SkyscraperCity banner

341 - 355 of 355 Posts

·
Moderator
Joined
·
17,420 Posts

·
Registered
Joined
·
7,287 Posts
Warto również dodać, że posiadania e-wizy zarówno na Kaliningrad jak i SP nie oznacza, że można wjechać do OK, a potem polecieć stamtąd do SP. Póki co przylot musi być spoza Rosji, więc zostaje przez Luton.
 

·
Moderator
Joined
·
69,638 Posts
Rzym: Zablokowano rozbudowę lotniska Fiumicino
Specjalna komisja powołana przez Ministerstwo Środowiska uznała, że projekt zawarty w planie generalnym dla Fiumicino zakładający rozbudowę portu, by ten w 2030 roku obsługiwał dwukrotnie większą liczbę pasażerów, jest nie do przyjęcia. Powodem takiej decyzji jest stwierdzenie, że konieczność zniszczenia w związku z inwestycją części rezerwatu przyrody jest niedopuszczalna.
Negatywną ocenę planu generalnego, przedstawionego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i dyrekcję lotniska wystawiła komisja, która analizowała ewentualny wpływ zwiększenia jego nowej infrastruktury na środowisko naturalne. Projekt zakładał niemal dwukrotne zwiększenie obszaru lotniska oraz rozbudowę jednego z pasów startowych.

Plan generalny dla Fiumicino został przedstawiony dwa i pół roku temu i był analizowany także na wniosek okolicznych mieszkańców. W wydanym komunikacie uznano, że jest on „niekompatybilny” z terenem naturalnego rezerwatu, znajdującego się w rejonie nadmorskiego portu Fiumicino. Powiększenie terenu lotniska niosłoby konieczność wysiedlenia dziesiątek rodzin z ich domów. Włoski minister środowiska Sergio Costa nazwał decyzję komisji „zwycięstwem”.
https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/wlochy-komisja-ministerstwa-srodowiska-zablokowala-rozbudowe-fiumicino-7118.html
 

·
Registered
Joined
·
9,832 Posts
3 nowe rozporządzenia dot. portów lotniczych:

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 10 października 2019 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla lotnisk użytku publicznego, dla których została wydana decyzja o ograniczonej certyfikacji
http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/2156/1

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 10 października 2019 r. w sprawie wymagań dla ogrodzeń lotnisk użytku publicznego
http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/2155/1

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 10 października 2019 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla lotnisk, którym przyznano zwolnienie ze stosowania przepisów Unii Europejskiej, oraz lotnisk dla śmigłowców, o których mowa w przepisach Unii Europejskiej
http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/2154/1
 

·
Registered
Joined
·
1,239 Posts

·
SkyGuy
Joined
·
916 Posts
wg portalu aero.de airbus ze swoim A-320 i jego odmianami (A-319 czy A-318) i wariantami neo,
wyprzedzi swojego ponad 20 lat starszego rywala, Boeing 737 w ilosci wyprodukowania, dostarczenia i zamowien.
Obecnie ksiega zamowien airbusa to 6.017 egzemplarzy, u boeinga wyglada to w ilosci 4.387.
W ilosci wydanych na rynek samolotow na szczycie jeszcze utrzymuje sie boeing z 10.563 egzemplarzami, tu airbus
ma 9.086 ale niedlugo sie to zmieni. Kryzys z MAx jeszcze to wszystko przyspieszyl.
Dla przypomnienia, boeing dostarczyl pierwszego 737 dla Lufthansy w 1967 roku, a airbus swojego A-320 w 1988 roku dla Air France.

Zrodlo:
https://www.aero.de/news-33189/Airbus-A320-zieht-an-737-vorbei.html
 

·
Registered
Joined
·
19,974 Posts
Konsolidacja w branży cd:

Brazylia zatwierdza fuzję Embraera z Boeingiem

Rada Administracyjna Obrony Gospodarczej Brazylii (CADE) zatwierdziła przejęcie przez Boeinga działu lotnictwa komercyjnego brazylijskiego Embraera, nie nakładając żadnych ograniczeń na umowę.


Chociaż Główna Rada Administracyjna (CAD) ma możliwość jeszcze raz rozważyć sytuację i rozstrzygnąć sprawę w drodze głosowania. Wynika to z zgody takich jurysdykcji jak USA, Chiny, Japonia, Republika Południowej Afryki, Czarnogóra, Kolumbia i Kenia. Obecnie fuzję zatwierdzić będzie musiała jeszcze tylko Komisja Europejska.

Po wstrzymaniu procesu w listopadzie 2019 roku, organ europejski wznowił prace 6 stycznia 2020 roku. Finalna decyzja ma zostać podana 30 kwietnia br. W dniu 21 stycznia 2020 r. dochodzenie zostało jednak ponownie zawieszone.
https://www.pasazer.com/news/43200/brazylia,zatwierdza,fuzje,embraera,z,boeingiem.html
 

·
Moderator
Joined
·
6,888 Posts

·
Moderator
Joined
·
69,638 Posts
Polska chce aby lotnictwo płaciło więcej za CO2. Bilety zdrożeją?
Linie lotnicze nie unikną prawdopodobnie podwyżek cen biletów. Wszystko przez gwałtowny wzrost liczby podniebnych podróży i co za tym idzie emisji CO2. Teraz sporą część praw do emisji CO2 europejskie linie lotnicze dostają za darmo, ale Polska proponuje, by płaciły za całość.
Punktem zwrotnym był ubiegłoroczny raport o emisjach CO2. Linie lotnicze są objęte europejskim systemem handlu uprawnieniami do emisji CO2 - EU ETS i muszą co roku rozliczać się z emisji, podobnie jak elektrownie czy zakłady przemysłowe. Po raz pierwszy w dziesiątce największych emitentów znalazł się w ubiegłorocznym rozliczeniu Ryanair. Przez to "The Guardian" nazwał nawet irlandzkie tanie linie lotnicze "nowym węglem".

Coraz głośniej jest o tym, że lotnictwo ma swój negatywny wpływ na klimat. W Unii Europejskiej odpowiada za ok. 4 proc. emisji gazów cieplarnianych powodowanych przez człowieka. Gdy inne sektory redukują emisje CO2 lotnictwo co roku powiększa je o kilka procent. W tym tempie do 2050 r. podwoi albo nawet potroi swoje emisje.
całość : https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/polska-chce-aby-lotnictwo-placilo-wiecej-za-co2-bilety-zdrozeja-7953.html
 
341 - 355 of 355 Posts
Top