SkyscraperCity banner

241 - 260 of 6732 Posts

·
Registered
58 Posts
Ja w życiu nie byłam na zakupach w Krakowie, a ponieważ jestem lokalna patriotką , nigdy się tym nie splamię :)
A nawet największe snoby, kiedy dojdą do wniosku, że to samo moga dostać w Sączu, bez traceniu 5 (w optymistycznej wersjii) godzin na drogę tam i spowrotem, nie mówiąc o kosztach, to kupia w Sączu :banana:

·
Quaku
2,133 Posts
co nie zmienia faktu że w Krakowie jest większy wybór, i dziewczyny są bardziej "wypasione" jeżeli chodzi o ubiór. :)

kilka fotek z postępu prac na budową Galerii Sandecja:

btw od jednego z ochroniarzy dowiedziałem się, że podobno ta część gdzie będzie hipermarket (Carefour czy cos) będzie oddana już w maju, czyli wcześniej niż reszta galerii.

·
...
5,032 Posts
Panie Panowie tzw "zakupy w Krakowskich Galeriach" to trąci mi troszkę prowincjonalizmem z tej gorszej strony. Jak ktoś będzie chciał jechać to pojedzie i co z tego? Ja osobiście nie będę tracił czasu i zakupy zrobię w Sączu-jak zapewne 95% ludzi-byle by był szeroki asortyment. To samo zrobią ludzie z Limanowej, Gorlic... część nadal będzie wybierała Kraków-ale nie ze względu na same Galerie Handlowe(co ma miejsce obecnie).
Ja podejrzewam że po budowie kilku mega galerii ruch w handlu może zwiększyć się o ~200%- a przy tym nowe stacje benzynowe, myjnie, kolejne salony samochodowe... usługi nie pierwszej potrzeby np. serwisy różnorodnego sprzętu.itd itd A co za tym wszystkim idzie zwiększenie znaczenia miasta-duży obrót-i to wszystko może decydować o zainteresowaniu decydentów o nowej ponadregionalnej infrastrukturze- bo z tego miasta do Państwowej Kasy będą odprowadzane duże sumy-a więc opłaca się inwestować w ten rejon i koło się zamyka.

·
Quaku
2,133 Posts
a zwiększone wpływy z podatków to kasa na inne inwestycje publiczne w mieście. Może jakieś park rozrywki z prawdziwego zdarzenia, małe ZOO albo nowy ratusz? xD

btw mały mix, tego już słynnego osiedla domków z uliczki Modrzejewskiej:

prawda że śliczne? :p xD

·
Quaku
2,133 Posts
Mówiłam, że piekne.
Może wystapimy z wnioskiem, zeby to osiedle potraktować, jak Starą Kolonię?
nieeeee, jedna Ci stara kolonia w Nowym Sączu, ale rezerwat - WHY NOT. xD Będą przyjeżdżali zagraniczni na zakupy do galerii, a w wolnym czasie zamiast do kina będą mogli iść na wycieczkę do skansenu epoki PRL :lol:

btw takie luźne skojarzenie:

http://www.youtube.com/watch?v=yQdScuwIcyA

hihihi xD

·
Registered
3,299 Posts
quaku2 - czyżby to nasza koleżanka -ekspert- wczoraj pisała o tobie mając na myśli tych ludzi robiących z zachwytem fotki tych domków ???

·
Quaku
2,133 Posts
hihihi ja wszystkie fotki robie z pasją xD

mam nadzieje że na focenie zabudowań nie musiałem wykupywać dodatkowego biletu :lol:

·
Registered
3,299 Posts
hihihi ja wszystkie fotki robie z pasją xD

mam nadzieje że na focenie zabudowań nie musiałem wykupywać dodatkowego biletu :lol:
no to możesz sie zdziwic:)
w skansenie jest dodatkowa opłata za mozliwośc robienia fotek. he he he

·
...
5,032 Posts
Panie Panowie może pochwalcie się swoimi:eek:hno:

Tu nie chodzi o to kto jakie ma domy-g...o to mnie interesuje. Droga jest publiczna i koniec tematu czy się to komuś podoba czy też nie-nikt nie ma prawa ingerować w prywatną własność-jak inwestor chce postawić galerie to ma do tego pełne prawo.

