SkyscraperCity banner

3381 - 3394 of 3394 Posts

·
Registered
1,797 Posts
Discussion Starter #3,382
Tak. Aczkolwiek przez koronakryzys budowa pewnie przesunie się trochę w czasie. Trudniej będzie wynająć powierzchnię, a i stawki najmu pewnie pójdą w dół więc dłuższy okres zwrotu inwestycji.

·
Registered
39 Posts
Ważna informacja z dnia dzisiejszego (18 maja): GDDKiA oddział Kraków wybrał jako najkorzystniejszą ofertę Budimex-u na projekt i budowę obwodnicy Oświęcimia. Oferent wygrał ceną (przypomnę, że to 468 mln zł), skróceniem czasu trwania robót (o trzy miesiące) i dłuższą gwarancją (łącznie 5 lat). O ile nie będzie odwołań, firma podejmie się zadania za zaproponowaną cenę, a końcowe kontrole nie wykażą przeciwwskazań, to podpisanie umowy nastąpi w czerwcu. Na wszystkie działania zaplanowano 36 miesięcy - 3 lata, czyli w wariancie optymistycznym trasa będzie gotowa w połowie 2023 roku.

·
Registered
79 Posts
Zaktualizowana mapa w oparciu o Wasze informacje. Dodałem na mapie kategorię Inwestycje komercyjne i jak na razie mapa pozostaje dość przejrzysta, więc zostawię - ufam, że wszystko widać.

Mam prośbę o doprecyzowanie lokalizacji niektórych inwestycji:
-supermarket Delfin - czy to będzie coś na kształt Żabki czy bardziej Biedronki wielkościowo?
-inwestycja przy Strzeleckiej (domki) - gdzie dokładnie?
-stacja paliw Tankpol - wrysowujemy na mapę?
-budynki w ramach OTBS, gdzie dokładnie wrysować? To będą budynki wielorodzinne?
-domki szeregowe w okolicach OTBS - gdzie dokładnie?

Gdyby któreś inwestycje były wrysowane w niedokładnym miejscu, lub coś trzeba było przesunąć, piszcie! ;)

@adrians1989 - udało Ci się coś dowiedzieć odnośnie przypięcia mapki do 1. postu w wątku?

Oświęcim-A2-v5.jpg

·
Registered
39 Posts
Świetnie! Robi się z tego naprawdę kompleksowa ilustracja aktualnych działań w mieście! Co do wątpliwości:
  • supermarket Delfin ma powstać na wolnej działce za przystankiem autobusowym 11 listopada/Zagrodowa. Ciężko stwierdzić, jakiej będzie wielkości (obstawiałbym, że niewielki - niedaleko jest zagłębie handlowe - Kaufland, Biedronka, Park Shop, Media Expert). Wystarczy rzut oka na stronę internetową: rozstrzał rodzajów sklepów tej sieci jest ogromny: od małych "osiedlowo-wiejskich" przez dzielone z innymi usługami po samodzielne obiekty typu Biedronki, Lidl-a.
  • domki przy Strzeleckiej - założyłbym, że na wolnym terenie na końcu ulicy aż do ulicy Jesionowej - tak mi się wydaje na podstawie układu terenu - chyba, że coś wyburzą, jak w wypadku osiedla na ul. Szewczyka.
  • stację paliw można dodać
  • OTBS zajmuje się głównie deweloperką wielorodzinną, więc inwestycje, które prowadzi to w większości ten sektor. Obecne budowane to te na Starych Stawach (widziałem, że już są na mapie) oraz na Placu Słonecznym przy ul. Zaborskiej.
  • domki na Starych Stawach to te między ul. Willową a końcem rozciętej ul. Ceglaną/Batorego ul. Zagrodowej. Na mapie jest widoczny ciąg budynków wzdłuż polnej drogi (odnogi Zagrodowej) - to właśnie ta inwestycja.

·
Registered
1,797 Posts
Discussion Starter #3,386
To ja w ramach uzupełnienia dodam po kolei:
- z tego co słyszałem supermarket Delfin będzie całkiem duży, aczkolwiek może być powierzchnia podzielona i kilku mniejszych najemców po za Delfinem. Działka w każdym razie duża i trochę za nią zapłacili więc nikt Żabki tam nie postawi.

·
Registered
506 Posts
Ważna informacja z dnia dzisiejszego (18 maja): GDDKiA oddział Kraków wybrał jako najkorzystniejszą ofertę Budimex-u na projekt i budowę obwodnicy Oświęcimia. Oferent wygrał ceną (przypomnę, że to 468 mln zł), skróceniem czasu trwania robót (o trzy miesiące) i dłuższą gwarancją (łącznie 5 lat). O ile nie będzie odwołań, firma podejmie się zadania za zaproponowaną cenę, a końcowe kontrole nie wykażą przeciwwskazań, to podpisanie umowy nastąpi w czerwcu. Na wszystkie działania zaplanowano 36 miesięcy - 3 lata, czyli w wariancie optymistycznym trasa będzie gotowa w połowie 2023 roku.
Budimex wygrał tylko ceną... Wszyscy oferenci zadeklarowali skrócenie okresu i wydłużenie gwarancji...
Czas wykonania to 36 miesięcy plus okresy zimowe... Czyli w baaaardzo optymistycznym wariancie to będzie koniec 2023, a tak realnie to połowa 2024r. niestety... Choć z drugiej strony to Budimex wiec można mieć na dzieję na końcówkę 2023r. czego sobie i nam wszystkim życzę...

