Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 26 Posts
G

·
Discussion Starter · #1 ·
Fotoreportaz mierny, ale jest :) Zdjecia z wczoraj, jeszcze cieple. Wiekszosc nie podpisze bo nie wiem co przedstawiaja, a i tak jezeli cos przedstawiaja to zazwyczaj sa brzydkie :D A jak podpisze to prawdopodobnie zle.
Widoki na PKP i sprzed PKP. Ogolnie ladny dworzec maja, nie tak duzy jak wroclawski, ale bardzo zadbany, czysty, nie smierdzi szczochem.

Z ulicy Krakowskie Przedmiescie. Chyba. Gdyby ta zabudowa byla wyzsza jeszcze o jakies 2-3 pietra to byloby pieknie, a tak jest tylko ladnie. No i zdjecie prądojeba, na widok ktorego lublinianie mowili "o spadło".

Deptak. Moze nie tak zajebisty jak w Zielonej Gorze, ale przyjemny dla oka. Plus jakies wieze i kawalek Starego Miasta. I lampa :|

I zdjecie przed nagraniem. Sznuk mowil ze sie je nazywa "ostatni usmiech" i chyba mial racje. Ja to ten łoś trzeci od lewej. Jest to zdjecie zdjecia, dlatego takie brzydkie :D

Emisja odcinka odbedzie sie prawdopodobnie we wtorek 5 czerwca.

G

·
Discussion Starter · #3 ·
Wiem, wiem. Ale tak fajnie zabrzmialo. Stoje przed dworcem, zatrzymal sie trolejbus i tak z 2 czy 3 osoby "o spadlo" :D Sam kontekst itd. :)

Miasto bardzo ladne, naprawde. Swoja droga piechota dawalem ze Sphinxa na Krakowskich:)dunno:) na dworzec PKP :lol:

I po drodze z Raabego na Stare Miasto, minalem Mercure Hotel(prawie jak w Brukseli ;)) i jakies straszydlo niedokonczone, na prawo od niego. Nie chcialo mi sie aparatu wyciagac, ale naprawde bylo straszne :(

·
Registered
2,033 Posts
I po drodze z Raabego na Stare Miasto, minalem Mercure Hotel(prawie jak w Brukseli ;)) i jakies straszydlo niedokonczone, na prawo od niego. Nie chcialo mi sie aparatu wyciagac, ale naprawde bylo straszne :(
To byl tkw. "Teatr w Budowie" stoi tak od 1974r.

·
Czasy Wielkiej Depresji
3,300 Posts
Miasto bardzo ladne, naprawde. Swoja droga piechota dawalem ze Sphinxa na Krakowskich:)dunno:) na dworzec PKP :lol:
A dziekuje.Mam nadzieje, ze obejrzales wszystko i kazdy kat:)Zdjecia tylko z Krakowskiego i deptaka, Starego Miasta i PKP.Ale mam nadzieje, ze odwiedziles tez Lubartowska, Kowalska, Bernardynska,3 Maja, Narutowicza i Chopina:)

Tak jak powiedzial inz Krys to jest Teatr w Budowie(link do watkuhttp://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=428768)
Ma być dokończony w perspektywie 3-4 lat i podobno na miare Pompidou:lol:

BTW.Watek chyba nadaje sie do dzialu "Miasta Polskie";)

G

·
Discussion Starter · #8 ·
Niestety nie mialem czasu wszystkiego obejrzec(te wszystkie zdjecia zrobilem w przeciagu 1.5h), ale zamierzam powrocic tam jeszcze i to byc moze albo na poczatku lipca albo wrzesnia. Przynajmniej na caly dzien, bo albo bede u rodziny w Warszawie, albo zrobie z osoba towarzyszaca wycieczke krajoznawcza po Polsce.

Ladne tez bedziecie miec Plaze, ktore maja niby otworzyc w maju(tak wyczytalem na reklamie, watek o CH dopiero badam). Naprawde jestem mocno zaskoczony(in plus oczywiscie) miastem. Tylko gdyby nie te odleglosci... 8h jazdy pociagiem bez przerwy to zdecydowanie za duzo na dluzsza mete.

Mialem dylemat o umiejscowieniu watku i jednak Miasta Polskie lepiej pasuja jednak. Chcialem do Hyde Parku, ale z kolei tu za duzo zdjec :)

·
un lublinese a milano
1,332 Posts
fajne fotki
lubie takie reporterskie ujecia
zawsze mnie ciekawia takie zdjecia okiem turysty, tym bardziej jesli ktos jest
1x.

wiecej nie masz?

