SkyscraperCity banner

13761 - 13780 of 23421 Posts

·
Registered
3,299 Posts
Może Was zaskoczę, ale jak obserwuję ten sądecki szał KFC to widać że mamy pewien etap ewolucji jeszcze przed sobą. W US już się nowych KFC i McDonald's nie buduje. Oczywiście ludzie tam jedzą, ale wystarczy zaobserwować kto. Dzisiaj tutaj rozwijają się tylko dwie sieci. Panera Bread i Subway. Dlaczego? Dlatego, że od kilku lat amerykanie zrozumieli że frytki, oleje, panierki, chociaż smaczne doprowadzają ich do inwalidztwa.
Uwierz mi, jedząc tylko w Subway też można doprowadzić się do inwalidztwa. Może minie jeszcze kilka lat to Amerykanie zrozumieją, że nie wystarczy zwracać uwagę tylko na to gdzie się je, ale również na to ILE się je :lol:
To tylko komentarz na temat powstania nowej inwestycji jaką jest KFC w Nowym Sączu :)

·
Registered
730 Posts
A odnośnie fast foodów, to Polakom one nie straszne. Ostatnio mało słodzą i dużo chodzą lub jeżdżą na rowerach i mogą jeść nie zdrowe jedzenie :devil: :) taki mały OT

·
Ania Benetti
25 Posts
Subway znajduje się przy wjeździe do Nowego Sącza, zaraz za mostem na Popradzie, jadąc od Starego Sacza.

Myślę, że w Polsce nie ma takiego problemu z otyłością jak w USA, więc u nas tego typu jedzenie ma racje bytu i są otwierane nowe lokale. Ja osobiście wolę sobie w domu przygotować frytki, hamburgera czy kanapkę :) Dużo taniej i smaczniej :)

Jeżeli chodzi o Sandecję. Kilka lat temu tonęła w długach i finansowanie jej to był istny worek bez dna. Teraz klub wychodzi na prostą, zaczyna osiągać wyniki i uważam, że w interesie miasta jest wykładać pieniądze, które nie tylko idą na 1 drużynę, ale również na młodzież. Sandecja to teraz marka, która zaczyna być rozpoznawalna w Polsce.
MCD i KFC to nie tylko otyłość. Polska ma jeden z najwyższych wskaźników umieralności na zawał serca i coraz więcej kobiet tak umiera. A to przecierz bezpośrednia przyczyna spożywania tłuszczy zwierzecych, smażonych potraw itp. Oczywiście to nie tylko wina fast food'ów ale też naszej ukochanej golonki i schabowego. Cały czas nawiązuję do wątka pesymizmu przewijającego się przez wypowiedzi niektórych forumowiczów. Dla mnie super, że takie rzeczy budują się w Sączu. Oświetlenie stadionu, Subway, MM. Sącz robi się kolorowy i europejski. A Subway poradzi sobie, jeżeli będzie miał Drive Thru (wątpię - przed chwila weszłam na strone subwaya w polsce i nie ma takiego jeszcze, mało tego nie ma jeszcze w Polsce wolnostojącej restauracji Subway!) i jeżeli będzie woził jedzenie. Produkt jest ok, tutaj za oceanem bardzo trendy, i dlatego cieszę się że będzie w Sączu. Może nie od razu, ale będzie konkurencja dla innych dużych sieci, chociaż nie kryję się z tym że fajnie również, że w Sączu jest MCD i KFC. Każdy ma to co chce:)

·
Ania Benetti
25 Posts
Uwierz mi, jedząc tylko w Subway też można doprowadzić się do inwalidztwa. Może minie jeszcze kilka lat to Amerykanie zrozumieją, że nie wystarczy zwracać uwagę tylko na to gdzie się je, ale również na to ILE się je :lol:
To tylko komentarz na temat powstania nowej inwestycji jaką jest KFC w Nowym Sączu :)
Nie, no jasne:) Zgadzam się. Też nie jem tylko w Panera i Subway:) Lubię to żarcie, raz na jakiś czas można ale wolę zdecydowanie gołąbki mojej mamy...:)

·
Registered
3,299 Posts
taka mała inwestycja:

nikt nie zauważył, że ona już w dużym stopniu jest zaawansowana :)
Na razie zaczęto budowę części od podwórka:

I ten etap jest już w dużym stopniu zakończony - brakuje jeszcze wykończenia elewacji, dodatkowego daszku na całej długości elewacji parteru, optycznie obniżającego ten wysoki i wąski budynek.

