SkyscraperCity banner

1 - 20 of 123 Posts

·
Registered
20 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Inwestorem tej odbudowy jest osoba prywatna. W ratuszu znajdować się będą punkty usługowo - handlowe. Wieża ma mieć ok 80m.

Przed wojną:

Projekt:

Postęp prac:

Wiosną najlepsza część tej budowy:) Montaż dźwigiem wieżyczki na górze:cheers:
część zdjęć pochodzi ze biorów użytkowników and_zol oraz romes

·
Registered
2,212 Posts
a jak ma się ta pierwsza wizualka do tego co widać na ost zdjęciu? Te dwa boczne skrzydła będą jeszcze zbudowane?
Jak w ogóle można "odbudowywać" taki budynek w taki sposób, to jest profanacja.

·
I am the Tramping Man !
343 Posts
Ech i po co te szklane wstawki w ratuszu jak i tych kamienicach? A mogloby o niebo lepiej :bash:

·
hipp-E
10,980 Posts
a jak ma się ta pierwsza wizualka do tego co widać na ost zdjęciu? Te dwa boczne skrzydła będą jeszcze zbudowane?
Jedno już stoi, te dwie pomarańczowe kamieniczki (bez tynku). Wydaje mi się, że tylko to białe skrzydło na wizualce ma być jeszcze dobudowane, w miejscu, gdzie teraz znajdują się ogródki kawiarniane.

Szklane wstawki rzeczywiście strasznie psują cały efekt na kamienicach. I tak samo będą psuły na Ratuszu. Ale z drugiej strony, jak by na to nie patrzeć, to dobrze, że ta wieża już stoi. Można będzie mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości znajdzie się ktoś, kto wprowadzi zmiany na elewacji i zamuruje te okna, żeby wieża bardziej przypominała oryginał sprzed wojny. Dla mnie to bardzo dziwne, że wydaje się pozwolenie na budowę w tak ważnym miejscu i nikt w radzie miasta nie naciska na inwestora, pozwalając mu w rezultacie stawiać makietę Las Vegas na Rynku historycznego miasta. Smutne, ale prawdziwe.

·
Registered
1,104 Posts
Może ktoś z Nysy zapodać fotki z aktualnego stanu budowy ratusza?
Jak wyrobie sie z czasem to mozliwe ze jutro wieczorem cos wrzuce. Ale niestety wolno im to idzie, chociaz z dwóch stron prawie oszklony juz "ratusz". Na wiosne ma przypłynąć hełm z Chin. bedzie montowany przy uzyciu żurawia/dzwigu

Jedno już stoi, te dwie pomarańczowe kamieniczki (bez tynku). Wydaje mi się, że tylko to białe skrzydło na wizualce ma być jeszcze dobudowane, w miejscu, gdzie teraz znajdują się ogródki kawiarniane.
Z tego co mi wiadomo to budowa kamienicy na miejscu ogródków odaliła sie w blizej nieokreslona przyszlosc. Pozdrawiam

·
Registered
1,104 Posts
Inwestorem tej odbudowy jest osoba prywatna. W ratuszu znajdować się będą punkty usługowo - handlowe. Wieża ma mieć ok 80m.

Wiosną najlepsza część tej budowy:) Montaż dźwigiem wieżyczki na górze:cheers:
Nastepnym razem prosiłbym jednak o podanie autorów zdjęc bo widze tu zarówno swoje zdjęcia jak i kolegi romesa o ile mnie pamięć nie myli. Pozdrawiam

·
Registered
20 Posts
Discussion Starter #9
Nastepnym razem prosiłbym jednak o podanie autorów zdjęc bo widze tu zarówno swoje zdjęcia jak i kolegi romesa o ile mnie pamięć nie myli. Pozdrawiam
No tak wiedziałem że o czymś zapomniałem:bash: Uderzam się w pierś i naprawiam błąd.

·
xxx
1,744 Posts
Na poczatku stycznia bylem w Nysie i zaowocowało to trzema zdjeciami budowanego ratusza :

Ogolnie to wyglada to nieciekawie, nie rozumiem po co komus te przeszklenia na calej dlugosci wiezy, skoro ma ona przypominac te przed wojenną:eek:hno:
Natomiast stojace obok kamieniczki z refleksami calkowicie psuja dobre wrazenie.

·
Registered
1,036 Posts
A ja bylem w Nysie z pol roku temu. Ratusz juz budowali. Caly "rynek" sprawial jednak bardzo przygnebiajace wrazenie. Poza paroma sztukami, tam byly same bloki z PRL, takze takie dziwo sie wkomponuje spoko.
Tylko kiedy sie wezma za kosciol/katedre? Jakby ja odpicowali na zicher, to by promieniowala majestatem na kilometry i juz mozna byloby przelknac okoliczna szarzyzne.
KIEDY REMONT :bash: :bash: :bash:

·
hipp-E
10,980 Posts
Byłem w Nysie pod koniec grudnia i muszę powiedzieć że te kamieniczki i ta wieża na żywo wygląda całkiem dobrze :)
Ja bym to ujął inaczej - na żywo kamieniczki i wieża nie wyglądają aż tak źle jak na zdjęciach. ;)

Latem zeszłego roku odwiedziłem rodzinę na Opolszczyźnie i co mi się rzuciło w oczy to to, że cegła z której budują ratusz prezentowała się dużo lepiej niż na zdjęciach, to znaczy bardziej naturalnie. Na niektórych fotkach wieża ratusza wygląda sztucznie. Niemniej jednak te oszklenia w wieży i kamieniczkach nie dodają uroku, wręcz przeciwnie. Zastanawiałem się wtedy co by było gorsze - zostawienie wygonu pośrodku Rynku i czekanie aż kiedyś zmieni się pojmowanie estetyki i zamiast tych cudeniek zacznie się stawiać wierne rekonstrukcje, czy też budowanie tego, co się tam właśnie buduje. Nie umiem do dzisiaj odpowiedzieć na to pytanie.

·
Banned
1,670 Posts
dziwie sie ze ktos zgodzil sie na cos takiego
po 1 slabe nawiazanie do pierwotnej formy
2 konstrukcja bardziej przypomina komin cegielni niz wieze gotyckiego ratusza
3 a te przeszklenia to juz szkoda slow poprostu tandeta i kicz w centrum miasta

dodam jeszcze ze ta wizualizacja to chyba byla robiona w paincie przez jasia lat 4

szkoda mi Waszego miasta zasluguje na dobrego projektanta i jeszcze lepszego wykonawce

·
Registered
4,208 Posts
Nysa była okropnie zniszczona podczas II WŚ. Historyczna pierzeja Rynku uchowała się tylko za Domem Wagi Miejskiej. Pozostała część Rynku to próby odbudowy go przez komuchów. Niestety ze skutkiem bardzo miernym. Dobrze przynajmniej, że budynki te mają odnowioną elewację i trochę mniej kolą w oczy.

·
Used Register
2,116 Posts
Sam budynek nie wygląda tak źle. Z wieżą faktycznie gorzej. A przeszklenia w kamienicach to już totalna porażka...
A Nysa to śliczne miasto, przynajmniej w tej historycznej części, która się zachowała. Po niedobitkach kamienic można by wnioskować, że przed wojną niewiele ustępowała Wrocławiowi...

1 - 20 of 123 Posts