SkyscraperCity banner

1 - 20 of 11972 Posts

·
Let's go crazy !
2,950 Posts
a czy polskie firmy z branży nie mogłyby sie zebrać i razem stworzyć taki pociąg w ramach konsorcjum? obniżyłoby to koszty, efekty mogłyby być lepsze i chyba łatwiej byłoby ewentualnie walczyć z 'obcą' konkurencją. wiem tylko ze w Polsce trudna jest taka współpraca, no ale można by sprobować.

·
full metal jacket
2,434 Posts
"Polskie pendolino" brzmi mniej więcej podobnie do "w Komornikach widziano jednorożca" czy "Ślady wielkiej stopy na St. Rynku w Poznaniu"...

Dziwne, że w artykule nie pojawiło się takie przymiotniki jak: szybki, ultraszybki, zawrotne prędkości etc.

·
Moderator
W domu ku*wa a gdzie?
23,034 Posts
nie, to bardziej doda jako "polska christina aguilera"

Czyli 25 milionow plyt na calym swiecie versus 175 tysiecy w Polsce.

@ billy superekstramegaszybki paf paf z podwojnym dopierdem i przytupem.

·
Atlantyda
2,070 Posts
a czy polskie firmy z branży nie mogłyby sie zebrać i razem stworzyć taki pociąg w ramach konsorcjum? obniżyłoby to koszty, efekty mogłyby być lepsze i chyba łatwiej byłoby ewentualnie walczyć z 'obcą' konkurencją. wiem tylko ze w Polsce trudna jest taka współpraca, no ale można by sprobować.
Moglyby i chyba troche wspolpracuja. Ale sam popatrz na komentaze w tym watku. Ktos chce cos zrobic, zatrudnic ludzi, wydac pieniadze, stworzyc produkt, moze eksportowac a co tu widzisz ? Same ironiczne komentaze pelne jadu, komentaze do produktu, ktorego jeszcze nawet nie ma.

Moge sie zalozyc ze gdyby takie cos powstalo w innych krajach bylego demoludu to forumowicze tych krajow by biegali po roznych forach narodowych pokazujac te pociagi i wychwalajac je pod niebiosa bedac z nich dumnymi.

No ale jak widac my tylko jestesmy od kupowania pociagow zagranicznych a nie produkowania swoich. Juz na starcie nasze produkty sa przegrane wlasnie przez takich wszelkiej masci dyzurnych smutasow. Najwiekszym wrogiem tego Pendolino beda sami Polacy z taka mentalnoscia. Mysle ze nowa generacja Polakow juz sie z nia upora, ta jeszcze jest przesiaknieta komuna.

·
Just user
5,365 Posts
Jasne, żeby mogli. Ale Newag jest związany z GE, Pesa walczy z Ceglorzem o tramwaje - więc ogólnie ciężko. Mamy jeszcze parę ZNTK...

·
Let's go crazy !
2,950 Posts
Jasne, żeby mogli. Ale Newag jest związany z GE, Pesa walczy z Ceglorzem o tramwaje - więc ogólnie ciężko. Mamy jeszcze parę ZNTK...
wiem wiem, ale ten projekt chyba tani nie jest. w innych krajach i innych branzach juz zrozumiano, że czasem lepiej kooperowac przy roznych projektach. przeciez prace mozna podzielic meidzy te firmy, tak aby kazda robila to na czym najlepiej sie zna. a zyski z takiego kontraktu PKP bylyby chyba na tyle atrackyjne że starczyloby dla wszystkich. a PKP i jego klienci moze byliby zadowoleni z finalnego produktu.

heh, oczywiscie o ile caly ten pomysl 'polskiego Pendolino' i zakupu go przez PKP jest realny :nuts:

·
full metal jacket
2,434 Posts
Moglyby i chyba troche wspolpracuja. Ale sam popatrz na komentaze w tym watku. Ktos chce cos zrobic, zatrudnic ludzi, wydac pieniadze, stworzyc produkt, moze eksportowac a co tu widzisz ? Same ironiczne komentaze pelne jadu, komentaze do produktu, ktorego jeszcze nawet nie ma.
Zgadza się, jestem z Układu/Frontu i dostałem zadanie ośmieszania wszystkiego co dobre, polskie, słuszne i szlachetne.