Inwestor teraz będzie przeprowadzał się z zakładem jubilerskim do tej części w podwórku po to aby móc rozpocząć prace od strony ul. Wałowej (pierwsza wizualizacja)

·
Banned
303 Posts
w USA to chyba miną jeszcze z 2 -3 pokolenia jak nie będzie otyłości tam ( o ile nie więcej) taka mentalność narodu, który idzie na łatwiznę bo po co coś samemu ugotować , lepiej zamówić z KFC, McD, SubWay itp, w Polsce z tego co widzę to takie fast foody to raczej odskocznia od codziennego jedzenia, Polak tam zje jak jest w trasie, jak idzie na spacer i akurat zgłodnieje czy jak teraz u nas jest boom bo otworzyli, ale daje 2 -3 tyg i wszystko wróci do normy, a w Stanach niestety takie żarełko to przy każdej możliwej okazji. Jeżeli sie mylę to mnie poprawcie :)

·
Radny Miasta Nowego Sącza
389 Posts
@marns
Arena miejska jaką jest stadion Augustynka powinna być przewidziana dla potrzeb miasta - mieszkańców, to jest jej cel. Byłoby pięknie gdyby maiła również urządzenia lekkoatletyczne. Dlaczego na takiej arenie nie maiłyby się odbyć zawody międzyszkolne lekkoatletyczne (ja w podstawówce brałem tam udział w zawodach, to nas nobilitowało), piłkarskie etc. Wiadomo, że arena sportowa powinna głównie pozwalać organizować imprezy sportowe, jednak takie imprezy jak koncerty, festyny, pokazy - jak najbardziej też. Przy modernizacji po prostu trzeba wziąć to pod uwagę.

@simo_n
Marka Sandecji jest nierozerwalna i tożsama z Miastem Nowym Sączem od wielu pokoleń. Sukces Sandecji jest sukcesem Miasta, zgadza się. Chodzi o to żeby pozyskać sponsora-inwestora, tak aby słaby budżet miasta można było odciążyć, co by się zmieniło dla nas gdyby np. był klub SANDECJA - KORAL NOWY SĄCZ ? Powiem Ci co mogłoby się zmienić: pieniądze na pierwszą drożynę można by inwestować w narybek sportowy oraz w arenę. Marki tak uznane zaś jak SANDECJA i KORAL dałyby efekt synergii dzięki czemu promocja naszego grodu byłaby jeszcze większa. Zauważ (mam takie wrażeni), że to nie gwiazdy lansują lody Korala w reklamach ale gwiazdy lansują się przy lodach Korala ;)

·
Registered
276 Posts
Pan Grzegorz ma racje stadion jest potrzebny dla mieszkańców i żeby pełnił rolę stadionu miejskiego gdzie odbywają się wszystkie różne imprezy.Ale żeby stadion nie miał 7 tys tylko gdzieś 10-12 tys to wtedy można powiedzieć że wtedy to była by wizytówką.Dajmy przykład gdyby Sandecja miała wejść do Ekstraklasy (marzenie;)) to obiekt nie może być mały jak na takie miasto.Teraz jest chyba jakiś bum budowania stadionów w ekstraklasie Bo Jagiellonia,Śląsk,Lechia,Wisła.A już takie stadiony mają Cracovia,Arka.Korona,Zagłębie,Lech,Legia a w przyszłości Górnik,Widzew,Polonia Warszawa.Więc miasto jeśli chce zmodernizować stadion to musi porządnie się zastanowić i myśleć o przyszłości.:)

