SkyscraperCity banner

ocena + komentarz = dziękuję :-)

1 - 18 of 18 Posts

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Dziękuję za komentarz i ocenę :) Fotografia jest ostra, jej jakość wynika z faktu, że jest zrobiona 5 lat temu aparatem Olympus o bardzo słabych parametrach, gdzie matryca nie radziła sobie z wysokim ISO a zdjęcia były wielkości ok. 1,0 MB ;-)

W tym miejscu udało mi się zrobić bardzo klimatyczną sesję - właśnie o samotności

·
Registered
180 Posts
@mayrah, naprawdę świetne zdjęcie i mimo, że zrobione 5 lat temu wiernie oddaje tematykę. Zasłużona 10 leci do kolekcji :)

P.S. Widzę, że udało Ci się odnaleźć sens życia ;)

·
Jestę Solo tej ziemi !
137 Posts
Zdjęcie na 10, ale odejmę 1 punkt, bo…zdjęcie zaplanowane i zagrane [a ja jakoś takich nie lubie :)]. Choć dobrze zaplanowane i zagrane.

·
Moderator
13,267 Posts
Chciałem dać 9, odejmując jeden punkt za jakość, ale jednak dam 10, właśnie za to, że zdjęcie zaplanowane i zagrane, i to przez samą autorkę, co jest dużo trudniejsze niź kiedy od razu widać, co tam się w wizjerze rusza.
A poza tym, chyba ciężko w takich miejscach zrobić takie zdjęcie niezaplanowane, raczej mało ludzi się tam kręci a jeszcze mniej tak siada :p

·
bezrobotny
7,149 Posts
Daję 10. Przekonał mnie późniejszy komentarz.

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Coz.. Samotnosc to taki stan psychiczny, w ktorym jakość schodzi na dalszy plan i to w kazdym temacie.. Czlowiek stara sie by bylo JAKOS.. A ze pozowane..hmm trudno przy autoportrecie w temacie samotnosci zrobic inaczej. Osobiscie scenka rodzajowa z życia w tym temacie moze byc wielka mistyfikacja..trudno natomiast o mistyfikacje samotności w opuszczonej piwnicy dawnego dworu. ;-)

Jak tam weekend mija, mam nadzieję,że nie w takiej smutnej samotni?

·
Registered
2,904 Posts
-1 za ostrość. Nie podoba mi się, ale coś musi iść do finału więc 9.

·
Registered
2,904 Posts
Odbiór fotografii to coś bardzo osobistego ( ;) ):
nie mówię, że jest źle, bardziej że mi osobiście nie podeszło. Zasługuje na finał.

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Niektorym wydaje sie, ze ostrosc to cos bardzo okreslonego i standardowego w kwestii odbioru. Gdy fotografujemy na wysokim iso a matryca nie daje rady i ziarno jest cyfrowe fotografia cala wyglada na płaską i wydaje sie byc nieostra. Nie oznacza to tego, ze jest nieostra. Poniewaz nie lubie gdy nieumiejetnie odbiera sie techniczne walory/wady zdjecia wyjasniam... Zdjecie JEST ostre w sensie zarowno potwierdzenia ostrosci jak i kazdym innym..szumy zaklocaja nasz ludzki odbior obrazu usredniajac calosc jako brak ostrosci.

Cieszę się jakoś, ze nie podoba sie na 9..choc logiki tu nie dostrzegam ;-)

·
2,186 Posts
Napisał, że odejmuje punkt za ostrość. Nie za brak ostrości optycznej czy tam nieostrość powodowaną przez szumy matrycy tylko w ogóle za zjawisko psujące mu odbiór tej fotografii.

Zdjęcie dość klimatyczne. Przemyślane. Pokazuje taką pożądaną samotność, ucieczkę, chęć izolacji, a mniej osamotnienie. Fajnie.

·
Zjadam dzieci, polecam !
8,721 Posts
krzewi - ranisz mnie po raz kolejny
Może to z moim odbiorem postaci jest coś nie tak. Nie fotografuję ludzi, nie lubie tego, nie znam się na tym. Siedziałem nad Twoja fotografia bardzo długo bo mnie strasznie przyciągła w ocenie jej. Jednak może nie mam tej klepki potrzebnej do odpowiedniej oceny.

Więc nie odbieraj tego aż tak do siebie.

1 - 18 of 18 Posts