SkyscraperCity banner

11261 - 11280 of 23421 Posts

·
Banned
5,729 Posts
Dla mnie projekt jest niezly, tylko .... Po 1) Gdzie stadion mialby powstac? Po jednej z trybun widac, że tutaj gdzie jest teraz, tylko czy przy rzecze można wybudowac bezpieczny stadion? Kolejna sprawa to kto wymyslil te narozniki? Przecież tam powinny byc normalne trybuny! Dach tez wyglada kiepsko ( coś a'la stadion w belchatowie ), nigdzie nie widzialem oprocz belchatowa takiego dachu. Kolejne pytanie, gdzie jest telebin? na jednej z trybun na projekcie widac coś białego zawieszone przy dachu, tylko nie za bardzo mi to wyglada na telebin.

Powiem krotko. Gdyby dobudowane zostaly do tego projektu narozniki ( wiem, że są tam jupitery jednak można by bylo narozniki dac pod skosem i wszystko by gralo ) i troche zmieniono dach to stadion bylby na prawde elegancki. Nie ma sie co oszukiwac, że nie bedziemy miec takiego stadionu jak Lublin czy Krakow :p
czyli że jak? że będziemy mieć czy nie będziemy?

Zgadzam się, jakby wymienił wszystko to będzie całkiem fajny.

·
Banned
5,729 Posts
@GrandePunti, kilka uwag z mojej strony.

Inwestycje w kulturę z takim rozmachem jak wymieniłeś to powiedzmy szczerze pieśń przyszłości, są to zdecydowanie przedsięwzięcia deficytowe. Kiedyś - jak najbardziej, ale zauważ że Kraków ma obecnie problemy z budową filharmonii.

Kolejna kwestia to Parki Technologiczne, akurat komercjalizacja tego typu przedsięwzięć nie jest taka łatwa kolorowa, polecam poczytać jak to wygląda nawet w dużych miastach, Miasteczko Multimedialne jak na taki duży subregion może i sobie poradzi. Inna sprawa to przygotowane/uzbrojone strefy ekonomicznej- to jest moim zdaniem PRIORYTET.

·
Registered
432 Posts
@toni - zgadzam się, że strefa ekonomiczna, jak najbardziej na początek. Owszem, że teatr i filharmonia to melodia przyszłości i .... i właśnie brak mi tej melodii przyszłości. Te działania, które chciałbym na dziś opisywałem wcześniej, natomiast brak mi wizji "co to ma być za miasto?" A szczególnie do tej refleksji skłonił mnie obrazek bezsensownie modernizowanego obiektu przy ul. Kilińskiego? Nie szkoda pieniędzy na to? Nie łatwiej jest wziąć zaprojektować "Sącz marzeń" i zmierzać do realizacji tego planu z głową, niż robić coś na krótką metę? Dlatego uważam, że powinno się w Sączu zawrzeć także takie pomysły, jak filharmonia, opera, kolej miejska, (tramwaj?), lotnisko, Instytut Psychologii, Prawa, Medycyny, itp itd. I krok po kroku realizować od przedsięwzięć najbardziej pilnych do tych najbardziej dalekosiężnych. A to co mnie martwi to brak dalekosiężnych planów...

Celowo pominąłem fakt współpracy Sącza z innymi jednostkami samorządu publicznego, które uważam za konieczność, koncentrując się bardziej tym razem na samym Nowym Sączu.

·
Registered
776 Posts
Dach stadionu powinien być spadzisty,bardziej przypominający tutejsze budownictwo .Ten na projektach kojarzy mi się z hangarami na samoloty lub z zadaszeniem bazaru

·
Registered
483 Posts
Tylko kto będzie się patrzył na przyszlość NS za 20-30 lat jak jego kadencja to 4 lata? Ważne, żeby jak najwiecej zrobic dla siebie, aby $ leciala jak najwieksza. Tramwaje? Lotnisko? Opera? Filharmonia? buhahahha

·
SANDECJA
765 Posts
Co do teatru to jak najbardziej, mysle ze by sie sprzydal. Wystarczy popatrzec na Jesienny Festiwal Teatralny jak duze jest zapotrzebowanie na bilety.

