SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 345 Posts

·
FatBack
Joined
·
2,919 Posts
Discussion Starter · #1 ·
To sie pojawiło na stronie WUM:

http://www.wum.edu.pl/informacje/2008/2008.03.11_wizualizacje_nowych_inwestycji.html

Inwestycje Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji prezentujących dwa przedsięwzięcia inwestycyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, których realizacja ma się rozpocząć jeszcze w bieżącym roku kalendarzowym.

Pierwszą inwestycją jest budowa Centrum Biblioteczno-Informacyjnego, która rozpocznie się na przełomie maja i czerwca 2008 r., zaś drugą – nadbudowa Centrum Dydaktycznego, której początek planowany jest na przełom lipca i sierpnia 2008 r. Obie inwestycje znajdą się na terenie kampusu Banacha, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Rektoratu.
^^ to ma być stawiane na obecnie już stojący budynek, tj. kolejne jakby piętra.

a to nowa konstrukcja wzdłuż Żwirki i Wigury: 

·
Moderator
KACCCP
Joined
·
31,465 Posts
Znakomicie! Budynek trzyma pierzeję wzdłuż Żwirki i Wigury, ma bardzo duże przyziemie zapraszające do środka oraz wyraźnie nawiązuje do okolicznej architektury. Nareszcie cos porzadnego w Warszawie!

Zaha Hadid moze co najwyzej wbic swoje zęby w swoj 30 calowy monitor (z zazdrosci) i spuscic nagrode Pritzikera w kiblu.


 

·
Registered
Joined
·
598 Posts
:eek:mg:Boszzzz..... koszmar :badnews: :gaah::wtf::bash:

A juz myslalem ze SGGW to szczyty miernosci i zlego gustu - WUM bije ich na glowe...
 

·
Uliczny świrus
Joined
·
2,446 Posts
A juz myslalem ze SGGW to szczyty miernosci i zlego gustu - WUM bije ich na glowe...
Zależy, jak na to patrzeć, uwzględniając to, że SGGW leży na kasie, to zachowując proporcje poziom podobny. A tak poza tym, to naprawdę nie myślałem, że można tak jeszcze projektować w Warszawie.
 

·
Registered
Joined
·
967 Posts
[Ochota] Nowy szpital pediatryczny na Banacha

Wyszukiwarka nic mi nie odpowiedziała, więc zakładam nowy wątek. Jeśli był z góry przepraszam :)

Gazeta Wyborcza said:
Wiemy już jak będzie wyglądał nowy szpital ginekologiczno-położniczy przy Banacha. Ogłoszono właśnie wyniki konkursu na projekt. Niestety nie wiemy, kiedy powstanie, bo rząd nie ma pieniędzy. A to oznacza, że za trzy lata w stolicy nie będzie gdzie rodzić.

Ogłoszono dziś wyniki konkursu na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną nowego szpitala położniczego, który ma powstać pod skrzydłami Uniwersytetu Medycznego. Pierwsze miejsce i nagroda wysokości 50 tys. zł. przypadła warszawskiej pracowni Open Architekci.

Szpital według tej koncepcji ma mieć siedem kondygnacji w tym dwie podziemne z garażami. Elewacja ma być biała z czarną stolarką dodatkowo zdobioną jeszcze zielonymi elementami.

Nie ma jednak pewności czy projekt zostanie zrealizowany, a jeśli tak, to kiedy. W budżecie na 2010 rok Ministerstwo Zdrowia przewidziało na inwestycję tylko milion zł, tymczasem aby zacząć budowę potrzeba 30 mln zł.

Cezary Rzemek, wiceminister zdrowia obecny na ogłoszeniu wyników konkursu, przyznał, że pieniędzy jest za mało. Dodał jednak, że resort cały czas szuka dodatkowych funduszy i dopóki budżet nie jest uchwalony, pozostaje szansa, że inwestycja rozpocznie się zgodnie z planem w 2010 roku.

Placówka jest w Warszawie niezwykle potrzebny, bo niedługo trzeba będzie zamknąć dwa wysłużone szpitale dziecięce: na Działdowskiej i Niekłańskiej. Oba nie spełniają norm unijnych, a ponieważ są zabytkami, nie ma nawet możliwości dostosowania ich do współczesnych wymogów. Pacjentki i małych pacjentów z tych szpitali miała właśnie przejąć nowa placówka na Banacha.
 

·
jestem Ott'em tego czatu
ZJE D N O C Z O N A O P O Z Y C J A
Joined
·
9,573 Posts
A w którym to ma być dokładnie miejscu, nie ma jakiegoś rysunku urbanistycznego czy czegoś w tym stylu?
 
1 - 20 of 345 Posts
Top