SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1516 Posts

·
Registered
Joined
·
7,269 Posts
Discussion Starter · #1 ·
[Ochota]Siedziba Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN

Polimex-Mostostal podpisał umowę z IPPT PAN o wartości 48,8 mln zł

Warszawa, 09.10.2006 (ISB) – Spółka budowlana Polimex-Mostostal zawarła z Instytutem Postawowych Problemów Techniki PAN z siedzibą w Warszawie umowę na budowę nowej siedziby o wartości 48.765.833,11 zł z terminem realizacji do 6 czerwca 2008 roku, podała spółka w komunikacie w poniedziałek.
„Wynagrodzenie rozliczane będzie miesięcznie za zakończone i odebrane etapy robót zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym, terminy płatności to 14 dni”- czytamy w komunikacie.

Spółka podała też, że kontrakt finansowany będzie z budżetu państwa, a kary umowne za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy wynoszą 0,05% ceny brutto umowy za każdy dzień zwłoki.

Polimex-Mostostal miał w pierwszym półroczu 26,12 mln zł zysku wobec 19,69 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 683,60 mln zł wobec 576,18 mln zł. (ISB)
 

·
Robert
Joined
·
10,098 Posts
[Ochota]Siedziba Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk

Wydzielimy wątek

Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie

- adres - ul. Pawińskiego 5, Warszawa [przy petli tramwajowej Banacha]

- początek realizacji 2006

- inwestor- Polska Akademia Nauk w Warszawie
- powierzchnia 9055,9m², kubatura 31 695,6m³

Prezentacja projektu
Nowa siedziba jednego z najbardziej prestiżowych polskich instytutów naukowych powstanie na terenie nowego Campusu PAN Warszawa Ochota przy ul.Pawińskiego 5. Kompleks o powierzchni użytkowej ~10 tys. m2 zostanie docelowo rozbudowany o dalsze 7 tys. m2 w celu realizacji potrzeb Instytutu Informatyki i Ekologii Polskiej Akademii Nauk. Osią całego założenia jest oswietlony w nocy brzozowy zagajnik widoczny ze wszystkich ważniejszy pomieszczeń budynku. To właśnie w celu ekspozycji serca założenia – „brzozowego gaju” horyzontalna bryła budynku została rozcięta w 1/3 swojej długości szklanym holem o wysokości 25m. Tak, więc budynek stanowi ramę kompozycyjną dla znajdującego się wewnątrz brzezinowego zagajnika. Dla wzmocnienia efektu artystycznego całość konstrukcji holu (łącznie z konstrukcyjnymi słupami fasadowymi) są wykonane z przeźroczystego szkła. We wnętrzu holu na wysokości 7m od posadzki została podwieszona „bagatella” (z wł. koralik) – zespół 3-ech sal konferencyjnych „nawleczonych na 3 szklane pomosty komunikacyjne. Na dachu bagateli w otwartej przestrzeni holu została umieszczona panoramiczna kawiarnia z otwarciem widokowym na zagajnik i „gwiaździste” Kantowskie niebo. Witrażowa kompozycja kolorystyczna okna frontowego hallu głównego uzupełniająca widok „brzozowego gaju” autorstwa jednego z najbardziej znanych polskich artystów – Piotra Ostrowskiego powstała w Krakowskim Zakładzie Witrażów S.G. Żeleńskich znanych m. inn. z realizacji wielkich krakowskich projektów Stanisława Wyspiańskiego.
http://www.kvp.pl/contents/pl/gallery/2.xml

Gazeta.pl
Niezwykły biurowiec przy ul. Pawińskiego
Michał Wojtczuk
2006-11-09, ostatnia aktualizacja 2006-11-09 22:59

Na Ochocie powstanie biurowiec, którego elewacja przypominać będzie mozaikę
Siedmiokondygnacyjny biurowiec, który do wiosny 2008 r. powstanie przy ul. Pawińskiego 5, będzie nową siedzibą Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk. W czwartek naukowcy na czele z jego dyrektorem Wojciechem Nowackim ochoczo wbijali symboliczne sztychy łopat na placu budowy. Za ich plecami warczała koparka.