Odnosnie stadionu - nie podoba mi sie, dach na zdjeciach wyglada jak robiony z jakiejs zwyklej blachy falowanej. Trybuna gdzie obecnie jest luk wg. renderow jest za daleko od bramki, no i lepiej zamiast wszystko od razu robic jakos tak byle jak, to lepiej pojedynczo budowac chociazby to mialo zajac wiecej czasu i zrobic ten stadion zeby wygladal tak jak ten klub na to zasluguje i zeby mial przynajmniej te 10 tys. miejsc bo np. mecz z Górnikiem Zabrze ewidentnie pokazuje ze tyle chetnych na mecze w ekstraklasie w naszym miescie by sie znalazlo.

·
Registered
432 Posts
Tylko kto będzie się patrzył na przyszlość NS za 20-30 lat jak jego kadencja to 4 lata? Ważne, żeby jak najwiecej zrobic dla siebie, aby $ leciala jak najwieksza.
No nie mów mi, że idziesz z takim nastawieniem na wybory.

Tramwaje? Lotnisko? Opera? Filharmonia? buhahahha
Nie no, zgadzam się. Kartoflisko to jest to, czego nam trzeba!

·
Registered
251 Posts
Ja uważam, że są inne sprawy w mieście warte załatwienia.
:applause:

Ten stadion to tam raczej nie ma prawa bytu w perspektywie 20-letniej i nie wiem po co w niego inwestować.

Co zaś się tyczy samego klubu, to wciąż obstaję przy swoim, iż należy klub oddać w dobre ręce

Drogi, mosty, obwodnice. Inne pierdoły i ozdobniki po załatwieniu rzeczy najważniejszych.

·
Banned
5,729 Posts
Teatr, filharmonia, opera... pamiętajmy że szkoła muzyczna w Zawadzie planuje dość sporą rozbudowę więc namiastka filharmonii będzie- jest wokół czego budować. Teatr i Opera - pamiętajmy jak wyglądało MCK Sokół jeszcze 10 lat temu, więc jest duże prawdopodobieństwo, że za ileś tam lat coś się wyklaruje w okół tej instytucji.

·
Registered
214 Posts
Hej
Widziałem właśnie kilka stron wcześniej wykończane z zewnątrz bloki STBS.
Czy może mi ktoś powiedzieć, czy to aby nie jest źle, aby już, dopiero co wybudowane bloki tynkować z zewnątrz ?, nie pozwalając ścianom dokładnie wyschnąć i tym samych zniwelować możliwość powstania grzyba ??
Nie lepiej byłoby pozostawić je przez zimę bez tynkowania ??????

·
Banned
5,729 Posts
„Sądeckie Hospicjum”- budujmy razem wielkie dzieło

Dobiegł końca pierwszy etap budowy Sądeckiego Hospicjum. Dzisiaj na placu, gdzie jeszcze niespełna półtora roku temu porastały drzewa, stoi okazały budynek, w którym opiekę znajdzie ponad dwadzieścia nieuleczalnie chorych osób.

"Obecnie budynek jest w stanie surowym zamkniętym, trwa montaż stolarki okiennej, wkrótce rozpoczynamy prace wewnątrz obiektu. Jako Towarzystwo jesteśmy dumni, że możemy pracować dla drugich, potrzebujących" - mówił Roman Porębski Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Sądeckie Hospicjum".

http://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/6130

·
Banned
5,729 Posts
[..]

Co do inwestycji kościelnych, to należy dorzucić jeszcze bardzo ładną posadzkę w kościele św Kazimierza. Dowiedziałem się również, że Jezuici planują remont Bursy.

i dla przypomnienia, cały planowany kompleks wraz z basenem :cheers:

Basen – to wg założeń obiekt wykorzystywany na potrzeby szkoły, oraz bursy, z niecką wielkości 8 x 15 m pozwalającą na jednoczesne przebywanie w niej 30-40 osób. Obiekt o współczesnej bryle dopasowany do zastanej tkanki urbanistycznej i wpisujący się w panoramę skarpy. Proponowana forma jest oszczędna w środkach wyrazu (od strony skarpy) nie rzuca się w oczy i nie narusza zasad konserwatorskich. Zastosowano materiały : beton architektoniczny, blacha tytanowo-cynkowa, tynk mineralny, oraz cegła elewacyjna.
http://www.jezuici.pl/bursans/koncepcja.htm

·
Moderator
22,308 Posts
Przypominam uczestnikom dyskusji, że to nie jest wątek religijno-obyczajowo-polityczny.

11261 - 11280 of 23421 Posts