Moge sie zalozyc ze gdyby takie cos powstalo w innych krajach bylego demoludu to forumowicze tych krajow by biegali po roznych forach narodowych pokazujac te pociagi i wychwalajac je pod niebiosa bedac z nich dumnymi.
Oczywiście, że tak. Pod warunkiem, że coś takiego by powstało. Jak powstanie to ocenimy i zapewne wyśmiejemy, zgodnie z instrukcjami.

No ale jak widac my tylko jestesmy od kupowania pociagow zagranicznych a nie produkowania swoich. Juz na starcie nasze produkty sa przegrane wlasnie przez takich wszelkiej masci dyzurnych smutasow. Najwiekszym wrogiem tego Pendolino beda sami Polacy z taka mentalnoscia. Mysle ze nowa generacja Polakow juz sie z nia upora, ta jeszcze jest przesiaknieta komuna.
No widzisz, a w Poznaniu, i w wielu innych polskich miastach jeżdżą autobusy marki Solaris, produkowane pod Poznaniem, przez polską firmę. I jesteśmy z tego cholernie dumni, ponieważ te autobusy są wysokiej jakości a firma jest prywatna, przez nikogo niedotowana, a jej produkty są kupowane przez przedsiębiorstwa komunalne, samorządy etc. a nie przez państwowego komunistycznego molocha/monopolistę jakim jest PKP.

Poznańskie MPK w ciągu 17 lat zdążyło wymienić prawie cały tabor autobusowy, zmodernizować większość taboru tramwajowego, zakupić jeden z najlepszych tramwajów na rynku - Siemens Combino i właśnie przymierza się do zakupu 40-50 nowych tramwajów. Zbudowano również od podstaw dwie nowe trasy tramwajowe, w tym jedna z nich to PST- Poznański Szybki Tramwaj - jedyny chyba całkowicie bezkolizyjny tramwaj w Polsce.
A od PKP od 17 lat słyszę tylko szumne zapowiedzi "ultraszybkich", "megawygodnych", "supernowoczesnych" pociągów, które nas zawiozą w 21 wiek. Żeby być sceptycznym wobec planów "polskiego pendolino" nie trzeba być przesiąkniętym komuną, wystarczy od czasu do czasu skorzystać z usług PKP. No ale zapewne taki nowoczesny Polak nowej generacji jak Ty, podniesie wrzask na samą propozycję likwidacji grupy PKP i stworzenia wolnego rynku usług kolejowych w Polsce? :|

·
Atlantyda
2,070 Posts
Taaa Siemens Combino, ktory stal 2 lata w garazu bo nie mogli go naprawic. Super produkt i super serwis. Tylko pogratulowac. Ale oczywiscie niemiecki chlam to sie chwali, a polski produkt, ktorego nawet nie ma i nie mozna ocenic juz sie obrzuca blotem ("Jak powstanie to go wysmiejemy...").

Ja nie jestem "nowoczesnym Polakiem" tylko normalnym Polakiem, ktoremu komuna nie wyzarla komorek mozgowych. Wierze ze ludziom powinno sie dac szanse, nalezy pozytywnie oceniac wszelkie akcje i proby stworzenia firm, produktow w dzisiejszej jakze nielatwej rzeczywistosci i obiektywnie wydawac opinie na temat tego co stworzyli a nie oceniac na podstawie wyimaginowanych stereotypow.

·
full metal jacket
2,434 Posts
Taaa Siemens Combino, ktory stal 2 lata w garazu bo nie mogli go naprawic. Super produkt i super serwis. Tylko pogratulowac.
Jak widać nic na ten temat nie wiesz więc dalsza dyskusja nie ma sensu...

Ale oczywiscie niemiecki chlam to sie chwali, a polski produkt, ktorego nawet nie ma i nie mozna ocenic juz sie obrzuca blotem ("Jak powstanie to go wysmiejemy...").
Nie oceniałem polskiego produktu (którego zresztą jeszcze nie ma) tylko kolejny artykuł o "polskim pendolino", czyli mrzonką jaką karmiło nas PKP w pierwszej połowie lat 90. Czy taki pociąg w Polsce faktycznie powstanie to inna sprawa, życzę im szczęścia, natomiast uważam, że bez restrukturyzacji/likwidacji PKP, w Polsce nie będzie jeździło żadne pendolino.

Twoje teksty o "niemieckim chłamie" świadczą tylko o całkowitej ignorancji w tym temacie. Powiedz jeszcze właścicielom Mercedesów i BMW, że jeżdżą chłamem, bo pewnie sami na to nie wpadli...

