SkyscraperCity banner

1 - 20 of 227 Posts

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,524 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witajcie!

Zapraszam do mojej kolejnej fotorelacji urlopowej, tym razem zorganizowanej przez nas samych. Krótka historia: rodzice podczas Wigilii zapytali o nasze plany urlopowe. Nie mieliśmy żadnych, tak więc w pierwszy dzień Świąt usiedliśmy do komputera poszukać jakichś ciekawych ofert. Kiedyś chcieliśmy w końcu wybrać się do Chorwacji, także poszukiwania skierowane zostały w tym właśnie kierunku.

Po dokładnym przestudiowaniu ofert, popatrzyliśmy na mapę, aby zobaczyć jak by te trasy wyglądały. Jako że po drodze było sporo punktów, które również chcieliśmy zobaczyć, postanowiliśmy zorganizować sobie wyjazd samemu. Tak zrodził się plan (później modyfikowany kilkakrotnie, tzn. dodawane były kolejne przystanki) i tak oto powstała trasa o przebiegu ponad 4 tys. kilometrów (+ promy), którą prezentuję poniżej:Gdzieś tam na mapie pod Splitem jest wyspa Korczula, na której spędziliśmy również tygodniowy wypoczynek, co by nie paść po tym ciągłym zwiedzaniu. Zdecydowanie się przydało wyłożyć się (dosłownie) na kamienisto-betonowej, hotelowej plaży przed dalszą podróżą.

Chciałbym przy okazji opowiedzieć kilka historii z wyjazdu, ale postaram się nie mieszać ich i opisywać je podczas fotorelacji z danego miasta/kraju.

Zatem, nie ma na co dalej czekać, zaczynamy. Zdjęć jest sporo, także dużo oglądania przed wami. Liczę na komentarze, pytania, podpowiedzi, życzenia itp.
 

·
DW & ZS
Joined
·
293 Posts
Hoho podobną trasę wykonałem kilka lat temu. Tylko trochę krótszą, bo z Wrocławia. Ale z grubsza to samo nie licząc Niemiec. Też do Dubrownika i też z wypoczynkiem na Korczuli :D
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,524 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Trasa wyglądała następująco (pogrubienie do miasta, w których nocowaliśmy):
Szczecin - Drezno - Brno - Bratysława - Budapeszt - Balatonszemes - Zagrzeb - Zadar - Szybenik - Trogir - Split - Dubrownik - Orebić/Korczula - Vela Luka (tu tydzień urlopowy, w międzyczasie zwiedzaliśmy wyspę będąc w Blato, Brnie, Smokvicy i Korczuli) - jeziora Plitwickie - Graz - Wiedeń - Praga - Szczecin. Mam nadzieję, że nic nie pominąłem. :)
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,524 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Wyjechaliśmy 13 sierpnia skoro świt, a wróciliśmy 30 sierpnia, czyli 18 dni. Późniejsze rozliczenie kosztów wyszło jak poniżej (jest to na cały wyjazd, jechaliśmy w czwórkę), natomiast niektóre wejściówki płaciliśmy gotówką, więc nie ma ich w tym zestawieniu:

 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,524 Posts
Discussion Starter · #13 ·
No to czekamy na zdjęcia, rok temu podobną drogę przebyłem, ale bez przystanków ;)
Zdjęcia jednak zacznę wstawiać dopiero jutro, trochę czasu trwało hurtowe zmniejszanie i wgrywanie na serwer. Przepraszam, że tak wyszło.

Ceny za hotele są za dwie osoby?
Na trasie mieliśmy same hostele, apartamenty i jeden hotel (w Graz) i wszystkie ceny powyżej podane są na 4 osoby. Niestety już na starcie były problemy, tzn. w Brnie i zwłaszcza w Budapeszcie (miał być HBC hostel). Ale o tym później.