·
Registered
4,833 Posts
fajne zdjecia dzieki! :eek:kay:

Klimatyczna ulica-to jest wlasnie Krakowskie Przedmiescie?

Poprosze o zdjecie tej pani w wersji niezamazanej!
I od razu do watku o paniach :)

BTW Ktore miejsce zajales w 1/10? Zrob OT i opisz jak to wyglada od wewnatrz pls :)

·
Czasy Wielkiej Depresji
3,300 Posts

BTW Ktore miejsce zajales w 1/10? Zrob OT i opisz jak to wyglada od wewnatrz pls :)
Tak:)To jest wlasnie Krakowskie Przedmiescie.Tylko to zdjecie pokazuje jego brzydszą czesc z zaniedbanym placem Litewskim po lewej.Na innych fotkach ulica jest jeszcze piekniejsza:)

G

·
Discussion Starter · #12 ·

http://images20.fotosik.pl/355/26461231679ac510.jpg

http://images21.fotosik.pl/300/9f30b39cef1d5aa8.jpg
Poprosze o zdjecie tej pani w wersji niezamazanej!
I od razu do watku o paniach :)

Dzieki :)

Pani nie znam, ale bylo dosc duzo ladnych wiec mozesz tam jechac w ciemno, by cos wybrac zdrowego :lol:

A co do 1 z 10 :) Emisja chyba 6 czerwca, jezdze w sygnaturze bedzie info i w Hyde Parku napisze zeby FPW moglo sie posmiac :) W studiu super. Sznuk jest niesamowitym gosciem i wyluzowal atmosfere przed nagraniem :D Najlepiej jak poprosil do wspolnego zdjecia, bo powiedzial ze po nagraniu wiekszosc smutna, a te zdjecie nazywaja ostatni usmiech :D
Sam wystep w 1 z 10 nie uznaje za super okazaly, ale obylo sie bez kompromitacji. Nerwy jednak zadzialaly. Przy jednej odpowiedzi pomylilem ojca z synem :|, a w innym znalem odpowiedz bo dzien wczesniej sie o to pytalem cioci w Warszawie... 3 sekundy to naprawde malo. Nagranie trwa niewiele dluzej niz sam program, odbylo sie bez wpadek, wiec powtorki nie byly potrzebne. Wiecej nie powiem :D Nagram program i gdzies wrzuce wiec zapraszam przed ekrany :D

·
Wal się ciapku.
1,123 Posts
^^ehh.... a ja nie!! które miejsce zajołes...a tak apropo to bardzo fajne miasto Lublin...

·
Człowiek Wschodu:-)
5,613 Posts
Z ulicy Krakowskie Przedmiescie. Chyba. Gdyby ta zabudowa byla wyzsza jeszcze o jakies 2-3 pietra to byloby pieknie, a tak jest tylko ladnie.
Powiem szczerze, że nie rozumiem tego stwierdzenia. Nie wiem, dlaczego tak wielkie znaczenie dla niektórych ma wysokość.

·
lublinianin
3,509 Posts
ja też wolę nasze wielkomiejskie kamienice z Szopena/KrakPrzedm czy 3Maja niż te ładne, ale jednak "kieszonkowe" pałacyki...

zaryzykuję nawet twierdzenie że gdyby nie XIXw-śródmieście zabudowane wyskiokimi kamienicami to (wyłączająć Stare Miasto) nieiwele różnilibyśmy się od multum 100-200 tys mieścin w całej Polsce... deptak nasz też w sumie nie jest zabudowany niczym nadzwyczajnym, ot takie Kielce, co go wyróżnia na wielki plus to wspaniała panorama na wieże trynitarską i bramę krakowską...

·
Ave Silesia
2,209 Posts
Powiem szczerze, że nie rozumiem tego stwierdzenia. Nie wiem, dlaczego tak wielkie znaczenie dla niektórych ma wysokość.
To takie nasze zachodnie przyzwyczajenie. Lubimy wysokie kamienice co najmniej 3-4 pietrowe tak jak we Wrocławiu czy w Szczecinie.
@nsolak
wrzuć gdzies koniecznie nagranie najlepiej na youtube

1 - 20 of 26 Posts