SkyscraperCity banner
1 - 20 of 155 Posts

·
Registered
1,071 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Cos takiego znalazlem na stronie APA Wojciechowski (http://www.apa.com.pl/pl.php):

Nazwa projektu: Budynek biurowy ul. Nowogrodzka
Miasto: Warszawa
Ulica: Nowogrodzka
Autorzy: APA Wojciechowski (Arch. Szymon Wojciechowski, Michał Sadowski, Witold Dudek, Magdalena Rachuta)
Inwestor: Nowogrodzka Development
Powierzchnia całkowita: 49886 m2
Powierzchnia użytkowa: 47392 m2
Data projektu: 2004
Kubatura: 149670 m3
Realizacja: 2005/2006
Ilość kondygnacji: 26
Ilość miejsc parkingowych: 756

Dla niezorientowanych: to tuz przy placu Zawiszy i jak na renderze (proporcje tam dziwne) widac, obok Milenium Plaza. Tradycja chowania wiezowcow w podworkach ciagle zywa...

·
Iroquois of Europe
9,880 Posts
Może być nieźle. Ciekawe jak to będzie wyglądało z al. Jerozolimskich... ;)

·
Expert
3,149 Posts
Hmmm... jak dla mnie to Ochota....

·
Registered
4,342 Posts
WYgląda bardzo fajnie, tylko na litośc boska jest za niski !!! Za gruby ...
MA duża powierzchnie użytkowa ... Mogliby go pociagac w góre zmniejszajac powierzchnie pietra, w ten sposob powierchnia by sie nie zmienila, a budynek wiele by zyskał na smukłości.

Btw czy on jest przyklejony do Milenium Plaza ?

·
Your brain controller
7,890 Posts
To jakaś podpucha. Marne szanse. Poza tym aby uzyskać dobry efekt musieli by wreszcie użyć tego superhiper szkła optiwhite. Wiele już było takich projektów a jeszcze nigdzie go nie użyli.

·
Registered
4,773 Posts
Poza tym czy tojtoj ma z tej strony ślepą ścianę? Bo jeśli nie to raczej nic z tego nie będzie.

Generalnie idea takiej przyklejki mocno mi nie pasuje. Z mapki wydaje sie ze działka jest nie taka malutka, powinni zaprojektować więc coś bardziej smukłego i nie przyklejonego do tojtoja.

·
Registered
38 Posts
A mi się podoba wszystko, co choc troche zneutralizuje to tureckie gawno. Mogloby byc co prawda wyzsze. Ale kierunek jest IMO dobry.

·
Registered
4,992 Posts
kondygnacji NAZIEMNYCH jest 22 sztuki, nie zaś 26
projekt bardzo ładny, fakt, że trochę zbyt rozciągnięty w poziomej płaszczyźnie, ale ogólnie prezentuje sięcałkiem ciekawie
największą jego wadą jest to, że od jerozolimskich zasłaniać go będzie (o ile w ogóle będzie) jakiś blok !! !!

·
Inwestor
2,635 Posts
Ten projekt jest jakiś niewymiarowy . Aby 22 piętra sięgały tylko do połowy MP , dziwne ? Wygląda jednak ciekawie . Tak opticalwhite to byłoby to !
Ten projekt jest umiejscowiony zamiast biurowca , gdzie mieśli się Przegląd Sportowy i jakaś agencja Allianzu ? To taki stary ( chyba z czarnymi dodatkami ) "komunistyczny" biurowiec ? Chyba adres Nowogrodzka 1 ? To może być to miejsce ?

To musi być WYŻSZE !!! EDIT : Jeszcze jedno przemyslenie . Taki budynek w jakiś sposób "zneutralizowałby" obecność MP , choć gdyby rzeczywiście byłby to opticalwhite" to MP wyglądałby jeszcze gorzej i komczniej niż jest obecnie .

·
Banned
2,697 Posts
ladny projekt ,tylko kurcze kiedy zaczna takie projekty wrescie stawiac na pl defilad od strony emili plater, obok sali kongresowej...? :-((

wszystkie ladne biurowce sa porozzucane po calej wawie a w centrum nadal seks shopy i parkingi....:-(

·
Moderator
8,175 Posts
Masstah said:
Poza tym czy tojtoj ma z tej strony ślepą ścianę? Bo jeśli nie to raczej nic z tego nie będzie.
Z tego co ja widzę, to tylko przyziemie ma przylegać do MPlaza a sama wieża będzie od niego odsunięta.

A projekt bardzo fajny, ktos wie jakie są szanse na jego realizację? ;)

·
Registered
4,773 Posts
SoboleuS said:
Z tego co ja widzę, to tylko przyziemie ma przylegać do MPlaza a sama wieża będzie od niego odsunięta.
A projekt bardzo fajny, jakie są szanse na jego realizację ;)
Jeśli tak to nie mam przeciwwskazań :) A w ogóle to przydałby sie render od strony Alej, bez tego to naprawde trudno cokolwiek mądrego powiedzieć.

·
Future expert
1,012 Posts
Mnie tam sie podoba. Na renderze widac dokladnie, ze nie bedzie przyklejony do Tojtoja. Bedzie bardziej na poludnie, przy Nowogrodzkiej.

1 - 20 of 155 Posts