·
Registered
39 Posts
^^
Warto jeszcze dodać, że do okresu projektowania nie wlicza się okresów zimowych - czyli trochę szybciej. Tak czy inaczej, oby doszło do podpisania umowy.

·
Registered
39 Posts
Witajcie, mała aktualizacja fotograficzna:
1. Na Żwirki i Wigury/Arciszewskiego jest już podbudowa pod nawierzchnię z kostki brukowej (sama jezdnia będzie też węższa od najczęściej spotykanych):
150589
150611
150617
150632

2. Jeśli dobrze pójdzie, to za ok. dwa tygodnie łącznik Sikorskiego-Wilkosza będzie skończony:
150634

3. Na koniec ulica Powstańców Śląskich:
150640

Dziękuję za uwagę!

·
Registered
79 Posts
Czy w ramach modernizacji ul. Powstańców Śląskich przewidziana jest budowa jakiejś infrastruktury dla rowerzystów? Z tego co widzę na zdjęciu raczej jest tylko chodnik, a szkoda bo można by przy okazji zacząć tworzyć jakieś główne trasy infrastruktury dla rowerzystów łączące najważniejsze punkty w mieście - Rynek, Dworzec kolejowy, większe osiedla mieszkaniowe.
Odnośnie przebudowy ul. Żwirki i Wigury bardzo podoba mi się zawężanie przekrojów ulic - można dużo ciekawych rzeczy zaproponować w ramach pasa drogowego, a nie tylko sama przestrzeń dla samochodów i ulice o szerokości >4,5 m :)

Poniżej mapa z naniesionymi inwestycjami, adrians1989 zweryfikujesz poprawność w kontekście OTBS?

Attachments

·
Registered
39 Posts
^^
Dzięki za aktualizację mapy. Jeśli chodzi o ul. Powstańców Śląskich, to tutaj ścieżka rowerowa nie powstanie, takowa znajdzie się na ul. Kolbego. Ogółem w mieście nie jest bardzo mało oficjalnych ścieżek dla jednośladów, ale niestety nie tworzą one jeszcze w pełni spójnej sieci. Główne ciągi to obecnie:
Osiedle Chemików i okolice:
  • ciąg ulic: Dąbrowskiego (od skrzyżowania z Chopina) - aż do obwodnicy i dalej wzdłuż ulicy Zwycięstwa do przejazdu kolejowego - cała trasa w dobrym stanie
  • ciąg na ulicy Tysiąclecia (od skrzyżowania z Nojego do wjazdu do zakładów chemicznych - po remoncie w tym roku cała trasa będzie w dobrym stanie)
  • mniejsze ciągi na ulicach Śniadeckiego/Szpitalna (ścieżka tylko na zmodernizowanym odcinku ulicy) - w większości wyremontowane - jako łącznik do tras głównych + ciąg na ulicy Słowackiego od Tysiąclecia do Okrzei
  • ciąg na ulicy Zaborskiej (od ronda z Królowej Jadwigi) do granic miasta + odgałęzienie w ulicę Pilata w dobrym stanie
  • ciąg na ulicy Olszewskiego aż do ronda im. Telki - cała ulica w dobrym stanie + możliwość dalszej jazdy wzdłuż ul. Fabrycznej (DK 44) do ul. Polowieckiej lub obwodnicy "północnej"
  • ciąg w ramach obwodnicy "północnej" od ronda im. Telki do granic miasta + możliwość dojazdu do Wiślanej Trasy Rowerowej
Stare Stawy:
  • ciąg ulica Batorego/Ceglana od skrzyżowania z ul. Zaborską do skrzyżowania z ulicą Jagiełły (rondo z trasą na Kęty) + możliwość dojazdu ulicą Kamieniec do tras wzdłuż Soły: od schroniska do bulwarów koło Starego Miasta
  • ciąg ul. Św. Barbary/11 listopada/Sadowa (na zmodernizowanym odcinku)
Zasole:
  • Wiślana Trasa Rowerowa po wałach przeciwpowodziowych Soły po stronie Zasola
  • ul. Chodniki (ścieżka na całym odcinku ulicy)
  • ul. Garbarska od skrzyżowania z ul. Legionów do skrzyżowania z ulicą Kilińskiego
  • ul. Obozowa + ul. Orłowskiego + możliwość dojazdu z ulicy Orłowskiego do Wiślanej Trasy Rowerowej
To chyba wszystkie najważniejsze w obrębie miasta. Kolejnym ważnym zadaniem do realizacji z tego obszaru miał być rower miejski, ale zadanie przesunięto na przyszły rok. Zapewne przy kolejnych remontach ścieżki będą pojawiać się na nowych odcinkach.
Zgadzam się też co do węższych przekrojów ulic, ruch się wtedy uspokaja i jest bezpieczniej, m.in. dla rowerzystów właśnie.

·
Registered
39 Posts
Darujcie drugi mój post pod poprzednim, ale chciałem wstawić parę zdjęć z postępów w inwestycjach:
1. Można już jeździć łącznikiem z ulicy Sikorskiego w Wilkosza (otwarty jeszcze szybciej niż myślałem) - formalnie uruchomiono też ulicę Prusa:
166239

2. Tempo prac na przedłużeniu Żwirki i Wigury ani nie za szybkie, ani nie za wolne:
166246

166257

3. Ul. Powstańców Śląskich między P&R i galerią Niwa:
166260

Dziękuję za obejrzenie!

3381 - 3394 of 3394 Posts