SkyscraperCity banner
1 - 20 of 442 Posts

·
wartości
17,857 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Cześć! Hello! 27 i 28 maja byłem w NYC, dokładnie na Manhattanie, miałem aparat Sony Alfa z obiektywem kitowym 18-70 i zrobiłem jakieś tysiąc zdjęć. Strzelałem na oślep i chłonąłem miasto jednocześnie.

Wizyta w NYC ogólnie odbyła się prawie bez mapy. Pierwszego dnia naszym celem było zaparkowanie niedaleko Empire State Building, bo w planach była wycieczka na taras widokowy pod koniec dnia. Ulokowani byliśmy w hotelu Days Inn w North Bergen. Stamtąd mieliśmy kwadrans jazdy samochodem na Manhattan przez tunel Lincolna. Po zaparkowaniu szliśmy Piątą aleją i Broadwayem na dolny Manhattan do mostu Brooklyńskiego i z powrotem do ESB. Tam 2 i pół godziny czekaliśmy w kolejce na szczyt.

Drugi dzień ustawiony był pod kątem wizyty w Rockefeller Center i Central Parku. W CP byliśmy tylko przez moment, ogólnie za gorąco było na całodniowe chodzenie... tym bardziej, że nie łaziłem po mieście sam, ale z rodziną i znajomymi, więc musiałem dostosować się do oczekiwań i kondycji innych uczestników wycieczki.

Kilka zdjęć na początek, tempo tego wątku nie będzie oszałamiające, więc proszę o wyrozumiałość i zapraszam do komentowania i dyskusji. Aha, niestety wiele zdjęć będzie krzywych i bez obróbki oraz nie zawsze po kolei - po prostu nie mam tyle czasu co kiedyś, wybaczcie!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7. Lincoln Tunel.

8.

·
wartości
17,857 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
Cały czas lecę ze zdjęciami z samochodu (Chevrolet Impala z 2012), więc wszystko jest krzywe i brzydkie. :)

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

Jak na razie sa to przemieszane zdjęcia z komórki, lustra i małpki.

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Fajnie, że wreszcie założyłeś ten wątek :)

Póki co widoki dość standardowe, ale może w tzw. międzyczasie pokażesz też coś czego turyści nie widują :) A nawet jeśli nie to ja i tak czekam na resztę zdjęć. Nowy Jork mogę oglądać bez końca :cheers:

·
wartości
17,857 Posts
Discussion Starter · #8 · (Edited)
Fajnie, dzięki za pierwsze komentarze. Widoki będą raczej standardowe - jeśli jesteś turystą pierwszy raz na Manhattanie, to raczej nie sposób odbierać tego wszystkiego inaczej niż "standardowo". Ale starałem się też uchwycić trochę ludzi. Na razie dalej lecę przemieszanymi z dwóch dni zdjęciami z auta, bo są byle jakie, to idą na pierwszy ogień.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33.

34.

35.

36.

37.

·
Registered
5,181 Posts
Obawiam się, że tym wątkiem zakończysz mają wizję pięknej, bogatej i zadbanej Ameryki. Jakieś to wszystko takie... zwykłe ;) Niemniej fajnie zwiedzać NY, nawet na Twoich zdjęciach, dlatego czekam na więcej :cheers:

·
Pijcie portera z BŁ!
18,195 Posts
Obawiam się, że tym wątkiem zakończysz mają wizję pięknej, bogatej i zadbanej Ameryki. Jakieś to wszystko takie... zwykłe ;)
Eee? Nie rozumiem.

NYC jest o wiele bardziej zadbany teraz, niż 20 lat temu. Nie wiem też, dlaczego obiekty na tych fotach określiłeś jako 'zwykłe' ;)

·
wartości
17,857 Posts
Discussion Starter · #15 · (Edited)
Hehe, takie niedbałe. W ogóle to Manhattan wygląda ogólnie na zadbany, choć zdarzają się słabe ogniwa. Inna sprawa, że pomiędzy dwoma dużym klastrami wieżowców (środkowy i dolny Manhattan) znajduje się normalny, kamieniczny Manhattan - najfajniejszy z możliwych, śródmiejski, ludzki... będzie go tylko trochę, było już trochę z samochodu.

51.

52.

53.

54.

55.

56.

57.

58.

·
hipp-E
11,131 Posts
O, świetnie! Nie przypominam sobie, by były tu wcześniej fotki NYC strzelane z samochodu, więc nawet jeśli zwyczajne i bez patosu, przyjemnie się ogląda

Eee? Nie rozumiem.

NYC jest o wiele bardziej zadbany teraz, niż 20 lat temu. Nie wiem też, dlaczego obiekty na tych fotach określiłeś jako 'zwykłe' ;)
Ludzie przez to forum dość szybko stają się zblazowani, naoglądają się artystycznych, bądź mega przefotoszopowanych zdjęć i trudno ich potem zadowolić normalnością. NYC po raz pierwszy zobaczyłem 20 lat temu i nawet wtedy, gdy brnęło się po kolana w papierach, to miasto było wyjątkowe.

@Skansen
Skąd pomysł tak krótkiego pobytu w NYC i to jeszcze z rodziną? :D

·
wartości
17,857 Posts
Discussion Starter · #17 ·
^^ Pobyt (miesięczny) w USA "u rodziny" był w głównie GA i AL. NYC był elementem wycieczki objazdowej - Niagara - NYC - Washington. Zwiedzaliśmy poza tym jeszcze jaskinie w Luray, Charleston i Hunting Island nad oceanem, Montgomery, Auburn, Opelikę i Atlantę. Wszystko poza NYC będzie w drugiej, zbiorczej fotorelacji w osobnym wątku.

·
hipp-E
11,131 Posts
^^ Super, dzięki! Będzie co oglądać.
Hehe, takie niedbałe. W ogóle to Manhattan wygląda ogólnie na zadbany, choć zdarzają się słabe ogniwa. Inna sprawa, że pomiędzy dwoma dużym klastrami wieżowców (środkowy i dolny Manhattan) znajduje się normalny, kamieniczny Manhattan - najfajniejszy z możliwych, śródmiejski, ludzki... będzie go tylko trochę, było już trochę z samochodu.
Dobrze napisane, wielokrotnie to sam powtarzałem - kamieniczny NYC jest najfajniejszy i dla mnie cały Manhattan mogłoby być taki. Wieżowce wcale nie są siłą tego miasta. To jest prawdziwy NYC. Cieszy też, że wciąż da się zauważyć jakieś zgrzyty, popękany asfalt albo ślepe ściany na kilkadziesiąt metrów, że miasto nie jest wylizane w europejskim stylu. NYC był dla Europejczyków dziki i powinien zachować nieokiełznanego ducha.

1 - 20 of 442 Posts