SkyscraperCity banner

1 - 13 of 13 Posts

·
Super Moderator
19,069 Posts

• Hrvatski forum u sklopu foruma Skyscrapercity vuče svoje korijene još iz davne 2002./2003. godine kada pojedini formaši (nazovimo iz pionirima hrvatskog foruma :D ) počinju s otvaranjem threadova vezanih uz Hrvatsku i hrvatske gradove (pri tome bi bilo svakako u redu da izdvojimo ime korisnika SinCity ;) ).

• Nešto veći interes za praćenje i ažuriranje hrvatskih threadova javlja se oko 2004. i 2005. godine kada se i javlja prva veća grupa registiranih korisnika iz Hrvatske i iz hrvatske dijaspore. No, u to vrijeme Hrvatski forum još uvijek fizički ne postoji, već djeluje zajedno sa svim državama Istočne Europe u svima zajedničkoj sekciji „Eastern Europe“ ( kasnije preimenovanu i arhiviranu kao Eastern Europe/Balkans).

• Godine 2006. hrvatski threadovi bivaju objedinjeni u zajednički forum „Alpe Adria“ čije su članice osim Hrvatske bila Slovenija i Bosna i Hercegovina. Forum „Alpe Adria“ počinje sve više rasti i primati nove članove iz svih triju država, a ponajviše iz Hrvatske.

• Početkom 2008. godine forum „Alpe Adria“ ima oko 80 redovitih korisnika iz Hrvatske te se javlja ideja za stvaranjem vlastitog hrvatskog foruma, što se uskoro i realizira.

• Od 2008. godine do danas „Hrvatski forum“ promijenio je dosta lica, jer kako je rasao broj korisnika, tako se javljala i potreba za dodavanjem novih sekcija i dijelova unutar samog Hrvatskog Foruma. Danas Hrvatski forum ima oko 250 registriranih korisnika od kojih je između 80 i 100 aktivno gotovo na dnevnoj bazi, dok ostatak ima povremene posjete ili su ih imali u nekom peroidu od samih početaka foruma pa do danas.
  • U ljeto 2011. godine, Hrvatski forum biva premješten na glavnu stranicu foruma SkyscraperCity.
Važno je reći da je Hrvatski forum bio najveći i najaktivniji forum unutar najveće SSC sekcije Euroscrapers prije nego što je preseljen na glavnu stranicu, a sam Hrvatski Forum trenutno broji blizu 1,000,000 postova te također gledano na razini cijelog foruma SSC, spada u Top 10 najbrže rastućih nacionalnih foruma.

Nešto o samoj podjeli...
Forum je podjeljen u 4 sekcije ovisno o naravi samih vijesti i postova.

Prva kategorija pod nazivom „Croatia“ objedinjava vijesti i slike o napretku hrvatskih gradova i regija koji su podjeljene u regionalne sekcije.

• Istra, Primorje i Gorska Hrvatska
  • Dalmacija
  • Slavonija i Baranja
  • Sjeverna i Središnja Hrvatska
  • Zagreb
Druga sekcija odnosi se na cijelu Hrvatsku i vijesti iz nje, bilo da su gospodarskog, turističkog, infrastrukturnog, vojnog ili nekog drugog sadržaja.

• Gospodarstvo, infrastruktura i razvoj
  • Vojska
  • Željeznice
  • Cestovna infrastruktura
  • Zrakoplovstvo
    [*]Pomorski i riječni promet
Treća sekcija objedinjava multimediju; slike i video iz Hrvatske, a i iz drugih država. Tu spadaju takozvane reportaže naših forumaša koji su posjetili neku državu, a isto tako i prezentacije drugih država i gradova od strane forumaša iz drugih država. Osim toga tu su i podforumi za foto natjecanje, urbanizam i arhitekturu, te za stare fotografije i razglednice. Najnoviji podforum "Parlaonica" sadrži zanimljive teme iz Hrvatske i svijeta, uz opuštenije ali i konstruktivne diskusije. Parlaonica se razlikuje po tome što se postovi ne zbrajaju pod ukupan zbroj postova svakog forumaša.

• Putovanja
  • Fototeka
  • Stare slike i razglednice
  • Arhitektura i urbanizam
  • Parlaonica
Sekcija unutar ove sekcije koja nije vidljiva neregistriranim korisnicima je Šank. To je podforum koji objedinjava opuštene razgovore i teme koje nisu toliko vezane uz samu izgradnju, no tamo se također mogu naći teme vezane za vodstvo Hrvatskih gradova i probleme u njima. Kako sekcija može postati vidljiva? Tako da se registrirate ;)

Direktan link: Šank

Na kraju, ne doduše prava sekcija, već dio foruma koji se nalazi na samom dnu, a to su statistika i obavijesti.

Kako će forum i dalje rasti, možemo očekivati i nova širenja i povećanja, a u međuvremenu svim novim i starim korisnicima želim ugodno korištenje foruma.

:cheers:

·
Super Moderator
19,069 Posts
Discussion Starter #3
naravno, šteta je što ne navrati ponekad.
dobro, lf je bio definitivno najupečatljiviji iz najezde forumaša iz 2004-godine :lol:
sincity-ja sam spomenuo kao pionira vegetacije iz hrvatske. :D

·
Yosemite Sam
12,216 Posts
Mislim da hrvatskih forumaša ima znatno više od 150. Pa samo nas Brođana ima preko 20, ali samo Miki i ja skoro svakodnevno postamo.

·
Super Moderator
19,069 Posts
Discussion Starter #6
to sam napisao prema podacima iz ankete u dretvi "roll call".
ja isto pretpostavljam da je više ljudi, no okay. možemo u jesen ponovit roll cal za 2011. godinu.

1 - 13 of 13 Posts