·
Banned
303 Posts
Marka Sandecji jest nierozerwalna i tożsama z Miastem Nowym Sączem od wielu pokoleń. Sukces Sandecji jest sukcesem Miasta, zgadza się. Chodzi o to żeby pozyskać sponsora-inwestora, tak aby słaby budżet miasta można było odciążyć, co by się zmieniło dla nas gdyby np. był klub SANDECJA - KORAL NOWY SĄCZ ? Powiem Ci co mogłoby się zmienić: pieniądze na pierwszą drożynę można by inwestować w narybek sportowy oraz w arenę. Marki tak uznane zaś jak SANDECJA i KORAL dałyby efekt synergii dzięki czemu promocja naszego grodu byłaby jeszcze większa. Zauważ (mam takie wrażeni), że to nie gwiazdy lansują lody Korala w reklamach ale gwiazdy lansują się przy lodach Korala ;)
Panie Grzegorzu tu sie muszę z Panem nie zgodzić w sprawie nazwy Sandecja Koral Nowy Sącz, nie wiem jak Pan czy reszta forumowiczów, ale ja jestem pewien ze to by nie przeszło, w sensie ze może nazwa by sie przyjęła by były już takie twory jak choćby naszych braci z Polonii bodajże hoop Polonia Warszawa, ale kibice sie odwrócili i nie mowie tutaj o jakimś Januszu co przyjdze na mecz jak jest atrakcyjny rywal, kupi kiełbase i bedzie ogladał i coś komentował pod nosem, ale jestem pewien w 100% ze jakby powstała taka nazwa to Ci najbardziej zagorzali sie odwrocili i nie chodzili na mecze, bo wg wiernego kibica nazwa klubu ba herb to jest rzecz święta, nie wiem czy ktoś z was zauważył ale kibice nie identyfikuja sie z obecnym herbem sandecji tylko z tym starym, przypuszczam ze mało kto to z forumowiczów nie. Oczywiście ktoś powie że są tłumy bo są, jak był Widzew, Górnik to było ponad standard, ale jak przyjechała mniej medialna drużyna typu Nieciecza czy wczoraj Polkowice to jakby nie było tych najbardziej wiernych co prowadzili doping to by to wczoraj teatr przypominało a nie mecz piłkarski a nie o to chodzi, nie oszukujmy się oprawy, doping to jest cała otoczka meczu i ona też w dużym stopniu przyciąga kibiców. Dalej powiem ze taki kibic co mu nie będzie przeszkadzało czy bedzie koral Sandecja, czy Piekarnia Tęgoborze Sandecja to przyjdze na mecz bo sa wyniki drużyna przegra dawa mecze i już nie przyjdze bo powie 'to cieniasy grają". Dlatego jestem zdania TAK dla sponsora, ale nie przeginać w drugą strone, będzie miał miejsce na reklame na koszulkach, może na autokarze co piłkarze nim podróżują, na stadionie i ogilnie we wszystkim co się kojarzy z Sandecja, ale nie w nazwie !!. Z resztą ci co się orientuja troszke w ruchu kibicowskim, to wiedzą ze ostatnio jest akcja " W Łęcznej tylko Górnik" a to dlatego że mądry właściciel zmienił nazwę na Bogdanka Łęczna i już jest bojkot tej drużyny i kwestia czasu kiedy klub albo zmieni nazwę spowrotem na Górnik albo na nie wróże mu dobrej przyszłosci, kolejnym przykładem jest już znany zapewne każdemu konflikt na lini kibice Legii - Iti właściciel legi, i sie wydawać mogło ze co tacy kibice moga, a jak pokazał przykład powyżej kibice wbrew pozorom moga dużo.
Sorry że się tak rozpisałem, ale jestem przeciwnikiem wprowadzania nazw jakiś sponsorów do nazwy klubu, co sponsor będzie rok, dwa, trzy a klub ma stu letnią tradycję ( jak Sandecja ) i tak zbezcześcić nazwę.

·
Radny Miasta Nowego Sącza
389 Posts
^^
Jasne, przy łączeniu nazw wcale się nie upieram, dałem przykład, aby otworzyć dyskusję. Promująca się marka sponsora (przedsiębiorcy) poprzez utrzymywanie i menadżerowanie klubem nie musi łączyć się z jego nazwą. Dla mnie ważniejsze jest źródło finansowania i w efekcie ekstraklasa dla zespołu (a może coś więcej :) ), a miasto tego nie udźwignie finansowo.

