SkyscraperCity Forum banner

Nurol Life | SEYRANTEPE | 50fl | 261m | Com

93647 Views 188 Replies 59 Participants Last post by  Edil Arda
Old project,Nurol Gayrimenkul, Cendere yolu üzerinde 105 milyon dolarlık proje yapıyor!

İstanbul Ayazağa Cendere Yolu'nda 18 bin metrekarelik bir aarsa hak sahipleri ile "hasılat paylaşımı"modeliyle nihai sözleşmeyi imzalayan Nurol Gayrimenkul, 105 milyon dolarlık bir proje için start verdi.

Nurol Gayrimenkul, Seyrantepe mevkii Ayazağa Cendere Yolu üzerinde 200 metre yüksekliğinde 105 milyon dolarlık proje yapacak. Projenin alt katlarında ofis, üst katlarda ise konutlar yer alacak.

Yeni projeleriyle ilgili bilgi veren Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tuğba Ensari, “Seyrantepe mevkii Ayazağa Cendere Yolu üzerinde yer alacak projemizin arsası 18 bin 283 metrekare. Terklerden sonra net alanımız 9 bin 525,68 metrekare oluyor. Bu arsa üzerinde hak sahipleri ile “hasılat paylaşımı” esasına dayalı işbirliği modeli çerçevesinde nihai sözleşmeyi imzaladık. Sözleşmeye göre yüzde 54’ünü biz yüzde 46’sını hak sahipleri alacak” dedi. Projenin yapı ruhsatının alınmış durumda olduğunu kaydeden Ensari, “İstanbul’un merkezinde alt kadarda ofis ve üst katlarda konut olmak üzere 200 metre yüksekliğinde bir proje planlıyoruz” diye konuştu.

Proje ile ilgili nihai karar ve imzaların geçtiğimiz hafta içinde atıldığını aktaran Ensari, projenin yatırırım büyüklüğü itibariyle 105 milyon dolar olarak tasarlandığını kaydetti. Bu projenin özellikle şehir hayatını seven merkezi iş alanı içinde ofis veya konut sahibi olmak isteyenlere yönelik olduğunu dile getiren Ensari şöyle konuştu: “Seyrantepe, TT Arena sonrası çok hızlı gelişti. Şu anda çevremizde çok yeni proje başlıyor. Şişli Etfal’in yeni yapılan hastanesi çevreye ivme kazandıracak. Bu arada Cendere Yolu üzerindeki yapılanma da hızla sürüyor. Yatırımcılar için gelecek vaat eden bir yer olacak. Nurol Gayrimenkul Yatırımın ortaklığı olarak 2011’de başlattıkları yatırım atağına bu yıl da devam edeceklerini aktaran Ensari, “2012 ikinci yarısından sonra projeleri daha ayrıntılı olarak tanıtacağız. Çağlayan projemizde ev-ofis konsepti üzerine çalıştık. Hürriyet Medya Towers arsamız 58 bin 60 metrekare olduğu için daha farklı nitelikte birimler barındıran karma bir proje tasarlıyoruz” dedi.

Dome Residence’ta yaşam eylülde başlıyor

Taşbina tarafından İstanbul'un yükselen değeri Çekmeköy bölgesinde iki bloktan oluşan Dome Residence projesi 2012 Eylül ayında tamamlanarak sahiplerine teslim ediliyor. Beldenin en prestijli projelerinden biri olarak yükselen Dome Residence’ta artık son rötuşlar yapılıyor. 1+1 ve 1+1 kat bahçeli olarak planlanmış 84 lüks daireden oluşan Dome Residence, bölgenin ilk ve tek butik residence’ı olması özelliğiyle yeni bir yaşam tarzını beraberinde getiriyor. Dairelerin yarısından fazlasının satıldığı Dome Residence’ta son 40 daire sahiplerini bekliyor.

Boğaziçi Evleri’nde bu ay %10 indirim var

Aktaş İnşaat tarafından Kandilli semtinde oluşan Aktaş Boğaziçi semtinde yapılan Aktaş Boğaziçi Evleri mayıs ayı sonuna kadar yüzde 10 indirimle satılıyor. 80 aileyi ev sahibi yapacak proje 18 dönüm arsa içerisinde 8 blok ve 1 adet 2. derece tarihi köşkten oluşuyor. Dairelerin tamamı 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekleri’nde Akbank ile gerçekleşecek anlaşma çerçevesinde 120 e dar yüzde 0,99 faizli kredi ile hibi olma fırsatı sağlayan kampanyası dahilinde mayıs sonuna kadar yüzde 10 indirim uygulanıyor.
See less See more
3
  • Like
Reactions: 1
1 - 20 of 189 Posts
^^
Birbirlerine yakın projeler belki ufakbi tasarım degişikligi olmuş olabilir :cheers:
105 milyon dollar pek buyuk bi rakam degil. Tekstilkent binalarin tanesi 260 milyon dolar mesela.. Yada kaplamada cok ucuza kacmislar..Yani ben pek umutlu degilim.
sislideki kule yahu bu?
  • Like
Reactions: 1
200 metre olması ilginç sıradan bi gökdelen yapılcak yani ucuza kaçılcak
^^60 kat her türlü 200m'yi aşar. tabi kat yüksekliği 3.5m'den az olmas ise
kıran'ın şişlideki projesini alıp diğer projesi çintemani'ye yaklaştırmışlar... kıyamamışlar ayırmaya... neyse, cendere çukurunda olması iyi... düz, kutu gibi, kötü renkli cam kaplama sevmeyen arkadaşlar sevinebilir...
Evet. Baya bir çukurda olacak bu bina. Son 50msi filan anca görünür herhalde!
Beni bu proje ile ilgili tek sevindiren şey ise, Şişli için hazırlanan bu projenin Cendere'de bir çukura kakalanmış olması:) Sanki çok matah bir projeymiş, daha iyisi yokmuş gibi hiç dokunulmamış bile tasarımına :))
Şişli'ye daha güzeli yapılacak demektir.Skyline adına güzel bir gelişme.
mimara hakaret gibi birşey olmuş.projeyi yerin dibine sokmuşlar
"THE" TURKEY BİNASI!!!! HAYIRRRRRR
http://www.hakankiran.com/en/portfolio-contemporary-buildings.html

