SkyscraperCity banner

11941 - 11960 of 11972 Posts

·
Registered
4,114 Posts
Dużym problemem u nas jest podjęcie inicjatywy i zrobienie czegoś jako pierwszy. Producenci wolą oferować starsze produkty które już mają homologację niż wyrabiać dla nowych na zamówienie. Zachpom nawet jakby nie wykorzystał opcji to i tak robi bardzo dobrą robotę przecierając szlak nawet tymi dwoma sztukami, zdobędą na nich homologację i możliwe, że inni przewoźnicy też się zdecydują na takie hybrydy. Jakby hybryd nie wzięli to bez wcześniejszej homologacji inni mogliby być niechętni w ogóle wchodzić w ten interes.

·
Registered
7,063 Posts
Co ciekawe Newag podpisując umowę z województwem lubuskim zadeklarował termin dostawy na 24 miesiące, czyli do września 2020 roku. Jak wiemy skład jest gotowy od zeszłego roku i się testuje.
To chyba pierwszy przypadek tak długiego testowania, które nie wpłynie na terminową dostawę.

·
Registered
1,611 Posts
Jak wiemy skład jest gotowy od zeszłego roku i się testuje.
To chyba pierwszy przypadek tak długiego testowania, które nie wpłynie na terminową dostawę.
Testuje się chyba wirtualnie :). Jak byłem na nim ostatnio, to licznik kilometrów "bił" nawet na postoju pojazdu. Wystarczyło włączyć baterię pokładową i już nabijał. Na HMI można tam zobaczyć absurdalny przebieg kilku mln km ;). Licznik motogodzin pracy diesla szybko weryfikował te wyniki...
EDIT: właśnie rzuciłem okiem na zdjęcia i wynikałoby z licznika kilometrów że 36WEh odbył już lot na słońce, jego oblot po orbicie i powrót na ziemię tzn. grubo ponad 300 mln km ;)

·
Registered
4,117 Posts
Moze to błąd oprogramowania lub awaria czujnika? A ze tego nikt nie widzi to za chwilę okaże się że 36WEh dogonił Voyagera 1 który obecnie znajduje się w przestrzeni między gwiezdnej 🤣

·
Registered
241 Posts
Mnie ciekawe w jakim czasie wyprodukowane zostaną składy dla SKM Warszawa, bo przez to, że jest ciśnienie na czas dostawy składów, to Newag może wykonać rekord szybkiej dostawy. Choć i tak nie przebije 45WE który dotarł do KM jakoś 9 miesięcy po podpisaniu umowy bo Newag wyprodukował o wiele wcześniej skład by przyśpieszyć homologację. :)

Impulsem na Proxima B :D Skoro przez tok zrobił 300 mln km, to całkiem możliwe, że za naszego życia pokona dystans 4 lat świetlnych.

·
Registered
8,633 Posts
Ciśnienie ciśnieniem ale czy przypadkiem nie wydłużono okresu rozliczania projektów unijnych w związku z koronawirusem? Skoro nie grozi utrata dotacji to ciśnienie powinno być mniejsze.

·
Registered
1,611 Posts
Moze to błąd oprogramowania lub awaria czujnika? A ze tego nikt nie widzi to za chwilę okaże się że 36WEh dogonił Voyagera 1 który obecnie znajduje się w przestrzeni między gwiezdnej 🤣
Błąd czujnika to nie był, bo na postoju pokazywał prędkość = zero :)

·
Registered
7,063 Posts
Flightliner wrzucił nagranie z Dragona na odcinku Stróże-Rzeszów, jak się można domyślić odcinek do Jasła do Rzeszowa na silniku diesla. Czy możecie mi wyjaśnić, jak wyglądają osiągi takiej lokomotywy na takim silniku?
Nie wiem, czy lokomotywa jechała sama, czy ze składem, w każdym razie utrzymywała stabilnie prędkość około 40 km/h. Można powiedzieć, że jedzie, ale nie jest to jakoś szałowa prędkość, a myślę już nie o samych możliwościach lokomotywy, a np. czasie blokowania szlaku.

·
Registered
9,751 Posts
Luzem na spalinowym to i 120 pojedzie, choć rozpędzać się będzie kilka dobrych kilometrów.
Zwyczajnie 450kW na kołach na spalinowym to trochę mało i ma służyć bardziej jazdom na ostatniej mili (ze składami, ale wolno), a nie ostatnim 100 kilometrom ;-) dlatego prędkość nie jest tu priorytetem. Trzeba się liczyć z dłuższym czasem przejazdu. Nie pamiętam jak są konstruowane RJ dla E6ACTd i jak się on miesi w założonym RJ.

11941 - 11960 of 11972 Posts