·
Registered
730 Posts
Moim zdaniem, najlepiej dla Sandecji będzie, jeżeli powstanie spółka akcyjna, gdzie udziałowcem będzie miasto (przeznaczając np boisko i pieniądze na młodzież) oraz firmy, np Wiśniowski, Fakro, Koral, Konspol. W regionie sporo jest firm, dla których inwestycja w Sandecję była by niezauważalna

·
Registered
733 Posts
Saczers mysle, ze gdyby byl taki sponsor to Sandecja weszlaby do ekstraklasy i przychodziliby kibice chocby nie wiem jak sie Sandecja nazywała, zeby ogladnac mecze z Wisla, Legia czy Ruchem... wg mnie nie byloby to zle posuniecie.... tylko trzeba znalesc sponsora(a miasto musi tego chciec)
Mysle, ze kazdy z nas chcialby Sandecji w ekstraklasie, mysle ze bedzie ciezko bez powaznego sponsora

·
Banned
303 Posts
no właśnie trzeba sobie zadać pytanie czy nie ma sponsora czy miasto nie ma sponsora który by im leżał. A mianowicie wiem od osób które siedzą w temacie ze Koral chciał zainwestować w Sandecje i to nie teraz jak klub jest na zapleczu ekstraklasy i sie tam spisuje w miarę dobrze i sie zrobił popyt na Sandecje, tylko w czasy jak było troszkę gorzej wręcz bardzo źle. I tu powstał problem bo miasto chciało żeby Koral dawał kase i ma być pieknie, a ze Koral na biznesie sie zna to chciał to całe przejąć i mieć wszędzie swoich urzędników na co miasto sie nie zgodziło i tak upadł temat tego sponsora. Swoją drogą sie mu nie dziwie bo jak ktoś inwestuje swoje, ciężko zarobione pieniądze to chce miec pewność ze będzie miał z tego zysk, nie oszukumy się bo o to chodzi, a nie że będzie robił za dobrą ciocię z ameryki, co jak trzeba to sypnie groszem a wy sobie działajcie jak chcecie. Obecnie też mi sie wydaje że podstawą jest przerobienie Sandecji w spółkę akcyjna. A następnie ( tylko nie wiem jak na to prawo reaguje ) zmodernizować stadion - tak jak dyskutujemy 10 tyś max, bo to ze raz na rok przyjedzie Widzew czy inny medialny klub i będzie zapotrzebowanie większe niż pula biletów, to tylko wyjątek od reguły bo liczy sie cały sezon a w sezonie będzie więcej meczów co będą wolne miejsc niż tych miejsc ma brakować. Następnie zrobić parkingi, może jakieś centrum handlowe/ rozrywki na obecnych boiskach treningowych. W sumie to jakis dobry projektant by połączył to w jedna całość żeby fajnie to wyglądało. A ośrodek treningowy z prawdziwego zdarzenia zrobić na obiektach w Zawadzie. Tak jak ma Cracovia stadion na Kałuży a cały kompleks treningowy na Wielickiej. I jakby sie znalazł inwestor / sponsor że wziął by sie za modernizację obiektu na Kilińskiego to miasto ma wtedy dwa zadania PRZEDE WSZYSTKIM NIE PRZESZKADZAĆ a drugie zadanie to udrożnić albo jakoś przebudować ulice w okół stadionu. Bo wtedy zakładam ze jakby taki kompleks sportowy na Sandecji powstał to naturalna była by tam budowa parkingu wielopoziomowego.

·
Banned
5,729 Posts
Dla mnie każde rozwiązanie jest dobre jeżeli będzie skutkowało tym że stare konie nie będą utrzymywane przez miasto a znajdą się pieniądze na Orliki, boiska, młodzież uprawiającą różne dyscypliny. To jest wstyd że tak duże osiedla nie mają boisk typu Orlik i młodzież nie ma co ze sobą zrobić.

