SkyscraperCity banner

11981 - 12000 of 12041 Posts

·
Registered
8,687 Posts
^^
28 baniek za jeden pojazd? Ja rozumiem że hybryda ale czy to jest faktycznie warte dwukrotnie więcej od zwykłego 3-członowego EZT?
No chyba że chodzi o fakt że tylko dwa pojazdy w przetargu.
Dwie sztuki zamawiało też zachodniopomorskie i Newag chciał 24,7 mnl zł za sztukę. KD ma spore wymagania jeśli chodzi o utrzymanie, ich P3 jest miejscami zbliżone do normalnego P4, stąd wyższa cena. Żartem był budżet zamawiającego - 18,5 mln zł za sztukę.

·
Registered
1,624 Posts
Czemu zeusowi nie działa na Dragonie, nie wiem, tak samo jak nie wiem czy jakakolwiek KJ Cargo to sprawdzał.
Praktycznie aktywny był tylko przycisk "test komunikatów" czy coś takiego i niewiele więcej. Można było odczytać nr. firmware obu DMI i JRU. Przy EVC były tylko puste miejsca. Nie wiem, może EVC jest na przekaźnikach ;) lub na niezapisywalnym rom-ie i jest jeden taki sam dla wszystkich krajów.
KD ma spore wymagania jeśli chodzi o utrzymanie, ich P3 jest miejscami zbliżone do normalnego P4, stąd wyższa cena. Żartem był budżet zamawiającego - 18,5 mln zł za sztukę.
To producenci narzucają zakres przeglądów. Ostatnio byłem na 40-letniej ET42 i większość części jest tam oryginalna, a jest to pojazd dawnej generacji. Ludzie się śmieją że w krajach WNP ciężkie diesle ciągają po jednym wagonie, ale oszczędności na paliwie nie rekompensują zakupu i utrzymania nowoczesnego i koszmarnie drogiego taboru.

·
Registered
164 Posts
W skrócie jest to funkcja właśnie do manewrowania. (Główne -> Manewrowanie) Jeśli nie jesteśmy na L2 to od razu system zezwala na manewry. Następnie jeśli jesteśmy już w tym trybie to wybieramy "manewrowanie prowadzone - passive shunting"(trzeba przytrzymać) i wtedy przy deaktywacji kabiny nie trzeba logować się do ETCS i wykonywać procedurę Start of Mission od nowa. Ikona małej lokomotywki ze strzałeczkami w obie strony świata

Należy pamiętać, że w tym trybie lokomotywa nie jest dozorowana (co w trybie ETCS-STM i tak nie robi żadnej różnicy)
A to ciekawe. Czy jest to jakaś nowa funkcja w OBU Siemensa? Ja miałem do tej pory tylko doczynienia z urządzeniami pokładowymi starszej generacji na jednym z SA133 i drezynie PLK i takiego rozwiązania nie zauważyłęm.
Czy przy tej funkcji np. po przyjeździe w L2 FS na stacje można przejść do "manewrowanie prowadzone" zrobić oblot składu (2x zmiana kabiny) bez konieczności wykonywania za każdym razem procedury SoM?

Będę wdzięczny jeśli by była możliwość wrzucenia filmiku jak wejść do tego trybu.

·
Registered
9,869 Posts
Praktycznie aktywny był tylko przycisk "test komunikatów" czy coś takiego i niewiele więcej. Można było odczytać nr. firmware obu DMI i JRU. Przy EVC były tylko puste miejsca. Nie wiem, może EVC jest na przekaźnikach ;) lub na niezapisywalnym rom-ie i jest jeden taki sam dla wszystkich krajów.
To brzmi jak elektryczne wyłączenie systemu gdzieś na pojeździe. Choć na Dragonie daaawno się tym nie bawiłem.

·
Registered
7,170 Posts
^^
28 baniek za jeden pojazd? Ja rozumiem że hybryda ale czy to jest faktycznie warte dwukrotnie więcej od zwykłego 3-członowego EZT?
No chyba że chodzi o fakt że tylko dwa pojazdy w przetargu.
W wątku o dolnośląskim taborze popełniłem maila podsumowującego tą sytuację. Zachęcam do przeczytania bo przeniesienie posta z odnośnikami jest nieco kłopotliwe. Link do postu.

·
Registered
30 Posts
Nowsze Dragony są wyposażone w ETCS z Baseline 3.4.0.
Nowsza wersja wprowadza sporo zmian, również w dostępnych trybach jazdy itd. doszedł miedzy innymi passive shunting.

·
Registered
7,170 Posts
Na kanale YT Frightliner pojawił się jakiś czas temu film z przejazdu odcinkiem Jasło-Rzeszów na dieslu w Dragonie, zadałem takie pytanie:
Ja mam pytanie z cyklu technicznego. Jak u Was wygląda eksploatacja takiej lokomotywy na silniku spalinowym. Czy zalecana jest jakaś prędkość jazdy np. ze względu na optymalizację zasięgu? Czy są jakieś ograniczenia prędkości maksymalnej, gdy lokomotywa jedzie solo?
Dostałem taką odpowiedź, myślę, że może być dla kogoś interesująca, więc wklejam. Jednocześnie dziękuję przewoźnikowi za odpowiedź.
Ograniczeniem jest tylko charakterystyka trakcyjna lokomotywy. Lokomotywa na silniku spalinowym ma prawie taką samą siłę pociągową, co w trybie elektrycznym, jednak wraz ze wzrostem prędkości ona szybko maleje. Wszystko zależy od profilu linii kolejowej. Nie ma zalecanej prędkości jazdy. Nie ma również ograniczeń, jeśli siła pociągowa i parametry linii pozwolą, to możemy jechać 120km/h. Pozdrawiamy!

·
Registered
9,869 Posts
Co się w nich najczęściej psuje? Jeden z nich stoi w Poznaniu po defekcie, teraz mikole donoszą, że 005 padł na Mewie.
Najlepsze jest to, że tak fizycznie, to najczęściej nic ZTCW, ale przekształtniki czasem zgłaszają usterkę i nie chcą się odblokować z poziomu pojazdu w żaden sposób (co mógłby zrobić maszynista). Nie wiem, czy na to stanęła Mewa akurat. Ponoć jest na to rozwiązanie, które będzie wdrażane, jak formalności zostaną dopełnione.
Nie wiem, czy są jakieś inne usterki, które zatrzymują maszynę tak na sztywno.

·
Robert von Oliva
ראבערט פון אָליוואַ
7,361 Posts
Nikt chyba jeszcze nie wspomniał, że w Nowym Sączu powstał kawałek toru z możliwością zasilania pojazdów z sieci górnej o napięciu 25 kV AC :)
O, to ciekawe. W jakim celu powstał?

·
All Cats Are Grey
2,752 Posts
Czyżby to tor testowy dla wyrobów z Newagu dla potencjalnych odbiorców taboru na 25 kV?

11981 - 12000 of 12041 Posts