Ja nie jestem "nowoczesnym Polakiem" tylko normalnym Polakiem, ktoremu komuna nie wyzarla komorek mozgowych. Wierze ze ludziom powinno sie dac szanse, nalezy pozytywnie oceniac wszelkie akcje i proby stworzenia firm, produktow w dzisiejszej jakze nielatwej rzeczywistosci i obiektywnie wydawac opinie na temat tego co stworzyli a nie oceniac na podstawie wyimaginowanych stereotypow.
Moja opinia na temat działalności grupy PKP nie jest wyimaginowanym stereotypem. Widocznie Ty i ja mamy nieco inne standardy przy ocenianiu warunków podróżowania koleją. Tylko sam odpowiedz sobie na pytanie, czyje są bliższe komunie...

·
Atlantyda
2,070 Posts
To nie jest temat o PKP. Placze na temat PKP sa w innym watku i tam ciebie kieruje. To jest temat o Pendolino z Newagu.

Oczywiscie teraz mowisz ze nie oceniasz produktu tylko artykul. Wczesniej natomiast pisales ze jak produkt powstanie to go wysmiejesz, rozumiem ze tak dla zasady. Bedziesz wtedy bardziej europejski.

Ja osobiscie trzymam sie z daleka od osob twojego pokroju i w zyciu i na forum wiec dalsza dyskusje uwazam za zbyteczna.

·
full metal jacket
2,434 Posts
To nie jest temat o PKP. Placze na temat PKP sa w innym watku i tam ciebie kieruje. To jest temat o Pendolino z Newagu.

Oczywiscie teraz mowisz ze nie oceniasz produktu tylko artykul. Wczesniej natomiast pisales ze jak produkt powstanie to go wysmiejesz, rozumiem ze tak dla zasady. Bedziesz wtedy bardziej europejski.

Ja osobiscie trzymam sie z daleka od osob twojego pokroju i w zyciu i na forum wiec dalsza dyskusje uwazam za zbyteczna.
Zgadza się, do jakiejkolwiek dyskusji z Tobą, można będzie wrócić jeśli zaliczysz wcześniej kurs czytania ze zrozumieniem.

·
Moderator
W domu ku*wa a gdzie?
23,034 Posts
generalnie pomysl budowy "polskiego pendolino" przez NEWAG oceniam tak samo jak proby wyskoczenia ze scyzorykiem na strzelaninie i to jeszcze kupionym za publiczne pieniadze. Mozesz to popierac, bo to takie Polskie, ale jezdzac czesto SKMka ich półprodukcji to wierze w te zapowiedzi tak jak w ufo. Tym bardziej ze to panstwo kupi to "padolino" za moje podatki. Ty mozesz sobie w ufo wierzyc, a ja moge to ironicznie komentowac.

·
Kraków, Skarżysko-Kam
4,531 Posts
Oj ale pesymizm i pogarda dla polskiej myśli technicznej tu panuje:eek:hno:
Kto 10 lat temu by powiedział że SOLARIS będzie sprzedawał autobusy do Belina, albo że zajmie 2 miejsce w Europie jako vice najlepszy autobus miejski.
Kto by pomyślał że Polska jako kraj ewidentnie kontynetalny a nie morski kraj jak np. Japonia, Korea, Anglia będzie produkowała jedne z najlepszych na świecie chemikaliowców i promów pasażersko-samochodowych, czyli statków o najbardziej złożonej strukturze.... trochę wiary forumowicze w to co nasze, polskie;)

·
full metal jacket
2,434 Posts
Oj ale pesymizm i pogarda dla polskiej myśli technicznej tu panuje:eek:hno:
Kto 10 lat temu by powiedział że SOLARIS będzie sprzedawał autobusy do Belina, albo że zajmie 2 miejsce w Europie jako vice najlepszy autobus miejski.
Kto by pomyślał że Polska jako kraj ewidentnie kontynetalny a nie morski kraj jak np. Japonia, Korea, Anglia będzie produkowała jedne z najlepszych na świecie chemikaliowców i promów pasażersko-samochodowych, czyli statków o najbardziej złożonej strukturze.... trochę wiary forumowicze w to co nasze, polskie;)
Lepiej być sceptycznym i potem przyjemnie zaskoczonym, niż odwrotnie :)

·
Silesian InExile
3,038 Posts
jeśli ta inicjatywa nie będzie wyciągała łapy po państwową kase to ja skacze z radości nawet jak powstanie pojazd niższej klasy niż pendolino, zycze im powodzenia. Przy okazji widzieliście jak newag przerobił stonkę?

1 - 20 of 11972 Posts