·
Registered
3,299 Posts
Toni masz rację w sprawie drogi publlicznej... ale dyskusja zeszła na trochę inne tory... pojawiły się tutaj głosy o bezcennej architektonicznej wartości tego osiedla z sugestiami, że przyszłe zagospodarowanie terenu tandety i "twórczości" powinno nawiązywać "architektoniką" własnie do tego osiedla !!!
więc pojawiły sie głosy udawadniające, że jest trochę inaczej...
wiesz... pewnie wielu z nas mieszka w podobnych "kostkach" i jest to normalne... ale niewielu z nas twierdzi że te nasze "kostki" to dzieło sztuki wymagające szczególnej ochrony... :) i o to jest całe zamieszanie...

·
Registered
73 Posts
witam wie ktoś może czy budują galerię Sądecką i Alpena ?? dajcie jakieś informacje na ten temat (np. projekty itp.):):banana:

·
---
2,941 Posts
Discussion Starter #257
witam wie ktoś może czy budują galerię Sądecką i Alpena ?? dajcie jakieś informacje na ten temat (np. projekty itp.):):banana:
^^
Czytaj wątek, wszystko tutaj jest.

Jeżeli chodzi o galerię Alpeny to mamy coś takiego:

Pismem z dnia 22.09.2008 r. inwestor przedsięwzięcia zrezygnował z realizacji inwestycji w oparciu o złożoną charakterystykę i wycofał wniosek z dnia 9.11.2007 r. o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=25947646&postcount=145

Czyli wiadomo na razie tyle że z budowy na razie nici.

A o Galerii Sądeckiej coś cicho, mieli ruszać jesienią, trzeba czekać na jakieś info. (chociaż ja już słyszałem plotkę że tej galerii nie będzie, ale to plotka na zasadzie że ktoś słyszał że ktoś mówił że nie będzie ;) )

·
...
5,032 Posts
Opublikowano: 2008-10-09

Na razie to gigantyczny plac budowy, ale za rok będzie tam nowe centrum handlowe.

Galeria handlowa przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu zaczyna nabierać realnych kształtów. Całość ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Budynek będzie miał 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej oraz duży parking na ponad 600 samochodów. To jednak nie jedyne takie centrum, którego budowę planuje się w Nowym Sączu, bo kolejna galeria handlowa stanie przy ulicy 29 listopada. Ma ona mieć ponad 77 tysięcy metrów kwadratowych i znajdzie się w niej duży sklep spożywczo - przemysłowy, sklepy odzieżowe, trzy sale kinowe, restauracje, puby oraz ponad tysiąc miejsc parkingowych.

Radio Galicja

·
Registered
3,299 Posts
SebastianNS;26424844 Jeżeli chodzi o galerię Alpeny to mamy coś takiego: [B said:
Pismem z dnia 22.09.2008 r. inwestor przedsięwzięcia zrezygnował z realizacji inwestycji w oparciu o złożoną charakterystykę i wycofał wniosek z dnia 9.11.2007 r. o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.[/B]
Czyli wiadomo na razie tyle że z budowy na razie nici.
czyli inwestor zrezygnował z realizacji inwestycji w oparciu o złozoną charakterystykę... - A NIE ZREZYGNOWAŁ WOGÓLE Z REALIZACJI INWESTYCJI !!!

to są uwarunkowania środowiskowe, które są potrzebne jako jeden z wielu załączników do wniosku o pozwolenia na budowę... a nie rezygnacja z inwestycji...
nie panikujmy za wcześnie...

241 - 260 of 6732 Posts