CENDERE

115.000 m²
Offices, residence, shops, 874 capacity covered parking.---
  • Like
Reactions: 1
Bu proje yapiliyor beyler :/

http://www.nurolgyo.com.tr/projeler/seyrantepe-projesi
http://www.nurolinsaat.com.tr/en/ku...seyrantepe-multipurpose-building-project.html

The design-built type Project located at one of the major commercial centres of Istanbul is realized as a 100% NUROL Group investment over an area of 19.000 m2.

The project will be formed of different spaces such as residential, office and commercial spaces which will be summing up to 115.000 m2 of 52 (tower) +5 (underground) floors.


Nurol GYO Seyrantepe projesi rezidans, ofis ve mağazalardan meydana geliyor. 50 katlı olarak inşa edilecek olan Nurol GYO Seyrantepe projesi tamamlandığında 200 metre yüksekliğe sahip olacak.

Nurol GYO Seyrantepe projesinde mağazalar kulenin altında yer alıyor. 125 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Nurol GYO Seyrantepe projesinin önümüzdeki Aralık ayının sonuna doğru ya da 2014 yılının başında satışa sunulması planlanıyor.

450'nin üzerinde rezidans dairenin bulunacağı Nurol GYO Seyrantepe projesi Türk Telekom Arena Stadı'nın arka tarafında yükseliyor. Nurol GYO Seyrantepe projesinde satışlar yüzde 1 KDV oranı ile gerçekleştirilecek.

Nurol GYO Seyrantepe projesi içerisinde fitness center, sauna, buhar odası, 874 araç kapasiteli kapalı otopark, spor alanları gibi sosyal olanaklar yer alıyor. Nurol GYO Seyrantepe projesi 2,5 - 3 yıl içerisinde tamamlanacak.
http://emlakkulisi.com/nurol-gyo-seyrantepe-projesinin-ilk-gorselleri/211113

See less See more
2
Yükseklik dışında pek gideri yok.
bu umrumda değil de... asıl tehlike arkadaki ibb binasının burada görüldüğü gibi tıknaz obez yapılması olasılığı... o felaket olur işte...
Nurol Life | SEYRANTEPE | 50fl | 252m | App

Nurol GYO’nun Seyrantepe’de inşa ettiği Nurol Life projesi 56 bin metrekare kule, 25 bin metrekare ofis alanı ve 47 bin metrekare otopark alandan meydana geliyor. 140 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Seyrantepe Nurol Life projesi 252 metre yüksekliğinde inşa edilen kulelerden oluşuyor. Nurol Life Evleri’nde 50 katlı bir blok yer alıyor.

Seyrantepe Nurol Life projesinde toplam 502 adet daire yer alırken, 50 adet de ofis bulunuyor. Proje kapsamında 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerine yer veriliyor. Daire büyüklükleri de 62 metrekare ile 294 metrekare arasında değişiyor. Ayrıca Seyrantepe Nurol Life projesinde yer alan dairelerin 476 adeti kule, 26 adeti ise teras daire olarak inşa ediliyor.

Nurol Life fiyat listesi
İstanbul Avrupa Yakası Seyrantepe’de Nurol GYO tarafından inşa edilen Nurol Life fiyatları ise bugün gerçekleşen basın toplantısında açıklandı. Buna göre; metrekare birim fiyatları 2 bin 800 dolardan aşlıyor ve 4 bin 700 dolara kadar yükseliyor. Nurol Life fiyat listesi buna göre şöyle:

1+1 86 metrekare ile 106 metrekare daireler 244 bin dolar ile 644 bin dolar arasında
2+1 117 metrekare ile 329 metrekare dairler 329 bin dolar ile 700 bin dolar arasında

Nurol Life ofisleri henüz satışa çıkmıyor. Bununla birlikte Nurol Life ödeme planı kapsamında banka kredisi imkanı sunuluyor. Ayrıca yüzde 1 KDV imkanı alıcılar için sağlanıyor.

Nurol Life teslim tarihi 36 ay sonrasında gerçekleştirileceği açıklanırken, Nurol Lifeprojesi özellikleri arasında SPA, restoran, spor merkezi, barbekü alanı ve havuz yer alıyor.

Nurol Life Aslantepe iletişim bilgileri
Telefon: 0 212 286 82 40
Web: www.nurolgyo.com.tr
See less See more
5
  • Like
Reactions: 4
dikilitaş
1 - 20 of 189 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top