- Na razie budynek ma kubaturę ujemną, to znaczy jest dziurą w ziemi, ale zapewniam, że to nie koniec - żartował Aleksander Mirek, architekt z krakowskiej pracowni Kontrapunkt. Zaprojektowała gmach z betonową elewacją. Bardzo charakterystyczne, kilkuelementowe okna ułożą się w powtarzające się geometryczne wzory. W jednej trzeciej długości biurowiec ma być przecięty szklanym atrium z widokiem na niewielki brzozowy zagajnik. - Budynek będzie ramą dla tego obrazu - zapowiada Aleksander Mirek. Na szkle od frontu zaplanował kolorową dekorację przedstawiającą stylizowany atom.

W atrium na wysokości siedmiu metrów zobaczymy konstrukcję w kształcie sześcianu. To miejsce na sale konferencyjne i restaurację. Ponieważ będzie się do nich wchodzić po kładkach z obu rozdzielonych części budynku, bryła ma sprawiać wrażenie zawieszonej w przestrzeni. Od frontu na tej kostce zostanie umieszczony wzór przypominający skórę zebry, który powinien kontrastować z technologicznym wystrojem wnętrza budynku. - Chciałem, żeby miał kilka warstw: elewacja, nadruk na szybie, widoczne przez nie atrium, a na najdalszym planie drzewa - wylicza Aleksander Mirek.
__________________ 

·
Registered
Joined
·
4,102 Posts
Jeśli to wszystko tak ładnie się uda to będzie bardzo ślicznie!
Projekt rewelacja, pod warumkiem, że to kamień na elewacji!
Gorąco popieram tą inwestycje, aby starczyło im zapału i środków!
Zobaczymy.A może ściana elewacji z łupów kamiennych?! Jak tu;pozdr.:)
 

·
Registered
Joined
·
246 Posts
"Na słonecznej Ochocie, 10 min. od Centrum Warszawy z widokiem na Park Szczęśliwicki, powstaje zespół apartamentowy TRITON PARK, z którego trzyminutowy spacer ulicą Włodarzewską prowadzi wprost do Parku Szczęśliwickiego, idealnego miejsca dla dzieci i osób chcących aktywnie spędzać wolny czas." www.tritonpark.pl


Na obecną chwilę, kończą montować drugiego żurawia. Fotek niestety nie wrzucam- brak aparatu.
 

·
Registered
Joined
·
246 Posts
W bezpośrednim sąsiedztwie petli autobusowej Szczęśliwice, powstaje nowy "budynek mieszkalny z usługami i garażem podziemnym". Na tym terenie jeszcze niewiele się dzieje. odsyłam na stronę www.jjinvestment.pl tam

Trochę informacji ze strony inwestora:

"Planowany budynek charakteryzować się będzie niebanalną forma architektoniczną, która jednocześnie zapewni maksymalnie funkcjonalne rozwiązanie powierzchni mieszkalnych oraz wspólnych. Budynek będzie wyposażony w windy oraz garaże podziemne. W parterze budynku przewidziane są lokale usługowe.

W budynku Dickensa 29 zaprojektowano różnorodne mieszkania z myślą zarówno o osobach samotnych jak i wielodzietnych rodzinach. Wszystkie lokale charakteryzują się wysokim stopniem funkcjonalności i doświetlenia. Większość mieszkań posiada loggię lub balkon.

OTOCZENIE BUDYNKU

Budynek z częściowym systemem kontroli dostępu. Z hallu głównego w poziomie parteru dostęp do zielonych tarasów, które jednocześnie przykrywają garaż. Dzięki rysowi architektonicznemu, opartemu na planie litery C, zieleń tarasów jest wkomponowana w całość dziedzińca i widoczna z mieszkań od wewnętrznej strony budynku. Tarasy zlokalizowane są od południowej, wschodniej i zachodniej strony."

Tu również proszę o pomoc w sfotografowaniu inwwestycji.:cheers:
 

·
When the dreams come true
Joined
·
131 Posts
okropne straszydlo... przypomina mi transatlantyk skrzyzowany z wielorybem
 
1 - 20 of 1516 Posts
Top