A tygodniowy pobyt na Korczuli ile kosztował i gdzie tam stacjonowałeś (hotel, pole namiotowe?)
W Vela Luce jest taki hotel 3-gwiazdkowy: hotel Posejdon*** (robiliśmy rezerwację przez biuro Adriatyk, wyszło taniej niż bezpośrednio (prosiliśmy o cennik i zrobiliśmy porównanie), wersja all inclusive, z widokiem na morze). Za dwie osoby płaciliśmy w tym terminie 3120 PLN/tydzień. Co drugi/trzeci dzień była muzyka na żywo na tarasie, można było sobie potańczyć (do 23:00 grali). Mieliśmy kilka kawałków, przy których od razu wyskakiwaliśmy na parkiet. Choć pozostałych sobie nie spisałem i nie mam pojęcia, jakie są ich tytuły, to jeden udało mi się przypadkiem dorwać na YT zaraz po powrocie:


Ech... Aż sobie właśnie przeglądam fotki z urlopu... :drool:
Naprawdę pięknie tam jest i polecam zdecydowanie! Hotel bardzo fajny, woda czysta i ciepła, warto wziąć maskę z fajką i oglądać faunę podwodną: jeżowce, ryby, kraby, a nawet coś, co wyglądało jak połączenie ośmiorniczki z rozgwiazdą.

:drunk: Vela Luko moja...:drunk:
 

·
Registered
Joined
·
1,497 Posts
No to czekam na foty. Pokaż też środek transportu ;).
 

·
Mordercza kaczuszka....
Joined
·
4,882 Posts
Hyper, dawaj fotki :)
Ps. Może i ja się zmobilizuje i wrzucę moją podróż do Kopenhagi? :dunno::smug:
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,524 Posts
Discussion Starter · #17 ·
No to zaczynamy!

D R E Z N ODrezno (niem. Dresden, górnołuż. Drježdźany, czes. Drážďany, dawniej Drezdno - stąd przymiotnik drezdeński) – miasto we wschodnich Niemczech na Pogórzu Zachodniosudeckim, położone nad Łabą, stolica kraju związkowego Saksonia oraz okręgu administracyjnego Drezno (dawniej Rejencji Drezdeńskiej). Jego nazwa pochodzi od starołużyckiego Drežďany, oznaczającego "mieszkańcy mokradeł". Aglomeracja drezdeńska liczy ok. 1,036 mln mieszkańców (2004).

W 1987 miasto miało 519,8 tys. mieszkańców. Spadek liczby ludności wynika między innymi ze znacznej migracji do krajów związkowych na zachodzie kraju.

Drezno stanowi duży węzeł komunikacyjny (lotnisko międzynarodowe), z ośrodkami przemysłu maszynowego, produkcji klisz fotograficznych, przemysłu chemicznego i farmaceutycznego. Miasto jest ośrodkiem turystycznym, zwanym "miastem baroku", znajduje się tu wiele zabytków i muzeów, słynna jest Galeria Obrazów (Gemäldegalerie Alte Meister). Znajduje się tu również fabryka samochodów Volkswagen.
Źródło: Wikipedia

1. Po zaparkowaniu pod Starym Miastem udaliśmy się na powierzchnię. Wyszliśmy prosto na Frauenkirche i pomnik Martina Luthera.


2. Pomnik Fryderyka Augusta II.


3. To już widok z Kreuzkirche przy Altmarkt. Patrzymy w kierunku rzeki.


4. Widok na Frauenkirche.


5. Drezdeński ratusz.


c.d.n.
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,524 Posts
Discussion Starter · #18 ·
6. Obeszliśmy ratusz dookoła, stoimy na Kreuzstraße.


7. Spokojne uliczki z knajpkami w okolicy ratusza i kościoła.


8.


9. Fontanna na Weiße Gasse.


10. Powrót do Frauenkirche.


c.d.n.
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,524 Posts
Discussion Starter · #19 ·
11. Ściana królów.


12. Z Augustusstraße wejście do miasta jest poprzez przejście w Residenzschloss.


13.


14. Obrót o 180 stopni i rzut oka na drugą stronę rzeki.


15. Pod nami Terrassenufer.


c.d.n.
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,524 Posts
1 - 20 of 227 Posts
Top