiatan.

Sam poseł pomysłodawca Waldemar Nowakowski z Samoobrony pytany, gdy kończono prace nad ograniczeniami, czy nie boi się Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, odpowiedział beztrosko: - My się zawsze martwimy na zapas, zawsze chcemy być święci. A co? Włochy mają ponad 800 spraw dotyczących regulacji prawnych. I co? Martwią się tym? Trybunał zasądzi? Trudno. Będziemy zmieniać.

Dziś były już poseł proszony o komentarz w sprawie wyroku mówi: - Z wyrokami się nie dyskutuje. Źle się jednak stało, że nie będzie regulacji, które wprowadzają równowagę na rynku. Małe i średnie sklepy nie wytrzymają konkurencji na rynku.

Źródło: Gazeta Wyborcza
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5437708,Budowa_sklepow_bez_ograniczen.html
See less See more
Tutaj musze przyznać rację naszym władzom miasta :), które jako jedyne od wielu lat odblokowały możliwości inwestycyjne galerii i hipermaketów w naszym mieście.
Wszystkie poprzednie władze ulegały lobby naszych "sadeckich kupców", którzy mysleli, że mają monopol na handel w swoich tandetnych butikach nie robiąc nic w sprawie poprawy asortymentu i standartów w wykończeniu lokali handlowych, narzekają że miasto umiera i nikt tam nie przychodzi na zakupy jak swoje butki mają otwarte jak za komuny 10-17 - kto ma tam przychodzić na zakupy??? chyba tylko urzędnicy w godzinach pracy :)

Myślę, że jak w końcu powstaną galerie handlowe w sączu to się postrzeganie handlu przez "naszych kupców" znacząco sie zmienii - w każdym mieście, gdzie są galerie handlowe dla tego typu butików jest miejsce zarówno w galerii jak i na starym mieście... Pewnie padnie kilka sklepów na starym mieście, ale ich miejsce powinny zająć kawiarnie, knajpy i inne rozrywkowe usługi (bo banków to już mamy trochę za dużo :)

tak, więc to że mamy nowy wątek o galeriach handlowych w Nowym Saczu to w pewnym sensie zasługa obecnych władz he he he , które wyraziły zgode od wielu lat blokowaną na tego typu handel wielkopowierzchniowy :)
te słowa nie swiadczą o tym, ze już pokochałem nasze władze he he he Wcale tak nie jest - nadal będę krytykował kwietniki

kwietniki, które są symbolem zaniechania inwestycyjnego naszych władz,
symbolem patrzenia na małoistotny szczegół nie widząc całości problemu,
symbolem zajmowania się pierdołami nic nie znaczącymi dla rozwoju miasta a przepuszczaniem wielkich pieniędzy z funduszy obok nosa....
See less See more
Świetna robota SebastianNS!:applause:
Teraz już wiem co i gdzie powstanie, bo wsześniej bez tego zebrania w całość do jednej kupy, myliły mi się te galerie (sądecka, sandecja - co za pomysły) :nuts:

Tyle wizualek, artykuły,mapki, dokładne dane - cód miód i orzeszki :)

:cheers:

Szkoda tylko, że tak naprawdę to niewiadomo do końca jak będą wyglądać te obiekty.
See less See more
Szkoda tylko, że tak naprawdę to niewiadomo do końca jak będą wyglądać te obiekty.
Wszystko w swoim czasie :) przecież od tego jest ten wątek :)
Szkoda tylko że jak narazie nie słychać nic na temat marketów budowlanych, a przydałaby się Castorama albo Leroy Merlin.
nadal będę krytykował kwietniki

....


ale to już jest wątek o galeriach (przy okazji gratulacje dla pomysłodawców oraz szczególnie wykonawcy - genialna robota, wszystko jak na dłoni!), więc może chociaż nie w tym miejscu:)

Jeśli objawy nie ustąpią to zawsze można założyć w "Po godzinach" jakiś watek "Kwietniki marnsa" czy cos w tym stylu:)

Ale będą jaja jak zaprezentują renderki wewnątrz galerii, a tam... kwietnik na kwietniku!:nuts:
See less See more
Szkoda tylko że jak narazie nie słychać nic na temat marketów budowlanych, a przydałaby się Castorama albo Leroy Merlin.
Nie tak dawno temu Bugajski rozważał budowę marketu budowlano- meblowego w miejscu planowanej swojej fabryki (bo lokalizacja idealna przy Tarnowskiej) ale były to tylko rozważania teoretyczne i jak na razie nie podjęto żadnych kroków w tym kierunku...
faktem jest, że poza Nomi i Intermarche to nic się nie dzieje... a przecież zapotrzebowanie jest duże na tego typu asortyment...
See less See more
W branży budowlanej mamy: Nomi, Bricomarche, DDD, Merkury Market, całkiem przyzwoity market Ramexu.
Kilka miesięcy temu były pogłoski o zainteresowaniu Leroy Merlin działką - przy planowanej obwodnicy. Chyba chodziło o ul. Jagodową. A Castorama chciała wejść do Sącza już parę lat temu i chyba nawet była zainteresowana działką na Węgierskiej (tą na której będzie Carrefour) - potem Górski miał tam budować market budowlany.
See less See more
Nie tak dawno temu Bugajski rozważał budowę marketu budowlano- meblowego w miejscu planowanej swojej fabryki (bo lokalizacja idealna przy Tarnowskiej) ale były to tylko rozważania teoretyczne i jak na razie nie podjęto żadnych kroków w tym kierunku...
faktem jest, że poza Nomi i Intermarche to nic się nie dzieje... a przecież zapotrzebowanie jest duże na tego typu asortyment...

Na terenie SSE nie dopuszcza się handlu
See less See more
Na terenie SSE nie dopuszcza się handlu
zgadza się!
tylko, że teren Bugajskiego jest to teren prywatny, a SSE nie jest sztywno przypięta do konkretnej działki.
można być w SSE ze wszystkimi przywilejami albo nie i wtedy robi się co się chce bez przywilejów - wszystko kwestia kalkulacji finansowych...
See less See more
Szkoda tylko że jak narazie nie słychać nic na temat marketów budowlanych, a przydałaby się Castorama albo Leroy Merlin.
A gdyby do tego dołożyć market "auto moto" typu Norauto to już by był "full wyczes" ;)
1 - 20 of 7160 Posts
Top