·
Banned
303 Posts
Saczers mysle, ze gdyby byl taki sponsor to Sandecja weszlaby do ekstraklasy i przychodziliby kibice chocby nie wiem jak sie Sandecja nazywała, zeby ogladnac mecze z Wisla, Legia czy Ruchem... wg mnie nie byloby to zle posuniecie.... tylko trzeba znalesc sponsora(a miasto musi tego chciec)
Mysle, ze kazdy z nas chcialby Sandecji w ekstraklasie, mysle ze bedzie ciezko bez powaznego sponsora
Sory ze post pod postem ale odrazu Ci odpowiem dlaczegonie.
A mianowicie podam Ci przykład z pierwszej ręki - ubiegłego sezonu. Nie oszukujmy sie był szał na Sandecje i na każdym meczu był prawie komplet niezaleznie z kim grała, a teraz jest troche medialny przeciwnik to jest dużo ludzi a w innym przypadku jest max 3/4 stadionu. Wiec nawet jakby Sandecja grała w ekstraklasie to sie zgodzę ze na początku było by max ludzi. zakładamy oczywiście twoj pomyś Koral Sandecji - takiej nazwy. W tym momecie wszscy z młyna i sektora C odmawiaja pojscia na mecz w formie protestu. Sam bym tak zrobił bo za jakieś marne pieniądze nie mozna sprzedać tradycji!!. No ale ok macie swoją zwisłe, legie itp macie full, jecie kiełbasy jest pieknie klub liczy pieniądze. Oczywiscie zakładamy że klub jest w środku tabeli albo w górnej częsci bo jakby dostawał smary to po paru meczach już byście nie przysli bo po co na padake? A jak by spadł z w ogole koniec klubu. I tu powstaje problem, bo nie ubliżając Ci ale po twojej wypowiedzi sądze że chyba od zeszłego sezonu jesteś kibicem o ile jestes, ale Ci najbardziej zagożali nie są od ubiegłęgo roku tylko od x lat co sie nie grało z Górnikiem tylko z Niedzwiedziem albo Ładą Biłgoraj i zawsze z tym klubem byli, ale jestem pewien w 100% ze jakby powstała jakaś smieszna nazwa typu Koral Sandecja to w formie protesu by nie chodzili na mecze. Wiec ty czy ktoś inny idzie na ta zwisłe ogląda zje kiebłase jest ok ale jak klub przegrywa to ee nie ide po co tak przegraja a poza tym może lać nie warto, wiec tu sie zaczyna problem. Kolejny w sumie paradoksalny przykład to transmisje w C+ bo znając nasze społeczeństwo to każdy bedzie wolał w domu oglądąć niż isc na mecz i koło sie zamyka, co w Polsce w paru przypadkach prowadziło do upadku klubu ( Pogoń Szczecin, Groclin, Amica, Heko Czermno ) tylko ze w przypadku takiej Pogoni jak klub upadł przez Ptaka, zaczeli tworzyc swoją Pogoń i są z nami w lidze, ale bez tych wiernych kibiców by tego nie było - przykład Heko Czermno czy Groclin.

·
Registered
733 Posts
ja sie nie upieram zeby zmienic nazwe, tylko sponsor jest konieczny dla dobra klubu. Spółka akcyjna tez jest dobrym pomyslem :) Tylko wszystkie te opcje niestety sa nierealne przy obecnej wladzy

Pilka nozna nie jest moim ulubionym sportem, ale czasem sie przejde na mecz ;) i nie czuje sie przez to gorszy ;) Chcialbym zeby u nas byl zespol ktory moglby spokojnie grac w ekstraklasie
btw nie lubie kiełbasek ;)
Pozdrawiam serdecznie Sączers - tez chce jak najlepiej dla sandecji :)

·
Registered
276 Posts
Dobry przykład dajesz sączers i masz racje,też jestem kibicem Sandecji.Widzisz kluby też tracą kibiców przez korupcję która może panować w zespole.Przykładem może być Zawisza Bydgoszcz Unia Janikowo i inne gdzie została zdegradowany do niższych lig.A przecież w tym tygodniu było głośno o korupcji u kilku piłkarzy w tym Sandecji.Moim marzeniem jest nowy stadion oraz być w ekstraklasie.Wtedy to były by niezłe dochody na jeden mecz. ;)

·
Registered
258 Posts
Saczers prawie we wszystkim zgoda ale nie pojawil sie jescze w Polsce inwestor/sponsor ktory by inwestowal srodki w budowe/modernizacje stadionu i tak jak wspominal wyzej grzegorz to bedzie zadanie dla miasta i koszty niestety duze bedzie ponosilo miasto co mi osobiscie jako kibicowi nie bedzie przeszkadzac :)

13761 - 13780 of 23421 Posts